Android pil sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

spanyol12

Üye
    Konu Sahibi
Android pil sorunu
Merhaba arkaşalar olayı en baştan anlatacağım.ben samsung ace 2 kullanıcısıyım telefonumdan çokta memnun değilim ufak tefek kasmalar ve donmalar oluyor.Bunun için 2-3 ayda bir clean master advenced system security apus booster gibi programlar ile temizlik yapıyorum ve bişekilde işimi görüyor.Dün akşam apus launcher uygulamasını indirdim ve kurdum çok fazla pil tüketmemesi için wigetları kaldırdım ve kullanmaya başladım. akşam %100 olan pilim sabah kalktığımda %40 a düşmüş sonra bunu apusun yaptığını düşünüp uygulamayı sildim ancak sorun hala devam ediyor.&40 olan şarj telefonun ekranını bile açmazken 2 saatte %17 ye düştü ne yapamam gerekiyor acil yardı

Not: bataryayı yaklaşık 6-7 ay önce değiştirdim orjinal bataryadır.
Not2: telefonda carbon rom yüklü kitkat

byAndroid

byAndroid

Üye
Pil grafiğinin ss sini at

byAndroid

byAndroid

Üye
Sistem o kadar kullanmaması gerek. Root varsa cihazda kullandığınız bi program neden olabilir yada fabrika ayarlarına dönün

spanyol12

Üye
    Konu Sahibi
Sistem o kadar kullanmaması gerek. Root varsa cihazda kullandığınız bi program neden olabilir yada fabrika ayarlarına dönün
Hocam romu kurduğumdan beri %28 kullanıyor dedim ya dün akşam dan sonra sapıttı suan kalibrasyon deniyorum greentfy uygulamsını yüklediğimde de böyle olmuştu onu kaldırınca sorun çözülmüştü

byAndroid

byAndroid

Üye
Rom sorunlu romu değiştirin

MaxipmaN

Üye
en yukarda ekran olmalı, alttan android sistemi gelir istatistikte

Üst Alt