10 Ekim 2012'ye kadar karar vermem lazım,Tavsiyelerinizi bekliyorum !

Sponsorlu Bağlantılar

Hangisini Tercih Etmeliyim ? Neden ?

• Kullanılan toplam oy
    22
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

furkey

Üye

Hocam konuyla ilgili pek bilgin yok.WP8 keyfiyen değil mecburiyetten verilmiyor ki yinede olabilecek bütün gelişmeler getirilecek Wp7.8 ile.Ayrıca HTC fanıyım demişsin bir fanla ne tartışılırki ben hiçbir sistemin fanı değilim işime geleni kullanırım.Ayrıca müşterisiyle ilgilenen HTC daha çiçeği burnunda One X'in üzerine One X+ ya da nasıl isimlendirilecekse o modeli çıkarmayı planlıyor değil mi.Sony neysede HTC'nin desteği hiçte öyle aman aman değil.Ayrıca SII çıkalı 17 ay olmuş 4.1 güncellemesinide versin versin 20. ayda versin devamı Wp7.8 gibi olacak yani o desteğine örnek gösterdiğin telefonun Lumia 920'den 2 ay fazlası olacak ya da olmayacak.Lumia 900 yeterli bir telefonduda pazarlama stratejisinden gelmemişmiş :kop2: Gelmeyen özelliklere bakarsan eğer neredeyse tamamının donanımsal eksikliklerden ötürü gelmediğini anlarsın zaten.Ayrıca yeterli süre Wp7 ile destek alan telefonlarda var Lumia'ların az destek almasının sebebi Nokia'nın bile bile telefonları çıkarttığı dönemdir.Wp 7.8 Apple'ın Iphone 3GS'ine verdiği IOS6 ile tamamen aynı.Ayrıca tekrar tekrar yazmak zorunda oluyorum Microsoft Wp8'den itibaren çıkacak telefonlara minimum 18 ay güncellemesi veriyor yani 18 aydan sonra kesilecek demiyor en az 18 ay diyor ki Windows 9 çıkana kadarda desteğin en azından yazılımsal anlamda alınabilenlerinin alınacağı neredeyse kesin.Öyle olsun olmasın 2 yıl güncelleme çok yeterli.Müşterisiyle ilgilendiği için fan olacaksan olman gereken firma Apple olmalı.

- - - Eklendi - - -

Fark yok dememiş aşırı bir fark yok demiş.Gidip 2 tane Galaxy SIII alınacak paraya satıyorsan telefonunu en azından Galaxy SIII'ten iyi olsun.Daha performanslı olabilir fakat 2 tane Galaxy SIII al daha mantıklı o zaman:hih:

HTC fanı olarak ve samsung düşmanı olarak s3 aldıysam demek ki sandığın kadar sabit fikirli değilim :) Eğer wp açık kaynak kodlu olsaydı developer lar bir iki port yapar wp 8 i lumia 900 e de verirlerdi. Yani o konuda maalesef donanım geçersiz bir bahane ama nokia nın kullandığı bahane bu. Samsung galaxy s için "yetersiz" demişti bi kaç gün sonra ics portlandı. Yapmak isteyince illa ki olur ama naparsın işte :) Bu arada One X+ çıkınca One X kullanıcıları ne kaybedecek? One X+ çıkınca one x in performansları birden bire bişi yokken düşecek mi? Veya destek mi kesilecek? Hayır...

bu arada anlatmak istediğimi anladığın ve daha güzel anlattığın için teşekkür ederim :D

cyber

cyber

Üye
920 tek gecerim

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
HTC fanı olarak ve samsung düşmanı olarak s3 aldıysam demek ki sandığın kadar sabit fikirli değilim :) Eğer wp açık kaynak kodlu olsaydı developer lar bir iki port yapar wp 8 i lumia 900 e de verirlerdi. Yani o konuda maalesef donanım geçersiz bir bahane ama nokia nın kullandığı bahane bu. Samsung galaxy s için "yetersiz" demişti bi kaç gün sonra ics portlandı. Yapmak isteyince illa ki olur ama naparsın işte :) Bu arada One X+ çıkınca One X kullanıcıları ne kaybedecek? One X+ çıkınca one x in performansları birden bire bişi yokken düşecek mi? Veya destek mi kesilecek? Hayır...

bu arada anlatmak istediğimi anladığın ve daha güzel anlattığın için teşekkür ederim :D

Haklısın fakat Wp7-Wp8 güncellemesindeki olay apayrı.Android'teki güncellemelerin verilememesinin sebebi genellikle işlemcisinden kaynaklıyken Wp7.x telefonlara güncelleme verilmemesinin sebebi diğer donanımsal etmenler.Tamamen çekirdek değiştiğinden yapılabilenin en iyisi Wp7.8 ile gelecektir zaten.Yani Wp7-8 güncellemesindeki uçurum Android 2.3.5 Gingerbread ve 4.1 Jely Bean arasındaki farktan çok ama çok daha fazla.Tabiki açık kaynak kodlu olsaydı çok daha gelişme yaşanabilirdi ama olmadı bu Microsoft ve Apple gibi firmaların misyonlarına ters.Yinede Lumia 920'nin şuan piyasadaki en performanslı cihaz olacağı bir gerçek sana ya da bana uygun olup olmaması apayrı bir durum zaten :tebessüm:

maxirabit

maxirabit

Üye
S3 zaten kullandınız tekrardan bir s3 daha olursa sevmeyebilirsiniz,htc de demem çünkü s3 te android'di ip5 derim bazen daha yeni teknolojileri denerseniz,farklı gelebilir:)

время

время

Üye
Samsung Galaxy SIII derim. :)

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

Benim de YGS,LYS var bana da dua etsin :ehe

bu arada baban gitmişken bana dua etsin sınav ve sonrası için. 1 hafta sonra ehliyet kursuna yazılıyorum. Sınavdan sonra yeni bir telefon, bilgisayar ve araba almayı düşünüyorum :D

ettiririm :ehe :)

- - - Eklendi - - -

Ne gibi bi avantajı var windows işletim sistemi olduğu için en düşük özellikle bile iyi sonuçlar veriyor.Lumia 900 bile bütün telefonlarla baş başa kapışıyor.Ki 920 nin özellikleri de fazla yani. şunlar var: Çift çekirdek 1.5 Ghz Krait işlemci, 4.5 inç IPS TFT ekran, 720x1280 piksel çözünürlük.Şuan en iyi ekran başına düşen ppi 306 ile s3 teyken lumia nın ekran başına düşen ppi sayısı 336. Ve adreno 225 grafik biriminden güç alıyor.Ve kamerasında Review teknolojisi kullanılmış 8 mp lik oldukça net bir fotoğraf çeken bir cihaz.Her ne kadar yeni olmasına rağmen dünyanın en hızlı gelişen marketine sahip.İşte bunlar için Lumia .

gelişmemiş marketi olduğu için istemiyorum,yoksa n9'dan daha stabil bir telefon görmedim :oke: :)

- - - Eklendi - - -

talip ankette oyunu i5'e vermişsin kararınıda vermişsin daha ne konuşuyoruz ki :D

o biraz pahalı knk,fiyatları aynı olsa onu alır giderim,resimlerde telefonun reklamını iyi yapamıyorlar düşme testinde gerçek gözden görünce telefonu dış görüntüsüne hasta oldum :ehe o yüzden 4s,one x+ ve s3'ü de ekledim zaten iphone 5'in fiyatından şüphe duymasaydım direkt onu alırdım ve böylede bir konu açmazdım :)

- - - Eklendi - - -

lumia 900 lumia 920 nin henüz çıkmaması nedeniyle evet hala amiral.
iPhone 5 in işletim sistemi değil işlemcisi a6. iPhone 5 in sadece ön kamerası iPhone 4s den iyi. iPhone 5 in normal kamerasında sadece yazılımsal iyileştirme var bildiğim kadarıyla. O da küçük değişiklikler. Panaroma, 0,16 ms shutter lag farkı vs.

Bu arada iPhone ekranı büyütünce büyük olay oldu da bu büyük ekranlar taa ne zamandan beri vardı? Daha yeni mi bu olay şok bir sansasyon a dönüştü?

Ha bu arada Apple ın bu cihazı normal s3 ün bile yükseği bir fiyata satıyorsa özellikle 4s in iki katı fiyatına satıyorsa adam gibi birşeyler koyması gerekirdi. Bunlar ek özellik değil. Bunlar günümüz şartlarında zaten olması gerekenler. Ek özellik sunmuyorlar hala bana göre...

- - - Eklendi - - -

NOKTA. :D

Why Always Me

Why Always Me

Üye
Galaxy S3 derim başka da bişey demem :D

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Hız konusunda bişey demedim o belli bişi. İnce lensler, panaroma çekimler, gelişmiş yüz alıgala teknikleri, görüntü sabitleyicileri, video fonksiyonları da yeni şeyler değil. Daha önceden de var olan şeyler. Hala daha fikrim değişmedi maalesef...

- - - Eklendi - - -

o değilde s3'ün developer editon'u çıkmış,bootloader kilidi yokmuş :) onuda düşünüyorum aslında bakalım ip5'in fiyatı ne olacak orada inşallah ucuz olur :)

one x+ one x in oc'li versiyonu olduğunu biliyorum fakat işlemci mimarisi one x'in eski olduğunu düşünüyorum belki one x+'da işlemci mimarisi yenilenmiştir birde fabrika tarafından oc'li olduğu için telefona zararda vermeyiz diye düşünüyorum :)

- - - Eklendi - - -

Galaxy S3 derim başka da bişey demem :D

senin s3 takıntın var anlaşılan Tolga kardeşim :) s3 sandığınız gibi çok iyi bir cihaz değil benim gözümde s2'nin 4 çekirdekli ve 1.4 GHZ işlemcisi olan ve ekranı biraz daha büyük olan versiyonu ama bukadar donanım şuan için çok gereksiz :)

lolaman

lolaman

Üye
Bende 603 almayı planlıyorum benim içinde dua etsin bol bol benim içinde kabenin etrafında dönsün.Hayırlı yolculuklar kazasız belasız gidip dönsünler inşallah.Bende One X i önerdim arayüzü bana daha hoş geldiği için birde one x de slow motion var :D

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
S3 zaten kullandınız tekrardan bir s3 daha olursa sevmeyebilirsiniz,htc de demem çünkü s3 te android'di ip5 derim bazen daha yeni teknolojileri denerseniz,farklı gelebilir:)

inşallah o ip5'in fiyatı gerçekten 3.299 TL olmaz,olursa ya 4s yada tekrar s3 almayı ama devoloper editonunu tercih etmeyi düşünüyorum one x'ten tekrardan cayıyorum çünkü görüntülü görüşme desteği yok bu benim için büyük bir kayıp :(

- - - Eklendi - - -

Bende 603 almayı planlıyorum benim içinde dua etsin bol bol benim içinde kabenin etrafında dönsün.Hayırlı yolculuklar kazasız belasız gidip dönsünler inşallah.Bende One X i önerdim arayüzü bana daha hoş geldiği için birde one x de slow motion var :D

inşallah kardeşim,aslında sağ salim gidip gelsinler telefon falan önemli değil :)

one x'te çok güzel cihaz sense arayüzü özellikle

lolaman

lolaman

Üye

inşallah o ip5'in fiyatı gerçekten 3.299 TL olmaz,olursa ya 4s yada tekrar s3 almayı ama devoloper editonunu tercih etmeyi düşünüyorum one x'ten tekrardan cayıyorum çünkü görüntülü görüşme desteği yok bu benim için büyük bir kayıp :(
One x de görüntülü konuşma yokmuymuş?O zaman benimde favori telefonum tekrar s3 oldu :D ama senin için aynı telefonu tekrardan kullanmak sıkıcı olmazmı eğer sevdiysen başka tabii.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
One x de görüntülü konuşma yokmuymuş?O zaman benimde favori telefonum tekrar s3 oldu :D ama senin için aynı telefonu tekrardan kullanmak sıkıcı olmazmı eğer sevdiysen başka tabii.

ben daha önce hiç hTC kullanmadım ama hiçbir hTC'de 3G üzerinden Görüntülü görüşme olmuyormuş diye duydum :oke:

s3'ü tekrardan almak istemiyorum ama gel beni al diyor sanki tekrardan :)

One X desem biliyorsun görüntülü görüşme yok kaç kere kullanıyoruz gerçi ama bayramlarda falan iyi oluyor be :)
4s desek eski işlemci mimarisi var ve şarjının iyi gitmediğini duydum
ip5 desek çok pahalı ki umarım okadar olmaz
s3 desem kullandığım telefonun aynısı

arada kaldım işte yahu :off:

furkey

Üye

o değilde s3'ün developer editon'u çıkmış,bootloader kilidi yokmuş :) onuda düşünüyorum aslında bakalım ip5'in fiyatı ne olacak orada inşallah ucuz olur :)

one x+ one x in oc'li versiyonu olduğunu biliyorum fakat işlemci mimarisi one x'in eski olduğunu düşünüyorum belki one x+'da işlemci mimarisi yenilenmiştir birde fabrika tarafından oc'li olduğu için telefona zararda vermeyiz diye düşünüyorum :)

- - - Eklendi - - -

senin s3 takıntın var anlaşılan Tolga kardeşim :) s3 sandığınız gibi çok iyi bir cihaz değil benim gözümde s2'nin 4 çekirdekli ve 1.4 GHZ işlemcisi olan ve ekranı biraz daha büyük olan versiyonu ama bukadar donanım şuan için çok gereksiz :)

developer değilsen hiç gerek yok s3 developer edition a :) Zira bir işine yaramaz. Bootloader kilidi açık olursa sadece daha kolay oynanabilir telefonun üzerinde. Onu da developersan al yoksa hiç alma :)

Bu arada s2 nin işlemcilisi ve ekranlısı demişsin de çok övdüğün o iphone 5 çok mu farklı iphone 4s ten :)

- - - Eklendi - - -

ha bu arada iphone 5 türkiye ye geldiğinde bu kadar pahalı olmayacağına garanti veririm. Çünkü 3300 lira cidden astronomik bir miktar. Benim tahminim 2250.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
developer değilsen hiç gerek yok s3 developer edition a :) Zira bir işine yaramaz. Bootloader kilidi açık olursa sadece daha kolay oynanabilir telefonun üzerinde. Onu da developersan al yoksa hiç alma :)

Bu arada s2 nin işlemcilisi ve ekranlısı demişsin de çok övdüğün o iphone 5 çok mu farklı iphone 4s ten :)

- - - Eklendi - - -

ha bu arada iphone 5 türkiye ye geldiğinde bu kadar pahalı olmayacağına garanti veririm. Çünkü 3300 lira cidden astronomik bir miktar. Benim tahminim 2250.

Doğru demiştin bu açıdan hiç düşünmemiştim :)

61semih

61semih

Üye
boyutu küçük olması diyorsan ip5 fakat şartları zorlayacaksa s3te devam edebilirsin zaten s3 kullandığın için farklılık olsun diye one x te alabilirsin
hepsinin performansı yapabilecekleri belli zaten.

Black-killing

Black-killing

Üye
Sony Xperia S e bi bak çok şık ve hızlı telefon

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Sony Xperia S e bi bak çok şık ve hızlı telefon

Yorumun için teşekkür ederim ama telefonlardan anlamiyorsun sanırım ?

Xperia S çift çekirdekli bir telefondur ve çok fazla radyasyon yayar, s3 e göre ne üstünlüğü var ? Bence yok :)

Uruloki

Uruloki

Üye
Yine s3 al diyorum ben

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt