Püf Noktası Lumia 930 Sony Xperia Z2 Fotoğraf Karşılaştırması

Sponsorlu Bağlantılar

0MG90

0MG90

Üye
Z2 iyi deyince gayet tarafsız oluyor. Fotoğraf çekme konusunda 930 daha iyi belli işte fotoğraflarda. Diğer konularda Z2 min iyi tarafları elbette var.
Arkadaşım lütfen 2 cihazla çekilen fotoğrafı farklı sekmeler de aç ve onlara iyicene bak

• Beğen
Tepkiler: Akhtoher

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Mobildeyim yanlışlık olmuş olabilir birde veri tasarrufu açık. Yani fotolar çok düşük çözünürlükte. PC ye geçince detaylı bakarım.

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
ilk üç fotoğraf Z2> 930
sonraki üç fotoğraf 930 >Z2
Muzluda şüpheye düştüm emin olamadım.
Muzlunun altındaki Z2>>>> 930
En son tuvaletli olanda büyük ihtimalle duvarlar beyazdır diye kabul edip 930>Z2 demek istiyorum. Ha eğer değilse Z2>930
930=1520 olduğuna göre 1520 den Z2ye geçtiğime daha değmez :)

Akhtoher

Akhtoher

Üye
ilk üç fotoğraf Z2> 930
sonraki üç fotoğraf 930 >Z2
Muzluda şüpheye düştüm emin olamadım.
Muzlunun altındaki Z2>>>> 930
En son tuvaletli olanda büyük ihtimalle duvarlar beyazdır diye kabul edip 930>Z2 demek istiyorum. Ha eğer değilse Z2>930
930=1520 olduğuna göre 1520 den Z2ye geçtiğime daha değmez :)
Sadece fotoğraf olarak düşünüyorsanız 1520 yerine 1020 daha mantıklı olur.

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Sadece fotoğraf olarak düşünüyorsanız 1520 yerine 1020 daha mantıklı olur.
Tabi ki sadece fotoğraf değil hocam :) biraz donanım da yükseltmek istiyordum ama snap801 i benimseyemedim. 805 olsa koşa koşa gider alırdım da değil maalesef. 1020nin donanım artık yeterli değil bence. Yeni kamera telefonunu bekliyorum nokianın :)

Akhtoher

Akhtoher

Üye
Tabi ki sadece fotoğraf değil hocam :) biraz donanım da yükseltmek istiyordum ama snap801 i benimseyemedim. 805 olsa koşa koşa gider alırdım da değil maalesef. 1020nin donanım artık yeterli değil bence. Yeni kamera telefonunu bekliyorum nokianın :)
1020 nin sonraki halefi modeli gelse ve 1020 gibi karizma olsa geniş Aksesuarları olsa ben bile alırım. 1020 beni çok tatmin etmişti. 1520 de çok iyiydi fakat Windows Phone gerçekten çok yavaş hareket ediyor. Pazar payında da düşme var inşallah hızlı bir şekilde kusursuz bir şekile girer.

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
1020 nin sonraki halefi modeli gelse ve 1020 gibi karizma olsa geniş Aksesuarları olsa ben bile alırım. 1020 beni çok tatmin etmişti. 1520 de çok iyiydi fakat Windows Phone gerçekten çok yavaş hareket ediyor. Pazar payında da düşme var inşallah hızlı bir şekilde kusursuz bir şekile girer.
ya yavaş hareket etmeyi hiç sormayın hocam ya. Normalde instagramda video yükleme olması gerek. Windows phone da yok. Telefondaki videoyu yükleyebilen bir program var. ücretli. Bugün onu satın alıcam. Diğer platformlar ücretsizken para vermekten sıkıldım :(

• Beğen
Akhtoher

Akhtoher

Üye
ya yavaş hareket etmeyi hiç sormayın hocam ya. Normalde instagramda video yükleme olması gerek. Windows phone da yok. Telefondaki videoyu yükleyebilen bir program var. ücretli. Bugün onu satın alıcam. Diğer platformlar ücretsizken para vermekten sıkıldım :(
Windows Phone'u çok sevmeme rağmen verdiğiniz örnek tarzı sebepler yüzünden Android e geçtim.

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Windows Phone'u çok sevmeme rağmen verdiğiniz örnek tarzı sebepler yüzünden Android e geçtim.
İnşallah şu 1020 ye benzer kamera devi telefonda SnapDragon olur en az. Şimdi 930-1520 alsan 800 var. Seneye 810 çıkacak bayağı eskimiş olacak 800. O yüzden 805 li çıksa da yapışsam.
İnşallah şu 1020 ye benzer kamera devi telefonda SnapDragon 805olur en az. Şimdi 930-1520 alsan 800 var. Seneye 810 çıkacak bayağı eskimiş olacak 800. O yüzden 805 li çıksa da yapışsam.

ismail

ismail

Üye
düşük ışıkta iyi ama hala fotolarında sararma var nokianın

osmanmert94

osmanmert94

Üye
düşük ışıkta iyi ama hala fotolarında sararma var nokianın
Evet, koskoca Nokia-MS bir şu sorunu halledemediler ya. Daha da bir şey diyemiyorum. Aradan kaç güncelleme geçti. Ama eskiye göre az.

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Windows phone gelişti mi sony vb hiç biri yakalayamacak. 930 çok kaliteli çekmiş fakat z2 önde.

man20

man20

Üye
hayır yani sadece fotoğrafları karşılaştırsak bile, lumia 930 sadece 4. ve son resimde z2 den iyi çekmiş o kadar. yani 930 z2'yi ezmiş durumu yok.

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
808 görmüş geçirmiş biri olarak bana L930 daha iyi geldi. 1020'deki hatalar sanki düzeltilmiş gibi. 1020 benim için tam bir hayal kırıklığıydı. Her renk ile kafasına göre oynamıştı Nokia, özellikle kırmızıya yaptıkları 1020'nin hiç hoş değildi :D Bu yarışın galibi 930 benim için. Ama ikisi de bir 808 değil :)

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
808 görmüş geçirmiş biri olarak bana L930 daha iyi geldi. 1020'deki hatalar sanki düzeltilmiş gibi. 1020 benim için tam bir hayal kırıklığıydı. Her renk ile kafasına göre oynamıştı Nokia, özellikle kırmızıya yaptıkları 1020'nin hiç hoş değildi :D Bu yarışın galibi 930 benim için. Ama ikisi de bir 808 değil :)
1020 yi çıktığı dönemde mi kullanmıştınız? Eğer o dönemde kullanmışsanız sonrasında gelen güncellemeler diğer telefonlardan ziyade kamera konusunda 1020ye yaramıştı. Çok toparladılar

Türe

Türe

Üye
Ben Z2'nin çekimlerini daha çok beğendim 1-2 sinin dışında.

• Beğen

MaxipmaN

Üye
düşük ışık hariç z2 mındar etmiş 930u

• Beğen
Tepkiler: Penci Hoca, Akhtoher ve -Börteçine-
andezitt

andezitt

Üye
şöyle fotolara bu sekmede baktım ayrı sekme açmadan 930 daha iyi geldi ama ikisinide ayrı sekmede açınca anladım z2 daha iyi gibi geldi bende anlamadım :)

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
1020 yi çıktığı dönemde mi kullanmıştınız? Eğer o dönemde kullanmışsanız sonrasında gelen güncellemeler diğer telefonlardan ziyade kamera konusunda 1020ye yaramıştı. Çok toparladılar
Doğrudur, en başta yazılımsal bir sürü oynama yapmıştı kamerada. Düzeltti ise ne ala :)

>Pessimistic.

>Pessimistic.

Üye
Şu veya şu daha iyi demek çok zor. İkiside çok makul bir kalitede. Birbirinede çok yakın üstelik. Ama video olayında Z2 arayı açar diye düşünüyorum.

• Beğen

Üst Alt