Açılmayan Nokia Telefonlara Ölü Yazılım Atma %100 Çalışıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Round-Saturn

Round-Saturn

Üye
    Konu Sahibi
Açılmayan Nokia Telefonlara Ölü Yazılım Atma %100 Çalışıyor
Son günlerde bir çok kişi eminim yazılım attıktan sonra telefonu açılmıyor buna çare bulalım dedik ve bulduk
Artık telefonunuz yazılım sonrası açılmasa bile biz tekrardan onu açabiliriz :D
İşlem biraz uğraştıracak ama anlattıklarımı harfiyen yaparsanız telefonunuzu kurtarma olasılığı % 75 tir
Eğer bu işlemi yapıpta telefonunuz açılmıyorsa telefonun büyük ihtimal flash sistemi yanmış demektir yani k.v.k yolu göründü :D

Gelelim işleme
Önce telefonunuza ait yazılımı aşağıdaki linkten bulun ve dosyasını indirin ve bilgisayara kurun
http://www.maxicep.com/symbian-destek/nokia-telefonlara-yeni-yazilim-yukleme-dil-kodu-problemi-olmadan-istedigin-dili-sec-yukle-225547.html

Daha Sonra Türkçe Jaf ve Emülatör programını indiriyoruz aşağıdaki forum adresinden türkçe ve ingizlice tercihleride yapabilip indirebilirsiniz

http://www.maxicep.com/symbian-s60v...pkey_emulator_v-5-resimli-anlatim-465784.html

Jaf programını kurun eğer sizden cable driverin yüklenmesini isterse hayır (No) diyip kuruluma devam edin
Jaf Emülatör dosyasını masaüstüne atın ve çalıştırın ve resimleri takip edin

Program Jaf programını otomatik olarak açacaktır
Resimleri Takip Ediyoruz

BB5 Sekmesine Tıklıyoruz ve İşaretli yerleri seçiyoruz Crt 308 seçeneğini kaldırıyoruz
Ardından Use INı ye tıklıyoruz biraz bekledikten sonra telefonumuzu seçiyoruz Aşağıdaki resim örnektir !!!!

Telefonu doğru seçtikten sonra üstteki ışıkların yeşil olduğunu görürsünüz

Şimdi Flasha basıyoruz ve gelen uyarılara evet diyoruz Press Power on Now ! yazısı gelince telefonunuzun açma düğmesine bir defa basıyoruz ...
Yükleme Sırasında Telefona Müdahalede Bulunmayın Yoksa Telefon Tamamen Çöker..

Not:Eğer Jaf Telefonu Görmüyorsa İşlemi Tekrarlayın Bir Kaç Denemeden Sonra Jaf Uygun Driverleri Yükleyip İşleme Başlayacaktır
Daha Önceden Kullanmış Olduğum Nokia 5320 XM Telefonum Vardı Yanlış İşlem Sonucu Telefon Yazılım Sırasında Kesinti Yaptı ve Bir Daha Açılmadı Bende Bu İşlemi Yaptım ve Telefon Eski Haline Geldi Eğer Uğraşırsanız Yapamayacağınız Şey Yoktur

Not:Versiyon Düşürme Yapmayınız Aksi Takdirde Telefon Uçar !!! 60 TL Masrafı Olur

Yardımcı Olabildiysem Bi Teşekkürü Çok Görmeyiniz

Buda Yapıldığına Dair Video.

• Beğen
Tepkiler: Reşwan, emrekekil, AyvzTunahan ve 24 diğerleri

Ersin Oktay

Ersin Oktay

Üye
teşekkürler.bir çok kişinin işine yarıyacaktır :oke:

• Beğen
Tepkiler: Marco Laren

bebegim63

Üye
arkaslar ben programda e72 gri renkli telefonumun modelini bulamadim

• Beğen
Tepkiler: Marco Laren
Round-Saturn

Round-Saturn

Üye
    Konu Sahibi
telefonunuza ait flash dosyasını indirdinizmi?

wildwachsend

Üye
birde hocam bizim kendi dükkanımı warda tamire götürdüğümüz adam bunları Box denen kutu ile atıyordu yani normal usb ile deil :S ama biz normal usb ile telefonu taksak olur mu acaba ?

Round-Saturn

Round-Saturn

Üye
    Konu Sahibi
ben usb ile attım zaten...

night20

Üye
ya açılan listede e72 yok yardımcı olabilir misin

ektiren

Üye
slm öncelikle bu güzel paylaşımın için tşk ederim . .
bnm de çok önemli bi sorunum var 6700 phoneix den yükleme yaparken bağlantı kesildi telefon powera basınca titriyor başkada bişey çıkmıyor.flashı indirip kurdum bütün adımları aynen uyguladım yalnızz telefon modelini bulamadım çıkmıyor çok acil .yardımcı olun ltfn tşklr.
bu arada telefonum 6700 classic gold edition.

kingsaban

kingsaban

Üye
eline emegine saglık hocam

K.BİLGİN

Üye
programı açarken box driver no ınstaled diyor neden

erhangun84

erhangun84

Üye
beyler bendede bu şekilde bitiyor kurtaramadım bi türlü teli bu arada tel hiç açılmıyor ama jaf la işlemler başlıyor factory set dead usb ve manual flash seçiliyken işlemin en sononda böyle bi hata veriyor :vur
Sending CMT HASH for SOS+ROFS3
Write result 27: 1701
Processing H:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\\Products\RM-356\RM-356_50.0.005_026_000_U01.uda.fpsx...
Rebooting...
Finishing CMT session...
Restarting CMT...
Pooling phone...
Phone not found...
Second try...
Phone not found...
Done!

enver2121

Üye

Lütfen Yardım Edin...

jeki01

jeki01

Üye
güzel paylaşım.
inşallah gerek kalmaz bunu kullanmaya.

tapdk

tapdk

Üye
soyleyecek kelıme bulamıyorum super bı ıs tesekkur

pruva

Üye
yazılım güncelleme esnasında bir cok kişinin karsılastıgı bir sorun telefonun çökmesi iyi olmus konuyu acman bircok kişinin işine yarıyacaktır cok teşekkür ederiz arkadasım

ismetoz

Üye
hocam ellerin dert görmesin eline koluna sağlık musaadenle bir iki şey soracağım ben tel i (5800) hack yapmak için uğraşırken çökmüştü epeyi ugraşlardan ve birkaç gün sinirden sonra nihayet verdiğin programla eski haline döndürebildim çalışmıyor diyen arkadaşlara tavsiyem birkaç defa deneyin ben oyle yaptım ve gayet güzel oldu,şimdi sorum şu orijinal yazılım indirildiğinde firmware ile 7 adet dosya geliyor hack dosyaları sadece 2 adet geliyor bilgin varsa açıklamalı yazabilirmisin hangileri ile değişecek bu gelen hack dosyaları?

• Beğen
Tepkiler: sevays
dagar

dagar

Üye
Reading SW version...Error reading rap ver! ben ölü olmadan yazılım atmaya çalışdım ama by hatayı veriyor ...

1011101

Üye
Benim telde işe yaramıyo. telefonu bulamıyo. mefta oldu galiba. telefoncuyamı vereyim nokia shopamı sizce.

fhatun

Üye
jaf p emulator çalışmıyor, "cannot create file c:/ program files jaf winscard.dll hatası alıyorum.

Godfather

Godfather

Üye
Bu program ilede sorun riski var.
Kimsenin telinin başına gelmez inşallah.

Üst Alt