Ekran karti alacagim yardimci olur musunuz

Sponsorlu Bağlantılar

KingOfPiez

KingOfPiez

Üye
    Konu Sahibi
Ekran karti alacagim yardimci olur musunuz
Arkadaşlar

Bu ekran kartini almayi düşünüyorum ama benim PC eski oldugu için uyumlu mu diye sormak istedim sistem boyle

Asus p5pl2 anakart
2.5 GB ddr2 533 MHz RAM
Intel pentium 4 3.00 ghz işlemci

Uyar mi sizce başka ekran karti tavsiyeniz varsa soylerseniz sevinirim şimdiden teşekkürler ...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: KinG CrazY

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Uyumlu kardeşim :oke:

KingOfPiez

KingOfPiez

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler de nasil anlasiliyor uyumluluğu

• Beğen
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Anakarttan anlıyoruz.

MaxipmaN

Üye
ram ddr2 ise anakart ta ddr2 olmak zorunda,ama ddr2 anakarta ddr3 ekran kartı takılabilir amaaa sana şunu söyliyim bu sisteme asla masraf yapılmaz 10 yıllık işlemcin var tek çekirdek bir kuruş masraf yapma idarelik bişey tak150 ha tam benlik kartmış direksiyondan geçtim de kesin öğreneyim buna bayılayım ben olmazsa 150tl

• Beğen
Tepkiler: Bilişim Profesörü
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
ram ddr2 ise anakart ta ddr2 olmak zorunda,ama ddr2 anakarta ddr3 ekran kartı takılabilir amaaa sana şunu söyliyim bu sisteme asla masraf yapılmaz 10 yıllık işlemcin var tek çekirdek bir kuruş masraf yapma idarelik bişey tak150 ha tam benlik kartmış direksiyondan geçtim de kesin öğreneyim buna bayılayım ben olmazsa 150tl
:D Aynen, o da var, sistem çok eski :) Olmadı 2. El bi ekran kartı alsın, temiz kullanımlı ;) Ve evet kart fiyatına göre iyi gerçekten :ehe

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
KingOfPiez

KingOfPiez

Üye
    Konu Sahibi
Haklisiniz da su an PC alamam 1 GB 64 bit ekran karti var zaten bir tek lol oynuyorum onda bile kasiyor normalde de kasiyor bende biraz kasmalar iyileşir diye almak istiyorum

• Beğen
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Haklisiniz da su an PC alamam 1 GB 64 bit ekran karti var zaten bir tek lol oynuyorum onda bile kasiyor normalde de kasiyor bende biraz kasmalar iyileşir diye almak istiyorum
Bu kartın temiz kullanımlı 2. Elini alabilirsin istersen :oke:

MaxipmaN

Üye
p4 3.0ghz bir de sanal ikici çekirdeğe sahipse ht diye geçer bu model bilgisayarı soba gibi yapabilir sıcaklıklar nasıl?

• Beğen
Tepkiler: Bilişim Profesörü
KingOfPiez

KingOfPiez

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen

MaxipmaN

Üye

bunu indirip bakabilirsin pcnin için baya tozluysa temizleyince çok farkettirir,kasma için birçok neden var ve 1gb 64bit lol için yeter bence hd5470 falan var sanırım sende

KingOfPiez

KingOfPiez

Üye
    Konu Sahibi

bunu indirip bakabilirsin pcnin için baya tozluysa temizleyince çok farkettirir,kasma için birçok neden var ve 1gb 64bit lol için yeter bence hd5470 falan var sanırım sende
Evde değilim gidince bakicam biraz toz var birde bizim akraba var macun sürdür gibi birşey dedi o da ise yarar mi acaba , hd5450 var bu arada

• Beğen
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Evde değilim gidince bakicam biraz toz var birde bizim akraba var macun sürdür gibi birşey dedi o da ise yarar mi acaba , hd5450 var bu arada
İşe yarayabilir tabiki de. Termal macun (ya da termal sıvı) İşlemci ile soğutucu arasındaki ısı akışını sağlamak için sürülür. Ve eğer o bittiyse pc yavaş çalışabilir. Hatta bir süre sonra hiç açılmaz.

KingOfPiez

KingOfPiez

Üye
    Konu Sahibi

doğrusunu indirdiysem böyle çıktı

• Beğen
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Tüm sıcaklıklar normal gözüküyor :hmmm

KingOfPiez

KingOfPiez

Üye
    Konu Sahibi
Fanlari temizleyince performans farki oldu az da olsa

• Beğen

MaxipmaN

Üye
Ekran karti sıcaklıgı aynı kalmıs yani oyuna girmemissin sanirım nomal internetteki kullanıma göre islemci fazla ısınıyor oyuna girince 78 80lere cıkar macun sürdürtürdüm bir aya kalmaz kurur ve kasanın zeminine dökülürdü kasma islemciden kaynaklanıyor lolde, 70 72den sonra p4 bayılırKısaca r7 240 performansi artirir tabi de hakkını vererek asla kullanamazsın

KingOfPiez

KingOfPiez

Üye
    Konu Sahibi
O zaman işlemci alsam daha mi iyi olur

• Beğen

Üst Alt