Tavsiye (Acil)Bir türlü bilgisayar ve markaya karar veremiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

musatfa17

Üye
Kesinlikle bozdu adı kaldı sadece araştırmadan markasına kanıp alan bin pişman

• Beğen
Tepkiler: Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
aynen

musatfa17

Üye
Kardeş bu işler biraz da şans işi arkadaşta Asus var 16 gb ram 4 gb ekran kartı 1,5 TB disk 3,5 milyarlık pc ama sürekli mavi ekran hatası alıyor servise verdi geldi hâlâ aynı düzelmedi sorun, ben de Acer var win7 tüm özellikler yarı yarıya 1,5 milyara aldım ki marka olarak da herkes bilir ki Asus kesinlikle daha iyi ama hiç sorun çıkarmadı şu güne kadar neredeyse bir sene olacak, o yüzden inşallah sorunlu bir cihaz denk gelmez sana da :)

• Beğen
Tepkiler: Enpatsu Shakugan
fk555897

fk555897

Üye
Beyler Lenovo Z510 - i5 4200M 2.5(Turbo ile 3.1)Ghz işlemci 6GB Ram 1TB disk Gt 740M ekran teknosada 1599 bana uygun geldi. Fakat bir bilgisayar daha gördüm orda dün babamla baktık;

Casper - i5 4200M 2.5 Ghz işlemci 8GB Ram 1Tb disk Gt 745M ekran buda 1599 lira. İkisinide sordum adam bana lenovoyu önerdi, casper ısınma yapar lenovo asla ısınma yapmaz dedi. Benimde aklıma lenovo yattı. Szinde düşünceleriniz ?
Oyun notebook u istersen öncelikle önemli olan oyun için üretilmiş olmasıdır. MSİ'nin çok güzel oyun laptopları var. ₺2000 civarında bulabilirsin.

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
Oyun notebook u istersen öncelikle önemli olan oyun için üretilmiş olmasıdır. MSİ'nin çok güzel oyun laptopları var. ₺2000 civarında bulabilirsin.

Oyun notebook'u alcak bütçe yok bende :) bende, 1700 lira var ve ancak bunu ucu ucuna kullanabilirim.Arkadaşlar birşey daha söylicem benim evde aşırı eski bir bilgisayar var ben diyorum ki burda tanıdık bir bilgisayarcı var ona bilgisayar toplattırsam 2.5 Ghz üstü i5 işlemci 4 ram 750 harddisk 2 gb ekran falan ? daha ucuza gelmez mi birde benim eski bilgisayarı vericem 100 lirada o oynatır..

fk555897

fk555897

Üye
Oyun notebook'u alcak bütçe yok bende :) bende, 1700 lira var ve ancak bunu ucu ucuna kullanabilirim.Arkadaşlar birşey daha söylicem benim evde aşırı eski bir bilgisayar var ben diyorum ki burda tanıdık bir bilgisayarcı var ona bilgisayar toplattırsam 2.5 Ghz üstü i5 işlemci 4 ram 750 harddisk 2 gb ekran falan ? daha ucuza gelmez mi birde benim eski bilgisayarı vericem 100 lirada o oynatır..
Bence masaüstü bilgisayar daha kullanışlı ve hızlı olur.

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
sana 3 tane önerim olucak

Asus K551LB-XX212D

Dell Inspiron 7537 S21W65C

Hp Pavilion 15-N205ST F8S50EA

ben dellin 7537 modelini gerçekten tuttum o fiyatlarda en kullanışlısı o gibi geldi ayrıca ışıklı klavyesi süper :D

Hiçbirini tutmadım ben fiyat olarak çok pahalılar Teknosa'da bile 1600 liraya bunlardan daha iyisi var :) Yalnız benim kafam toplama bilgisayara çok takıldı.

KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
Casper almaktansa lenovo tercih ederim tek fark biri 6 biri 8 gb, benim için çok da önemli değil dersen lenovo iyi marka evimde kullanıyorum bi sıkıntısı olmadı bugüne kadar (kullanıcı hataları hariç :D )

gerçekten lenovoda kullanıcı hataları var ve kullandıkça hatalar artıyor benimki bu ayın 30 unda 1 yaşına basıyo :D şimdi fanlardan tuhaf sesler gelmeye başladı birde format atınca gittikçe yavaşlıyor lenovo çok çabuk eskiyor mesela bizim bir akrabada 6 senelik toshiba laptop var biraz eski yinede laptop hala çalışır durumda ve bizim evdede crea markalı masaüstü bilgisayar var sanırım ilk kez isimin duyuyorsunuz 10 sene oldu alalı :D hiç sorun çıkarmadı :D hatta aldığımız ilk 1-2 ay odada yanık kokusu oluyordu bunları niye anlattığımı bende pek anlamadım yani bu iş pek marka ile alakalı değil en iyi markaya en fazla parayı verirsin kullanırsın yada daha az verip lenovo alırsın kullanırsın lenovo gayet iyi markadır ama kronik sorunları yüzünden gerçekten ciddi ciddi soğudum laptoptan belki sende alırsın böyle sorunlar olup laptoptan soğursun :D sormak istediğin bir şey olursa yardım edebilirim istersen laptop hatalarını tek tek resim olarak atarım

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
gerçekten lenovoda kullanıcı hataları var ve kullandıkça hatalar artıyor benimki bu ayın 30 unda 1 yaşına basıyo :D şimdi fanlardan tuhaf sesler gelmeye başladı birde format atınca gittikçe yavaşlıyor lenovo çok çabuk eskiyor mesela bizim bir akrabada 6 senelik toshiba laptop var biraz eski yinede laptop hala çalışır durumda ve bizim evdede crea markalı masaüstü bilgisayar var sanırım ilk kez isimin duyuyorsunuz 10 sene oldu alalı :D hiç sorun çıkarmadı :D hatta aldığımız ilk 1-2 ay odada yanık kokusu oluyordu bunları niye anlattığımı bende pek anlamadım yani bu iş pek marka ile alakalı değil en iyi markaya en fazla parayı verirsin kullanırsın yada daha az verip lenovo alırsın kullanırsın lenovo gayet iyi markadır ama kronik sorunları yüzünden gerçekten ciddi ciddi soğudum laptoptan belki sende alırsın böyle sorunlar olup laptoptan soğursun :D sormak istediğin bir şey olursa yardım edebilirim istersen laptop hatalarını tek tek resim olarak atarım
Lenovonun hangi modeli var sende ?

KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
Arkadaşlar z500 kullanıcıları hep hatalarla karşılaşmış ama sanırım 510da bunlar çözülmüş ben daha kimseden şikayet duymadım..
googleden z500 kullanıcı kulubü diye arat tanınmış bir sitede herkesde aynı sorun var şimdi link verirdimde yasak

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
googleden z500 kullanıcı kulubü diye arat tanınmış bir sitede herkesde aynı sorun var şimdi link verirdimde yasak
Biliyorum işte dh'yi diyosun sanırım z500de herkes bi sorunla karşılaşmış ama 510da sorunlar çözülmüş.

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Z510 da öyle bir sorun yok diye biliyorum.

KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
z510 da böyle sorun yoksa çok çok iyi laptop gerçekten tavsiye ederim her açıdan z500 den çok çok iyi

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Bende Z510 - i7 olanından alacağım o fiyata en iyisi o sanırım. Başka önerisi olan var mı?

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Ben 3 ay önce aynı sorularla laptop araştırıyordum.önceki laptopun miyadı dolmuştu.çift çekirdekli exper bişeydi.baya senin gibi araştırdım.asus lenova falan.istediklerim hep 2000 tl uzeriydi.exper çift çekirdekli laptobum artık son oyunları açarken zorlanıyordu.dedim kendime hala açıyorsa bunlar yeni nesilleride iyidir.exper carisma a5v-c81 aldım.8gb ram,i7 2.3 ghz turbo ile 3.3 ,nvidia gt 635M ekran kartı.nette fiyatları 2000 lira uzeriydi.indirimde metro toptan markette buldum 1499 tlye aldım.eğer bulabilirsen tavsiye ederim

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
Ben 3 ay önce aynı sorularla laptop araştırıyordum.önceki laptopun miyadı dolmuştu.çift çekirdekli exper bişeydi.baya senin gibi araştırdım.asus lenova falan.istediklerim hep 2000 tl uzeriydi.exper çift çekirdekli laptobum artık son oyunları açarken zorlanıyordu.dedim kendime hala açıyorsa bunlar yeni nesilleride iyidir.exper carisma a5v-c81 aldım.8gb ram,i7 2.3 ghz turbo ile 3.3 ,nvidia gt 635M ekran kartı.nette fiyatları 2000 lira uzeriydi.indirimde metro toptan markette buldum 1499 tlye aldım.eğer bulabilirsen tavsiye ederim

Gt635m eskidi artık yinede kötü değil

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Gt635m eskidi artık yinede kötü değil

Muhteşem denilemez ama iyi gta 4ü orta ayarda fps 25in altına duşmeden oynuyor.pes 2014 yüksek ayar fps 30 ve üzeri.sniper yüksek ayarda fps 25 ve üzeri.bence iş gorur :)

Üst Alt