Bir Cfw Nasıl Düzenlenir?(Şimdilik sadece yardım konusu. Daha sonra kaynak olacaktır)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
Bir Cfw Nasıl Düzenlenir?(Şimdilik sadece yardım konusu. Daha sonra kaynak olacaktır)
Arkadaşlar konuyu hem bilgilenmek hem bilgilendirmek amaçlı açtım. Bunu belirtmek istedim.

Bu konuyla ilgili olarak benimde bazı sorularım var. Ki bu sorunlar Cfw yapmak isteyen arkadaşların da merak ettiği cevaplar olacağına eminim.

Kendi sorularımla başlayayım.

1-Widgetler:Yazılıma soft ve hard format attığımız zaman silimeyecek şekilde nasıl ve hangi dosyaya yerleştirilir.(core,uda,rofs2,rofs3)

2-İnstallserver.exe dosyası core ya da rofs2 de çalışırmı? Çalışmaz ise ne yaparak soft ve hard format atınca kaybetmeyeceğimiz şekilde kullanabiliriz?

3-Yapılacak olan diğer modlamalar nasıl yapılmalı? nasıl yapılmamalıdır?

4-Cfw flash atıldığı zaman hafıza kartı ya da depo hafızasında klasörler ve içlerinde dosyalar ayarlama nasıl yapılır?

5-Propram gömme ve kaldırma işlemleri nasıl yapılır? Gömüldüğü zaman çalışması için neler yapmak gerekir?

ŞİMDİLİK BU KADAR SORUM VAR.

(birde ricam var. Eğer cevabını bildiğiniz soru varsa, hangisinin cevabı olduğunu belirtin lütfen)

(Unutmayın. Bu cevaplar, bende dahil bir çok arkadaşın da boş yere konu açmasına engel olucak, herkes cevap bekleyeceğine, ulaşacağı bi kaynak olucak. Yeteri kadar bilgi biriktiği zaman konu toparlanıp bi kaynak haline getirilecektir.)

İlgilenen tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa zamanda soruların cevapları konuya eklenerek konu bir kaynak haline gelir ve herkes için faydalı olur.

mkkozanmk

Üye
yusuf bey çok iyi ip yaptınız teşekkürler.

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
aslında açarken kendim merak ettiğim sorular vardı. Ama snradan birden bu konuyu bi kaynak haline getirmek geldi. O yüzden böyle açtım konuyu. Umarım herkes için faydalı olur. Ama şu an ustaların cevaplarına muhtacım. Konuyu yeterli bilgiye ulaşınca düzenleme yaparak sözlük haline getirmeyi amaçlıyorum. İlgilenenlere teşekkür ederim.

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
.Kerasus.

.Kerasus.

Üye
ustalarımız konuya biraz ilgi gösterirse gerçekten yararlı bir konu olacağına eminim

ANIL

ANIL

Admin

1. s60v5 için yani symbian^3 lere olmaz. 2.de sadece kilit açmayı gösteriyor. Cfw modlamanın nasıl yapıldığı anlatılmıyor sadece modlamak için dosyaları hazırlamayı gösteriyor.

Ama yinede teşekkürler düşünmen yeter.

O zaman konuyu daha iyi yardım alacağın bir yere açmalısın.

ASC33

ASC33

Üye
çok güzel ve en can alıcı soruları belirlemişsin teşekkürler,sorularla ilgili bilgilerini arkadaşlar buraya yazrsa bence çok iyi olur herkes buradan takip eder.

1-Widgetler:Yazılıma soft ve hard format attığımız zaman silimeyecek şekilde nasıl ve hangi dosyaya yerleştirilir.(core,uda,rofs2,rofs3)
cevap: Rofs2 diye biliyorum.fakat Rofs2'de ve Uda'da --"
200159c0" diye bir klasör var bunların içinde import ve install diye ayrı klasörlere atmak bile bazen yeterli olmuyormuş ayriyeten private\10009d8f---içinde "ecom-1-0.spi" diye bir dosya var onun içine atılan wwidgetleri yazılması lazımmış ama nasıl yapılır bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.mesela belle fp1'e yükselttim telefonumu fakat bildirimler widgeti bir türlü açılmıyor daire şeklinde dönüp duruyor.

2-İnstallserver.exe dosyası core ya da rofs2 de çalışırmı? Çalışmaz ise ne yaparak soft ve hard format atınca kaybetmeyeceğimiz şekilde kullanabiliriz?
cevap: rofs2'ye attım çalıştı core'ye denemedim ama bence oda çalışır ve hard formatta silinmez.

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
çok güzel ve en can alıcı soruları belirlemişsin teşekkürler,sorularla ilgili bilgilerini arkadaşlar buraya yazrsa bence çok iyi olur herkes buradan takip eder.

cevap: Rofs2 diye biliyorum.fakat Rofs2'de ve Uda'da --"
200159c0" diye bir klasör var bunların içinde import ve install diye ayrı klasörlere atmak bile bazen yeterli olmuyormuş ayriyeten private\10009d8f---içinde "ecom-1-0.spi" diye bir dosya var onun içine atılan wwidgetleri yazılması lazımmış ama nasıl yapılır bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.mesela belle fp1'e yükselttim telefonumu fakat bildirimler widgeti bir türlü açılmıyor daire şeklinde dönüp duruyor.

cevap: rofs2'ye attım çalıştı core'ye denemedim ama bence oda çalışır ve hard formatta silinmez.

yardımın için teşekkür ederim. Bu konudaki yorumlar ve cevapları kaynak haline getirince daha güzel bi konu olcak.

ASC33

ASC33

Üye
ne demek ben yeni öğrendiğim şeyler oldukça yazarım İNŞEALLAH.

TheMadness

TheMadness

Üye
Tüm soruları cevaplıyorum;

CORE (ROFS1), ROFS2, ROFS3'ten herhangi birine atabilirsiniz. Eğer Z sürücüsünden çalışmıyorsa ScriptInit ile format ve flash sonrası kopyalama için modlama yapılır.

ROFS2 içerisinden değiştirebilirsiniz dosyayı. Aynı dosya orada mevcuttur. Güncelini kullanırsanız sorun çıkarmaz. Eğer sorun çıkarırsa güncelini C: içine koyun Open4ALL açarak. C: deki dosyayı okur.

3-Yapılacak olan diğer modlamalar nasıl yapılmalı? nasıl yapılmamalıdır?

Diğer modlamalardan kastın ne? Anlamadım. Anlatırsan buna cevap verebilirim.

4-Cfw flash atıldığı zaman hafıza kartı ya da depo hafızasında klasörler ve içlerinde dosyalar ayarlama nasıl yapılır?

ScriptInit.txt dosyasına modlama yapılır veya NokiaCooker veya başka bir Firmware açma programıyla emmc içine dosyaları yerleştirirsiniz. Biçimlendirince gider emmc içine koyarsanız. ScriptInit ile kopyalama komutunu yazarsanız her biçimlendirme - formattan sonra otomatik olarak Z: den istenilen yerlere kopyalar

5-Propram gömme ve kaldırma işlemleri nasıl yapılır? Gömüldüğü zaman çalışması için neler yapmak gerekir?

Programın nereden çalıştığını bilmeniz gerekiyor. Sis dosyasını ayıklayarak içindeki dosyaları gerekli yerlere; Z ise core, rofs2 veya rofs3, C: ise udaya atabilirsiniz ya da ScriptInit ile kopyalayabilirsiniz. Kaldırmak için gerekli dosyaları silersiniz.

Daha fazla sorunuz varsa sorabilirsiniz.

---------- Eklendi @ 17:29:10 ---------- Yazıldı @ 17:26:52 ----------

Dosya atılma öncelik sırası:

1. Core
2. Rofs2
3. Rofs3
4. Uda

Eğer rofs2'de olan bir dosyayı değiştirmek için coreye atarsanız aynı kalacaktır. Çünkü flash atarken ilk olarak core dosyası flashlanır.

• Beğen
Tepkiler: okankayci
yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
madness ustaya çok teşekkür ediyorum yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim. Umarım yeterli birikime ulaşırız ve herkez için rehber bi konu olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt