laptop mu alacaksınız ?? kesinlikle okumalısınız !!(Laptop Öneri-Yardım Konusu)

Sponsorlu Bağlantılar

Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
6gb lık yok. Ekran kartı bulmak boyutu ile alakalıymış bir ekran kartı her laptopa takılamıyormuş. Para konusunda pek sıkıntım olmayacak her yıl tatilde trabzona gelip(trabzondayım:) )fındığımızı topluyoruz günlükten de iyi para geliyo 1gün=60tl. Yazdığım gibi Allah'ın izniyle seneye de çalışıp laptopa ram alabilirim.

beyt443

Üye
asus k55vd sx640d mi yoksa sx671d mi önerilerinizi bekliyorum teşekkürler
bu notebook larla oyun oynanır mı
Kaç yıl kullanabilirim

BİLL

BİLL

Üye
2500 tl civarı dizüstü bilgisayar önerebilir misiniz? istediğim özellikler;
-en az 4 gb ram
-en az 17 inç ekran
-en az 1 tb harddisc
-en son oyunları iyi seviyede oynayabilecek
-ısınma sorunu olmayacak
bilgisayar arıyorum,tavsiyelerinizi bekliyorum.
Lütfen yardım!!!

sinan627

sinan627

Üye
s.a üniversite öğrencisiyim alacağım bilgisayarın. 4 yıl gitmesini istiyorum bu bayram tatilinde yeni notebook almak istiyorum bütçem 1300 lira civarında ayrıca oyun oynamayı severim gta4 call of duty4-5-6-7 bu oyunları sorunsuz oynamak istiyorum sony vaiolar çok cazip geliyor alsam ihyitaçlarımı karşılar mı acaba. şimdiden teşekkürlers.a üniversite öğrencisiyim alacağım bilgisayarın. 4 yıl gitmesini istiyorum bu bayram tatilinde yeni notebook almak istiyorum bütçem 1300 lira civarında ayrıca oyun oynamayı severim gta4 call of duty4-5-6-7 bu oyunları sorunsuz oynamak istiyorum sony vaiolar çok cazip geliyor alsam ihyitaçlarımı karşılar mı acaba. şimdiden teşekkürler

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
İ3 işlemcili bir bilgisayarın oyun performansı düşük olacaktır herhalde burada yazanlara göre ?

tehlikeqi

tehlikeqi

Üye
ve Intel ve nvidia dan uzak duracaksınız para tuzağı onlar amd ve ati onlardan daha hızlı ve ucuz

Fuad199219

Üye
HP 740M i7 HDD 1TB ram 8GB 2GB VIDEO KART nasil abi bi sora bilirmiyim?nvideo geforce

liamgallagher

liamgallagher

Üye
Grundig i5 modelini öneririm. Yeni çıktı diye herkes kötülemişti ama efsane bir laptop. Klavyesi filan harika. Watch Dogsu kasmadan iyi ayarlarda oynayabiliyorsunuz.

MaxipmaN

Üye
ATı ve yeni adıyla Amd akran kartları dayanıklıktan değil kötü driverden kaybettiler zamanında, 3yıldır kullandığım hd3650 bir yıl fanı dönmeden çalıştı kablo sıkışmış adamlar takarken geç farkettim, o kadar 90 derece gördü 110 derece gördü o bir yılda, çok az da o.c var hala canavar gibi,laptopta hd 7670m var oyuncu değilim oynamam laptopta son driverden sonra genel sistem performansı da arttı kötü değil Amd ler tam tersine f/p olarak nvıdıadan iyi

AloneAngeL0123

Üye
Meraba arkadaşlar laptop almayı düşünüyorum intel core i5 8 gb ram 2 gb ekran kartı var asus ama ekran kartı paylaşımsız sizce almalımıyım bide ekran kartı paylaşımsız olunca noluyo teşekkürler :)
Bide arkadaşlar 2000 tl para sınırım var asus bilgisayar önerirmisiniz

Misafir

İki aydır kullanıyorum , çok memnunum
bu fiyata bu donanım harika .

ssd ram yükselttim (garanti bozulmuyor )
tüm detaylar videoda . türkce -
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

yaren_70

Üye
Lenovo marka nasıl?kullananlar bilgisayarda ısınma problemi olmadığını söylüyor.

bargnes

bargnes

Üye
Merhaba sizlerden ricam bilgisayar hakkinda cok fazla bilgi sahibi olmadığım icin yakın zamanda turk telekom dan almış oldugum Toshiba C50 2830 modeli ile alakalı neler yapılabilir özelliği nasıldır ihtiyac mı karşılarmı masa üstü bilgisayar gibi ekran kartı vs değiştirilirmi çözünürlük iyimi dir 1368×768 .genellikle internet için kullanılacak ilerde ne olur bilemem ihtiyaçlara göre çözünürlük artırılabilirmi bilgi ve fikirleriniz için tesekkürler....

Aybars1979

Aybars1979

Üye
Merhaba sizlerden ricam bilgisayar hakkinda cok fazla bilgi sahibi olmadığım icin yakın zamanda turk telekom dan almış oldugum Toshiba C50 2830 modeli ile alakalı neler yapılabilir özelliği nasıldır ihtiyac mı karşılarmı masa üstü bilgisayar gibi ekran kartı vs değiştirilirmi çözünürlük iyimi dir 1368×768 .genellikle internet için kullanılacak ilerde ne olur bilemem ihtiyaçlara göre çözünürlük artırılabilirmi bilgi ve fikirleriniz için tesekkürler....
ekran kartınız onboard buda baya performansı düşürür. oyun oynamanız neredeyse imkansız gibi bir durum. ayrıca ekran kartına ihtiyaç duyan multimedya uygulamalardada pc nizi yoracaktır. internet te gezinmek için yeterli bir laptop sizi rahat 3-5 yıl götürür (bir kaç yıldan sonra sağlam sinirleriniz olması gerekir ama) laptopta ekran kartı sonradan takılabiliyormu fikrim yok eğer ana kartta yuva varsa takılır ama bunu şuan servisinin yapması gerekirki oda sanırım tuzlu olur bir üst modeli alsaymışsınız biraz daha rahat edermişsiniz. çözünürlük sizi fazlasıyla tatmin eder hatta bu laptopa fazla bile ekran bildiğiniz hd 720p destekliyor ifade edilen değer max olan değerdir o değerde kullanırmısınız açıkcası ben şüpheliyim çünkü donanım olarak düşük görünüyor ve ekstra yük demek hem işlemciye hem ram e hemde bataryaya. klasik bir iş laptobu.

bargnes

bargnes

Üye
Öncelikle cevabınız için teşekkürler .. haklısınız toşhiba müş hiz aradım o, da sizinle aynı fikirde bir iki parçası değişir dedi rem birde hdd ikisi değişebilir dedi peki sizce ekran yazma Hz 1m nasıl.birde 8 1 yüklü Windows) 7 yüklesem birşey değişirmi acaba

Aybars1979

Aybars1979

Üye
Öncelikle cevabınız için teşekkürler .. haklısınız toşhiba müş hiz aradım o, da sizinle aynı fikirde bir iki parçası değişir dedi rem birde hdd ikisi değişebilir dedi peki sizce ekran yazma Hz 1m nasıl.birde 8 1 yüklü Windows) 7 yüklesem birşey değişirmi acaba
8.1 den win7 geçmek gerileme olur unutmayınki yeni çıkan yazılımlar yeni donnaımlara göre düzenleniyor büyük oranda geriye gitmek size + değil - olur daha iyi olur diyenlerde olabilir ama itibar etmeyin derim kanaatimde üstelik 8.1 gelen orijinaldir ve bu ayın sonunda win10 a terfi edecek ayrıca bende win7den win 8.1 e geçtim 8.1 in tadını çıkarın ve nimetlerinden faydalanın büyük kolaylıklar getiren bir sistem win10 dahada iyi (artık dokunmatik ekranlara geçme zamanı geldi desem yeridir.) başta karışık gelsede hiç öyle değil 3-5 güne alışırsınız elinizde cd si veya ürün anahtarı varsa iyi muhafaza etmeninizi öneririm ben daha önce bitane kaybettim maliyeti 300tl oldu bana. herhangibir donanım eklemetmenizi şu aşamada tavsiye etmem cihaz size daha pahalıya mal olur. kullanabildiğiniz kadar kullanın tadını çıkartın sonra imkanlar ölçüsünde yenisini alırsınız. 1m dediğiniz sanırım ekran tepkime süresini kast ediyorsunuz. ekranla ilgili kafanıza takılan bir durum olmasın mevcut ekran sizi tatmin eder. 1ms 3ms yada 5ms bunlar çok önemli değerler değil çoğu zaten pazarlama taktiği bu değerleri algılamak herbaba yiğidin harcı değil zaten ifade edilen değerler max olanlardır sürekli kullanılan değil benim şuan kullandığım pc de ki monitör 5ms 5 yıllık bir lcd monitör kasayı 1-2 yıla değiştiririm ama monitör daha durur. bir pcde ömrü en uzun olan monitör olur genelde.

Karavelaa

Üye
8.1 den win7 geçmek gerileme olur unutmayınki yeni çıkan yazılımlar yeni donnaımlara göre düzenleniyor büyük oranda geriye gitmek size + değil - olur daha iyi olur diyenlerde olabilir ama itibar etmeyin derim kanaatimde üstelik 8.1 gelen orijinaldir ve bu ayın sonunda win10 a terfi edecek ayrıca bende win7den win 8.1 e geçtim 8.1 in tadını çıkarın ve nimetlerinden faydalanın büyük kolaylıklar getiren bir sistem win10 dahada iyi (artık dokunmatik ekranlara geçme zamanı geldi desem yeridir.) başta karışık gelsede hiç öyle değil 3-5 güne alışırsınız elinizde cd si veya ürün anahtarı varsa iyi muhafaza etmeninizi öneririm ben daha önce bitane kaybettim maliyeti 300tl oldu bana. herhangibir donanım eklemetmenizi şu aşamada tavsiye etmem cihaz size daha pahalıya mal olur. kullanabildiğiniz kadar kullanın tadını çıkartın sonra imkanlar ölçüsünde yenisini alırsınız. 1m dediğiniz sanırım ekran tepkime süresini kast ediyorsunuz. ekranla ilgili kafanıza takılan bir durum olmasın mevcut ekran sizi tatmin eder. 1ms 3ms yada 5ms bunlar çok önemli değerler değil çoğu zaten pazarlama taktiği bu değerleri algılamak herbaba yiğidin harcı değil zaten ifade edilen değerler max olanlardır sürekli kullanılan değil benim şuan kullandığım pc de ki monitör 5ms 5 yıllık bir lcd monitör kasayı 1-2 yıla değiştiririm ama monitör daha durur. bir pcde ömrü en uzun olan monitör olur genelde.
Benim için win8.1'e geçmek - çünkü driver desteği yok :)

Karavelaa

Üye
kastettiğinizi tam anlamadım driver desteği yok derken?
Benim notebook win 8.1'e tamamen zıt nedense parlaklık felan ayarlanmıyor.Driver desteği vermiyor anlayacağın.O yüzden tam performans alamıyorum.;)

Üst Alt