Note II , Lumia 920 ve İphone 5 arasında kararsız kalanlar içeri !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
dedereis123

dedereis123

Üye
    Konu Sahibi
Note II , Lumia 920 ve İphone 5 arasında kararsız kalanlar içeri !
Şimdi sevgili forum arkadaşlarım ,

Benim konularımdan rahatsız olanlar varmış o yüzden bende şu açtığım konulara göre bir değerlendirme yapmak istedim . Öncelikle bu 3 cihaz kendi kategorisinin üst cihazları olduğu ve çok kıyasladığı için bunları ele aldım. Cidden 3 de kendi arasında çok iyi cihazlar , hani note 2 canavar l920 akar fln gibi yorumları her zaman saçma bulmuşumdur . Her kullanıcıya göre hitap eden bir cihaz vardır . Bu 3 cihazda alanı pişman etmiyeceği bir gerçek ve lütfen bence hoşunuza gideni alın kagıt üzerinde kalan şeylere takılmayın

Note 2 : Android olarak ve Türkiye piyasasına göre en iyi cihaz diyebiliriz ve eminimki kimseyi pişman etmez . Yani elime aldığımda sanki hep içinde öğrenilmeyi bekleyen birşeyler var yani sıkılma gibi bir şansınız yok bu konuda çok iyi , İşlemci olayına gelirsek hep bu cihaz bunla övülüyor ancak bence çok takılınmaması gereken birşey çünkü işlemci ram vs. böyle şeyler işletim sistemi ile alakalı birşeydir . Bazı arkadaşlar kızıyor biliyorum yine tepki alıcam eminim ancak şu bir gerçek Samsung , HTC , Sony , LG gibi bir çok firma android işletim kullanıyor ve hemen hemen hepside farklı model işlemciler kullanıyor , bu böyle olunca genel anladamda bir stabilite sorunu oluşuyor . Note 2 iyi kasmıyor fln ama kasmıcak demekde zor çunku yeni model işlemcilerle birlikte güncellemeler derken ona uygun yazılım yapılınca Note 2 de biraz sorunlar yaşıcaktır tabiki ne zaman o olay olur bilemeyiz . Note 2 Samsung olarak eskiye bakınca cidden kendini çok geliştirmekte olan bir firma ve geliştirmeyede devam ediyor , Apple gibi kimseyi yarı yolda bırakmıcak seviyeye geldi denilebilir . Note 2 malzeme kalitesi olarak biraz eskik tabiki fiyatda ona göre yansıtılmış olması güzel çünkü bunu Apple olarak çıkarsaydı 3.500den aşağı açılış bulamazdık . Note 2 internet , office , oyun gibi konularda rakiplerine göre cidden üstünlük gösteriyor ve note defteri kullanma olayı muazzam birşey . Kamera olarak bence yeterli bir seviyede sonuçda telefon kamerasından birşey beklemek saçma olur netlik , diyafram olayına girmezsek istediğimiz şeyleri bize vericek seviyede bir kameraya sahip . Benim için ekranım buyuk olsun , sıkılmadan kullanabileceğim birşeyler olsun , aradada oyun oynıyım diyorsanız tabiki tercihimiz bu olmalı . Ama yoğun günlük tempoda cepde kılıfsız vs. kullanan kişiler için ben önermiyorum açıkcası çünkü Samsung un tek eksikliği malzeme kalitesi yani telefonu hırpalayan biriseniz bence çok bulaşmayın :D

İphone 5 : Söyletilerle günümüze kadar geldi ve beklenenin altında kaldığı için çok tepki alan bir cihaz oldu . Fiyat konusunda tepki çok aldı ancak Apple istatistikleri yine pek yanılmadı yine yeterince satabilmiş bir durumda özellikle Çin de diye duydum . Apple 2011 yaptığı bir araştırmaya göre en az 1 tane Apple ürünü kullanan biri %80 civarında diğer kategoridede yine Apple ı tercih ediyorlardı , bu da biraz marka sevdalılığı ile alakalı diyebiliriz . İphone 5 ne çekirdek yaparsa yapsın hatta yapmassın yine üstünlüğünü koruyor nedeni yine işletim sistemi ve kullanılan işlemci vs modeli belli olması , buda onu stabillik konusunda rakipsiz bırakabilecek bir seviyede . İ5 alıcak arkadaşlarımız öncelikle hiç bir ücretden kaçınmaması gerekicek ve durmadan birşeyleri orjinal almak zorun olucak buda buyuk bir sıkıntı tabiki Apple kafa takmış birisi iseniz pekde sorun değildir . Ekran buyuk sevelere göre pek uygun bir cihaz olmadığı bir gerçek 4s den farkı görsellik anlamında ince ve bir satır fazla göstermesi . Benim görüşüm o kadar ufak bir fark ince olması çok önemli değil ancak yine burda Apple adını konuşturarak estetik bir şekle sahip olması cihazı farklı gösteriyor . Yeni kulaklık tasarımına gidilmesi benim gibi müzik sevenlerin ilgisini çekebilir . İ5 alıcak arkadaşlar ben İosdan başka birşey istemiyorum diyorsanız tabiki direkt alın . 4 kullananlar 5 e geçebilir 4s den 5 geçmek pek akıllıca olmaz . İnternet olarak evet güzel hızlı ama rakipleride geri kalır yanı yok . Ekran netliği ayrı zaten yorum yapılcak birşey değil . Kamera konusunda Lumia 920 dışında rakip tanımıyacak seviyede . Appstore zengin bir market bence oyun sevenler için o kadar ekran zevk verir mi bilmiyorum . Kısacası internet , kamera , ekran güzellği ve Apple olsun diyorsanız tercihiniz olabilir . Sağlamlık konusunda yeterince iş görür diyebilirim alanıda pişman etmez :D

Sıra geldi Nokia efsanesi Lumia 920 : Android fanboyların bile bazı durumlarda önerdiği bir cihazdır . Hala Nokia tadını üstünde taşıyan bir cihaz olup rakiplerine göre Malzeme kalitesi , kamera , farklı olması ona ayrı kılıyor ve Wp8 işletim sistemi yeni tadlar arayanlar için güzel bir seçim . Yazılımsal olarak eksikleri var ancak giderilcek sorunlar , donanımsal pek bir sorunu yok . Ekran çözünürlüğü yeterince iyi zaten wp8 şuan için daha farklı bir çözünürlük desteği vermiyor diye duymuştum ilerde nolur bilemem . Uyguluma sıkıntısı var ancak ne gibi dersek her aradığımızı bulamayız ancak diğer sistemlerdeki çok kullanılan uygulumalar yavaş yavaş geliyor , sabırsız bir iseniz beklencek bir süreç değil . Stabillik konusunda şuan pek bir sorunu yok ama ilerisi için birşey demek çok zor yeni bir sistem yorum yapmakda sıkıntılı . Rakiplerinden ayıran bir çok uygulaması var bilen göz , maps ( offline ) , mix radio ( en iyi radiolar arasında ) gibi he tabi bilen göz görsellik dışında çok birşey katar mı derseniz benim fikrim olarak bana katmıyor :D show için yapılmış birşey . Kamera konusunda şuan rakipsiz seviyede f/2 carl zeiss lensine sahip bir kamerası var . Bu cihazı almak isteyen arkadaşlar Özellikle farklılık ve farklı tat olsun diye alınabilecek bir cihaz , kalite zaten tartışılmaz seviyede bir firma , ekran hassiyeti olsun , tasarım olsun diğer cihazlardan farklı kılıyor . Bu cihazı internet , kamera , farklılık olsun diye ve en önemlisi ben sert adamımdır baya telefon normalde pek dayanmaz diyenler için en ideal cihaz denilebilir .

Şimdi arkadaşlarım biliyorum bazılarınız boş ve saçma bulucaksınız önemli değil benim açtığım konularımda hemen hemen aklımda kalanları toplayarak ortak yorumları yazdım . Umarım eksik yerleri tamamlarsınız bu saatde kafamı ancak bu kadar toplayabildim kusura bakmayın :) , ufakda olsa bir yararı olursa 2 3 kişi bile olsa ne mutlu hepimize . Cihazın özelliklerini yazmadım googleda o kadarınıda bulun artık :D

papakudioflu

papakudioflu

Admin
ozeleştirilerinizi pm'den yapiniz konuyla alakasiz mesaj yazmayin.

61semih

61semih

Üye
gayet güzel bir yazı olmuş.sıkılmadan okudum.:tşk:

kişiden kişiye iyi olması çok normal.ios kullanan kişilerin bir profili var.seninde dediğin gibi ''
sanki hep içinde öğrenilmeyi bekleyen birşeyler var '' bu kişilerin aradığı özelliklerden değil.
bu genellikle android kullanıcılarında aranılanşey.
telefonun sınırları uygulama ile sınırlı ise açıkçası benide cezbetmiyor.
tekarar
:tşk:

pirenuri

pirenuri

Üye
Gerçekten güzel bir yazı olmuş. Bazı yerlerde sana katılmadığım oldu ama genel olarak güzel yorum yapmışsın. Özellikle tarafsız olmaya çalışmışsın :tşk:

dedereis123

dedereis123

Üye
    Konu Sahibi
Gerçekten güzel bir yazı olmuş. Bazı yerlerde sana katılmadığım oldu ama genel olarak güzel yorum yapmışsın. Özellikle tarafsız olmaya çalışmışsın :tşk:

rica ederim aslında biliyorum katılınmıcak yerler var doğru ama bu çoğu kişinin ortak yorumlarına göre hazırladım o yüzden çok detaylı düşünmedim direkt yazdım ama kafada birşeyler sekillenir en azından öyle düşünüyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt