5800 3. Kez Garantiye Gitti Yardım !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

megahmet

Üye
    Konu Sahibi
5800 3. Kez Garantiye Gitti Yardım !
Yaklaşık 1,5 sene önce 5800 aldım Turkcell Tim'den. İlk aldığımda farketmemişim, kulaklıkla ilgilenmedim ama daha sonradan jag girişine herhangi bir kulaklık, hoparlör taktığım zaman ses çok cılız, cızırtılı yada hiç çıkmıyordu. İnternetten baktım ama net bi cevap yok. Garantiye verdim bende..
Bundan sonrası malum, telefon ilk verdiğimde sadece jag girişinde sorun vardı. Geldi, telefon hiç açılmıyor. 2. kez gönderdim, geldi yine açılmıyor. Şimdi 3. kez gitti ve bir aydır gelmiyor. (şarja taktım,bataryayı değiştirdim Turkcell Tim'de ama açılmıyor.)
Şimdi garanti sözleşmesi hakkında hiçbir fikrim yok. 3. kez de bozuk gelirse parayı mı veriyorlar, yoksa yeni telefon mu? Bu seçimi biz mi yapıyoruz? Yardımcı olursanız sevinirim..

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
yeni telefon vermeleri lazım

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
para iadesini sen seçmelisin ama şu var teli 3 kez aynı hataylamı servise gönderdin

Pesimistt5

Pesimistt5

Üye
Bende Şuan Nokia 5800 Kullanıyorum. Daha Hiç Garantiye Göndermedim. 2 Sene Olacak Neredeyse. Vatan Bilgisayar'dan Almıştım. Para İadesi Söz Konusu Oluyorsa Paranı Almanı Öneririm. Çok Daha İyi Telefonlar Var ve Android İşletim Sistemi Çok Gelişti Symbian Karşısında Oyun ve Uygulama Açısından Şuan Daha İyi Olduğunu Düşünüyorum. Ben Telefon Alırkende Böyleydi Belki ama Ben Nokia'dan Başka Telefon Almayı Düşünmemiştim. Bu İşletim Sistemi Olaylarını vs... Bilmiyordum. Hata Olarak Görüyorum 5800'ı :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
zaten bir aydır gelmediyse 20işgününü serviste doldurdugu için ya fatura bedelinin iadesi yada cihazın yenisini vermek zorunda

Legendary_484

Legendary_484

Üye
4 kere AYNI sorundan gitmesi gerek değiştirmeleri için...

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
20 iş gününü geçirmiş ama garantı belgesını okursan servıste kalabilecegı azamı işgünü eskiye göre 30 işgünüdür der.bu sürede iade edilmeyen ve tamıri gercekleşmeyen diye devam eder gider.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
20 iş gününü geçirmiş ama garantı belgesını okursan servıste kalabilecegı azamı işgünü eskiye göre 30 işgünüdür der.bu sürede iade edilmeyen ve tamıri gercekleşmeyen diye devam eder gider.

garanti belgesi eski oldugu için tüketici hakları kanunu yeni düzenlendi aslolan kanundur garanti belgesindeki maddelere kalsa kimse servise göndermez cihazını

MrExpert

MrExpert

Üye
20 işgününü geçtiyese servite verilen belge fatura bide garanti belgesiyle hakem kuruluna git seni haklı bulurlar 1 hafta içinde yeni cihazını verir yada kesilen fatura miktarınca para alırsın...

Pesimistt5

Pesimistt5

Üye
Ben bu 5800'a Ne Yapsamda Gitse Garantiye 20 Gün Kalsa Parayı Geri Alsam :D

megahmet

Üye
    Konu Sahibi
3. kez aynı sorundan gitmedi aslında ilk gönderdiğimde kulaklık sorunu vardı sadece. ama daha sonradan geldiğinde telefon hiç açılmadı. daha önce böyle bir sorun yoktu..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...