[2011 Xperia] [Legacy Xperia Rom] [Android 4.4 Kitkat CM11] | 06-2016 Güncel | Stabil

Sponsorlu Bağlantılar

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Xperia klavye tarzı başka klavye varmı 4.4 de çalışmıyor :(

Ben denediğimde çalışıyordu. Dalvikte dene bir de.Attığın xperia launcher normal apk olarak yüklenmiyor. Diğer türlü de denemedim ama yüksek ihtimalle çalışırdı, bende ki eski apkyi kurdum. O da normal apk olarak yüklenmiyordu. System/app'a atarak...
1. mesaj düzenlendi, romu flashlamadan önce kurulum ve uyarı bölümlerini okumalısınız.

bar1096

Üye
Yeni Güncelleme Geldi :D

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Yeni Güncelleme Geldi :D

Ray için daha yüklenmemiş. :D
Son sürümde iyiydi bence, yaklaşık 20 gündür kullanıyorum sorunsuz, şarj daha uzun dayanıyor artık. Bir de yeni batarya aldım mı tam olucak. :D

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Bu sürümde pek fazla değişiklik yok sanırım.

Sen Ray mi kullanıyordun yoksa farklı bir cihaz mı?Daha bir tek anzu için upload etmişler, benim cihaz en altta =P

bar1096

Üye
Arc S :)

sata3

sata3

Üye

KURULUM VE UYARI BÖLÜMÜNÜ OKUMADAN GEÇMEYİN !

İndireceğiniz link:
[Opsiyonel]

Changelog:
Kernelde çalışanlar/çalışmayanlar:

OLMASI GEREKENLER:
*Eğer bu romu kullanmak istiyorsanız dahili kerneli ya da dahili kernel üzerinde ufak düzenlemeler yapılan kernelleri kullanmalısınız.
*fu ll Wipe yapmalısınız.
*Önceki android sürümlerinden nandroid backup'ınızı restore edemezsiniz. Titanium Backup ya da Hellium ya da benzeri üçüncü parti uygulamalarla verilerinizi yedekleyin, eğer buna gerçekten ihtiyacınız varsa.
*Stock .587'i flashlayın. (Eğer önceden flashladıysanız ya da daha önceden cm11 kurduysanız bu adımı geçin. Buradaki mesele baseband olmalı eğer desteklenen en son baseband varsa da olur 8x55A-AAABQOAZM-203028G-77)
*LT15i(Arc) kullanıcıları LT18i(Arc S) ftf'si flashlasınlar.
*MT15i(Neo) kullanıcları MT11i(Neo V) fts'si flashlasınlar.

KURULUM:
Boot.img dosyasını fastboot modda flashlayın. (Bilmeyenler imzamdaki flashtool rehberine tıklasınlar.)
Cihazı recovery modda yeniden başlatın
Mounts and storage bölümüne girin.
Format/system, Format/data, Format/cache (ÖNEMLİ!)
Zipi flashlayın.
İsterseniz sonrasında gappsı flashlayın. (gapps için ayrı wipe yapmanıza gerek yok.)
Roma güncelleme geldikçe tekrar üzerine kurunca kerneli tekrar flashlamanıza gerek yok.
(Eğer daha önceden CM11 kurduysanız mount and storage bölümünden format kısmını atlayabilirsiniz.)
(Eğer bu romdan sonra partition düzeni farklı olan, bu romdaki gibi olmayan bir rom kurarsanız tekrar yukarıdaki adımları izleyin, yani format/system, format/data, format/cache yapmalısınız...)

UYARI:
Bu rom değiştirilmiş dahili hafıza düzeni kullanmaktadır.
System partition orijinali 400MB'dır ama bu alan akışkan bir kitkat deneyimi iççin yeterli değildir.
Cache Partition da aynı şekilde küçüktür. ART runtime'ı aktifleştirmeye uygun değildir. Orijinali 100MBdır ama art-cache 150mb boş alana ihtiyaç duyar.
Bölümleri yeniden düzenledik ve şu şekilde yaptık:
450MB /system
469,5MB /data
8MB /cache

Dalvik'e bir alternatif... ART:

Bu romda daha düzgün ayarlayamamışlar denemenizi tavsiye etmem ama ayarlandıktan sonra çok daha iyi olacaktır, daha fazla ram daha hızlı geçişler vaadediyor.
Peki ART nedir? 4.4 Ve Art (Yorumları okumanızı da tavsiye ederim.)

---------------------------------------

Daha yayınlanan ilk sürüm, yine de iyi gibi duruyor ama tabiki bir sürü eksik var:
Bir iki gözlem(İlk yayınlanan versiyon için):

Ayrıca şuan için tamamen Türkçe değil.
Cm 10.2den farklı olarak bildirim çubuğu saydam değil.
Kilitekranına kısayol atayamıyorsunuz.
MassStorage Modu ya yok ya da ben bulamadım
.
Derin uykuda telefon iyi değil, hatta bazen uyumuyor bile olabilir, şarj çok acayip değişiyor. =P
CRT animasyonu buglı, hep açık kapatamıyorsunuz.
Wifi buglı demişler xdada ama ben de sorun yok şuan için.
Yeni bootanimasyonu daha güzel olmuş =P
Performansta az da olsa farkedilir bir artış var.
4.3e göre birazcık daha fazla ram var.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

4.4.1

-Kısacası daha iyi olmuş ama hala bazı eksikler olduğunu söyleyebilirim.
-Android.process.media durdu diye hata veriyor (Şöyle çözdüm: Yardım - Android.process.media Durdu | Sorun Çözüldü) 1-2 güne sorun giderilmiş halde düzgün olanını yayınlarlar. (*Sorun çözülüp yeni sürüm yayınlandı.)
-Cm10.2den az da olsa daha hızlı.

Değişiklikler:

Yeni Sürüm 4.4.2

Kısacası ufak düzenlemeler ve CM11'deki son yenilikler uygulanmış. ART'de düzenlemeler yapılmış ve sayfalarına bir UYARI yazmışlar. Kısacası ART için hafıza düzenini değiştirmişler, eğer bu romdan sonra farklı bir rom kurarsanız(hafıza düzeni normal olan bir rom) kurulum kısmını okuyun. Türkçe çevirisini şöyle yapabilirim:

UYARI: Bu rom değiştirilmiş dahili hafıza düzeni kullanmaktadır.
System partition orijinali 400MB'dır ama bu alan akışkan bir kitkat deneyimi iççin yeterli değildir.
Cache Partition da aynı şekilde küçüktür. ART runtime'ı aktifleştirmeye uygun değildir. Orijinali 100MBdır ama art-cache 150mb boş alana ihtiyaç duyar.
Bölümleri yeniden düzenledik ve şu şekilde yaptık:
450MB /system
469,5MB /data
8MB /cache

Güzel bir rom

poh62

Üye
hocam 83 Byt gorunen dosyalar nedir biz hangisini atacaz cwmden

poh62

Üye
sen denedin mi qarapapaq hocam var mi eksikleri ben halen 10.2deyim cok sevdim bu romu senin sayende eklerle falan harika gidiyo ama malum ram cok kasiyobu arada snapshot romlar yayinlanmis cogu cihaz icin urushi ne zaman yayinlar acaba

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
sen denedin mi qarapapaq hocam var mi eksikleri ben halen 10.2deyim cok sevdim bu romu senin sayende eklerle falan harika gidiyo ama malum ram cok kasiyobu arada snapshot romlar yayinlanmis cogu cihaz icin urushi ne zaman yayinlar acaba

Ben bu romu kullanıyorum zaten. Biraz eksik diyebilirim ama 2 ya da 3 kere daha güncellediler benim kullandığım sürüm üzerine. Bir süredir takip etmiyorum. Yani benim kullandığımdan halinden daha iyidir.

poh62

Üye
anladim hocam bende denicem buarada ekler bu romdada calisirmi font ve zil sesleri felan en azindan

poh62

Üye
cok tesekkurler qarapapaq

Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
cm11 de hep olan bug'lardan birisi web tarayıcısı lag yani kasma olması.
artık buna çözüm bulundu.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Invoke
Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi

Üst Alt