Püf Noktası Lumia 930 Sony Xperia Z2 Fotoğraf Karşılaştırması

Sponsorlu Bağlantılar

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
Lumia 930 Sony Xperia Z2 Fotoğraf Karşılaştırması
lumia 930

xperia z2

lumia 930

xperia z2

lumia 930

xperia z2

lumia 930

xperia z2

lumia 930

xperia z2

lumia 930

xperia z2

lumia 930

xperia z2

lumia 930

xperia z2

lumia 930

xperia z2

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Düşük ışık çekimleri 930 farkını belli ediyor ama netlik olarak hangisinin daha iyi olduğu anlaşılması için baya yakınlaştırılmış fotoğraf olsaydı iyi olurduYakınlaştırarak baktım netlik olarak hiç bir,farkları yok (en azından attığın resimlerin tam boyutlarını indirerek zoom yaptım) ama renk olarak baya fark var. Biri farklı biri farklı renk veriyor. Gerçek rengi 930 verdiğinden adım gibi eminim ama

• Beğen
Tepkiler: key43 ve B.A.R.O.N
osmanmert94

osmanmert94

Üye
@Akhtoher hocam L930 sizin Z2'yi fena tokatlamış. :D

• Beğen
Tepkiler: ÖZGÜNBEY
Akhtoher

Akhtoher

Üye
@Akhtoher hocam L930 sizin Z2'yi fena tokatlamış. :D
İlk fotoğrafa, muzlu olana ve sarı yuvarlak küreye bakmadınız galiba ? Son fotoğrafta 930 daha iyi çekmiş. Tarafsız yorum yapın bence :) kaldı ki 930 önce 1080 HD 60 Fps video çeksin ondan sonra 4K video çeksin ondan sonra gelsin Z2 ye rakip olsun :) Snap Dragon 801 gibi olaylara girmiyorum bile.

• Beğen
Tepkiler: Invoke ve 0MG90
osmanmert94

osmanmert94

Üye
Hocam muzlu ve balonluda iyi sadece. Video çekiminden ve işlemcisinden bahsetmedimki sadece fotoğrafların çoğunda daha iyi çekmiş. SnapDragon 800 Windows Phone - Diğerinde ise SnapDragon 801 Android. Grafik kartları aynı zaten Adreno 330. Orası çok fark etmez.

braayn

braayn

Üye
çok fark göremedim iki cihazın kameraları bu kadar yakın kalite de çekiyorsa fiyat olarak hangisi iyise o alınır

• Beğen
Tepkiler: Akhtoher
Akhtoher

Akhtoher

Üye
Hocam muzlu ve balonluda iyi sadece. Video çekiminden ve işlemcisinden bahsetmedimki sadece fotoğrafların çoğunda daha iyi çekmiş. SnapDragon 800 Windows Phone - Diğerinde ise SnapDragon 801 Android. Grafik kartları aynı zaten Adreno 330. Orası çok fark etmez.
Video çekiminden tabi ki bahsetmediniz hangisi windows phone'u iyi gösterecekse ondan bahsediyorsunuz bu yüzden tarafsız yorum yapmanızı istedim. Örneğin siz zevkleriniz gereği Subaru seviyor olabilirsiniz översinizde fakat sizin bu düşünceleriniz Subaru markasını Ferrari den iyi yapmaz. Ben fan değilim Apple HTC Nokia Samsung bu markaların alayının amiral gemilerini son 1.5 yıl da kullandım ( 1020 ve 1520 dahil ) o yüzden ben neyin ne olduğunu biliyorum hem kamera hem de donanım olarak.

• Beğen
Tepkiler: ArMaGeDdOn_87, 0MG90 ve BelaMonte
alical33

alical33

Üye
z2 den bu performansı beklemezdim açıkçası bazı fotoğraflarda iyi bazılarında kötü ama düşük ışıkta 930 bariz önde

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Video çekiminden tabi ki bahsetmediniz hangisi windows phone'u iyi gösterecekse ondan bahsediyorsunuz bu yüzden tarafsız yorum yapmanızı istedim. Örneğin siz zevkleriniz gereği Subaru seviyor olabilirsiniz översinizde fakat sizin bu düşünceleriniz Subaru markasını Ferrari den iyi yapmaz. Ben fan değilim Apple HTC Nokia Samsung bu markaların alayının amiral gemilerini son 1.5 yıl da kullandım ( 1020 ve 1520 dahil ) o yüzden ben neyin ne olduğunu biliyorum hem kamera hem de donanım olarak.
Tamam hocam ben Z2 kötü demedim ki 930'dan. Arada 300-400 fiyat farkı var. Z2 daha iyi olmasa ayıp olur zaten. Kimin bütçesi neyse onu alsın gitsin incelesin hangisini seviyorsa. Örneğin rengarenk biraz genç işi kutucuklu seven bütçesi de max 1800 falan ise git L930 al. Yok benim param 2000-2200, ben Android severim, Su geçirmesin dersen Z2 al.

Akhtoher

Akhtoher

Üye
Muzlu fotoğrafın altındaki fotoğrafı kiremit duvarı kimse görmüyor mu benden başka? Bu nasıl bir karıncalanmadır hayret bari konuya koymuşlar resmen pütür pütür olmuş.

• Beğen
Tepkiler: hsynkckygcı@
osmanmert94

osmanmert94

Üye
Konuda fotoğraftan bahsedilmiş ayrıca neyin tarafından bahsediyoruz anlayamadım.

Akhtoher

Akhtoher

Üye
Konuda fotoğraftan bahsedilmiş ayrıca neyin tarafından bahsediyoruz anlayamadım.
Konuda fotoğraftan bahsedilmiş mi ? Ben konuya baktığımda herhangi bir açıklama göremedim sadece fotoğraflar var :hmmm

0MG90

0MG90

Üye
Bu konu neden cep genelde değil?
Bana göre Z2 daha iyi

• Beğen
Tepkiler: hsynkckygcı@
osmanmert94

osmanmert94

Üye
Konuda fotoğraftan bahsedilmiş mi ? Ben konuya baktığımda herhangi bir açıklama göremedim sadece fotoğraflar var :hmmm
Ağlamak istiyorum, eğer iki cihazın kamerasından çekilen fotoğraflar varsa bu sizce ne anlama geliyor. Konu fotoğrafla ilgili değil mi, bana öyle bir çağrışım yaptı.

0MG90

0MG90

Üye
İşte tarafsız bir kullanıcı geldi. Ne SONY Kullanıyor ne Windows Phone.
Bariz şekilde belli yani, 1. fotoğrafa baksanız bile anlarsınız abi
Çiçekli de Z2 beyazları patlatmış sanırım biraz sanırım flaştan ve banyoyu 930 biraz daha beyaz çekmiş onun haricinde bana göre burada Z2 iyi

• Beğen
osmanmert94

osmanmert94

Üye
İşte tarafsız bir kullanıcı geldi. Ne SONY Kullanıyor ne Windows Phone.
Z2 iyi deyince gayet tarafsız oluyor. Fotoğraf çekme konusunda 930 daha iyi belli işte fotoğraflarda. Diğer konularda Z2 min iyi tarafları elbette var.

Akhtoher

Akhtoher

Üye
Ağlamak istiyorum, eğer iki cihazın kamerasından çekilen fotoğraflar varsa bu sizce ne anlama geliyor. Konu fotoğrafla ilgili değil mi, bana öyle bir çağrışım yaptı.
Sen beni anlamadın ki yada ben anlatamadım :/

Invoke

Invoke

Üye
930 tokatlamış diyenler nereye bakıyorlar? :eek:

• Beğen

Üst Alt