Telefon Tavsiyesi Asus ZenFone 6 Sizce Alınır mı Alınırsa nasıl alınır :D (Lütfen OYLAMAYA katılın) KONU YENİLENDİ

Sponsorlu Bağlantılar

Asus Zenfone6 Alınır mı ?

• Kullanılan toplam oy
    65
0MG90

0MG90

Üye
Alınır ama beni İntel işlemci düşündürüyor, birde 4.4 güncellemesi alacak bu telefonlar ama sonra alır mı bilmem

• Beğen
Tepkiler: 2en

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Zen 5 aldım . Müthiş tasarım . 16gb 2gb ram yalnız gerçekte 4 çekirdek var ikisini gizlenmiş.

• Beğen
Fenomenon

Fenomenon

Üye
gerçekte 2 çekirdek ama sanal olarak 4 çekirdek. yani 4 çekirdekmiş gibi çalışıyor
bende intel'li tablet var. cpu-z'de 4 çekirdek diye gösteriyor.

• Beğen
Tepkiler: 2en ve muhammettvurucu
2en

2en

Üye
    Konu Sahibi
Asus Zenfone 6 Teknosa'da ve diger magazalarda bitmişti .. Dedigim gibi Asus Zenfone 6 Türkiye'ye geri geldi .. :aha:
-TeknoSa :halay3:
-TeknoAs
Alınır ama beni İntel işlemci düşündürüyor, birde 4.4 güncellemesi alacak bu telefonlar ama sonra alır mı bilmem
İşlemcide herkes önce ön yargılı gördü sonradan ön yargılar teker teker kırılıyor öncelikle ilk defa bir telefon intel işlemci kullanıyor herkes ısınır diye ön yargıyla bakıyordu bende dahil video incelemelerine baktıgım zaman telefonda hiç ısınma sorununun olmadıgını ögrendim yani intel işlemciyi düşmeye gerek kalmadı diyebilirim :) Telefonun Update özelligi var ..
Tam olarak öyle de değil. 1.6 ile 2.0 GHZ. Yapılan işlemin özelliğine göre işlemci frekans ayarlaması yapıyor. Pil tasarrufu için.

Alınabilir bir cihaz. İntel işlemcili tablet kullanıyorum gayet iyi. Özellikle ptablet sınıfını göz önüne alınca fiyatta uygun.

Ama zenfone 6 incelemelerinde Türkiye'de piyasaya 1.6Ghz Yurtdışında ise 2.0Ghz olarak ayarlanmıştır..Çünkü 2.0Ghz olsa telefon 800 olmazdı 1000 olurdu diye duydum .. [Asus Zenfone 6 Teknoseyir'den Duydum]

ismailozcn

ismailozcn

Üye
Şunu bir izle T.A.A
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
caps6

caps6

Üye
fiyatına göre alınır boy olarak aynı ekran boyutundaki diğer telefonlara göre zenfone 6 yı uzun yapmışlar

gamlı.byks

gamlı.byks

Üye
fiyat iyi işlemci hızı bana göre düşük 1.6 g2 yanlış hatırlamıyorsaam 2.6 güncelleme sıkntısı olur mu ? bilimez

ama tasramını özelliklerini beğendiysen alabilirsin :maxicep:

iyi forumlar

• Beğen
Fenomenon

Fenomenon

Üye
işlemci 1.6 çift çekirdek ama mediatek'in 4 çekirdekli işlemcilerini çok rahat sollar :)
intel işlemcilerin performansı çok iyi oluyor

• Beğen
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
İntel işlemciler az ısınıyormuş buda iyi birşey.

• Beğen
djmenyem

djmenyem

Üye
Bence alınmaz
Sebebi ise o fiyat aralığında daha iyi performans veren cihazlar var.
Sence hangi telefon ? bende almayı düşünüyorum fiyat aralığım 700 800 tl bi öneride bulunurmusun rica etsem

signor ramon

signor ramon

Üye
bilader ben tam 4 farklı kişiden inceleme izledim bende de note 1 var satıp asus zenfone 6 alıcam sana edindiğim deneyimleri aktarayım belki yardımcı olurum ;
öncelikle büyük ekran telefon istiyosan kesinlikle alınabilir bu arada telefonu kendimde inceledim
daha sonra batarya 3300 miliamper ekran 720 p aoldugu için 1 günü rahat çıkarır , işlemci intel ama snapedragon 400 ü geçen bir performansı var üzerinde jellybean var ama asus kendi sitesinde ve farklı forumlarda kitkat geleceğini söyledi ( kesin gelir ) malzeme kalitesi çok başarılı 200 gr.dan hafif gerçtekten telefon ısınmıyo,benim fark ettiğim eksikleri 1 ekrandaki butonlar yanmıo , ekranı inanılmaz parlak değil , otg yok demişler kullanını çok görmedim , ayrıca içinde ZenUı arayüzü var çok işe yarar extra özellikler war , kullanılan arayüz çok başarılı özelikle yukardaki bildirim çubuğu bana sorucak olursan kesinlikle al derim fiyat = performans olarak bakılırsa almaya değer , yok ben alıcam beğenmezsem satarım dersen çok iyi paraya türkiyede satamazsın çünkü buradaki kullanıcılar sadece apple ve samsung kullandığı için başka markalara itibar etmez , iyi forumlar inşallah yardımcı olmuşdur

• Beğen
EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
F/P bakımından gerçekten iyi bir cihaz. Ürün tükendiğine göre tercih edilen bir cihaz. Zaten bu fiyata da alınabilecek en iyi cihazlardan biri :oke:

• Beğen
signor ramon

signor ramon

Üye
benimde sizlere bir sorum olacak sizde siyah rengimi beyaz rengimi ?

nokia 603

Üye
ben de 603 kullaniyorum 2 seneye yakin telefon artik oldu oyun ben de tam konu acacaktim telefonda oyun oynarim (baya bi agir oyun yani) butce de zaten max 800 alinir mi ne dersiniz ben de almalimiyim mc 5 uyumsuz mesela ileride sorun yapar mi

• Beğen

sezar61

Üye
sırf bu konu için siteye giriş yaptım uzun zamandır girmiyordum.

Şimdi bende bu telefondan almayı düşünüyorum. Baya bir inceleme inceledim hem türkçe hemde yabancı sitelerden.

Telefonu almak için sebepleri sunacağım
snapdragon ve mtk işlemcilere göre az ısınıyor.
İntel kesinlikle mobil platformda iyi iş çıkarıyor hyper threading olduğu için 2 fiziksel 2 sanal işlemci olmuş oluyor.
İşlemci hızına takılmaya çok gerek yok tabi TR versiyonu 2.0 Z2580 ile gelseydi daha iyi olurdu ama benchmark sonuçlarını inceledim çok büyük bir fark yok özellikle yabancı biri iki telefonu aynı anda yan yana koyup test yapıyor test skorları arasında antutuda 1.6 lı olan 19bin küsür 2.0 lı alan 23 bin küsürlü skor alıyor. Çok fazla fark sayılmaz benim açımdan
Malzeme kalitesini çok beğendim plastik ama ne benzer samsungun adi soyulan plastik malzemesine kalite hissini fazlasıyla veriyor
Grafik yönünden oyunlarda tatminkar.
Ekran hem IPS hemde Gorilla Glass 3 o açıdan başarılı
Çözünürlük 720p bazıları 1080p olsa iyi olurdu demişler ama gerek yok pil ömrü açısından daha ii
pil saving modları varki çok başarılı gibi duruyorlar
ayrıca intelin işlemcisi OTG destekliyor, Güncelleme ile Telefon OTG desteği kazanıyor bilginiz olsun yani telefonda OTG var
Ayrıca 64 gb a kadar sd kart desteği var ama 128 GB ile de raha çalışıyor
Kamera yönünden de sınıfına göre başarılı özellikle gece çekim örneklerinde flaşsız çok güzel işler çıkardığını izledim bu konuda çok iyi diyebilirim
İşlemci sınıfında snapdragon 400 modellerinden daha üstün
Ayrıca hiçbiryerde belirtilmeyen bişey var telefonda Miracast özelliği var yani destekleyen cihazlarda görüntüyü kablosuz aynen aktarabiliyorsunuz.
Ram konusunda da başarılı cihaz 2 GB
Benim gibi Çift hat kullananlar için gayet güzel bir telefon
Sadece 6 inç boyut düşündürüyor beni alıp almama konusunda karasız bıraktı taşıma derdi yüzünden
Şimdiki telefonum Galaxy Grand Duos 5 inç kasada geniş o da büyük
Birde şu güzelliği var 4 renk seçeneğiyle geliyor Telefonun önü aynı sadece arka kapak renkleri değişik. Diyelim siyah aldınız alırsınız arka kapak farklı renk telefon olur size o renk :))
Fiyat Performans olarak iyi bir telefon alınabilir MTK işlemcili telefonlardan daha iyi olduğunu düşünüyorum
Alınabilecek bir telefon

• Beğen
Tepkiler: nokia 603, 2en ve signor ramon
signor ramon

signor ramon

Üye
beyler merhabalar ben telefonu aldım 3 gundur kullanıorum gercekten ısınmıyo , ve sarjı ınanılmaz ıyı gıdıo 2 gunu normal kullanımda kesın gorur ayrıca kamerası ve telefonun akıskanlıgı cok cok ıyı tek dezavantajı alısana kadar kapasitif ( home,geri,coklu uygulama pencerelerı) tuslar ısıgı yanmıo ama zamanla alısıosunuz,ayrıca full parlaklıgı cok ıyı ,son olarak guc tasarrufu modları sarjı uzun sure goturmesıne cok yarıo iyi forumlar

• Beğen
Tepkiler: blsm_mr ve 2en
fk555897

fk555897

Üye
Bence alınır çok güzel telefon.

• Beğen

taekwon

Üye
Ben ekran boyutu büyük olduğu için ve hem tablet hemde telefon almamak için fonepad7 aldım note2 ile karşılaştırdık kamera olarak fazlasıyla geçti bazı oyunlarda açılışlarda vede aşırı yoran oyunlarda takılma olmasada yavaşlık var yazılım konusunda milyarlık ceplere göre daha çok güncelleme geliyor asus şikayetleri görmezden gelmiyor vede mazada birçok programının güncellemeleri devamlı veriyor rehber mesajlar dahil ekran rengini ayarlamak içinise prosunda içinde bence bufiyata alınabilecek tek ürün asus modelleri tek eksiği samsung klavyesigibi değil türkce harfler basılı tutunca yazılıyor onuda SwiftKey gibi problemler hallederiz bilirsiniz Bataryası ekran büyük olduğu halde noterlerle aynı gidiyor lityum polimer olduğu için bu bataryalar metal kasa içinde olmaz esnek Paketlerde olur patladığızaman bir evi yakar onun için sökülmez haldedir sökülebilir bataryalar lityum iyonlar bu batarya değiştirme olayını asus yazarsanız daha iyi olur. 4.4.2 gelmesiyle görsellik yönünden baya kırpmışlar efektler filan ama yarı yarıya her yönden rahatlamışdurumda cep ayrıca daha görmedim cihazın bu uygulamayı desteklemiyor yazısını. bende zedfone6 ya geçmeyi düşünüyorum biz milyarlık ceplere para verdikçe daha çok istiyorlar galiba kaliteli olup bizi dolandırmayan asus varmış helal olsun asus.

Son düzenleme:
  • Beğen
2en

2en

Üye
    Konu Sahibi
Şunu bir izle T.A.A
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Bunu izlemiştim :D
bilader ben tam 4 farklı kişiden inceleme izledim bende de note 1 var satıp asus zenfone 6 alıcam sana edindiğim deneyimleri aktarayım belki yardımcı olurum ;
öncelikle büyük ekran telefon istiyosan kesinlikle alınabilir bu arada telefonu kendimde inceledim
daha sonra batarya 3300 miliamper ekran 720 p aoldugu için 1 günü rahat çıkarır , işlemci intel ama snapedragon 400 ü geçen bir performansı var üzerinde jellybean var ama asus kendi sitesinde ve farklı forumlarda kitkat geleceğini söyledi ( kesin gelir ) malzeme kalitesi çok başarılı 200 gr.dan hafif gerçtekten telefon ısınmıyo,benim fark ettiğim eksikleri 1 ekrandaki butonlar yanmıo , ekranı inanılmaz parlak değil , otg yok demişler kullanını çok görmedim , ayrıca içinde ZenUı arayüzü var çok işe yarar extra özellikler war , kullanılan arayüz çok başarılı özelikle yukardaki bildirim çubuğu bana sorucak olursan kesinlikle al derim fiyat = performans olarak bakılırsa almaya değer , yok ben alıcam beğenmezsem satarım dersen çok iyi paraya türkiyede satamazsın çünkü buradaki kullanıcılar sadece apple ve samsung kullandığı için başka markalara itibar etmez , iyi forumlar inşallah yardımcı olmuşdur

Çok teşekkür ederim
benimde sizlere bir sorum olacak sizde siyah rengimi beyaz rengimi ?

Kırmızı daha hoşuma geldi ama türkiyede kırmızı modeli satılıyormu bilmem

Üst Alt