Bedava Google Maps hizmeti. %100 çalışıyor...

Sponsorlu Bağlantılar

TasteKiN

TasteKiN

Üye
    Konu Sahibi
Bedava Google Maps hizmeti. %100 çalışıyor...
Arkadaşlar konu tamamen alıntıdır.

Lakin arkadaşlar harita seçiminizi minimum seviyede yapmanızı tavsiye ediyorum yani gereksiz ilçeleri haritaya almayın ki boyut büyümesin.

GPS ve harita hizmeti sorunsuz ve oldukça hızlıdır... Yerinizi ve kaç km hızla ilerlediğinizi hatta ne yöne gittiğinizi bile gösteriyor. Bir nevi Pusula :)

gMap.jar
gMapMaker ( rar kodu : www.maxicep.com )

Alternatif

gMap.jar
gMapMaker ( rar kodu : www.maxicep.com )

evet arkadaşlar harita konusu çok sabır gerektiren bir işlem

İlk olarak haritamızı oluşturacağız. Haritamızı oluşturacağımız yeri işaretleyerek seçiyoruz kırmızı alan ile dolan yer bizim yerimiz.
" Zoom level" telefonumuzdan haritanın ne kadar yakınlaşacağıdır. 0'dan 21'e kadar seçenek var ne kadar yükselirseniz indirme işlemi o kadar uzun sürer.
" Level of detail " ise harita detayları hakkında. ben orta seçenek ile yaptım.
" Type of Maps " ise haritamızın nasıl olacağı sadece yol mu yoksa haritamı gibi seçenekler.
Herşey bitti ise " Generate " diyoruz.

daha az yer kaplasın derseniz Level of detail ' i Fast yapın hem daha hızlı da olur...

bu işlemi yaptıktan sonra bize .map uzantılı bir dosya sunup kaydetmemizi isteyecek. Örneğin Map123234234.map gibi. Bu dosyayı masaüstümüze kaydedelim.

İkinci olarak haritamızı dosyaya dökeceğiz bunu için "gMapMaker" programını kurup açıyoruz. Buradan haritamızı Masaüstüne "mgMaps" klasörü adı altında ayarlayalım. Paralel Download'ı 5 olarak seçelim. " Go " tuşuna basalım haritamızı seçtikten sonra aç diyelim ve haritamız inmeye başlayacak. Sabırla bekledikten sonra haritamız klasörümüze kaydoluyor.

Klasörü hafıza kartımıza taşıyalım ve " mGmaps " java uygulamızı telefonumuza kurup açalım.

Programa gerekli izinleri verdikten sonra ( Konum hizmetine bağlanma vs. ) karşımıza dünya ekranı gelecek. Sol alt köşede ki menüden
Settings - Map - Stored Maps açalım.
Stored Maps ve Offline mode seçeneklerini işaretleyip alttaki Browse den kaydettiğimiz haritanın konumunu seçelim. Save diyelim ve menünün solunda cancel çıkacak ona bastıktan sonra Stored maps , Restart gibi bir uyarı alacağız. Uyarı geldiğinde programı kapatıp tekrar açalım.
Menüden yine
Settings - Map - Map Type konumunu açıp tüm seçenekleri silelim sadece Google Maps seçili kaldıktan sonra Edit ardından da Save diyelim artık haritamız Offline.

haritada + dedikçe yani yakınlaştıkca bizim seçtiğimiz yer beliriyor zaten :)

istersek offline modu kapatıp bizim haritamız dışında bir yere baktığımızda sadece internete girmiş oluruz. Eğer kendi mevkiimizden çıkmaz isek zaten hiç bir türlü kontör yada ücret gitmiyor.

• Beğen
Tepkiler: LEVİS506, enaa_881, onurgunay35 ve 7 diğerleri

mkeles84

Üye
Samsung'un senin gibi elemanları olsaydı şuan aya çıkmışlardı dostum, araştırman ve emeğin için teşekkürler. Yarın deneyeceğim..

TasteKiN

TasteKiN

Üye
    Konu Sahibi
-----------------------

mkeles84

Üye
siteden haritayı seçtim, kaydettim. gMapMaker programını denerken ipniz bilmem yasal değil falan dedi, izin vermedi..
4shared linki bende açmadı, aynı programın başka sürümünü indirdim acaba ondan mıdır, bu kaç versiyonsa ınu indireyim

TasteKiN

TasteKiN

Üye
    Konu Sahibi
böyle bir hata ile karşılaşmadım daha önce

cntr555

Üye
gMap
gMapMaker

Linkler çalışmıyor...

TasteKiN

TasteKiN

Üye
    Konu Sahibi
hemen yenileyelim...

--------------- Ekleme ---------------

gMap.jar
gMapMaker

TasteKiN

TasteKiN

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar konumunuzu 2 sn içinde buluyor ve nereye kaç km ile gittiğinizi hatta ne yöne gittiğinizi gösteriyor :) ve bunlar tamamen ücretsiz oluyor...

Berk.Ozarslan

Berk.Ozarslan

Üye
değiştirildi..

juntle

juntle

Üye
Taştekin kardeş...
Talimatlarınızı uyguladım fakat.....
Haritada sadece G.Antep şehir merkezini işaretledim...
- indirme boyutu 119 mb. 358.000 adet dosya ve 12 saatten fazla zaman...
- Klasörü SD karta aktarma (16 gb Team marka SDHC class 6 süper hızlı micro SD) 14 saatten fazla zaman...
SONUÇ: Telefon Hafıza kartını okuyamadı... Telefon ekranındaki hafıza kartı simgesi sürekli sarı işarette kaldı. Hafıza kartını formatladım ama nafile. Tlf kartı okuyamıyor ve kilitleniyor...
- Yeni bir Firmware atmak herşeyi eski haline getirdi.
- İndirdigim dosyayı bilgisayarımdan silmem bile yaklaşık 8 saat zamanımı aldı.
Dedigin gibi bu iş SABIR İŞİ, bende öyle yaptım SABRETTİM ama sonuç alamadım.
Yinede çalışmanızdan dolayı teşekkür ediyorum...
Saygılar....

TasteKiN

TasteKiN

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşım o kadar tekrarladım. boyut ne kadar büyürse, zoom seçeneği ne kadar büyürse ve hız seçimine göre boyut da artıyor diye. Antep merkezi seç ama merkezi seç. Seçimi 18 ve fast yap toplam da 6binlerde çıkar ve bu da engel teşkil etmez. Sen sadece merkezde dolaşıyor iken gidip de ilçeleri haritaya dahil etme. Eğer lazım olacaksa offline mod kapat sadece oralar gittiğinde internete girsin bu kadar basit. Harita ne kadar küçük olur ise verim o kadar çabuk olur.

Bu arada hafıza kartından silmeye kalkma :D Gerekli şeyleri alıp format at :)

juntle

juntle

Üye
arkadaşım o kadar tekrarladım. boyut ne kadar büyürse, zoom seçeneği ne kadar büyürse ve hız seçimine göre boyut da artıyor diye. Antep merkezi seç ama merkezi seç. Seçimi 18 ve fast yap toplam da 6binlerde çıkar ve bu da engel teşkil etmez. Sen sadece merkezde dolaşıyor iken gidip de ilçeleri haritaya dahil etme. Eğer lazım olacaksa offline mod kapat sadece oralar gittiğinde internete girsin bu kadar basit. Harita ne kadar küçük olur ise verim o kadar çabuk olur.

Bu arada hafıza kartından silmeye kalkma :D Gerekli şeyleri alıp format at :)

Kardeş bende farklı bişey seçmedim ki!!!! Sadece şehir merkezini aldım, ilçeleri dahil etmedim tek fark bendeki seçim:19 idi. Yani seçim 19 ile 18 arasında bu kadar farkmı olur? 6000 nerede 350000 nerede!!!!

TasteKiN

TasteKiN

Üye
    Konu Sahibi
tüm kareleri 5 kere daha büyüttüğünü düşünür isek evet bu kadar fark olabilir arkadaşım :)

by_izmirli_

by_izmirli_

Üye
Bende harita geliyoda nasıl Gprs ayarı yapıcaz uydu falan yok :D

TasteKiN

TasteKiN

Üye
    Konu Sahibi
gprs derken. otomatik bulma aktif ama biliyorsunuz ki telefonda gps desteği sağlanabilmesi için 168 saatlik bir veri indirilmesi gerekiyor çünkü A-GPS elimizdeki aygıt. O yüzden ayarlar bölümünden Telefon ayarları oradan GPS ayarlarına girerek bir kereliğine ( 168 saat kullanımlık ) veri indiriyoruz ve telefonumuz uyduları yakalamaya ve doğal olarak Programımız da yerimizi bulmaya odaklanıyor :)

by_izmirli_

by_izmirli_

Üye
Sağol anladığım kadarıyla hiç bir şekilde paradan kurtulamayacaz. en iyisi ben bu navigasyon işini bırakayım öğrenci adamız bizde para ne gezer 8-)

baranselona

baranselona

Üye
hayır para vermek zorunda değilsiniz o 168 saatlik (kuulanım süresi yoksa 168 saatte indirilmiyor:) ) wifi ile haftada bir kere 5-10 sn ayırarak indirebilirsiniz

tolgahanuzun

Üye
başarılı olanlar lütfen birşeyler paylaşsın bir üstteki yorum insanı tedirgin ediyor çünkü...

Aqrp00

Aqrp00

Üye
Taştekin kardeş...
- Klasörü SD karta aktarma (16 gb Team marka SDHC class 6 süper hızlı micro SD) 14 saatten fazla zaman...
SONUÇ: Telefon Hafıza kartını okuyamadı... Telefon ekranındaki hafıza kartı simgesi sürekli sarı işarette kaldı. Hafıza kartını formatladım ama nafile. Tlf kartı okuyamıyor ve kilitleniyor...
Saygılar....

Ben 17'yi seçtim fastı seçtim. 5-6 saat boyunca indirme yaptı. Diskteki boyutu 300 mb'yi aştı. Daha bazı indirmeler başındaydı. Dolayısıyla bende kapattım. Gerçekten sabır istiyor. Acaba pc'demi sorun var dicem ama sizdede böyleymiş

tolgahanuzun

Üye
Bu yorum insanı tedirgin ediyor deyen ve başarılı olan var nı?
Taştekin kardeş...
Saygılar....

Üst Alt