[2011 Xperia] [Legacy Xperia Rom] [Android 5.1 Lollipop]

Sponsorlu Bağlantılar

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
[2011 Xperia] [Legacy Xperia Rom] [Android 5.1 Lollipop]

İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

KURULUM VE UYARI BÖLÜMÜNÜ OKUMADAN GEÇMEYİN !

OLMASI GEREKENLER:

*Stock ICS 4.1.B.0.587.ftf flashlanmış olmalı.(Daha önceden flashlamış olmanız veya CM11 flashlamadan önce flashlamış olmanız farketmez, çalışacaktır.GB'den geçemezsiniz yani.)
* LT15i (Arc) kullanıcıları LT18i (Arc S) ftf'sini flashlamalı.
* MT15i (Neo) kullanıcıları MT11i (Neo V) ftf'sini flashlamalı.

* minimum 2GB secondary ext4 partition for /data on class 10 sdcard.

Düzgün Kurulum İçin Adımlar: (SIRASI ÖNEMLİ)

1. boot.img'i fastbootta flashlayın ve cihazı recovery de yeniden başladın.
2. (Opsiyonel) Eğer cihaz boot olmuyorsa, bootloader modda açın, komut yöneticisinden " fastboot erase system"
3. Recovery'e girin.
4. System-Formating-Tool_signed.zip'i(download sayfasında mevcut) kullanarak Format/system sonra wipe data, wipe cache. (ÖNEMLİ ADIM!)
5. Romu flashlayın.
6. Gapps flashlayın.

Gelecekte yeni sürümleri eskisinin üzerine flashlarken 2,4 ve 6. adımları tekrar tekrar yapmanıza gerek yok.

(Eğer bu romdan sonra bu partition biçimini kullanmayan bir roma dönmek isterseniz üstteki adımları tekrar uygulayarak geçmelisiniz sadece 1 ve 5. adımlarda yeni romu ve kerneli flashlayacaksınız.)

UYARI:
Bu rom değiştirilmiş dahili hafıza düzeni kullanmaktadır.
System partition orijinali 400MB'dır ve bu yeterli gelmiyor.
Bu yüzden üstteki adımlar ile yüklüyoruz ve partition farklı olduğundan nandroid backupını geri yüklemeyin! Çok ihtiyacınız varsa Titanium backup vb uygulamalar ile verilerinizi geri yüklersiniz.

ROM OS Version: 5.0.x Lollipop
ROM Kernel: Linux 3.4.x
Based On: AOSP
Version: Alpha

İndirme Bağlantısı:

Tavsiye Edilen Gapps:

Neler Çalışıyor:

Changelog:

Yönetici tarafından düzenlendi:

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Teşekkürler

Iresco

Üye
Neo v icin romu kuruyorum fakat dans eden adamın oldugu yerde kalıyor.Nerede hata yapıyorum?

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Neo v icin romu kuruyorum fakat dans eden adamın oldugu yerde kalıyor.Nerede hata yapıyorum?

Dans eden adam?

Adımları düzgünce tekrar yapmaya çalışın, açılmıyorsa 2.adımı uygulayın. Yine yapamıyorsanız LX CM11 flashlayın, diğer konudaki. Zaten alpha sürüm bu.

Iresco

Üye
Dans eden adam?

Adımları düzgünce tekrar yapmaya çalışın, açılmıyorsa 2.adımı uygulayın. Yine yapamıyorsanız LX CM11 flashlayın, diğer konudaki. Zaten alpha sürüm bu.
Ben şu linkteki romu kurmaya çalışıyorum.Başlangıçta legacy xperia logosundan sonra dans eden adam görsel efekti çıkıyor o adım geçse menü gelecek ayarları yapacagım ama o menü geçmiyor.

Şu an cm11 kullanıyorum zaten.Cm12 yi merak ettim belki 2 haftadır ugrasıyorum bi türlü yükleyemedim.

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Dans eden adamı anlamadım hala? :D Telefon açılıyor mu yani? SS atabileceğin bir yer mi?

Iresco

Üye
Dans eden adamı anlamadım hala? :D Telefon açılıyor mu yani? SS atabileceğin bir yer mi?
:D Hocam telefon açılmıyor.Şöyle düşün.Sen legacy xperia dan cm11 kurdun.Legacy xperia logosu geldi.Recoveryden wipeleri yaptın reboot diyip sistemi yeniden başlattın.Kerneli ilk attıgında cwm ye girmeden önce çıkan legaxy xperia logosu varya o tekrar geldi.Ardından sen cm11 kurdugun icin cm11 in bir görsel efekti çıktı.Kurdugun roma göre degisiyor bu hani.O aşamada geçince kurulum rehberi geliyor.Dili seçiyosun saati ayarlıyosun,gmaili ayarlıyosun vs.Şimdi anlamış ol lütfen :D

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Anlamışım, Tamam. :D

Boot olmamış işte. 2.adımı yap eğer yapmadıysan.

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Rahatladım :) Boot olmama kısmını anlayamadım.Nasıl yani?

Açılmıyor yani. 2.adımı yaptın mı? Cihaz kapalı iken ses açmaya basılı tutarak kabloyu pc ye bağlı. Işık mavi yanacak. Komut yöneticisi aç. Şu kodu yaz:

fastboot erase system

Sonra tekrar devam et 3. adımdan.

Ben bu romu hiç yüklemedim bu arada. Sadece orijinal konuyu Türkçeye çevirdim. 11 ideal şuan bizim 2011 Xperialar için.

Iresco

Üye
Açılmıyor yani. 2.adımı yaptın mı? Cihaz kapalı iken ses açmaya basılı tutarak kabloyu pc ye bağlı. Işık mavi yanacak. Komut yöneticisi aç. Şu kodu yaz:

fastboot erase system

Sonra tekrar devam et 3. adımdan.

Ben bu romu hiç yüklemedim bu arada. Sadece orijinal konuyu Türkçeye çevirdim. 11 ideal şuan bizim 2011 Xperialar için.
kerneli flashladıktan sonra mı yapıcam bu işlemi?

oktayakgoz

Üye
ben kurdum ve çalıştı hiç zor olmadı aslında. fakat hiç videolarda ki gibi değildi çok yavaşdı. sd kartım class10 olmamasından kaynaklanır mı. çok yavaş derken neredeyse hiç çalışmadı gibi.

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
ben kurdum ve çalıştı hiç zor olmadı aslında. fakat hiç videolarda ki gibi değildi çok yavaşdı. sd kartım class10 olmamasından kaynaklanır mı. çok yavaş derken neredeyse hiç çalışmadı gibi.

Etkisi olur tabiki. Burada sd'den /data ya bölüm bölüyor ve ne kadar düşükse o kadar yavaş olur.

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
Vay be 2011 Xperia serisine lolipopta yükleniyo :oha:

Üst Alt