Apple iPhone 4S vs Samsung Galaxy SII vs Nokia N9 Tarayıcı Karşılaştırması

Sponsorlu Bağlantılar

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi

hayır elimde iphone 4 olmasa, iphone 4 ile 4s'in safari karşılaştırmalarını seyretmesem falan sana inanacağım neredeyse. ikisi de neredeyse aynı hızda.

ayrıca tekrar ediyorum videodaki iphone 4 ve yazılım ios 4.

Hayır değil, bende de ipod 4 var ve ios 4.3.5 yüklü, (iphone 4 ile aynı donanım) bu kadar hızlı değil zaten html 5 testi senin iddianı direk çürütüyor, ios 4 html 5'te 296 puan alamıyor onun için boşuna yorma kendini. :oke:

Uruloki

Uruloki

Üye
videoyu izlemedim tam olarak ama ip4s olduğunuda üstte anten var alt tarafa ek olarak yani ordada ek kesim noktları var ona dikkat edebilirsiniz

ultrayer6

ultrayer6

Üye

Hayır değil, bende de ipod 4 var ve ios 4.3.5 yüklü, (iphone 4 ile aynı donanım) bu kadar hızlı değil zaten html 5 testi senin iddianı direk çürütüyor, ios 4 html 5'te 296 puan alamıyor onun için boşuna yorma kendini. :oke:

öfff illa kanıt diyorsun, al bakalım:

Uruloki

Uruloki

Üye
@ultrayer iyide 4s tamam bariz hızlı nette ama sgs2 de 4 e göre hızlıyeı ayrıca orda diyelim 20mbit hat var diğer videoda 10mbit bunu nasıl karşılaştrcan dediğim gibi videoda cihazlar belli ben pek dikkat etmedim orda 4s in üst tarafında da anten var o varsa olay bitmiştir ki bu çoğu sitede yayınlandı millet 4s derken bilemicem

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi

öfff illa kanıt diyorsun, al bakalım:

Uzgunum dostum yine kanitlayamadin, :) ordaki iphone 3gste ios 4 yuklu diger cihazlarda ise ios 5 yuklu, iphone 3gs eksi sozluge girerken cuvalliyor zaten bu videoyu vermen bosuna cunku konuda verdigim videodaki cihaz iphone4s ve eger videoyu izlediysen Sonlara dogru html5 testi yapiyor adam, iphone4s 296 puan aliyor. Bunu ios 4 yuklu bir iphone 4un yapmasi mumkun degil :oke:

Del Rey

Del Rey

Üye
Desene ovide adam gibi uygulama yok diye

Bilgisayardan kuruyoz derken

Hayır, ondan bahsetmiyorum ki. Nokia, Symbian ile başlarken iOS daha çıkmamıştı bile. iOS çıktıktan sonra market kültürü yayıldı. Eski deneyimli Symbian kullanıcılarına yeni adet olarak Nokia Ovi Mağaza gelince, eskiler alışamadı ve bilgisayardan kurmaya devam ettiler. Şu anda gördüğüm bir çok arkadaşım (yeni yeni SYmbian kullananlar) hep Nokia Mağaza'dan indiriyor indireceklerini.

denizci535

denizci535

Üye
kiytirik smbian mı burada oyun vs bir halt yok dogru durust.al smbiani eve gotur dolaba koy ilerde acar acar gulersin. Bu nokıa dan kazık yedigmiz yeter.

nalcam22

nalcam22

Üye
Hayır, ondan bahsetmiyorum ki. Nokia, Symbian ile başlarken iOS daha çıkmamıştı bile. iOS çıktıktan sonra market kültürü yayıldı. Eski deneyimli Symbian kullanıcılarına yeni adet olarak Nokia Ovi Mağaza gelince, eskiler alışamadı ve bilgisayardan kurmaya devam ettiler. Şu anda gördüğüm bir çok arkadaşım (yeni yeni SYmbian kullananlar) hep Nokia Mağaza'dan indiriyor indireceklerini.

Geçmişi boşver şimdiye bak

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
kiytirik smbian mı burada oyun vs bir halt yok dogru durust.al smbiani eve gotur dolaba koy ilerde acar acar gulersin. Bu nokıa dan kazık yedigmiz yeter.

N900 kullanıyorsun, maemo 5 platformundan daha çok oyuna sahip symbian. :zuhaha:

Del Rey

Del Rey

Üye
Geçmişi boşver şimdiye bak

Yaşın kaç senin? 9 yaşındaymış gibi yazıyorsun çünkü de :)

Geçmişe bakalım: Symbian rakipsiz.

Birkaç yıl önceye bakalım: Symbian rakipsiz.

Şimdiye bakalım: "Toplama" işletim sistemi Android denildiği kadar tercih edilmiyor. 2011 Haziran-Temmuz aylarında yapılan bir araştırmaya göre 8 Symbian, iOS, Android. Bu ne bu? Symbian'n rakibi: iOS.

Nokia 701 zaten 1 GHz işlemci ile kendisinden üstte bulunan tek çekirdekli 1.5 GHzlik telefonlara bile meydan okuyacaktır. Symbian Belle gibi bir arayüz; HTC Sense'den sonra tercih edilebilecek en iyi arayüzdür. Uyduruk TouchWiz ile kendinizi avutun. Toplama bir UI o. Herneyse, RDA üzerinde 6 kalite ile 701'de web tarayıcıya tıklayın; 1 saniye geçmeden açılıyor. Herşey böyle 1 GHzli Belle'lerde. :) Symbian'ı ben Android'e birçok nedenden ötürü tercih edebilirim. Symbian'ı kullanmayı biliyorsanız; size sunabileceği imkanlar çok fazla.

----------Eklendi @ 12:45:36 ---------- Yazıldı @ 12:44:16 ----------

N900 kullanıyorsun, maemo 5 platformundan daha çok oyuna sahip symbian. :zuhaha:

Konuşuyor işte, Symbian'ın uygulama marketi bile (ki uygulama sayısı gerçek uygulama sayısının yarısı etmez) Dünya'da 3.

Lenneth

Üye
Symbian o kadar iyi(!) bir sistem ki kullanım oranı jet hızıyla düşüyor :)

• Beğen
Tepkiler: burakkuz
Del Rey

Del Rey

Üye
Symbian o kadar iyi(!) bir sistem ki kullanım oranı jet hızıyla düşüyor :)

Kullanım oranından bahsederken; Symbian'ın düşen kısmının S60v5 kullanıp memnun kalmayan, ve S60v5 tarafından adı kirletilen S^3'ü kullanmak istemeyen asalak kullanıcılardan oluşturduğunu söyleyeyim. Sen de eğer S60v5 kullanıp Android'e geçip laf atıyorsan; bu lafım sana da gelsin :)

Symbian'ı S60v5 sürümleri ve 128 MB ram + GPU olmayan akıllı telefonlarda kullanılması üzerinden yargılaman çok hoşuma gidiyor. Sony Erricson tarafından çıkarılan S60v5 akıllı telefonu görmedin sanırım. Onun üzerinden Android 1.x ile karşılaştırma yapabilirsin.

Daha sonra S^3 çıktı ve şu anda Android'de olmayan bir sürü özellik, S^3'te var. :) Android'de olup Nokia 701'de yapamayacağımız ne var?

Klasik cevap: Uygulamanız az ama sizin...

Gerekli yazılımları yükledikten sonra neredeyse her platform için çıkan uygulamaları açabildiğimizin farkındasınızdır. GameMaker, Python, DOS (Çoğu eski windıws oyunu, klasikler), Nintendo bunlardan yalnızca birkaçı. Bir de Android emülatörünün geldiğini unutmamanız gerekiyor :)

İkinci Klasik cevap: Kasım kasım kasılıyor...

Nokia 701'de Symbian Belle kullandın mı? Hayır mı? Git atla sen yaa...

Diğer klasik cevapları yazarsan sevinirim Lenneth ^^

Daha dün akşam yaşadığım birşeyi de anlatayım. iOS'i de övmeye çalışanlar var. iPhone 4'ü olan bir arkadaşım var; birkaç fotoğraf birkaç da video çektik. Nokia'ma gönderemiyoruz. Neden efendim, Bluetooth'u yalnızca bazı telefonları tanıyor. Ne telefon ama!!! DOnanıma gelirsek C7 ile iPhone 4 kırılma karşılaştırmasını izleyin. C7'yi yere düşürün; tek çizik olmaz. iPhone 4'ü yere düşürün tuzla bz oluyor :) Çok zevkli :D

Android'e gelince; o Android'deki "İndroid" denen uyduruk mağazadan tutun da arayüzde GPU kullanamamasına kadar; herşeyiyle TOPLAMA bir işletim sistemi :) Steve Jobs boşuna Android'e o kadar laf etmedi.

Bu arasından Symbian Belle'li 701'de böyle bir sorun yok henüz. Değil mi?

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan ve Uruloki
denizci535

denizci535

Üye
su smbian i eleyelim. Hic konusmayalm sacma sapıtan isletim sıstemi. Donelim telefonlara optimus 3d ne diyorsnuz.

Lenneth

Üye
Kullanım oranından bahsederken; Symbian'ın düşen kısmının S60v5 kullanıp memnun kalmayan, ve S60v5 tarafından adı kirletilen S^3'ü kullanmak istemeyen asalak kullanıcılardan oluşturduğunu söyleyeyim. Sen de eğer S60v5 kullanıp Android'e geçip laf atıyorsan; bu lafım sana da gelsin :)

Symbian'ı S60v5 sürümleri ve 128 MB ram + GPU olmayan akıllı telefonlarda kullanılması üzerinden yargılaman çok hoşuma gidiyor. Sony Erricson tarafından çıkarılan S60v5 akıllı telefonu görmedin sanırım. Onun üzerinden Android 1.x ile karşılaştırma yapabilirsin.

Daha sonra S^3 çıktı ve şu anda Android'de olmayan bir sürü özellik, S^3'te var. :) Android'de olup Nokia 701'de yapamayacağımız ne var?

Klasik cevap: Uygulamanız az ama sizin...

Gerekli yazılımları yükledikten sonra neredeyse her platform için çıkan uygulamaları açabildiğimizin farkındasınızdır. GameMaker, Python, DOS (Çoğu eski windıws oyunu, klasikler), Nintendo bunlardan yalnızca birkaçı. Bir de Android emülatörünün geldiğini unutmamanız gerekiyor :)

İkinci Klasik cevap: Kasım kasım kasılıyor...

Nokia 701'de Symbian Belle kullandın mı? Hayır mı? Git atla sen yaa...

Diğer klasik cevapları yazarsan sevinirim Lenneth ^^

Daha dün akşam yaşadığım birşeyi de anlatayım. iOS'i de övmeye çalışanlar var. iPhone 4'ü olan bir arkadaşım var; birkaç fotoğraf birkaç da video çektik. Nokia'ma gönderemiyoruz. Neden efendim, Bluetooth'u yalnızca bazı telefonları tanıyor. Ne telefon ama!!! DOnanıma gelirsek C7 ile iPhone 4 kırılma karşılaştırmasını izleyin. C7'yi yere düşürün; tek çizik olmaz. iPhone 4'ü yere düşürün tuzla bz oluyor :) Çok zevkli :D

Android'e gelince; o Android'deki "İndroid" denen uyduruk mağazadan tutun da arayüzde GPU kullanamamasına kadar; herşeyiyle TOPLAMA bir işletim sistemi :) Steve Jobs boşuna Android'e o kadar laf etmedi.

Bu arasından Symbian Belle'li 701'de böyle bir sorun yok henüz. Değil mi?

Elimde Belle'li N8 var ve ne kadar hızlı(!) olduğunu görüyorum. Bana Belle deyip durma lütfen :) Eski konsol oyunlarını oynamak güzelde yeni nesil 3D oyunlar varken neden sadece konsol oyunlarıyla idare edeyim ki ? Android alıyorum, konsol oyunlarının emulatörleri var, 3D HD oyunlar var keyfime bakıyorum.

İndiroid'in Android'le ne alakası var, isteyen uygulamalarını toplayıp market açabiliyor kendine.. Android Market resmi marketi. Ayrıca Android 4.0 ile tamamen gpu hızlandırma geldi sisteme.

Symbian'dada gpu hızlandırma ise gayet zayıf. 2016 da ömrü tükenecek bir sistemi fazla geliştirmeyecekler :) Steve jobs Android'e o kadar laf etti, sonra iOs 5 çıktı bakıyoruz yeni(!) diye getirdiği özelliklerin çoğunu Android'den kopyalamış, Symbian Belle'ye bakıyoruz o topbar'ı bu kadar güzel kopyalayamazlardı yani :ehe

• Beğen
Del Rey

Del Rey

Üye
Elimde Belle'li N8 var ve ne kadar hızlı(!) olduğunu görüyorum. Bana Belle deyip durma lütfen :) Eski konsol oyunlarını oynamak güzelde yeni nesil 3D oyunlar varken neden sadece konsol oyunlarıyla idare edeyim ki ? Android alıyorum, konsol oyunlarının emulatörleri var, 3D HD oyunlar var keyfime bakıyorum.

İndiroid'in Android'le ne alakası var, isteyen uygulamalarını toplayıp market açabiliyor kendine.. Android Market resmi marketi. Ayrıca Android 4.0 ile tamamen gpu hızlandırma geldi sisteme.

Symbian'dada gpu hızlandırma ise gayet zayıf. 2016 da ömrü tükenecek bir sistemi fazla geliştirmeyecekler :) Steve jobs Android'e o kadar laf etti, sonra iOs 5 çıktı bakıyoruz yeni(!) diye getirdiği özelliklerin çoğunu Android'den kopyalamış, Symbian Belle'ye bakıyoruz o topbar'ı bu kadar güzel kopyalayamazlardı yani :ehe

Tabii, bu arada forumdakilere "Belle" dediğinin N8'e yüklediğin %80'i bug olan bir CFW olduğunu da söylersin değil mi :) İkinci olarak 701'den bahsediyoruz burada. Arada 320 MHz hız farkı var. Eline alıp kullandıysan veya RDA'da kullandıysan vs. vs. herhangi bir uygulamaya girerken Symbian'da çıkan halka 701'de 1 saniye kalmıyor direkt uygulamayı açıyor.

Sanki Symbian'da hiç 3D HD oyun yokmuş gibi konuşuyorsun. 512 MB RAM'e sahip bu akıllı telefona gelecek yeni Android ile aynı boyutlara sahip HD oyunlarda olacaktır değil mi :) Ki, onlara gerek yok; şu an birçok 3D HD oyun var zaten.

Android'in neleri (ç)aldığını merak ediyor musun? Eğer pis bir yalancının teki olup da LG akıllı telefona sahipken işlemci hızı yüksek diye Samsung akıllı telefonum var diyorsan, ki bence değilsindir ^^, Samsung'una iyi iyi bak. Bak bakalım 3GS ve 4 ile benzerlikleri neler? Toplama arayüz TouchWiz'e bakman yeter zaten. İkon kaplamaları (yuvarlatılmış dikdörtgen), menü düzeni vs. vs. Zaten şimdi eğer herşeyden mahkemelik olunsaydı; Nokia %70 - %80'ini kazanırdı merak etme.

İndiroid'in ne mi alakası var? Lütfen!! Git bak bakalım, arkadaşımda Galaxy S var, güncelleme ile Android Market yerine İndroid geliyor. Nokia'nın ise otoritesi sallanmaz, Nokia Mağazası telefonunu S^3 ile alanlar için vazgeçilmezdir. Yalnızca eski deneyimli kullanıcılar bilgisayarlarından uygulama yükler. Her ülke için vardır. Android Market'in Türkiye'de olmadığı zamanları da biliyoruz :P

Son olarak madem çoğu diyorsun; iOS'te pull-down notification bar dışında 3 tane daha Android'den alınma özellik söyle :)

• Beğen
Tepkiler: Uruloki
pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
iOS'te pull-down notification bar dışında 3 tane daha Android'den alınma özellik söyle :)

O pull down bildirim barı ilk cydia'dan çıktı onu söyleyeyim de... cydia jailbreak'in olduğu kadar ios'un da bir parçası biliyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: Del Rey ve Uruloki
Del Rey

Del Rey

Üye

O pull down bildirim barı ilk cydia'dan çıktı onu söyleyeyim de... cydia jailbreak'in olduğu kadar ios'un da bir parçası biliyorsunuz.

Doğru söyledin. Al bakalım Lenneth, Google da orijinal fikir diye iOS'ten çalmış :)

Lenneth

Üye
Doğru söyledin. Al bakalım Lenneth, Google da orijinal fikir diye iOS'ten çalmış :)

Cydia'da mı çıktı :zuhaha: Apple'ın Android'den çaldığını kabullenmemek için öyle uyduruyorsunuz ki..

zuhaha: insan buna bakar da Symbian belle iyi, Android kötü demeye utanır :ehe

Nokia'nın Symbian'ı yerine çakma(!) touchwiz'i tercih ederim. Symbian gibi 30 tane oyunu koyunca klasörü 10 saniye de açamamazlık etmiyor en azından :)

• Beğen
cargo3230

cargo3230

Üye
amma tartışmışsınız isteyen istediği teli kullansın o değilde en jet hızıyla açsa nolur ki tel sayfayı saniyenin 10da biri yada 12 de biri yada 15te biri o kadar önemli değil bence n8 var bende ama öyle pek kullanmıyom tarayıcıyı bi pc gibi olmuyo ki çok acil durumda kullanıyon oda bence şuan çok ii işini görüyo.....telde net ne kadar hızlı olsada bence kullanılmaz zor olur.....

Üst Alt