kasiyer çocukla aramda geçenler, siz ne tepki verirdiniz?

Sponsorlu Bağlantılar

Baydırman

Baydırman

Moderator
Evet ama insanlarla ilgilenen çalışanlar için örneğin hastane de randevu veren kişiler için , o kadar insanla uğraşıp saatlerce aynı yerde duruyorlar asabi olabilirler diye düşünürüm.
zengin mi sandın bizi :nono: pardon zaten öyleyim :sirit:
Hee :d:

• Beğen
Tepkiler: Gulu Gulu

PALA.

PALA.

Üye
Çocukken mahalledeki bakkaldan aldığımı şeyleri, nereden aldın ? diyenlere " bizim bakkaldan " derdim :)
Karşı tarafın sonraki sorusu ise " sizin bakkal mı var " şeklinde olurdu :allalla:
Evet ama insanlarla ilgilenen çalışanlar için örneğin hastane de randevu veren kişiler için , o kadar insanla uğraşıp saatlerce aynı yerde duruyorlar asabi olabilirler diye düşünürüm.
Asabiyet kişinin kendini kontrolü ile alakalıdır.

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA ve Baydırman
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
o kadar insanla uğraşıp saatlerce aynı yerde duruyorlar asabi olabilirler diye düşünürüm.

Belli bir eğitim düzeyini aşmış ülkelerde, bunun gibi sorunlar göremezsin.
Ne insanlar seni uğraştırır, ne de senin asabi olmana gerek kalır.

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve PALA.
Baydırman

Baydırman

Moderator
Çocukken mahalledeki bakkaldan aldığımı şeyleri, nereden aldın ? diyenlere " bizim bakkaldan " derdim :)
Karşı tarafın sonraki sorusu ise " sizin bakkal mı var " şeklinde olurdu :allalla:

Asabiyet kişinin kendini kontrolü ile alakalıdır.
Bizim mahallede de "bizim bakkal" diye bi bakkal vardı :ehe

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve DeV/AsA
PALA.

PALA.

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Baydırman
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
zaten sıra bekleme olayı çok garibime gidiyor. örneğin nüfus müdürlüğünde bir kişi ilgileniyordu kaç saat sıra bekledim. sıramın geldiğini anlamak için de bir şey yoktu..

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA ve Baydırman
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
  • Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Zaten en büyük sorunlardan biride bu ya herkes vurdum duymaz olmuş, alıcılar kapalı.
Yıllarca okumuş doktor bile vatandaşın bu pskikolojisinden dolayı daha derdini anlatmadan ilaç yazar hale gelmiş :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve DeV/AsA
Baydırman

Baydırman

Moderator
Aklıma bu haber geldi.
Hepsine bakın ama :gul:

En güzeli :yuru
Zaten en büyük sorunlardan biride bu ya herkes vurdum duymaz olmuş, alıcılar kapalı.
Yıllarca okumuş doktor bile vatandaşın bu pskikolojisinden dolayı daha derdini anlatmadan ilaç yazar hale gelmiş :hmmm
Ya doktor ilaç yazmıyor diye doktora kızanlar var. Doktor hastalığımı bulamadı diyenler var. Çok komik. :ehe

• Beğen
Tepkiler: PALA.
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Ya doktor ilaç yazmıyor diye doktora kızanlar var.
Bu ülkede, en iyi doktor en fazla ilaç yazan doktordur zihniyeti var.Halbuki malum ülkeler ilaca son çare olarak başvururlar.

Bir de çok gelişmiş ülkemizin çok gelişmiş bir sağlık yönetimi var.Sayısı binleri aşan hastane mağduru insan var, peki onlar ne yapsın.
Karnında makas unutulandan tut, yoğun bakımda göbek atan üstelik yaptığı rezilliği cep telefonundan paylaşan hemşirelere, diş için gidip gözünü kaybedenlere, kan vermeye gidip, ölümcül hastalık kapanlara...

Son düzenleme:
  • Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
Bu ülkede, en iyi doktor en fazla ilaç yazan doktordur zihniyeti var.Halbuki malum ülkeler ilaca son çare olarak başvururlar.

Bir de çok gelişmiş ülkemizin çok gelişmiş bir sağlık yönetimi var.Sayısı binleri aşan hastane mağduru insan var, peki onlar ne yapsın.
Karnında makas unutulandan tut, yoğun bakımda göbek atan üstelik yaptığı rezilliği cep telefonundan paylaşan hemşirelere, diş için gidip gözünü kaybedenlere, kan vermeye gidip, ölümcül hastalık kapanlara...
Hele o ameliyatta eşya unutma durumu. Nası bi sorumsuzluk nası bi vicdansızlık.

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye

Bu ilaçlar yüzünden bende doktorlarla çok münakaşa görüyorum.
Üzerinizden geri kulak çınlaması var bende bir dünya ilaç kullandım zamanında...
Biz deneme tahtası yada deney faresi miyiz anlaması imkansız :hmmm

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
Bu ilaç yüzünden bende doktorlarla çok münakaşa görüyorum.
Üzerinizden geri kulak çınlaması var bende bir dünya ilaç kullandım zamanında...
Biz deneme tahtası yada deney faresi miyiz anlaması imkansız :hmmm
Senin iş daha fenaymış :ehe
Kulak çınlaması da çok beter bi şey ya evlerden ırak geçmiş olsun sana da.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Senin iş daha fenaymış :ehe
Kulak çınlaması da çok beter bi şey ya evlerden ırak geçmiş olsun sana da.
Sağolasın :)
Ama geçmesi biraz zor gibi eğer bir gün geçerse nasıl geçtiğini buraya yazarım.
Kendimi bildim bileli sol kulağımda aşırı derecede çınlama var ve son 3 yılda iyice arttı uyuyamıyorum düzenim bozuldu...
En son doktora gidince baktım yine yazacak dedim ki artık birşey yazma doktor bey bana sadece uyku ilacı yaz dedim.

• Beğen
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Kendimi bildim bileli sol kulağımda aşırı derecede çınlama var ve son 3 yılda iyice arttı uyuyamıyorum düzenim bozuldu...
En son doktora gidince baktım yine yazacak dedim ki artık birşey yazma doktor bey bana sadece uyku ilacı yaz dedim.
Senin yine iyi.. benim her gün karnım ağrıyor kaç kere ilaç kullandım geçmedi. dertse yolda yürürken otururken uyanınca vs.

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Senin yine iyi.. benim her gün karnım ağrıyor kaç kere ilaç kullandım geçmedi. dertse yolda yürürken otururken uyanınca vs.
Her gün mü ?
Herkesin derdi kendine büyük görünür ama bu bende ki çok fena bir şey inan sessizliğe hasret kaldım :agla2:

• Beğen
Tepkiler: Gulu Gulu, DeV/AsA ve Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
Ben kulak çöpü kullanıyordum kulak tıkanmış. Nasıl ağrıyo anlatamam. Gittik acile ilaç verdi. Hap kafam kadar. İçmedim ilaçları. Bi haftada falan geçti. Bi iki hafta da çınlama yaptı. Sakız çiğnediğimde geçiyordu. Bence dene bi :hmmm
Doktor verdi ve geçmedi öyle mi :hmmm
Başka bi çaresine baksınlar o zaman ya
Eğer kendin kullandıysan hata sende tabi :gun1:

PALA.

PALA.

Üye
Ben kulak çöpü kullanıyordum kulak tıkanmış. Nasıl ağrıyo anlatamam. Gittik acile ilaç verdi. Hap kafam kadar. İçmedim ilaçları. Bi haftada falan geçti. Bi iki hafta da çınlama yaptı. Sakız çiğnediğimde geçiyordu. Bence dene bi :hmmm
1000 mg antibiyotik vermiştir sana o gibi işlemlerden uzak durmak lazım...
Benim denemediğim yol - yordam kalmadı vaktim olduğunda araştırma hastanesine gidicem.

• Beğen
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye

Daha haber linki eklemeyeceğim, içim karardı.
Aman kendinize dikkat edin, annenize iyi bakın fazla üzmeyin.Televizyondan ve havuz medyanın hipnoz etkisinden uzak durun, gerçekler söylenenden çok farklı.
Yoksa çok ama çok üzülürsünüz.

bende ki çok fena bir şey inan sessizliğe hasret kaldım
Çok sinir bozucu bir durum gerçekten çok üzüldüm acil şifalar dilerim.

Ben kulak çöpü kullanıyordum
Kulak çöpünden uzak durmanı öneririm.Kulak zarına zarar verdiği bilinen bir gerçek.

• Beğen

Üst Alt