Bilim adamları şokta: DNA'sı yok!

Sponsorlu Bağlantılar

Eduardo58

Eduardo58

Üye
Ne demek istiyon ? Uzaylı kadar olamıyormuyuz :(
Kardeşim ne bileyim kadınları anlamak zor. :D Ha bir de biz değil ama daha çok şeref sahibi olmayan insanlar (!) dan bahsetmeye çalıştım :)

rocco_06855

rocco_06855

Üye
dna sı yada kromozomları olmayan hiç bir canlı türü yoktur. canlılığını elde edebilmesi için bu 2 temel şeye ihtiyacı vardır.

• Beğen
Tepkiler: can_huso_sulo
The Pancar

The Pancar

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir ve mhmtkrtp

Koradam

Üye
dna sı yada kromozomları olmayan hiç bir canlı türü yoktur. canlılığını elde edebilmesi için bu 2 temel şeye ihtiyacı vardır.
Biyoloji de gen hesapları dışında ki diğer şeyler kesin bilgi icermemektedir yani evet bizim dünyamız da boyle olmalı fakat başka bir gezegenin fizik kuralları da biyolojisi de farklı olacaktır

• Beğen
Tepkiler: can_huso_sulo
samaet59

samaet59

Üye
Dan Brown İhanet Noktasını okuduktan sonra bu konuları tekrar konuşalım :)

rocco_06855

rocco_06855

Üye
bilim %100 kesin değildir

Biyolojinin temel noktalarindandir bu bir kesinlik icerir.
Biyoloji de gen hesapları dışında ki diğer şeyler kesin bilgi icermemektedir yani evet bizim dünyamız da boyle olmalı fakat başka bir gezegenin fizik kuralları da biyolojisi de farklı olacaktır

Biz zaten bu canlılığı evrenden aldık bu yüzden bütün canliliktan bahsediyorum. Gezegenin fiziki ozelliklerine göre çeşitlilik ve evrimi degiskenlik gösterebilir ama canlılığın yapı taşları degil. Bu yapitaslari olmazsa canlilik olmaz. Bu da bir kesinlikdir.

Koradam

Üye
Biyoloji demek kesinlik demek değildir bunu destekleyen bir suru ornek var.Evrende bizim kurallarimiza uymayan canlılar olabilir neden olmasın ?

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir ve Serhan
Serhan

Serhan

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
rocco_06855

rocco_06855

Üye
Biyoloji demek kesinlik demek değildir bunu destekleyen bir suru ornek var.Evrende bizim kurallarimiza uymayan canlılar olabilir neden olmasın ?

Bak daha iyi kavraman için fizigin temel kuralları olduğu gibi biyolojide de temeller var umarım yardimci olur

Koradam

Üye
Bak daha iyi kavraman için fizigin temel kuralları olduğu gibi biyolojide de temeller var umarım yardimci olur
Bizde ki kurallar globaldir yani sadece bu dünya da gorebildigimiz seylerdir.Dünya dışında başka nasıl canlı formları var bilmemiz mümkün değil o yüzden bütün olasılıklar mümkün

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
rocco_06855

rocco_06855

Üye
Bizde ki kurallar globaldir yani sadece bu dünya da gorebildigimiz seylerdir.Dünya dışında başka nasıl canlı formları var bilmemiz mümkün değil o yüzden bütün olasılıklar mümkün

:-) ya arkadaşım okumuyormusun yoksa bilerek mi yaptığını anlayamadim. Dünyaya yaşam zaten evrenden geldi dedim üstteki yazilarimda. yaşam evrenden geldi. Evrenden geldi yaşam geldi yaşam evrenden Meteorlar aracılığı ile. Sonunu bilerek farklı sekillerde yazdim senin için. :-)

Koradam

Üye
:-) ya arkadaşım okumuyormusun yoksa bilerek mi yaptığını anlayamadim. Dünyaya yaşam zaten evrenden geldi dedim üstteki yazilarimda. yaşam evrenden geldi. Evrenden geldi yaşam geldi yaşam evrenden Meteorlar aracılığı ile. Sonunu bilerek farklı sekillerde yazdim senin için. :-)
Bahsettigin şeyin bi kanıtı yok
Yaşamın başlangıcından bi teori sadece

rocco_06855

rocco_06855

Üye
Yav he arkadaşım ya o kadar bilimsel bulgular yanlış yalan dolan bir sen doğru söylüyorsun insan biraz araştırma yapar.

Senin yerine görebilmen için ufak bir haber link i verdim. Resimde eklemek isterdim ayrıca ama nasıl ekleniyor bilmiyorum. Ha daha Hayır filan dersen harun yahya okuduğunu düşünmeye başlayıp cevap yazmiycam.

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
gerçek anne babası nasıl anlaşılır dna testide fayda etmez

Koradam

Üye
Yav he arkadaşım ya o kadar bilimsel bulgular yanlış yalan dolan bir sen doğru söylüyorsun insan biraz araştırma yapar.

Senin yerine görebilmen için ufak bir haber link i verdim. Resimde eklemek isterdim ayrıca ama nasıl ekleniyor bilmiyorum. Ha daha Hayır filan dersen harun yahya okuduğunu düşünmeye başlayıp cevap yazmiycam.
Harun yahya mi kaldı ?

can_huso_sulo

can_huso_sulo

Üye
Yaratığın sırrı çözüldü!
Bu yaratık dünyayı şaşkına uğrattı. Dünyada yaşayan hiçbir şeye benzemiyordu. İspanyol bilimadamı sırrı çözdü...

Yaratığı 2007'de Meksikalı bir çiftçi buldu. Çiftçi, onu gördüğünde büyük korukya kapıdı. Hemen oracıkta bulduğu bir su birikintisine atıp boğuverdi. Sonra da incelenmesi için yetkilere götürdü. Uzmanlar yaratığın DNA'sını bulamadılar. Bilimadamlarının çoğuna göre bu yaratık türü bulunmamış bir hayvana aitti.

Sonunda İspanyol bilimadamı yaratığın DNA'sını çözdü. Ona göre yaratık kesinlikle hayvan değil, yüzde 99,99 dünya dışı bir varlık...

Sirius UFO Araştırma Merkezi Başkanı Haktan Akdoğan Saba Tümer'in CNN TÜRK'te yayınlanan programına katıldı ve Metepec yaratığıyla ilgili son gelişmeleri anlattı.

YARATIK SUDA SAATLERCE ÖLMÜYOR

"Bu yaratık Meksika'nın Metepec bölgesinde ele geçirildi. Bir çiftçi bunu buluyor ve korkuyor ve öldürüyor" diyen Akdoğan yaratığın öldürülme hikayesinin de ilginç olduğunu söyledi: " Öldürmesi de çok enteresan. Varlığı suda saatlerce tutuyor. Normalde solungaçları olmayan bir varlık suda yaşayamaz ama bu yaratık suda birkaç saat yaşabiliyor ve sonra ölüyor.

DNA'SI ÇÖZÜLDÜ
Fare kapanına yakalanan yaratığın büyüklüğünün 15-20 santimetre olduğunu söyleyen Akdoğan hücrelerinde nükleosit olduğunu, yani kesinlikle bir DNA'ya sahip olduğunu belirtti.

Yaratığın DNA'sının da bulunduğunu izleyicilere şu sözlerle aktardı: "İlk başta DNA için Meksika Devlet üniversitesine, ardından Kanada Devlet üniversitesine parça gönderildi. İkisi de DNA'sını bulamadık dedi. Sonunda İspanya'nın en önemli bilim adamı Hose Antonio DNA'ya ulaştı. Sonuç bir 'homosapiens'e ait. Yani bir insanımsı yaratık... Bunun bir hayvan değil. Zeki bir varlığa ait olduğu kanıtlandı."

YÜZDE 99,99 UZAYLI

Akdoğan yaratıkla ilgili şu bilgilere verdi: "Göz yapısı ve kulakları incelendi. Müthiş bir duyma yeteneği var. Bizim duyacağımız frekansların çok üstünde frekansları duyuyor. Ben Antonio'ya sordum daha sonra "nedir bu?" diye. "Yüzde 99,99 dünya dışı bir varlık" dedi. Şimdi ikinci testi yapacaklar. Kasım ortasında da bir basın toplantısı yapacaklar."

BÖLGEDE UFOLAR SIKÇA GÖRÜLÜYOR

Akdoğan yaratığın uzaylı olduğuna kendisinin de inandığını çünkü o bölgenin yoğun UFO ziyaretine maruz kaldığını da belirtti.

ÇİFTÇİ ERİMİŞ HALDE BULUNDU

Peki onu bulan çiftçiye ne oldu. Bu sorunun cevabını da Akdoğan şöyle verdi: "Çiftçi de ilginç bir şekilde ölü bulunuyor. Otobanın kenarında arabası park edilmiş ve yanmış bir şekilde ölü bulunuyor. Ama normal bir yanma değil, metali eritecek kadar bir sıcağa maruz kalmış."

Kaynak: İNTERNETHABER 24/09/2009
adamı en sonunda öldürdüler. ee normal tabi evren çok büyük. ve bu büyüklükte ki bir mekanda sadece zeki varlık insan olamazdı ve öyle de değil zaten. 99,99 uzaylı değil %100 uzaylı. ve marsta da hayat var. isteyen inanır isteyen de bilim dene şeyin açıklamasını bekler. :D
Biyolojinin temel noktalarindandir bu bir kesinlik icerir.

Biz zaten bu canlılığı evrenden aldık bu yüzden bütün canliliktan bahsediyorum. Gezegenin fiziki ozelliklerine göre çeşitlilik ve evrimi degiskenlik gösterebilir ama canlılığın yapı taşları degil. Bu yapitaslari olmazsa canlilik olmaz. Bu da bir kesinlikdir.
bu canlılığı nerden aldık la. evrende ne varmış ki biz ondan canlılık almışız. evren ne ki bize canlıklık versin

rocco_06855

rocco_06855

Üye
adamı en sonunda öldürdüler. ee normal tabi evren çok büyük. ve bu büyüklükte ki bir mekanda sadece zeki varlık insan olamazdı ve öyle de değil zaten. 99,99 uzaylı değil %100 uzaylı. ve marsta da hayat var. isteyen inanır isteyen de bilim dene şeyin açıklamasını bekler. :D

bu canlılığı nerden aldık la. evrende ne varmış ki biz ondan canlılık almışız. evren ne ki bize canlıklık versin

açar bakar araştırırsın sen dünyeya hop diye gönderildiğini mi zannediyorsun la :) yazdığın şekilde cevap.

dumanibo

dumanibo

Üye
Maalesef bu evrende yalnızız. Ne dünya gibi bir gezegen var ne de dünyadan başka yerde bir hayat var. Uzaylı olduğuna inananlar mı var hala?

Yönetici tarafından düzenlendi: