Ekran Kartı Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

007emin

007emin

Üye
    Konu Sahibi
Ekran Kartı Yardım
Beyler hangi ekran kartını alayım ya da öneriniz varsa burda yazabilir misiniz max700 TL

• Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Kesinlikle Nvidia öneriyorum daha iyi performans alırsın

• Beğen
Tepkiler: 007emin
007emin

007emin

Üye
    Konu Sahibi
Benim de aklımda nvdia vardı ancak bir sitede modelleri karşılaştırdım amd daha iyi gözüküyor bkn

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR ve ÇaRşI 2387
deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
Amd r9 280x kesinlikle tavsiye ederim. Bende r9 kullanıyorum 1920x1080 ultra da hiç bir kasma yok oyunlarda. Tam bir f/p ürünü

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Beyler hangi ekran kartını alayım ya da öneriniz varsa burda yazabilir misiniz max700 TL

Tabi ki R9 280 :oke:

007emin

007emin

Üye
    Konu Sahibi
R9 280 ile r9 280x arasında çok fark var mı

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
R9 280x in bellek ve çekirdek hızı daha yüksek. Haliyle daha iyi R9 280x

MaxiHan

MaxiHan

Üye
r9 280 dual x tabiki

MaxiHan

MaxiHan

Üye
bellek ve çekirdek hızına göre ekran kartları karşılaştırılmaz kardeşim. :oke:

işlemciniz nedir ?

islemci hizlarina vb karsilastirilmaz fakat dual x digerlerinden cok daha iyi bir sogutma sistemine sahip, ekran kartinin soguk olmasi ayni seviyedeki kartlarin karsilastirilmasinda onemli bir faktordur, bu yuzden r9 280 dual x dedim ben, yanlış mıyım? :)

007emin

007emin

Üye
    Konu Sahibi
İlgilendiğiniz için hepinize teşekkür ederim, inşallah r9 280 dual x alacam

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
bu ikisi arasındaki tek fark çekirdek hızı ve bellek hızıdır. Bu 2 değer adı üstünde ekran kartının daha hızlı ve akıcı bir şekilde çalışmasını sağlayan değerler. Soruna gelirsek R9 280X Dual X daha iyidir çünkü onun çekirdek hızı 1050 mhz iken, 280 dual x in 650 mhz. Ya da 280 x dual x in bellek hızı 6000 mhz iken, 280 dual x in 5000 mhz. Yani bunlar ekran kartının hızıyla alakalı faktörlerdir ve dediğim gibi 280x dual x daha iyidir
@L-LumieRe

007emin

007emin

Üye
    Konu Sahibi
bu ikisi arasındaki tek fark çekirdek hızı ve bellek hızıdır. Bu 2 değer adı üstünde ekran kartının daha hızlı ve akıcı bir şekilde çalışmasını sağlayan değerler. Soruna gelirsek R9 280X Dual X daha iyidir çünkü onun çekirdek hızı 1050 mhz iken, 280 dual x in 650 mhz. Ya da 280 x dual x in bellek hızı 6000 mhz iken, 280 dual x in 5000 mhz. Yani bunlar ekran kartının hızıyla alakalı faktörlerdir ve dediğim gibi 280x dual x daha iyidir
@L-LumieRe

Öncelikle bilgilendirdiğin için saol, ekran kartlarının özelliklerinde fark var ama anlaşılan çok aşırı değil ve bence bunun için fazladan 164 tl vermeyi değmiyor

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
Öncelikle bilgilendirdiğin için saol, ekran kartlarının özelliklerinde fark var ama anlaşılan çok aşırı değil ve bence bunun için fazladan 164 tl vermeyi değmiyor
6-7 fps oluyor ikisinin arasında. Eğer grafik manyağı birisi değilsen r9 280 işini görecektir :)

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Çok saol bana yardımcı olduğun için :)
aslinda grafiklere duskun degilsende dual x al, sogutma konusunda sikinti cikaracaktir normali. Biri 70 derece olurken digeri 50 derece olacak mesela

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
@L-LumieRe
280 ile 280x karşılaştırma hakkında söylemedim bunu genel olarak yazdım ismen kart belirtmedim farkındaysan
geçen başka bi konuda Nvidia ile AMD kartları frekansına göre karşılaştırıyordun :oke:

280 ile 280x arasında 160 TL fark var..
alacağın FPS ye verilecek bi fark değil.
600 liraya 280 alınır 280x frekansına overclock edilir..

lüzumsuz 160 TL verilmemiş olur.

• Beğen
Tepkiler: MaxiHan

Üst Alt