Asus Linux Driver

Sponsorlu Bağlantılar

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
şunu halledebilirsem şunu anlayacağım ki linux kesinlikle windowstan daha iyi daha kullanışlı telefon bağlantısı direk oldu ya bu arada hangi driverler eksit nereden bakıyorum windowsta aygıt yöneticisi vardı
Son dediğimi yazsın mi :)
evet yazdım yine aynı

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Kapatıp açtım mi yaptıktan sonra

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
şimdi yaptım hocam wirelessi ama bluetooth aynı ubuntu tr deki yazıdaki bir kodu daha uyguladım wireless tamam şimdi bluetooth :)

onu nasıl yapacağız@Nextman Hocam Bluetooth Hakkında Fİkriniz Var mı Bi De Fn Tuşu İle Parlaklık Ayarını Nasıl Yaparım. Şunları Halledeyim Forever Linux :)bi de güncelleme de indirilen paketleri nerede bulabilirim her yeniden kurduğumda baştan indirmeyeyim yedeklerini alayım

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Dosyaları aç bilgisayarı tıkla orda aramaya yaz :)

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Bluetooth modelini yazarsan :)

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Bluetooth ile ilgili birşey bulamadım hacı :)

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
Bluetooth ile ilgili birşey bulamadım hacı :)
Yapma ya peki fn tuşu ile parlaklık kontrol edemiyorum ses kontrolü var tuchpad açılıp kapanıyo müzik duruyo ama sadece uyku uçak modu ve parlaklık çalışmıyo sebebi ne ola@Nextman Yardım :tebessüm:ya bluetooth driveri yüklü sorunu anlamadım :(

katre@Katre-X550LN:~$ lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Haswell-ULT DRAM Controller (rev 09)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Haswell-ULT Integrated Graphics Controller (rev 09)
00:03.0 Audio device: Intel Corporation Haswell-ULT HD Audio Controller (rev 09)
00:04.0 Signal processing controller: Intel Corporation Device 0a03 (rev 09)
00:14.0 USB controller: Intel Corporation Lynx Point-LP USB xHCI HC (rev 04)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation Lynx Point-LP HECI #0 (rev 04)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation Lynx Point-LP HD Audio Controller (rev 04)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation Lynx Point-LP PCI Express Root Port 1 (rev e4)
00:1c.2 PCI bridge: Intel Corporation Lynx Point-LP PCI Express Root Port 3 (rev e4)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation Lynx Point-LP PCI Express Root Port 4 (rev e4)
00:1c.4 PCI bridge: Intel Corporation Lynx Point-LP PCI Express Root Port 5 (rev e4)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation Lynx Point-LP USB EHCI #1 (rev 04)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation Lynx Point-LP LPC Controller (rev 04)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation Lynx Point-LP SATA Controller 1 [AHCI mode] (rev 04)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation Lynx Point-LP SMBus Controller (rev 04)
00:1f.6 Signal processing controller: Intel Corporation Lynx Point-LP Thermal (rev 04)
02:00.0 Unassigned class [ff00]: Realtek Semiconductor Co., Ltd. Device 5287 (rev 01)
02:00.1 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller (rev 12)
03:00.0 Network controller: Ralink corp. RT3290 Wireless 802.11n 1T/1R PCIe
03:00.1 Bluetooth: Ralink corp. RT3290 Bluetooth
04:00.0 3D controller: NVIDIA Corporation GM108M [GeForce 840M] (rev a2)

Son düzenleme:
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
geçmiş sayfaları okumadım ama update yaptınmı hala ubuntu içinmi uğraşıyorsun :hmmm

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Güncellemeleri yap 200mb civarı o zaman sorunlar çözülebilir :) çözülmezse çözeriz beraber

• Beğen
Tepkiler: Nextman
ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
geçmiş sayfaları okumadım ama update yaptınmı hala ubuntu içinmi uğraşıyorsun :hmmm
evet güncelleme sudo apt-get update yaptım o ek sürücüler hala boş anlamadım o güncellemeyi yaparım bugün bakalım kablosuz çözüldü ama bluetooth ve fn ayarı olsa iyi olacak ama ubunut süper ya :)
Güncellemeleri yap 200mb civarı o zaman sorunlar çözülebilir :) çözülmezse çözeriz beraber
tamam ubuntu tr ye de konu açtım cevap yok ya :bilmm

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Daha bişey görmedin emin ol :)

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
Daha bişey görmedin emin ol :)
siz şu an hangi sistemi kullanıyorsunuz daha da mı iyi bu linux beni cezbeden yönü telefonuma o kadar rahat bağlandı ki bir de telefonumdan dağıttığım adhoc bağlantısını windows bulmazken ubuntu şak diye buldu. kablo ile operatör bağlantısı kurdum şak diye kurdu windowsta yok modem ayarları cart curt çok uğraşıyordum.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Ben iş yönünden redhat kullanıyorum o sizi için öngörülen bir sistem değil masaüstü pcde ise mint 17 solaris dağıtımı var :oke:

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
Ben iş yönünden redhat kullanıyorum o sizi için öngörülen bir sistem değil masaüstü pcde ise mint 17 solaris dağıtımı var :oke:
linux mintin sürümlerinden kde mi cinnamon mu desem birini indireyim.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Kde kullanıyorum

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
Kde kullanıyorum
o zaman kde yi indirmeli bakalım hayırlısı gidip okulu sömereceğim bir de ubuntu da güç tasarrufu ayarı var mı windows taki gibi hangi driverler eksik aygıt yöneticisi gibi nereden bakabilrim

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Artık geriye kalan kısmı sana ait google da araştır takıldığında bu konudan sorabilirsin

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Artık geriye kalan kısmı sana ait google da araştır takıldığında bu konudan sorabilirsin
teşekkürler hocam da bu aygıt yöneticisi güç tasarrufu olayı var mı video da net kısıtlı da

Üst Alt