Telefon Tavsiyesi 3 Cihaz Arasında Kaldım.

Sponsorlu Bağlantılar

Hangisini önerirsininz?

• Kullanılan toplam oy
    25
  • Anket kapatılmış .
byAndroid

byAndroid

Üye
Aynen sony nin arayüzünde bi şey yok aosp bildiğin :D hani nebiliyim lg ve Samsung arayüzü akıllı ve kolaylıklar var vs. Biraz da o yüzden agirlasabiliyor telefon. Ben yinede s6 ve g4 öneririm yada note 5 on numara

CsWqIve34

Üye
iphone 6 ve z3+ diyorum haci aslinda pek ozellik farki yok hangisinin tasarimi hoauna gittiysse al
Ekselansları fazla fanlar anlaşılan.
Sony arayüzü ya da direkt Nexus cihazlar diyeyim Lg ve Samsung'un arayüzünde sunduğu varyasyonları Google daha aosp androide eklemedi.
Google'ın android için uygulamaya koymayı düşündüğü özellikler yıllardır sadece Samsung ve Lg'de var kısaca olay bu.
Yani Z isterse android 7 yi alsın o arayüzle yine Samsung ve Lg'nin sunduklarına yaklaşamayacak.
Samsung alırım Sony ya da Nexus cihaz almam şahsi görüşüm bu.
bence su anlik tum cihazlar ayni omru verir uzun kullanim icin sony ve iphone alsin yok kisa kullanimda lg daha akilli neden ekran konusunda ama arkadas tasarima gore tercih yapsin

yaytas

yaytas

Üye
Sony arayüzü ya da direkt Nexus cihazlar diyeyim Lg ve Samsung'un arayüzünde sunduğu varyasyonları Google daha aosp androide eklemedi.
Google'ın android için uygulamaya koymayı düşündüğü özellikler yıllardır sadece Samsung ve Lg'de var kısaca olay bu.
Yani Z isterse android 7 yi alsın o arayüzle yine Samsung ve Lg'nin sunduklarına yaklaşamayacak.
samsung da eski yonga setleriyle çok pahalı oluyordu şimdikiler değer sanırım
iphone 6 ve z3+ diyorum haci aslinda pek ozellik farki yok hangisinin tasarimi hoauna gittiysse al

bence su anlik tum cihazlar ayni omru verir uzun kullanim icin sony ve iphone alsin yok kisa kullanimda lg daha akilli neden ekran konusunda ama arkadas tasarima gore tercih yapsin
arkadaş android se lg alsın sony ye gerek yok :ehe:ehe:ehe:ehe

devrimsel

Üye
Yurtdışına çıkiyorsan al nexus 6 yi yazılım desteği falan her sey var kafan rahat olsun

yaytas

yaytas

Üye
Yurtdışına çıkiyorsan al nexus 6 yi yazılım desteği falan her sey var kafan rahat olsun
NEXUS 6 falan güzel ama yukarda hocam demiş aosp arayüzü yani yurt dışına çıkıyorsa meizu mx5 pro daha mantıklı bence hala LG G4 ama

devrimsel

Üye
Hocam nexus cihazları neden tercih etmezsiniz ??

MaxipmaN

Üye
ıphone 6 derim, günceleme,imaj, akıcılık, mis gibi al kullan

yaytas

yaytas

Üye
google android dağıtıcısı yani ilk güncelleme nexus a gelebilir ama g4 ile karşılaştırırsan lg g4 artırabilir hafıza 128gb motorola nexus 6 artırılamaz . g4 16megapixel n6(kısa yazcam)13 yazılımla belki halledilir. ekran g4 534 ppı n6 493ppı. ayrıca ekran boyutu 5.4 inç 6 inç n6 çok büyük bence en ideal 4.7 ama onun haricinde incelik ağırlık var ama önemli değil hangimiz telefonu alınca bu çok agır diyoruz sanki bu sebeplerden dolayı g4 işlemci bence birbirine eşit n6 da 805 quad core var 2.7 ghz(dört çekirdek) g4 te snapdragon 808 dual core 2.0 ghz + cortex a57 quad core 1.5 ghz var ki gayet yeterli
ıphone 6 derim, günceleme,imaj, akıcılık, mis gibi al kullan
hocam iphone andorid in tadını vermiyo illa oynıcaz telefonla :ehe:ehe

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye

Zevk meselesi.Nexus 5 efsaneydi sonrası ele yüze bulaştı.
Arayüze büyük önem veriyorum uğraşmadan her şeyin elimin altında olmasını isterim o açıdan android bugün ios ile yarışıyor ve önde olduğu konular varsa bu konular Nexus cihazlarda şuan malesef yok diğer android kullanan firmaların cihazlarında var.
Yani her firma Sony gibi android üzerinde oynama yapmadan cihazlarında kullansaydı android bu derece yükselemezdi.
Samsung htc ve lg gibi firmaların yazılımlarına eklediği küçük varyasyonlar bu etkiyi arttırdı ve hızlandırdı.

yaytas

yaytas

Üye
Zevk meselesi.Nexus 5 efsaneydi sonrası ele yüze bulaştı.
Arayüze büyük önem veriyorum uğraşmadan her şeyin elimin altında olmasını isterim o açıdan android bugün ios ile yarışıyor ve önde olduğu konular varsa bu konular Nexus cihazlarda şuan malesef yok diğer android kullanan firmaların cihazlarında var.
Yani her firma Sony gibi android üzerinde oynama yapmadan cihazlarında kullansaydı android bu derece yükselemezdi.
Samsung htc ve lg gibi firmaların yazılımlarına eklediği küçük varyasyonlar bu etkiyi arttırdı ve hızlandırdı.
üstad sın hocam yorumlama yeteneğine hayranım

vegatablo

vegatablo

Üye
guncelleme icin en iyisi sony xperia z'er bile 6.0 gunceleme alacak ama g2 nin destegi kesildi bide lg corap degistirir gibi amiral deistiriyor

ya kardes rom olarak en iyi htc sonra sony sonra asus sonra lg sonra lenovo sonra samsung sonra motolara gelir anladin zaten ilk baslarda tum amirallar kasmaz
Kardeş lg mi çorap degistirir gibi amiral degistiriyo bi bak g3 le z2 aynı anda çıkmış g3 5.0 aldığında z2 4.4 kullaniyodu ve güncelleme vermek yerine z3 çıktı sonra güncelleme verildi 6 ay sonra z3 plus şimdide z5 ama lg senede bir çıkartıp piyasaya sunuyo

yaytas

yaytas

Üye
Kardeş lg mi çorap degistirir gibi amiral degistiriyo bi bak g3 le z2 aynı anda çıkmış g3 5.0 aldığında z2 4.4 kullaniyodu ve güncelleme vermek yerine z3 çıktı sonra güncelleme verildi 6 ay sonra z3 plus şimdide z5 ama lg senede bir çıkartıp piyasaya sunuyo
banane ya yinede g4 :ehe:ehe:ehe:ehe

0343434

0343434

Üye
    Konu Sahibi
LG G4'ün yazılımı bana biraz kalitesiz bir arayüz tasarımına sahip gibi geldi. Bir teknoloji marketine incelemeye gitmiştim. Sony de ise ısınma falan diyorlar ve ayrıca kamerası gece çekimlerinde çok gren yapıyor diyorlar OIS olmadığı için. iPhone ise uzun ömürlü ve 5 sene geçse bile yine kullandıran bir ekosisteme sahip. Ama depolama sıkıntısı var. Tasarım konusunda üçü de bana yakın fark etmiyor o kadar. Samsung, yaşadığım olay yüzünden almayı hiç düşünmüyorum. Malum HTC konuşmaya gerek yok. Meizu Mx5 Pro ise geç çıkıyor o zamana kadar almış olacağımı tahmin ediyorum.
Ekstra olarak Motorola Moto X Pure Edition eklesem o cihaz nasıl?

yaytas

yaytas

Üye
LG G4'ün yazılımı bana biraz kalitesiz bir arayüz tasarımına sahip gibi geldi. Bir teknoloji marketine incelemeye gitmiştim. Sony de ise ısınma falan diyorlar ve ayrıca kamerası gece çekimlerinde çok gren yapıyor diyorlar OIS olmadığı için. iPhone ise uzun ömürlü ve 5 sene geçse bile yine kullandıran bir ekosisteme sahip. Ama depolama sıkıntısı var. Tasarım konusunda üçü de bana yakın fark etmiyor o kadar. Samsung, yaşadığım olay yüzünden almayı hiç düşünmüyorum. Malum HTC konuşmaya gerek yok. Meizu Mx5 Pro ise geç çıkıyor o zamana kadar almış olacağımı tahmin ediyorum.
sanırım türkiyeye gelmez motorola nın türkiye geçmişi sıkıntılı ama yurtdışından gelecekse güzel al gitssin

CsWqIve34

Üye
haci isinma sorunu iphonedede var cunku metal kasa ikiside bu maalesef isi iletiminden dolayi

AIS

AIS

Üye
G4 kullanmayanlar stabil değil diyor. Ama stabil için rahat olsun. Senin dediklerin hepsi stabil. Ama g4 desteği ve performans bakımdan daha iyi bir seçenek. Kasma ve ısınma sorunu yok.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Android cihazlar içinde G4 den daha stabil cihaz yoktur.
Kendinden üstün donanımlı cihazlara diş geçiriyor.
İsteyen testlerine bakabilir.Konuya fazla katılmak istemiyorum çünkü çok bilgisizce konuşmalar dönüyor.Lg G4 ün arayüzünün gec tepki vermesi stabil olmamasi gibi konuşmalar bilgisizliğin lg hakkında tecrübesilzliğin sonucu.Konu açıp bir modeli listesine ekleyip sonra osunu busunu beğenmiyorum demek de moda oldu son zamanlar.
Öneri mi istiyorsunuz yoksa öneri vermek için mi konu açıyorsunuz?

Üst Alt