Haber Asus Ceo’su Windows 10 Mobil İçin İkna Olmadı!

Sponsorlu Bağlantılar

Emre

Üye
    Konu Sahibi
Asus Ceo’su Windows 10 Mobil İçin İkna Olmadı!
Asus CEO’su yaptığı açıklama ile akıllı telefonlar için Windows 10 konusunda ikna olmadıklarını ortaya koydu. Ayrıntılar haberimizde…

Asus Ceo’su Windows 10 Mobil İçin İkna Olmadı

Asus ve Microsoft, bilgisayar ve tablet pazarında uzun zamandır yakın ilişki içinde çalışmalarını sürdürüyor. Fakat bu yakın ilişkiler malesef Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows Phone ekosistemi için geçerli olmadı. Son bir yıldır platforma yeni üreticiler kazandırmaya çalışan ve bunda da önemli ölçüde başarılı olan Microsoft, henüz Asus’u ikna edemedi.

Tayvan merkezli teknoloji devi Asus, son yıllarda özellikle Notebook ve tablet modelleri ile teknolojinin parlayan yıldızı olan Asus, ülkemizde de takip edilen ve sevilen bir marka konumunda. Android platformu altında ürettiği Zenfone serisi akıllı telefonları ile dikkat çeken Asus, Windows platformuna ise şimdilik sıcak bakmıyor.

Asus CEO’su Jerry Shen yaptığı açıklamada “Windows 10 platformunun akıllı telefon pazarında başarılı olacağına inanmıyorum” diyerek Windows 10 Mobile akıllı telefon üretme konusundaki tavrını da ortaya koydu. Bu açıklamalardan sonra Tayvanlı üreticiden Windows Phone akıllı telefon bekleyen hayranları ise hayal kırıklığına uğradı.

Asus şu günlerde Asus Zenfone 2 lansmanı için büyük bir mesai harcıyor. Ocak ayında resmi duyurusu yapılan ve bir çok pazarda satışa sunulmaya hazırlanan Zenfone 2, firmanın akıllı telefon pazarındaki dönüm noktalarından biri olacak. Zaten Android akıllı telefonları ile böyle bir pozisyonda bulunan bir şirketin yöneticisi yukarıda belirttiğimiz açıklamayı yapması gayet doğal.

Teknoloji dünyasında dengeler çok hızlı değişiyor. Bakalım Windows 10 Mobile ile gelen bu değişim Microsoft ve Asus’u akıllı telefonlar için bir araya getirebilecek mi?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen

Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye
Dünkü firma koca Microsoftu eleştiriyor :ehe Windows olmasa bilgisayar olmaz

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR

Emre

Üye
    Konu Sahibi
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: BRKTNL ve laplace06
El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Bilgisyarda da iyi degil ama reklam ve bütçe gücü diyelim

asroma7

asroma7

Üye
bilgisayarda ms iyi değilmüş. Diyorlar :D

• Beğen
Tepkiler: sfgnrl, ogzhnoTr, wpfurkan ve 1 kişi daha

Emre

Üye
    Konu Sahibi
Aslında en iyi yapabildikleri xbox :ehe

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
asroma7

asroma7

Üye
Komik mi?
Neyle karsılastırdın da windows iyi diyosun? Yazan insan bosa yazmıyor demekki bir seylerle karsılastırmıs da begenmemis.

Arkadaşım, tabikide beğenmeek hakkınız. Yalnız onun dışında ne kullanıcaksın? Kaldıki pc lerin %98 i windows lu geliyor. Piyasaya. Demekki üreticiler ms ile anlaşıyor. Ha bi apple kendi sisteminde.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Arkadaşım, tabikide beğenmeek hakkınız. Yalnız onun dışında ne kullanıcaksın? Kaldıki pc lerin %98 i windows lu geliyor. Piyasaya. Demekki üreticiler ms ile anlaşıyor. Ha bi apple kendi sisteminde.

Tamam ben de onu diyorum iste adamlarda para var ama windows iyi degil kullanıyoruz mecburen.

Aybars1979

Aybars1979

Üye
  • Beğen
Tepkiler: wpfurkan ve BLasTeaR
El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
iyi değil derken kıstasınız nedir ben hala onu anlayamadım açıkcası.

Sistem ağır ve donanım düşmanı.Daha az donanım gücüyle çok daha fazla işlem yapabilen linux tabanlı sistemler mevcut.

• Beğen
Tepkiler: RetaXter
csH

csH

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Esendağlı
El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
bizde android için aynı şeyi diyoruz ama piyasa işte

Windows karsısında linux un yapabildiklerini android karsısında wp yapamıyor yalnız aradaki fark çok fazla en basitinden linux windows karsısına çok daha şık ve kullanıslı bir hatta bir çok arayüzle çıkıyor.
Ama tabi yine dediginde haklılık payı var iş paraya biraz da elini çabuk tutmaya bakıyor.

csH

csH

Üye
Windows karsısında linux un yapabildiklerini android karsısında wp yapamıyor yalnız aradaki fark çok fazla en basitinden linux windows karsısına çok daha şık ve kullanıslı bir hatta bir çok arayüzle çıkıyor.
Ama tabi yine dediginde haklılık payı var iş paraya biraz da elini çabuk tutmaya bakıyor.
oyunların çoğu hatta hepsi windows için çıkıyor linux iyi olabilir ama piyasa iyiye bakmıyor hangisinden kazanırsa hangisi popülerse ona yöneliyor

• Beğen
Tepkiler: byibo
El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
O noktadan sonrası kapitalizmin tanımı nitelikte zaten yeni oyunlar için yeni bilgisayarlar vs.

• Beğen
Tepkiler: Rainesto ve csH

Üst Alt