• Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.

Apple'ın En Akıllısı '' iPhone 4 '' ( Özellikleri / Fiyatı / Resimleri )

Sponsorlu Bağlantılar

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Apple'ın En Akıllısı '' iPhone 4 '' ( Özellikleri / Fiyatı / Resimleri )
Amerika Birleşik Devletleri kökenli Apple firmasının en çok beğenilen cep telefonu serisi olan iPhone’un dördüncü jenerasyonu olan iPhone 4 modeli tanıtıldı. Bizzat Apple’ın en üst mevkideki ismi olan Steve Jobs üzerinden tanıtılan bu cihazın isminin iPhone HD veya iPhone 4G olması beklenirken, cihazın isminin iPhone 4 olarak duyurulması herkesi şaşırttı.

( iPhone 4'ün kamerası ve arka yüzü )

Apple’ın kendisi tarafından geliştirilen iPhone OS sürümünün ise, iOS 4 olarak değiştirilerek tanıtılması yine salonda bir şaşkınlığa sahip olmasını sağladı. iPhone 4 öndeki kamerasıyla sadece görüntülü görüşme desteği değil, FaceTime isimli gerçek zamanlı video sohbet uygulamasını da bünyesinde barındırıyor.

Sadece cam ve çelik materyalleri kullanılan cihaz oldukça sağlam olarak tasarlanmış ve oldukça ince bir kasaya sahip. Cihazda ayrıca Apple A4 işlemcisi kullanılırken, yenilenmiş batarya seçeneği ile cihaz 7 saat 3G görüşme, 6 saat 3G sörf, 10 saat WiFi sörf ve 300 saat bekleme süresi sunuyor. Arka kamerası 5 Megapiksel çözünürlüğüne arttırılan cihazın kamerası LED desteği ile birlikte güçlendirilmiş.

( iPhone 4'ün ön yüzü )

Yeni iPhone 4; WiFi, GPS, Bluetooth, UMTS ve GSM bağlantılarını bünyesinde barındırırken, çelik yüzeyini ve ekranını de çizilmeye dayanıklı olarak tasarlamış. Daha önce mikroskop görüntüleri ortaya çıkan ekran çok yüksek çözünürlüğe sahip olarak hazırlanmış. 960'a 640 piksel çözünürlük ve 326 piksel-inç oranı ile yüksek DPI sunan ekran bu kalitesi ile birlikte çok daha göze hoş gelir görüntüler oluşturacak gibi duruyor.

( iPhone 4'ün ince tasarımı )

iPhone 4'ün 16 GB belleğe
sahip modeli 199 dolara, 32 GB belleğe sahip modeli ise 299 dolara satılacak. Bu fiyatlar AT&T üzerinden alımlarda ve 2 yıllık kontrat ile geçerli olacak. Kontratı 2010'da dolanlar yükseltme yapabilecek. 24 Haziran'da satışa çıkacak olan cep telefonu için ön siparişler 15 Haziran'da başlıyor. Amerika, Fransa, Almanya ve İngiltere'de satışa sunulacak olan telefon, 2010 sonuna kadar 88 ülkede daha satışa çıkacak.

trailblazer

trailblazer

Üye
bence iyi değil.... 32 gb hafıza 2008 yılında kaldı , görüntülü konuşma da öyle .. tasarım da abartılcak bir şey yok hayal kırıklığı... hd video kaydında nokia gene önde olacak...her zaman nokia...

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
bence iyi değil.... 32 gb hafıza 2008 yılında kaldı , görüntülü konuşma da öyle .. tasarım da abartılcak bir şey yok hayal kırıklığı... hd video kaydında nokia gene önde olacak...her zaman nokia...

Ekran kalitesi süper, kamera görüntüsü 5 Megapiksel olsa da süper... HD video kayıdı yapılabiliyor...

Dawn

Dawn

Emekli Yönetici
apple yine yaptı yapacagını cihaz kusursuz hayaran bıraktı herkesi kendisine yeni heycanlı bir dönem daha başlıyor bizi neler bekliyor neler

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
apple yine yaptı yapacagını cihaz kusursuz hayaran bıraktı herkesi kendisine yeni heycanlı bir dönem daha başlıyor bizi neler bekliyor neler

Çok yüksek satış rakamları ile birlikte ortalığı ayağa kaldıracak...

Dawn

Dawn

Emekli Yönetici
şimdiye kadar uretilen cihazların satış rakamları apple bu cihazla ikiye katılaycak bence

Ekli dosyalar

Ozan

Ozan

Admin
iphone 3g yi uzun süre kullanıp sattıktan sonra, alınacak muhtemel yeni cihaz böylece belli oldu. iphone 4 gerçekten şahane bir mobil cihaza benziyor ... Benim için iphone 3g nin en büyük eksigi kameraydı ve kamera sorununun yeni iphone 4 de çözülmesi beni oldukça tatmin edecek.

trailblazer

trailblazer

Üye
Ekran kalitesi süper, kamera görüntüsü 5 Megapiksel olsa da süper... HD video kayıdı yapılabiliyor...
ekran kalitesi süper de kamera görüntüsünün süper olduğunu nerden anladın ?nette sınırlı sayıda çekilen fotoların (gündüz çekimi olmasına ramen) parlamalarda renkler patlıyor ve resim yaklaştırıldığında pikseller rahatsız edici...

blackofday

blackofday

Üye
Kim ne derse desin apple çok sağlam iş çıkarmış helal olsun vallahi.Şimdiden bu telefonu kötülemeye çalışacak arkadaşlara bol şans diliyorum çünkü gerçekten bu sefer şansa ihtiyaçları var :)

--------------- Ekleme ---------------

ekran kalitesi süper de kamera görüntüsünün süper olduğunu nerden anladın ?nette sınırlı sayıda çekilen fotoların (gündüz çekimi olmasına ramen) parlamalarda renkler patlıyor ve resim yaklaştırıldığında pikseller rahatsız edici...

Süper olup olmadığını anlamak için teknik verilere bakmak yeterli diye düşünüyorum.HD video kaydı hem de 720p ve 30fps.

haltie

haltie

Üye
yine güzel bir cihaz:)

@n!wa+*R

@n!wa+*R

Üye
iphone 3g yi uzun süre kullanıp sattıktan sonra, alınacak muhtemel yeni cihaz böylece belli oldu. iphone 4 gerçekten şahane bir mobil cihaza benziyor ... Benim için iphone 3g nin en büyük eksigi kameraydı ve kamera sorununun yeni iphone 4 de çözülmesi beni oldukça tatmin edecek.
İphone 3g zaten hiç kullanılmayan bir model..Sadece kamera ile kalsa o İphone için bir denemeden ibaret.

İphone 3GS kullansanız bu 4g den pek farkı yok yani tabiiki 4g her iki modelden de iyi ama 3g yi ikiye katlar 3GS mesala.

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
süper yaaa..

efe-

efe-

Üye
tasarım olarak bkz.N78 ,N96 (geniş pürüzsüz siyah gövde kenar çelik kasa)

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
çözünürlük ve kamera kalitesi harika mükemmel resimler çekebileceğimize eminim

kill4youfenerbahçe

kill4youfenerbahçe

Üye
3G telefonumu daha dün satıp yerine 3GS 32 GB aldım hani bu ilan dün çıksaydı bi durur düşünürdüm 4G mi alsam diye fakat dün 3GS alıp jb yapıp oyun oynadığımda inanılmaz bir işlemcisi olduğunu gördüm 4G Türkiye piyasasına tahminimce 2011 yılında girer ama gene diyorum iphone bu dünyada alınabilecek en muhteşem cihaz.3GS den sonra alacağım tek cihaz 4G ve sabırsızlıkla bekliyorum bu cihazıda.

OğuzcanAbi

Üye
telefona bak be ama türkiyede fiyatı 2000 tl civarı olur

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
lüks düşkünü canım türk milleti yemesinden içmesinden kısıp alacaktır bunu merak etmesın IPHONE hatta yurt dısında 250 dolara satılan Trde 2500 dolar olur

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Bu defa oldu işte.IPhone'un 3G modeli , 3310 dan farklı değildi benim gözümde.Bunda azda olsa , birşeyler akıl edilmiş.

rapman

rapman

Üye
karar verdim.kesinlikle alacağım.harika bir telefon.
bir sorum olacak : iphone 3gs ler için yapılmış .ipa uzantılı oyunları da oynatır değil mi ? ayrıca ne zaman hacklenir ?

ayazxx

Üye
karar verdim.kesinlikle alacağım.harika bir telefon.
bir sorum olacak : iphone 3gs ler için yapılmış .ipa uzantılı oyunları da oynatır değil mi ? ayrıca ne zaman hacklenir ?
ipa uzantılı dosyalarını iphone 4 de kullanamazsın, çünkü o ipalar 3.1.3 os için hazırlanmış versiyonlarıydı. dikkat edersen 4.0 os çıkmadan önce, uygulama hazırlayan firmalara veya şahıslara 4.0 versiyonununun beta sürümleri gönderildiki 4.0 itunes aracılığıyla dığıtılmadan önce uygulama sahipleri kendi uygulamalarını 4.0 versiyonuna update etmeleri için! yani anlıyacağın o ipaların hepsi shift+delete

ikinci soruna cevap vereyim, ne zaman jb'si çıkar? 22 haziranda 4.0 itunes aracılığıyla kullanıcılara dağıtılacağı duyuruldu, demek oluyorki maximum 2 gün içerisinde 24 hazirana kadar 4.0 hacklenmiş olacaktır!

Üst Alt