Bana Acil Bir Bilgisayar Toplamam lazım

Sponsorlu Bağlantılar

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Bana Acil Bir Bilgisayar Toplamam lazım
2500 tl fazla geçmemeli .

buna neler dahil olmalı

1-ekran
2kasa
3-power ( kasa ile birlikte bir de olabilir)
4-ram (minumum 8 gb )
5-işlemci(amd)
6-anakard
7-ssd

benim bir nidiva gtx 570 ekran kartım var ekran kartı almayı düşünmüyorum ama 2500 fazla geçmiyorsa ekran kartı da dahil edilebilir

benim 600 w power de var almaya gerek yoksa almayada biliriz ama eski bir power bence alınmalı

yardımlarınızı bekliyorum

iyi akşamlar.

Son düzenleme:

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ortalama Şöyle
150-250 RAM DDR4
850 İ5 6600K
250 350 Anakart
PSU+Kasa (80Plus Güç Kaynaği Yoksa Kasa İle PSU Ayrı Alınmalı) Buda İkisi 600W 700W 450 TL Desen
Ne Kaldı Ekran Kartı SSD
350 TL SSDyide de En Son 850 Proyu 128 GBisini 280 Tlye Aldım Halen Kullanıyorum GÜzelde.
Ekran Kartı Min 550 Max 1.200 1050 Ti Filan Olabilir Çünkü En Güncel Kart O.
Toplam 5,800 Tabi Bunları En Yüksek Fiyatlarla Hesapladım

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Ortalama Şöyle
150-250 RAM DDR4
850 İ5 6600K
250 350 Anakart
PSU+Kasa (80Plus Güç Kaynaği Yoksa Kasa İle PSU Ayrı Alınmalı) Buda İkisi 600W 700W 450 TL Desen
Ne Kaldı Ekran Kartı SSD
350 TL SSDyide de En Son 850 Proyu 128 GBisini 280 Tlye Aldım Halen Kullanıyorum GÜzelde.
Ekran Kartı Min 550 Max 1.200 1050 Ti Filan Olabilir Çünkü En Güncel Kart O.
Toplam 5,800 Tabi Bunları En Yüksek Fiyatlarla Hesapladım
AMD sistem istiyorum ddr3 olacak 2500 veya 2700 TL gibi olabilir

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye

Hacı Bu Saatten Sonra Neden DDR3? Seneye 7.Nesiller Boy Gösterecek Bence Hiç Bulaşma DDR3 e

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Hacı Bu Saatten Sonra Neden DDR3? Seneye 7.Nesiller Boy Gösterecek Bence Hiç Bulaşma DDR3 e
Ben pek oyun oynamıyorum ben video düzenliyorum bana o kadar hızlı bir oyun pc si lazım değil bana video düzenleyen bir pc lazım.

Adobe ile videoyu 12 saat de işledi ya yazıktır 3 dk lik video

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ben pek oyun oynamıyorum ben video düzenliyorum bana o kadar hızlı bir oyun pc si lazım değil bana video düzenleyen bir pc lazım.

Adobe ile videoyu 12 saat de işledi ya yazıktır 3 dk lik video

:D Bana Sorarsan Topluyorsan En Güzeli Olsun.Ki Belirttiğin Fiyatada DDR4 Bir Sistem Çok Rahat Toplanır Heleki AMD İse

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
:D Bana Sorarsan Topluyorsan En Güzeli Olsun.Ki Belirttiğin Fiyatada DDR4 Bir Sistem Çok Rahat Toplanır Heleki AMD İse
yalnız şu an piyasadaki AMD işlemciler ddr4 desteklemiyor :) AMD yeni nesil DDR4 destekli işlemcilerini ocak-şubat gibi tanıtacak ve piyasaya sürecek :)

sen video düzenleme ile uğraşıyorsan AMD x8 fx8350 öneririm işlemci olarak. render işlerin için pişman etmez seni. yaklaşık 700₺ gibi bi fiyata sahip şu an.
elindeki 600Wlık güç kaynağın eğer 80plus ise yenisini almana gerek yok. ama 80plus değil ise yeni bi 80plus 600Wlık psu senin işini görecektir fazlasıyla. overclock işlerine veya sli/crossfire işlerine girmeyeceksen 700W almana gerek yok.
işin içinde ekran kartı yoksa 2500e çok rahat çıkar bu dediklerin.

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
yalnız şu an piyasadaki AMD işlemciler ddr4 desteklemiyor :) AMD yeni nesil DDR4 destekli işlemcilerini ocak-şubat gibi tanıtacak ve piyasaya sürecek :)

sen video düzenleme ile uğraşıyorsan AMD x8 fx8350 öneririm işlemci olarak. render işlerin için pişman etmez seni. yaklaşık 700₺ gibi bi fiyata sahip şu an.
elindeki 600Wlık güç kaynağın eğer 80plus ise yenisini almana gerek yok. ama 80plus değil ise yeni bi 80plus 600Wlık psu senin işini görecektir fazlasıyla. overclock işlerine veya sli/crossfire işlerine girmeyeceksen 700W almana gerek yok.
Power 80 plus sendikası yok

Ekran kartım var gtx 570

Bir bilgisayarcı var tanıdığımız fx6300 işlemci varmış garantisi de varmış 2 el 350 TL ye almış bilgisayarcı sana ucuza ayarlarız dedi bu işlemciye bir bakacam

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
biri 6 çekirdek diğeri 8 çekirdek. render işlemlerinde çoklu çekirdek performansı ön plana çıkar. bu durumda 8350 tabi ki daha iyi konumda, ama bu 6300ün kötü olduğu anlamına gelmiyor elbet.
burdan detaylı test sonuçlarına bakıp karşılaştırabilirisin.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye

Yok Artık :D Haci Öyle Şaçmalıkmı Olur Almam Daha İyi :D

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
Yok Artık :D Haci Öyle Şaçmalıkmı Olur Almam Daha İyi :D
zaten normal şartlarda AMDnin yeni nesil işlemcilerini beklemesini tavsiye ederdim ama arkadaş sadece render işlerinde işini görecek bi sistem toplamak istediğinden ve acil diye belirttiğinden hiç o topa girmedim, bahsettiği özelliklere göre önerimi yaptım :)

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Şöyle bir pc topladım işlemci hariç

İşlemci fx6300 Alırım büyük ihtimalle

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Şöyle bir pc topladım işlemci hariç

İşlemci fx6300 Alırım büyük ihtimalle

SSDyi 850Pro Al Kafan Rahat Olsun Çok Ucuza Kaçıyorsun
zaten normal şartlarda AMDnin yeni nesil işlemcilerini beklemesini tavsiye ederdim ama arkadaş sadece render işlerinde işini görecek bi sistem toplamak istediğinden ve acil diye belirttiğinden hiç o topa girmedim, bahsettiği özelliklere göre önerimi yaptım :)
Bence Bir Kere Alınan Birşey İyi Bişey Alınmalı.En Basitinden Güç Kaynağini Kötü Bişey Alsan Yılda 30 ile 60 TL Cebinden Fazla Para Çıkıyor Güç Kaynağini İyi Bişey Alsan 80Plus Üzeri O Parayı Güç Kaynağina Peşin Veriyorsun 4 Sene Kullansan 100 200 TL Cebine Kar Kalır.Bu ÜRünler TRde Üretilmiyor Maalesef.Boşa Diş Sermayeyi Zengin Ediyoruz.

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
2 tane ssd varmış orda birisini silmeyi unutmuşum SanDisk almayacağım Kingston hyperx fury alacağım 120lik

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Evet tekrar düzenledim yukarıdaki boşver bu şekilde olacak

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
sıkı bir oyun tutkunu değilseniz ve oyun oynamayacaksanız 1ms tepki süreli gaming monitöre boşa para vermeyin. 5ms tepki süreli IPS ekranlı hdmi girişli standart bir monitör gayet yeterli olacaktır.

Aynı şekilde anakart için de geçerli, gaming serisi bi kart yerine A97 serisi bi kart da bakabilirsin.

buralardan yapacağın kar ile 120gb yerine 250gb ssd düşünmeni öneririm :)
render işlemlerini ssd üzerinden yaparsın, video hazır olduktan sonra depolamak için HDD'ye atarsın sonradan.

• Beğen
Tepkiler: hikmet366
hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
sıkı bir oyun tutkunu değilseniz ve oyun oynamayacaksanız 1ms tepki süreli gaming monitöre boşa para vermeyin. 5ms tepki süreli IPS ekranlı hdmi girişli standart bir monitör gayet yeterli olacaktır.

Aynı şekilde anakart için de geçerli, gaming serisi bi kart yerine A97 serisi bi kart da bakabilirsin.

render işlemlerini ssd üzerinden yaparsın, video hazır olduktan sonra depolamak için HDD'ye atarsın sonradan.
Düşüneceğim

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Kabataslak bakıldığında herşey güzel fakat işin içinde ince ayrıntılar var. SSD konusunda bir tavsiyem olacak. 120 yerine 128gb alın ya da 240 yerine 256gb alın. arada yazma okuma ve chipset farkı var. Eğer çok daha hızlı okuma istiyorsanız bir tane 256 yerine 2 tane 128 alıp RAID 0 modunda kullanabilirsiniz. Eğer ek depolama kullanmayacaksanız 128 yetmez zaten.

Monitör olarak oyun oynamayacaksanız sizin için gecikme süresinin bir önemi yok. Bu durumda (ben olsam) 22 inç bir panel yerine 82 ekran fullhd tv alırdım. Arada çok fark yok fiyat olarak. Arkada render işlemi devam ederken oturup tv izleyebilirsin. Bazen bilgisayarı evdeki tv'ye bağlıyorum ve gerçekten çok keyif veriyor büyük ekran.
Anakartında M2 SSD portu yok ise SanDisk sana yeter de artar bile. Kingstona boşuna para verme

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Kabataslak bakıldığında herşey güzel fakat işin içinde ince ayrıntılar var. SSD konusunda bir tavsiyem olacak. 120 yerine 128gb alın ya da 240 yerine 256gb alın. arada yazma okuma ve chipset farkı var. Eğer çok daha hızlı okuma istiyorsanız bir tane 256 yerine 2 tane 128 alıp RAID 0 modunda kullanabilirsiniz. Eğer ek depolama kullanmayacaksanız 128 yetmez zaten.

Monitör olarak oyun oynamayacaksanız sizin için gecikme süresinin bir önemi yok. Bu durumda (ben olsam) 22 inç bir panel yerine 82 ekran fullhd tv alırdım. Arada çok fark yok fiyat olarak. Arkada render işlemi devam ederken oturup tv izleyebilirsin. Bazen bilgisayarı evdeki tv'ye bağlıyorum ve gerçekten çok keyif veriyor büyük ekran.

arada bir belki oyun oynarım pc yi pek kullanan biri değilim ama azbucuk zevkimizde var

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
arada bir belki oyun oynarım pc yi pek kullanan biri değilim ama azbucuk zevkimizde var
o az buçuk arada oynayacağın oyunlar için gaming serilerine yönelmene hiç ama hiç gerek yok zaten. aynı zevki alacaksın diğerlerinde de merak etme :)

Üst Alt