Püf Noktası Lumia 930 Sony Xperia Z2 Fotoğraf Karşılaştırması

Sponsorlu Bağlantılar

Akhtoher

Akhtoher

Üye
Az önce Marmara Forum Bimeks'e gidip 930 ile Z2 ye bakmak istedim. Bu konudan sonra kafam takılmıştı. Boşu boşuna zahmet ettiğimi anladım gidince hala beyaz olması gereken fotoğraflar sarımtırak. Bunu nasıl halledemiyorlar anlamış değilim. Neyse büyük bir incelem olmadı tabiki haliyle insanlar telefona bakmak istiyor telefonu çok fazla meşgul edemedim.
Lumia 930

Xperia Z2

Anlaşıldığı üzere Microsoft beyaz ayarını yapamadığı sürece ki bu herkesin malumu bir sorun, diğer telefonlarla kıyaslandığın da hep bu beyaz ayarından kaybedecektir. Video konusunda 60 Fps yok 4K yok fotoğrafta da beyaz ayarından kaybettiği için bu iki modeli kıyaslamaya gerek bile yoktur.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: 0MG90 ve Invoke

arizaeren

Üye
Z2 rezalet bence. Acimasizca mi? Evet! Sonu fanboylar kisira bakmayin ama gercekler acidir. Bu isten anlayan biri lumia nin hem gercek tonlari hem de netligi daha iyi yakaladigini gorebilir;)

Akhtoher

Akhtoher

Üye
Z2 rezalet bence. Acimasizca mi? Evet! Sonu fanboylar kisira bakmayin ama gercekler acidir. Bu isten anlayan biri lumia nin hem gercek tonlari hem de netligi daha iyi yakaladigini gorebilir;)
Beyaz rengi bu kadar sarı yakalama konusunda kesinlikle Lumia lar rakip tanımaz. 1020 ve 1520 de uzun süre beklemiştim fakat gittikçe herşeyi bozuyorlar düzeltme falan hak getire. Microsoft güncellemeyi verene kadar kanser eder verdikten sonra ayrı kanser eder şu aralar bakıyorum da kimi batarya süresi sapıttı eskiden daha iyiydi diyor kimisi Amber dönemindeki kamerayı istiyor kimi eski stabilite yi istiyor kabul etmek lazım ki ortada değiştikçe sıçan bir Microsoft var. keşke 8 de bıraksalardı şu sistemi. tesadüfen şu anda farkettiğim bir yorumu da ekleyeyim de herkes kavrasın biraz neyin ne olduğunu.

[quote uid=652272 name="skynet" post=7209396]Bu gdr1 yüzünden mi oldu bilmiyorum ama artık telefonu kapat dediğimde Güle güle ekranında neredeyse 1dk. boyunca bekliyor eskiden böyle değildi :dry:[/QUOTE]<br /><br /><br />Abi bende bazen daha fazla sürüyor dayanamayıp pili çıkartıyorum. Çatlatır oldu beni. Bazende soft reset atıyorum. En son normal black geldiğinde kapatıyordum artık olmuyor. Çatlatıyor.<br /><br />Telgrafla gönderildi. (L520)<br/>

Forum bunun gibi şikayetler ve sitemler ile dolu. Artık çok büyük bir değişim olmadan şu sistemi övmeyi bırakın.

arizaeren

Üye
Beyaz rengi bu kadar sarı yakalama konusunda kesinlikle Lumia lar rakip tanımaz. 1020 ve 1520 de uzun süre beklemiştim fakat gittikçe herşeyi bozuyorlar düzeltme falan hak getire. Microsoft güncellemeyi verene kadar kanser eder verdikten sonra ayrı kanser eder şu aralar bakıyorum da kimi batarya süresi sapıttı eskiden daha iyiydi diyor kimisi Amber dönemindeki kamerayı istiyor kimi eski stabilite yi istiyor kabul etmek lazım ki ortada değiştikçe sıçan bir Microsoft var. keşke 8 de bıraksalardı şu sistemi. tesadüfen şu anda farkettiğim bir yorumu da ekleyeyim de herkes kavrasın biraz neyin ne olduğunu.

[quote uid=652272 name="skynet" post=7209396]Bu gdr1 yüzünden mi oldu bilmiyorum ama artık telefonu kapat dediğimde Güle güle ekranında neredeyse 1dk. boyunca bekliyor eskiden böyle değildi :dry:
<br /><br /><br />Abi bende bazen daha fazla sürüyor dayanamayıp pili çıkartıyorum. Çatlatır oldu beni. Bazende soft reset atıyorum. En son normal black geldiğinde kapatıyordum artık olmuyor. Çatlatıyor.<br /><br />Telgrafla gönderildi. (L520)<br/>

Forum bunun gibi şikayetler ve sitemler ile dolu. Artık çok büyük bir değişim olmadan şu sistemi övmeyi bırakın.[/QUOTE]

Yok ben zaten windows un masaustunden phone undan alayindan nefret ediyorum:) iphone kullaniorm zaten. Ancak xperia z1 kullandim. Z2 baya gelismis ancak genede kamera yazilimi konusunda lumia iyi. Bikere sony su isik patlamasina bi cozum bulmali. Renkler dogal degil.evet net kaliteli ama bu yinleri eksik

Akhtoher

Akhtoher

Üye
<br /><br /><br />Abi bende bazen daha fazla sürüyor dayanamayıp pili çıkartıyorum. Çatlatır oldu beni. Bazende soft reset atıyorum. En son normal black geldiğinde kapatıyordum artık olmuyor. Çatlatıyor.<br /><br />Telgrafla gönderildi. (L520)<br/>

Forum bunun gibi şikayetler ve sitemler ile dolu. Artık çok büyük bir değişim olmadan şu sistemi övmeyi bırakın.

Yok ben zaten windows un masaustunden phone undan alayindan nefret ediyorum:) iphone kullaniorm zaten. Ancak xperia z1 kullandim. Z2 baya gelismis ancak genede kamera yazilimi konusunda lumia iyi. Bikere sony su isik patlamasina bi cozum bulmali. Renkler dogal degil.evet net kaliteli ama bu yinleri eksik[/QUOTE]
Düşüncelerinize saygı duyuyorum ben bahsettiğiniz sorunları yaşamadım aksine 1020 ve 1520 kullanırken kullandığım kameralardan daha güçlü bir kamera kullandığımı hissediyorum yani cihaz bunu size hissettiriyor. Hiç kamera dan anlamayan biri için bile Süper Otomatik modu o kadar harika olmuş ki henüz hiç bir eksiklik hissettirmedi. Bunu almadan önce M8 ile G3 arasında kalmıştım yarım saat inceleyince insan direk Z2 yi seçiyor. Haklı olduğunuz konu hiç bir firma kullanıcılarının %100'ünü memnun edemez ben ne kadar memnunsam birileri de o kadar şikayet edecektir.

Üst Alt