[2011 Xperia] [Legacy Xperia Rom] [Android 4.4 Kitkat CM11] | 06-2016 Güncel | Stabil

Sponsorlu Bağlantılar

Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
Daha yorum bile yok, konu yepyeni, bayağı takipçisisin xda'deki ray safasının. :D
İkisini de dener paylaşırım, müsait bir zamanda.
Bu gidişle yeni telefon almadan android 5.0'ı bile görürüm bu cihazda. :Dİkinci attığın link inmiyor, carbonu denerim bu akşam ama daha alpha 2, ben kullanışlı değildir. :D
eh ışte canım sıkılınca yeni birşeyler varmı? diye siteleri dolaşıyorum. :D
ikinci link çalışıyor. ben şimdi indiriyorum ;)

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Evet, şimdi iniyor. Biraz önce inmiyordu.

bar1096

Üye
yeni güncelleme gelmiş bilginiz varmı düzeltmeler hakkında ?

bar1096

Üye
cm-11.0-20131225-NIGHTLY-LegacyXperia-anzu.zip

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
cm-11.0-20131225-NIGHTLY-LegacyXperia-anzu.zip

Hmm, ben Ray için olan yere baktım da... Demek anzu için yüklemişler, urushi için de birazdan yüklerler o zaman.En büyük fark şu sanırım: ART'yi düzeltmişler.1.Mesaja 4.4.2deki yenilikler eklendi. @bar1096Konu Düzenlendi.4.4.2 Yeni Sürüm tüm cihazlar için upload edilmiştir. Deneyebilirsiniz, ben daha denemedim. =P

bar1096

Üye
1 günlük test sonucuna göre derin uyku sorunuda çözülmüş gibi şarj ömründede fark var :thumbup:

bar1096

Üye
ART

bar1096

Üye
Sorun var mı? Mesela hızlı mı? Programlar çalışıyorlar mu düzgün bir şekilde?4.4'de de Xperia Launcher çalışmıyor somuru:
Programları hepsini denemedim testleri birazdan yapıcam ama gördüğüm kadarıyla şöle söliyim ART de ilk açtığınızda telefon hafızası 200 mb kesin dolu oluyo ayrıca tarayıcıda sorun oluşmuş galiba kasmalar oluyor onun dışında birde xperia klavyede çalışmıyor :agla2:

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Dün yayınladıklarını denemedim ama öncesi için hala dalvik diyorum ben de. :/

bar1096

Üye
Dün yayınladıklarını denemedim ama öncesi için hala dalvik diyorum ben de. :/
ART sorunlar düzeltilip geliştirildikçe bence daha iyi olucak çünkü ram ve pil ömründe fark var dalvik e göre

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Evet, aynen özellik bizim gibi rami az olanlar için fark olacaktır ama geliştiricilerin bayağı bir uğraş vermesi gerek :D

Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
Sorun var mı? Mesela hızlı mı? Programlar çalışıyorlar mu düzgün bir şekilde?4.4'de de Xperia Launcher çalışmıyor somuru:
bunu dene. sadece normal uygulama yukler gibi yukleme yeterli
bence bize verilen GAPPS link biraz eski ve içine gereksiz uygulamalar var. bende araştırma yaptım ve buna denk geldim.
sadece google play uygulaması gerekiyorsa 12-14_GApps_Core_4.4.2_signed.zip olanı indirin!!!
diğerleride isminden belli oluyor zaten :D
buyrun link

• Beğen
Tepkiler: Invoke
Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Ben gapps flashlamıyorum ya, zaten ayda yılda bir googleplay kullanırım diğerlerini kullanmam bile. Paralı uyguluma için yine gplay kullanmıyorum sonuçta çok az kullandığım bir şey gplay. Ondan hiç flashlamıyorum gapps, boş yere ram yiyor. :ehe
bunu dene. sadece normal uygulama yukler gibi yukleme yeterli

4.3 jb kullanıyorum şuan, kitkat flashlarsam denerim. :tebessüm:

Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
bide bunu tavsiye ederim Xperia Z1 Media uygulamaları. konuda 4.0 ile 4.4.2 arası çalışan Xperia Z1 den port yapılmış uygulamalar var. deneyerek ayrı bi konu açabilirsin!! :)
sen bilirsin benim Türkçem iyi deyil :( (çünkü ben Türkmenistan doğumluyum) ve türkçe bazı yazılım hataları yapıyorum. o yüzden konu açmaya cesaret edemiyorum.
link

• Beğen
Tepkiler: Invoke
Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
bide bunu tavsiye ederim Xperia Z1 Media uygulamaları. konuda 4.0 ile 4.4.2 arası çalışan Xperia Z1 den port yapılmış uygulamalar var. deneyerek ayrı bi konu açabilirsin!! :)
sen bilirsin benim Türkçem iyi deyil :( (çünkü ben Türkmenistan doğumluyum) ve türkçe bazı yazılım hataları yapıyorum. o yüzden konu açmaya cesaret edemiyorum.
link

Master Rizal Lovins'in yeni konusu :ehe Deneyelim bakalım. =)

bar1096

Üye
Xperia klavye tarzı başka klavye varmı 4.4 de çalışmıyor :(

Üst Alt