Yeni aldığım Samsung Ssd Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Onur7934

Üye
    Konu Sahibi
Yeni aldığım Samsung Ssd Sorunu
Başlıkta da belirttiğim Samsung Ssd 'yi Hp Notebook(Ssd case usb 3.0 ) ile bağladığımda önce görmüyordu bunu çözdüm.Şimdi de Ssd yazma koruması var diyor bunu nasıl çözebilirim ?
Yardımcı olabilecek arkadaş varsa sevinirim ve şimdiden teşekkür ederim.
Sözkonusu işlemi disk yönetimi altında yapıyorum Notebook üzerindeki hdd(disk 0) sorunsuz ancak yeni aldığım Ssd(disk1) görüyor ayrılmamış alan yazıyor ama yazma koruması var diyor

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
o nasıl oluyor öyle? program vs mı var acaba harici? bios yada disk yönetimindendemi olmuyor? format ekranı filan

gonyalı

gonyalı

Üye
Symbian gibi
korumalı nesne
Yazma koruması vs.
Pc den anlamamam
ssd den de anlamam
İşi bi bilene sorcan
@bilisimler bu konu hakkında bi bilgin var mı?

• Beğen
Tepkiler: bilisimler

Onur7934

Üye
    Konu Sahibi
sorunu çözdüm konu kapatılabilir.

gonyalı

gonyalı

Üye
  • Beğen
Tepkiler: DeV/AsA ve bilisimler

Onur7934

Üye
    Konu Sahibi
cmd den diskpart yaparak çözülüyor

• Beğen
Tepkiler: bilisimler ve gonyalı
bilisimler

bilisimler

Üye
Bir başka yöntem , İşletim sistemi kurarken tam kurma sırasında yeni bağladığın diski formatlayıp biçimlendirebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı
hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Bende 1tb SSD taktım Lenovo thinkpad laptopa . SSD yi gördü kurulum sayfası geliyor lakin SSD yi seçmiyor .

bilisimler

bilisimler

Üye
Bende 1tb SSD taktım Lenovo thinkpad laptopa . SSD yi gördü kurulum sayfası geliyor lakin SSD yi seçmiyor .
Bu durumda bir çok neden olabilir . Veri kablosu tam oturmamış olabilir.Sıfırdan işletim sistemi kuruyosanız işletim sisteminde hata olabilir. Elinizde harici hdd kutusu var ise onunla diske format atıp tekrar leptoğa takın. Yani elinizdeki tüm imkanları deneyin.

Aynı durum benim başımada gelmişti . İşletim sistemi kurarken disk hatası diyordu. Windows 10 yerine windows 7 kurulum ekranında sorun düzeldi.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı

Onur7934

Üye
    Konu Sahibi
yeni işletim sistemi kurmuyorum hdd yi yeni ssd ye klonluyorum.Kşm uğraşacak işletim sistemini yeniden kurup diğer herşeyi yeni diske yüklemeye

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Bu durumda bir çok neden olabilir . Veri kablosu tam oturmamış olabilir.Sıfırdan işletim sistemi kuruyosanız işletim sisteminde hata olabilir. Elinizde harici hdd kutusu var ise onunla diske format atıp tekrar leptoğa takın. Yani elinizdeki tüm imkanları deneyin.

Aynı durum benim başımada gelmişti . İşletim sistemi kurarken disk hatası diyordu. Windows 10 yerine windows 7 kurulum ekranında sorun düzeldi.
Sanırım burada çözümü var. Vmd hatası yada bios güvenlik ayarları eksik
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

bilisimler

bilisimler

Üye
yeni işletim sistemi kurmuyorum hdd yi yeni ssd ye klonluyorum.Kşm uğraşacak işletim sistemini yeniden kurup diğer herşeyi yeni diske yüklemeye
İşletim sistemi kurmicaksınız. Kurulum ekranında diski biçimlendiriceksiniz.
Mesaj birleştirildi:

Sanırım burada çözümü var. Vmd hatası yada bios güvenlik ayarları eksik
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Siz ssd yi görmüyor demediniz ki . SSD yi görüyor seçmiyor dediniz bende ona göre bilgimi paylaşırdım .

Son düzenleme:

Üst Alt