Şarj kendi kendine düşüyor. (Moto G)

Sponsorlu Bağlantılar

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Şarj kendi kendine düşüyor. (Moto G)
2-3 gün önceye kadar hiç bi sıkıntım yoktu hatta çok fazla memnundum bataryamdan. Ama ne olduysa durduk yere geceleri max %8 şarj düşmeye başladı.

Deep Sleep'e giriyor cihaz. Farklı romlar denedim sonuç aynı. Kullanırken çok bi fark göremedim eskiye nazaran ama beklemede çok gidiyor. Bi çözüm yolu var mıdır?

byAndroid

byAndroid

Üye
Benimde hep geceden sabaha %8 dusuyor onceden %2 felan duserdi

foreverthe

foreverthe

Üye
Bataryayı kalibre etmeyi deneyin, orjinal şarj cihazıyla şarj edin, zaten farklı romlar denemişsiniz. En kötüsü batarya ölmüş olabilir yeni batarya değişimi yapın

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Bataryayı kalibre etmeyi deneyin, orjinal şarj cihazıyla şarj edin, zaten farklı romlar denemişsiniz. En kötüsü batarya ölmüş olabilir yeni batarya değişimi yapın

hiç bişey yokken bi gece kendiliğinden şarj düştü sonra öyle devam etmeye başladı. Ne iğrenç bi durum ya. Zaten orjinal şarjıyla şarj ediyorum da bide kalibrasyon denicem yarın son olarak. Batarya çıkmadığı için değişim biraz tuzlu olabilir. Gerçi garantisi devam ediyor oraya vericem gibi.

thenorth

thenorth

Üye
geceleri telefonu kapatabilirsiniz isiniz yoksa. o olmazsa kalibrasyon deneyin veya mobil veriyi kapatabilirsiniz benim ki bir gecede 30 dan 26 ya indi ona uzuluyodum :D

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
geceleri telefonu kapatabilirsiniz isiniz yoksa. o olmazsa kalibrasyon deneyin veya mobil veriyi kapatabilirsiniz benim ki bir gecede 30 dan 26 ya indi ona uzuluyodum :D

hayır geceleri kapatınca sadece tatmin meselesi olur o. :D değişim olcak sanırım başka çare yok gibi. Son olarak yarın kalibrasyon denicem.

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Bi gece facebook uygulamasını silerek denesene farkı görürsün :)

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Bi gece facebook uygulamasını silerek denesene farkı görürsün :)

hocam facebook felan değil mevzu. Önce den aynı kullanımda hiç düşmezken durduk yere hiç bi değişim yapmadan gitmeye başladı şarj yüzdeleri.

sasua42

sasua42

Üye
Batarya pert. :D

NokiaBeLLe

NokiaBeLLe

Üye
Cihaza format at farkı görecen

PriZm

PriZm

Üye
Son yüklediğin uygulamaları kontrol et.

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Son yüklediğin uygulamaları kontrol et.

Yukarıda arkadaşın dediği gibi aklıma facebook geliyor ama hiç update bile yapmadan durduk yere düşmeye başladı geceleri.

şarjdan çıkaralı 3 saat 17 dakika olmuş. Ekran kullanımı 7 dakika ve şarj %96.. durum baya anormal.

• Beğen
Tepkiler: byAndroid
PriZm

PriZm

Üye
Facebook konusunda arkadaşlara katılıyorum.Telefon deep sleepe girse bile facebook yarım saatte bir uyanarak bildirim varmı diye kontrol ediyor.Greenify kullan yada uygulamayı kaldır fark olacaktır..

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Facebook konusunda arkadaşlara katılıyorum.Telefon deep sleepe girse bile facebook yarım saatte bir uyanarak bildirim varmı diye kontrol ediyor.Greenify kullan yada uygulamayı kaldır fark olacaktır..

Sync açık değil yalnız yine de facebook deep sleep'de çalışır mı?

Tamamdır bi greenify ile deneyeyim ben.

PriZm

PriZm

Üye
Sync açık değil yalnız yine de facebook deep sleep'de çalışır mı?

Tamamdır bi greenify ile deneyeyim ben.
Normalde wifi yada 3g kapalı olduğunda snyc açık olsa bile uygulamanın arka planda çalışmaması gerekir.Wifi-3g yi kapattığında ayarlardan çalışan uygulamalara baktığında facebook haricinde çoğu uygulamanın kapandığını görürsün.

Ayrıca facebook programı o kadar kötü kodlanmışki wifi açık snyc kapalı olduğunda bile bildirim hizmeti arkaplanda çalışıyor.Yetmemiş gibide 60 mb gibi epey yüksek civarda ram kullanıyor.

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Normalde wifi yada 3g kapalı olduğunda snyc açık olsa bile uygulamanın arka planda çalışmaması gerekir.Wifi-3g yi kapattığında ayarlardan çalışan uygulamalara baktığında facebook haricinde çoğu uygulamanın kapandığını görürsün.

Ayrıca facebook programı o kadar kötü kodlanmışki wifi açık snyc kapalı olduğunda bile bildirim hizmeti arkaplanda çalışıyor.Yetmemiş gibide 60 mb gibi epey yüksek civarda ram kullanıyor.

Katılıyorum. Ayrıca Greenify ile uyutsam bile bi süre sonra kendi kendine uyandığı oluyodu eskiden.

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N

Üst Alt