2. kez açıyorum ama artık yeter!

Sponsorlu Bağlantılar

doqukans2

doqukans2

Üye
    Konu Sahibi
2. kez açıyorum ama artık yeter!
Arkadaşlar benim cihazda beni deli eden bir sorun var yahu arc s ile yan yana aynı yeri çektik gece çekimi benimki 8 sn de netledi o 2 snye sürdü fotoğraflar 5mp de çekildi tmm da sıkıntı burda benimki 8 sn çekti bari iyi çekse arc s 2 sn bile sürmedi yahu bu neyin nesi gece beni deli ediyor s3 mini ile aynı yeri çektik o 2 sn yi biraz geçti benimki 10 sn netlemeye çalıştı ama netlemedi sinir oluyorum 100 lerce program denedim ama yok abi çözümü yok sizdede varmı bu sıkıntı yoksa benim kamera bitikmi ? acil yardım

TELEFON XPERİA U 4.0.4 Stock

bayon

Üye
telefonun modelli ne anlayamadım yazdıkların arasından

bayon

Üye
ya sonradan olan bi hata mi peki aldığından beri varmı

doqukans2

doqukans2

Üye
    Konu Sahibi
ya sonradan olan bi hata mi peki aldığından beri varmı
ya telefonu aldığımdan beri var ama aldım ertesi gün güncelleme yaptım zaten yine bu zamanlardı geçen yıl yani 2.3.7 de bi deneme şansım olmadı acaba 4.0 danmıdır

Invoke

Invoke

Üye
ya telefonu aldığımdan beri var ama aldım ertesi gün güncelleme yaptım zaten yine bu zamanlardı geçen yıl yani 2.3.7 de bi deneme şansım olmadı acaba 4.0 danmıdır

Flashtool ile aynı icsyi tekrar kur öyle dene. Olmadı bir de 2.3 kur dene.

doqukans2

doqukans2

Üye
    Konu Sahibi

Flashtool ile aynı icsyi tekrar kur öyle dene. Olmadı bir de 2.3 kur dene.
sorun donanımsal gibi geliyor bana ama flastool falan kullanmayı bilsem hemen yaparım hatta 2.3 e geri dönerim o işleri bi anlayamadım gitti root bootloader açık gerisi yok boşa açtık abi anlıcağın öyle boşa duruyo rom atmayı bilsem atıcam ama bilmiyorum yedek almayı falan bana biri adım adım anlatsa ben yaparımda olmuyo xda da millet telefona 4.1 atıyor telefon roket gibi oluyor bizde 4.0.4 stock ile sürünüyoz

doqukans2

doqukans2

Üye
    Konu Sahibi
Custom romları boşver şimdilik çok da roket olmuyorlar, hepsinin bir bugı var.
http://www.maxicep.com/android-modi...tool-nasil-kullanilir-ozellikleri-654062.html

Buradan bak flashtool kullanımı çok basit anlamadığın yeri sor yine, anlatayım:
Stock romlar:

dene bir, belki düzelir.
takıldığım yerde hemen soruyorum bide bu telefon sony yazısı gelip kalıyormuş öyle yapınca ne yapmak gerekir

taylan08

Üye
takıldığım yerde hemen soruyorum bide bu telefon sony yazısı gelip kalıyormuş öyle yapınca ne yapmak gerekir
hiç korkmana gerek yok bu durumda ilk önce doğru kernel ile rom kombinasyonu yaptığından emin olman gerekiyor örneğin ics rom a GB kernel olmaz diyelim ki doğru yaptın burda kaldı hemen stock rom flashlıyorsun bu sorun ortadan kalkıyor :)

doqukans2

doqukans2

Üye
    Konu Sahibi
hiç korkmana gerek yok bu durumda ilk önce doğru kernel ile rom kombinasyonu yaptığından emin olman gerekiyor örneğin ics rom a GB kernel olmaz diyelim ki doğru yaptın burda kaldı hemen stock rom flashlıyorsun bu sorun ortadan kalkıyor :)
peki şimdi ben rom flashlıcam flashtool yükledim bu 2013 xperialardaki arayüzün romunu buldm 4.1.2 JB imzanda bulunanı :)
da birçok bug varmış ön kamera led bar ( hadi o neyse) bir kaç takılma falan sende bir sıkıntı varmı?

ek: site bu rom bu

Invoke

Invoke

Üye

Demek ki işlem yaparken bir yerde hata olmuş, normal şartlarda olmaz öyle bir şey yani hata olmazsa.
Flashtolu açarsın, telefonu pcye flashmodda bağlarsın, romu tekrar flashlarsın düzelir.

- - - Eklendi - - -

peki şimdi ben rom flashlıcam flashtool yükledim bu 2013 xperialardaki arayüzün romunu buldm 4.1.2 JB imzanda bulunanı :)
da birçok bug varmış ön kamera led bar ( hadi o neyse) bir kaç takılma falan sende bir sıkıntı varmı?

Bu romu flashtooltan flashlayamazsın, flashtooltan .ftf uzantılı romları flashlarsın (stockları yani). Bu romu cwmden kuracaksın. Önce cwm kurman gerek tabi. Ama genelde fazla ram yerler, fazla stabil olmazlar. Deneye deneye yorumlara da bakarak senin için en iyisini bulacaksın, eğer custom kullanacaksan.

doqukans2

doqukans2

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar Telefona 4.1.2 jb atıyorum emeği geçen herkese teşekkür ederim :)

taylan08

Üye
Arkadaşlar Telefona 4.1.2 jb atıyorum emeği geçen herkese teşekkür ederim :)
cm kursan daha iyi olur bence

- - - Eklendi - - -

aynı romlar değil ikiside bende sıkıntı yok

• Beğen
Tepkiler: doqukans2
doqukans2

doqukans2

Üye
    Konu Sahibi
cm kursan daha iyi olur bence

- - - Eklendi - - -

aynı romlar değil ikiside bende sıkıntı yok
bu arada xperia u için kumquat diyor cm10 için bide fxp209 falan yazıyor bana hangisi oluyor ?

taylan08

Üye
bu arada xperia u için kumquat diyor cm10 için bide fxp209 falan yazıyor bana hangisi oluyor ?

şuan en güncell cm 10 olarak fxp 234 sen ordan indiriyorken fxp 234 kkumquat yazani indireceksin bunlar kod isimleri örneğin benim telin pepper olarak geçiyor kod ismi :)

doqukans2

doqukans2

Üye
    Konu Sahibi
Anladiimmm tamamda usta ben gapps bulamadım

doqukans2

doqukans2

Üye
    Konu Sahibi
bide bu roma yani cm ye uygun kernel hangileri nu bulamadım xda da bulamadım bende şuan bu 4.1.2 nin kerneli var 1.15 oc li bana hangi kernel uyar cm10 fxp234 için
bide burada bi phantom kernel diye bişiy buldum cm10 desteklermi yani cm 10 JB olduğuna göre destekelr heralde demi ?

Üst Alt