Hangi ekran kartı

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdiki sistemin ne kadar iyi ?

• Kullanılan toplam oy
    7
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
arkadas sistemi tam olarak kullanıcam diyosan parana kıyacan sistemini degiştircen ddr3lü sistem yetmez oldu ki ddr4 suan revajda...
geçenlerde bir abime pc topladım fiyat 6.500 tl oldu ama kıyak oldu.
gerçi online deltaforce ayarında bir oyun oynuyor ama işini fazlasıyla görüyor
Core i7 4790K Soket 1150 4.0GHz -ASUS Z97 DELUX-GTX780 ROG POSEIDON GDDR5-16GB (2x8GB) Trident X DDR3 2400MHz-CORSAİR RM 1000 W-CORSAİR 240GB LS Serisi SATA 3.0 SSD-PİONER DVR-160 GB M2SATA HDD 3aylık pc ama taş gibi geçenlerde gittim baba gibi oldu diyor seviniyor,bende para verdin abi diyorum bakıyor gülüyor ..:biggrin::biggrin:
sistemi 160 GB M2SATA HDD backup içinde CORSAİR 240GB LS Serisi SATA 3.0 SSD kullanıyor.. abim mutlu ben ondan daha mutluyum :bangin:
Tamam haklısınız dediğiniz sistemler güzel fakat arkadaş o kadar bütçeyi kaldıramaz ve ddr3 gayet yeterli şu anda. DDR4 henüz yeni çıkmış bir teknoloji, tabiki de bariz olarak ddr3 lerden daha perormanslıdırlar fakat burada bütçe önemli. Tamam biz de arkadaşa "İyi bir şey istiyorsan, paraya kıymalısın" diyoruz ama sen 6500 diyorsun biz 2000 civarına olur diyouz, ya da bütçesi neyse ona göre söylüyoruz. Bütçe önemli bir mevzu, arkadaş paraya kıyacak diye 6500 TL vermenin (hele de DDR4 lü sisteme) şu anda bir mantığı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü teknoloji sürekli gelişen bir pazardır fakat nereden biliyoruz ki belki 1 yıl sonra DDR5 çıkacak ya da daha yeni bir teknolojiye geçilecek ? Dolayısıyla yeni çıkmış teknolojilerin biraz zamana ihtiyacı var diyerek sonlandırıyorum sözümü.

• Beğen
Tepkiler: Black-GhosT, L-LumieRe ve ibrahim_hapay

Black-GhosT

Black-GhosT

Üye
    Konu Sahibi
Su an elimde ki sistemi satıp yeni bi kasa toplamaya karar verdim benim pc kaça giderse üstüne biraz daha ekleyip toplamayı düşünüyorum zaten ıyi bi ekran kartı ve işlemci çok para tutuyor ikinci el parçalar almayı düşünüyorum max bütçe 1.800

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Benim İşlemcin E8200 Bir Üstü Yani İşlemcimin Sistem İle Oynarsın Sorun Olmaz Ben DDR5 1 GB 128 Bit Kart İleFar Cry 4 ü Ultrada Oynuyodum Kendi Sistemim İle Bakma Arkadaşlara Dediğim Kart AMD idi Sonra Nvidia 4 GB DDR3 128 Bit Kart Taktım Mediumda Oynatıyorum Problem Yok Ama Şöyle Bişey Var İşlemcin Yüksek\Çok Çatişma Olan Orrtamdalarda Kasabilir Bende Bazen Kasıyor O Ayrı Mesela RAMe Gelince Sadece Oyuna Girmen Lazım Eğer 500 MB Boş RAM Kalırsa Kasar Oyun 400 300 MByi Geçmemen Lazım.Ama Söylede Bişey Var Far Cry 4 4 Çekirdek İşlemcili Pclerde Oynanıyor Fakat Bi Küçük Program İle Oynatıyorum Sıkıntı YOk.

• Beğen
Tepkiler: Black-GhosT
DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
arkadas sistemi tam olarak kullanıcam diyosan parana kıyacan sistemini degiştircen ddr3lü sistem yetmez oldu ki ddr4 suan revajda...
geçenlerde bir abime pc topladım fiyat 6.500 tl oldu ama kıyak oldu.
gerçi online deltaforce ayarında bir oyun oynuyor ama işini fazlasıyla görüyor
Core i7 4790K Soket 1150 4.0GHz -ASUS Z97 DELUX-GTX780 ROG POSEIDON GDDR5-16GB (2x8GB) Trident X DDR3 2400MHz-CORSAİR RM 1000 W-CORSAİR 240GB LS Serisi SATA 3.0 SSD-PİONER DVR-160 GB M2SATA HDD 3aylık pc ama taş gibi geçenlerde gittim baba gibi oldu diyor seviniyor,bende para verdin abi diyorum bakıyor gülüyor ..:biggrin::biggrin:
sistemi 160 GB M2SATA HDD backup içinde CORSAİR 240GB LS Serisi SATA 3.0 SSD kullanıyor.. abim mutlu ben ondan daha mutluyum :bangin:
6500 e daha iyisi toplanabilirdi...

ibrahim_hapay

ibrahim_hapay

Üye
3,5 ay toplandı müşterimin ısrarı üzerine vatan pc bornovadan alındı yoksa suan ki aklım olsan alırım 6,500 tl yi ucarım moskavaya toplarım bunun daha babasını 3,500 tlye yolmasrafı ve harcamalarım 1000 tl desek kalır 2000 tl bana ama ısrar üzerine burda hemen topladık birazda aceleye geldi ondan yoksa daha ucuk makinalar var ama ısrar ve aceleye geldigi için hızlı birşeyler toparladım