Telefon Tavsiyesi 3 Cihaz Arasında Kaldım.

Sponsorlu Bağlantılar

Hangisini önerirsininz?

• Kullanılan toplam oy
    25
  • Anket kapatılmış .

0343434

0343434

Üye
    Konu Sahibi
Kardeş sen telefonu daha çok ne için istiyorsun?
Ben iphone 6 ve lg g4 kullanıyorum. Ne için istiyorsan söyle.
Bana daha çok kamerası iyi olsun ya bataryası ya da şarj olma hızı fazla olsun ve uzun süre destek alacak bir cihaz istiyorum. İkisinin de kulaklık çıkış kalitesi iyi. Ekranları da aynı şekilde iyi diye biliyorum. Performans da ise öyle sürekli ağır oyun oynayan bir insan değilim ama ufak ufak çok oyunum olur. Yine de ara ara da olsa ağır oyunlar yüklerim. Ofis konusunda iyi olması gerekir ki pdf reader ya da powerpoint excel gibi programları çok kullanırım. Bana daha çok iPhone gibi geliyor ama yine de siz de ikisi de varsa siz bana artılarını eksilerini birbirine göre söylerseniz çok memnun olurum.
yurt dışından andorid düşünüyorsan moto x pure edition iyi bir cihaz g4 de o seviyelerde ama ben şahsen moto x tercihi ederim biliyosun ki g4 ün en büyük savunucusundan biriyim
Motorola ise güzel ama onun da kamera ve teknik servis olayı biraz sıkıntılı tam bilemiyorum açıkcası onu.
bataryasi kac saat gidiyor diyorsunuz ona nasil yaklastiginizda bagli fu ll oyun oynarsaniz 3 saate biter orada ultra staminada birakirsaniz 1 ay gider
temalar bolumu yeterli fazla var yani
oyunlarda isinmasi iphone 6 ile ayni g4 neden az isinir derseniz g4 deri kaplama var o da isiyi iletmiyor z3+ ve ip 6 metal olugu icin isinir
kamera konusu gece hakkinda bisey soyleyemiyecegim cunku cekim yapmadim gece kameranin isinip kapanma sorunu sadecen z2 de var z3+ 4 saat modern combat 5 online oynamama ragmen cekim yapabildim ekran konusunda tek parca telefon seviyosan g 4 ten daha guzel
Kasanın açılıp açılmaması fark etmiyor ama LG G2 yi görünce şu anki halini açıkcası destek durumu yüzünden LG soğutuyor beni ki Sony Z'ye hala güncelleme veriyor. O yüzünden Z3+ bana daha çok yakın geliyor ama kamera konusunda böyle incelemeleri falan izlerken sürekli bu kameranın ısınıp kapanmasından bahsedip duruyorlar 4k çekiyor veya çekmiyor olsun. G4'ün ekranı 2k yorar işlemciyi bence ki Adreno 418 uzun vadede biraz yetersiz durucak gibi hissettiriyor bana. Ekranda ise Z3'ün ekranı Z3 Plus'a göre incelemelerde daha parlak diye söylüyorlar. O da biraz aklımı karıştırdı benim. Ama herkes yazılım stabil falan diye söyleyince G4'e yönelmiştim. Siz kullanıyor olduğunuz için daha fazla yardımcı oldunuz teşekkürler. Bir ara Sony'i düşünmüyordum bile hatta.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
aynen benchmark testlerini okumamislarmi bi de diyoki lg en iyi donanimli :kop2: bende messi gardas

Lg en iyi donanımlı diyen olmadı 808 ile 7420 li cihazlarla yarışıyor dedim sen at gözlüğü takıp sadece sony araştırdığından bilmen.
Eline G4 değen sülalende yoktur eminim.

Iki elin parmaklarını geçmez saysan şu Sony kullanıcıları sanki hepsi bu forumda toplanmış.
Ekran konusunda en iyi G4 kamera konusunda en iyi G4 batarya Sony'de iyidir Z3+ nasıl bilmiyorum güncelleme konusunda da iphone iyidir.

Bir de şunu söyliyeyim Sony güncelleme alıyor ya o aldığı güncellemelerle lg ve samsung'un 2-3 sene önceki cihazlarında sunduğu özellikleri boş android belki de 2 sene sonra bile
sunamayacak.

Yani android olsun güncelleme olsun diyosan Nexus 6 al rahat et.Sony de Nexus zaten.
G2 2 senelik bir cihaz ve 5.1.1 alıp destek bitecektir bu da son derece normaldir.Lg sony gibi aosp dağıtmıyor millete.

• Beğen
Tepkiler: yaytas

CsWqIve34

Üye
Lg en iyi donanımlı diyen olmadı 808 ile 7420 li cihazlarla yarışıyor dedim sen at gözlüğü takıp sadece sony araştırdığından bilmen.
Eline G4 değen sülalende yoktur eminim.

Iki elin parmaklarını geçmez saysan şu Sony kullanıcıları sanki hepsi bu forumda toplanmış.
Ekran konusunda en iyi G4 kamera konusunda en iyi G4 batarya Sony'de iyidir Z3+ nasıl bilmiyorum güncelleme konusunda da iphone iyidir.

Bir de şunu söyliyeyim Sony güncelleme alıyor ya o aldığı güncellemelerle lg ve samsung'un 2-3 sene önceki cihazlarında sunduğu özellikleri boş android belki de 2 sene sonra bile
sunamayacak.

Yani android olsun güncelleme olsun diyosan Nexus 6 al rahat et.Sony de Nexus zaten.
G2 2 senelik bir cihaz ve 5.1.1 alıp destek bitecektir bu da son derece normaldir.Lg sony gibi aosp dağıtmıyor millete.
gereksiz seyler yok sonyin androidine o yuzden romu kasmaz bu htc icinde gecerli

HA BU ARADA LG G4 ÜN KAMERASINI SONY ÜRETIYOR FARKINIZDAMISINIZ

0343434

0343434

Üye
    Konu Sahibi
Videoda LG G4'ün kamerası yolu bile çok net gösteriyorken Z3 Plus ise çok puslu çekmiş ve geceleyin çok netleme sorunu yaşamış videoda. Eğer kamerası gerçekten böyleyse elemek zorunda kalacağım Z2 Plus'ı. Benim için en önemli kriterlerden biri kamera çünkü.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

byAndroid

byAndroid

Üye
Hacı dediğimiz gibi kamera istiyorsan g4 onun arkasından s6 gelir. Sony daha onların seviyesine gelemedi :D

0343434

0343434

Üye
    Konu Sahibi
Hacı dediğimiz gibi kamera istiyorsan g4 onun arkasından s6 gelir. Sony daha onların seviyesine gelemedi :D
Son kararım ise ya G4 ya da iPhone 6 olacak. Son anda fikrim değişirse de belki S6 alırım. Zaten sahte cihaz göndermemiş olsalardı S6 almıştım ben. Her şeyi iyi cihazın ama bu olay beni markadan soğuttu. Sony kamera dışında zaten güzel ama bence kamera yazılımını yapamadıkları için böyle iyi sensörler heba oluyor. Kendi görüşüm tabi bu. Teşekkürler yardımcı olmak isteyen her arkadaşa.

AIS

AIS

Üye
Bana daha çok kamerası iyi olsun ya bataryası ya da şarj olma hızı fazla olsun ve uzun süre destek alacak bir cihaz istiyorum. İkisinin de kulaklık çıkış kalitesi iyi. Ekranları da aynı şekilde iyi diye biliyorum. Performans da ise öyle sürekli ağır oyun oynayan bir insan değilim ama ufak ufak çok oyunum olur. Yine de ara ara da olsa ağır oyunlar yüklerim. Ofis konusunda iyi olması gerekir ki pdf reader ya da powerpoint excel gibi programları çok kullanırım. Bana daha çok iPhone gibi geliyor ama yine de siz de ikisi de varsa siz bana artılarını eksilerini birbirine göre söylerseniz çok memnun olurum.
Kamera, şarj, batarya ve ofis konusunda g4. Destek ve oyun konusunda iphone. Bu arada destek olsun istiyorsan g4 de custom rom kurarsın. Yani iphone en az 32 gb olsaydı iyi bir seçenek. Bu arada 64 gb kullanıyorum ve 25 gb boş alan kalmış. Lg g4 32 gb ve micro sd desteği var. Sana tavsiyem lg g4 al. Eğer oyun ve destek istersen iphone 6 64 gb.

0343434

0343434

Üye
    Konu Sahibi
Kamera, şarj, batarya ve ofis konusunda g4. Destek ve oyun konusunda iphone. Bu arada destek olsun istiyorsan g4 de custom rom kurarsın. Yani iphone en az 32 gb olsaydı iyi bir seçenek. Bu arada 64 gb kullanıyorum ve 25 gb boş alan kalmış. Lg g4 32 gb ve micro sd desteği var. Sana tavsiyem lg g4 al. Eğer oyun ve destek istersen iphone 6 64 gb.
Eğer onu alırsam direkt 6s alırım aynı fiyat zaten daha ucuz olduğu için 16 gb alıyorum. 64 gb 6 ile 16 gb 6s aynı fiyat. O fiyatta çıkabilirmiyim bilmiyorum. Çıkarsam 6s alıcam ama çıkamazsam 6 alırım ya da g4. S6 için bir şey diyemem ama

AIS

AIS

Üye
Lg g4 en az 3 yıl destek alır. Sonra custom rom ile devam edersin. İphone 6 en az 4 yıl alır.
Eğer onu alırsam direkt 6s alırım aynı fiyat zaten daha ucuz olduğu için 16 gb alıyorum. 64 gb 6 ile 16 gb 6s aynı fiyat. O fiyatta çıkabilirmiyim bilmiyorum. Çıkarsam 6s alıcam ama çıkamazsam 6 alırım ya da g4. S6 için bir şey diyemem ama
S6 da güzel telefon. Ama sen 6s 16 gb mı alacaksın?

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Avrupadan getireceksen neden Z5 beklemiyosun onunla eskiler arasında uçurum var ekran ve kamera konusunda.

Çok titiz gördüm seni yani detaylı araştırıyorsun tam iphone kullanıcısısın bilmiyorum diğer cihazlar seni ne derece mutlu eder.

G4 810 kullanmadı ısınma sorunlarından dolayı 808 kullandı ve performansı düşük gibi düşünenler oldu lakin karşılaştırmalarını izleyince kazın ayağının öyle olmadığını anladılar.Recent geçişlerde sahane bir optimizasyon var ve arayüz o kadar akıcı ki nexus cihazlardan ayırt edemezsin üstelik işlevsel çok kullanışlı bir arayüzü var birinin dediği gibi gereksiz şeyler değil bunlar incelemelerini izle karar ver.

Iphone mesela etliye sütlüye karışmayım telefon herşeyi yapsın tadında bir telefon.

Karar senin isteklerin doğrultusunda inceleyerek karar verdiğin hiçbir cihaz seni üzmez hele hele listendekiler hiç üzmez.

AIS

AIS

Üye
Avrupadan getireceksen neden Z5 beklemiyosun onunla eskiler arasında uçurum var ekran ve kamera konusunda.

Çok titiz gördüm seni yani detaylı araştırıyorsun tam iphone kullanıcısısın bilmiyorum diğer cihazlar seni ne derece mutlu eder.

G4 810 kullanmadı ısınma sorunlarından dolayı 808 kullandı ve performansı düşük gibi düşünenler oldu lakin karşılaştırmalarını izleyince kazın ayağının öyle olmadığını anladılar.Recent geçişlerde sahane bir optimizasyon var ve arayüz o kadar akıcı ki nexus cihazlardan ayırt edemezsin üstelik işlevsel çok kullanışlı bir arayüzü var birinin dediği gibi gereksiz şeyler değil bunlar incelemelerini izle karar ver.

Iphone mesela etliye sütlüye karışmayım telefon herşeyi yapsın tadında bir telefon.

Karar senin isteklerin doğrultusunda inceleyerek karar verdiğin hiçbir cihaz seni üzmez hele hele listendekiler hiç üzmez.
Aynen öyle snapdragon 808 kullandı diye performansı düşük diyorlar. 808 kullanmasına rağmen s6 dan daha stabil.

0343434

0343434

Üye
    Konu Sahibi
Lg g4 en az 3 yıl destek alır. Sonra custom rom ile devam edersin. İphone 6 en az 4 yıl alır.

S6 da güzel telefon. Ama sen 6s 16 gb mı alacaksın?
O konuda herhangi bir şey söyleyemem ancak 6 16gb alabilirim gibi duruyor. Ama yurtdışında sim free versiyonlu 6s çıkarsa ben de alabilecek durumda olursam direkt onu almayı düşünüyorum ama şu anlık %65 ihtimal iPhone gibi duruyor. Önceden iPhone 4S kullanmıştım 16gb bir hafıza sıkıntısı yaşamıştım. Müzik atması falan zordu ama jailbreak yapınca zevkli oluyordu kullanması. Tabi Android de bunlar kolay olunca G4 mantıklı seçenek gibi geldi. Cihazı Amerikadan alacağım o yüzden iPhone en ucuz orada. Kesin olarak ya 6 ya da G4 alacağım kısacası.

Aynen dediklerinize katılıyorum ama burada dediğim gibi bir de sizlerin görüşünü almak istedim yoksa ben zaten bu ikisine kadar düşürmüştüm ki sadece kullanan veya daha bilgili arkadaşlardan da tavsiye almak istedim. Terzi kendi söküğünü dikemez derler ya benimki de o misal.

AIS

AIS

Üye
O konuda herhangi bir şey söyleyemem ancak 6 16gb alabilirim gibi duruyor. Ama yurtdışında sim free versiyonlu 6s çıkarsa ben de alabilecek durumda olursam direkt onu almayı düşünüyorum ama şu anlık %65 ihtimal iPhone gibi duruyor. Önceden iPhone 4S kullanmıştım 16gb bir hafıza sıkıntısı yaşamıştım. Müzik atması falan zordu ama jailbreak yapınca zevkli oluyordu kullanması. Tabi Android de bunlar kolay olunca G4 mantıklı seçenek gibi geldi. Cihazı Amerikadan alacağım o yüzden iPhone en ucuz orada. Kesin olarak ya 6 ya da G4 alacağım kısacası.
Tamam ama iPhone4s ile Iphone 6 aynı değil. O zamanlar 16 gb fazla. Şimdi 16 gb yetmiyor. Ama yinede sen bilirsin. :oke:
Şimdi kaliteli yeni oyunlar (örnek:gta ve fifa)en az 2 gb kullanır.

0343434

0343434

Üye
    Konu Sahibi
Tamam ama iPhone4s ile Iphone 6 aynı değil. O zamanlar 16 gb fazla. Şimdi 16 gb yetmiyor. Ama yinede sen bilirsin. :oke:
Şimdi kaliteli yeni oyunlar (örnek:gta ve fifa)en az 2 gb kullanır.
Katılıyorum ama 64 ile 6s aynı fiyat olunca mantıken yenisini seçerim şahsen. Ama o fiyata şu an çıkabiliceğimi düşünmüyorum. Ki olursa da açıkçası 6s alırım tabi o zaman da sim free olanını çıkmasını beklemem gerekir o da aralıkta olunca yine olmuyor maalesef direkt 6 16gb kalıyor geriye. Öyle çok fazla yer gerektiren uygulamaları kullanmamaya çalışırım artık idare etmek gerekecek orda da

KAYIP-ADAM

Üye
iPhone 6

Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
Peki seni 6'ya ikna eden şey ne oldu?
android ile uğraşamam dedim. ram boşalt dur, kasmasıyla ayrı uğraş vsvs. Windows kullanıcısıyım ben stabil isterim sistemi. ios en iyisi bu yönden. android ile uğraşacak sabır yok bende :)

byAndroid

byAndroid

Üye
android ile uğraşamam dedim. ram boşalt dur, kasmasıyla ayrı uğraş vsvs. Windows kullanıcısıyım ben stabil isterim sistemi. ios en iyisi bu yönden. android ile uğraşacak sabır yok bende :)
Yok öyle sorunlar 700 liralık Gm 4g bile :D
Temizle ye bastığımda %40 a düşüyor bazen %38 falan :D

Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
bırakın allahınızı severseniz sistemin size %55 (en fazla o da) ram bıraktığı bir sistemde rom mudur nedir o işlerle de uğraşmıyorsan nereye kadar gideceksin? herkes biliyor sonuçta bu ram şişme kasma muhabbetini. Alacaksın ios bakacaksın rahatına ya da windows iyice gelişecek geçeceksin ona. o da aynı şekilde stabil. ne uğraşacaksın androidle.

Yok öyle sorunlar 700 liralık Gm 4g bile :D
Temizle ye bastığımda %40 a düşüyor bazen %38 falan :D

yaytas

yaytas

Üye
bırakın allahınızı severseniz sistemin size %55 (en fazla o da) ram bıraktığı bir sistemde rom mudur nedir o işlerle de uğraşmıyorsan nereye kadar gideceksin? herkes biliyor sonuçta bu ram şişme kasma muhabbetini. Alacaksın ios bakacaksın rahatına ya da windows iyice gelişecek geçeceksin ona. o da aynı şekilde stabil. ne uğraşacaksın androidle.
androidin keyfi var uğraşcan biraz telefonla öyle etliye sütlüye karışmıcaksan zaten git iphone al haksız mıyım hocam :ehe:ehe:ehe

Üst Alt