Tavsiye 3.000 TL'ye Oyun Canavarı Lazım

Sponsorlu Bağlantılar

Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
    Konu Sahibi
3.000 TL'ye Oyun Canavarı Lazım
Arkadaşlar en fazla 3 bin liraya monitör klavye hepsi içinde bir masaüstü bilgisayar lazım. Bir tanıdığım sırf oyun oynamak için alacak ve 2500-3000 Tl arası birşey istedi, internette uygun masaüstü bulamadım pc toplamaktan da pek anlamadığım için size danışmak istedim, tavsiyelerinizi bekliyorum:sos

The Shadow

The Shadow

Üye
@Bilişim Profesörü :islik

• Beğen
Tepkiler: Bilişim Profesörü ve -Empat-
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
İlgileniyorum, himen :D Kasayı toplayıp yazarım buraya :oke:

şu anda toplam: 2919 TL

Her oyunu en üst seviyede oynatır uzun yıllar boyunca :oke: Eğer arkadaşın fx x8 in sesinden rahatsız olursa, soğutucu da ekleriz. Ve klavye-mous zevke göre olduğu için ben bunu rastgele buldum. Yani arkadaşın kalvye ve mouse u kendisi seçerse daha iyi olur bence ;)Bir de eğer kasanın pahalı olduğunu düşünürsen, kasayı 600-650W yaparız, ekran kartını yükseltiriz :oke:

• Beğen
Tepkiler: -Empat-
Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
    Konu Sahibi
İlgileniyorum, himen :D Kasayı toplayıp yazarım buraya :oke:

şu anda toplam: 2919 TL

Her oyunu en üst seviyede oynatır uzun yıllar boyunca :oke: Eğer arkadaşın fx x8 in sesinden rahatsız olursa, soğutucu da ekleriz. Ve klavye-mous zevke göre olduğu için ben bunu rastgele buldum. Yani arkadaşın kalvye ve mouse u kendisi seçerse daha iyi olur bence ;)Bir de eğer kasanın pahalı olduğunu düşünürsen, kasayı 600-650W yaparız, ekran kartını yükseltiriz :oke:
Öncelikle çok teşekkürler :) Arkadaşım pek anlamaz bu işlerden, sadece alıp oyun oynamak istiyor, 1 tb fazla olabilir diyorum, diğerleri gayet iyi görünüyor, çok teşekkürler tekrar :)

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Öncelikle çok teşekkürler :) Arkadaşım pek anlamaz bu işlerden, sadece alıp oyun oynamak istiyor, 1 tb fazla olabilir diyorum, diğerleri gayet iyi görünüyor, çok teşekkürler tekrar :)
:rica: anlamıyorsa sorun yok. Çünkü bazı anlayanları 4-5 GB anca kesiyor da ondan dedim :D

Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
    Konu Sahibi
Ben fazla olur dedim ama arşiv yapacakmış :D Hdd 2 Tb olacak

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Ben 1 TB az olur sanmıştım bir de :ehe

• Beğen
Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
    Konu Sahibi
:rica: anlamıyorsa sorun yok. Çünkü bazı anlayanları 4-5 GB anca kesiyor da ondan dedim :D
Sıcaklık ve benzeri şeyler sıkıntı yaratmasın istiyorum, ona göre birşeyler ayarlayabilir misin? Ayrıca 16 Gb fazla değil midir en fazla 12 olsun diğerlerini yükseltebilirsin, bütçe 3000 lira

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Hee, ben haklıymışım o zaman, mesaj zamansız geldi biraz ama :ehe

• Beğen
Tepkiler: -Empat- ve The Shadow
KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Arkadaşım Sen En İyisi Bu Bilgisayar Dizmeyi Bilen Birine Anlat Nasıl Birşey İstediğini Söyle Hani Bir Atasözü Vardır "Bin Bilsende Bir Bilene Danış" :oke:

• Beğen
Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
    Konu Sahibi
Bütçe 3bin lira fakat biraz artabilir

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Sıcaklık ve benzeri şeyler sıkıntı yaratmasın istiyorum, ona göre birşeyler ayarlayabilir misin? Ayrıca 16 Gb fazla değil midir en fazla 12 olsun diğerlerini yükseltebilirsin, bütçe 3000 lira
Olur. 16, şu anda fazla. İleride de parça eklemek zorunda kalmasın diye ekledim. Ama tabiki 12 istiyorsanzı 12 yaparız.
Ram olarak bunu takarsınız, bir de bunun 4 GB ını takarsınız 12 GB olur :oke:

• Beğen
Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
    Konu Sahibi
Olur. 16, şu anda fazla. İleride de parça eklemek zorunda kalmasın diye ekledim. Ama tabiki 12 istiyorsanzı 12 yaparız.
Ram olarak bunu takarsınız, bir de bunun 4 GB ını takarsınız 12 GB olur :oke:
Arkadaşımla ortak toplamıyoruz, yani ben onun yerine ayarlayacağım o alacak, o yüzden bunların birleştirilmesi vs nasıl olacak?Son durum nedir abi :D

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Arkadaşımla ortak toplamıyoruz, yani ben onun yerine ayarlayacağım o alacak, o yüzden bunların birleştirilmesi vs nasıl olacak?Son durum nedir abi :D
yapamayacaksan yapacak biri yok mu yakınlarda alın toplayın birlikte

Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
    Konu Sahibi
yapamayacaksan yapacak biri yok mu yakınlarda alın toplayın birlikte
Ben birleştiririm de o Sakarya'da :DKlavye ve fareyi kendisi alacak, ekran kartını biraz daha yükseltebiliriz belki, daha uygun fiyata monitör yok mu @Bilişim Profesörü :islik@Bilişim Profesörü Klavye setini kaldırsak, 1tb yerine 2 tb koysak, daha uygun monitor -varsa- koyarsak ve ekran kartını da biraz yükseltirsek 3200'ü geçer mi? Ramler 16 gb kalacak

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
HDD

Uygun Monitör

Ekran kartını araştırıyorum. Şu anda bir tane buldum ama onun da fiyatı tuzlu geldi bana :hmmm

• Beğen
Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
    Konu Sahibi
HDD

Uygun Monitör

Ekran kartını araştırıyorum. Şu anda bir tane buldum ama onun da fiyatı tuzlu geldi bana :hmmm
Toplamda en fazla 3200 olacak, hangi ekran kartını düşünüyorsun?
Toplamda en fazla 3200 olacak, hangi ekran kartını düşünüyorsun?
Monitörün çözünürlüğü çok düşük değil mi? bu nasıl sence abi?

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Senin monitörün fiyatı iyi ama viewsonic kullanmadığım için yorum yapamam. Kasa toplarken kullanımıma göre falan da düşünüyorum. Ama içine sindiyse alabilirsin.

Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
    Konu Sahibi
Senin monitörün fiyatı iyi ama viewsonic kullanmadığım için yorum yapamam. Kasa toplarken kullanımıma göre falan da düşünüyorum. Ama içine sindiyse alabilirsin.
Bilmiyorum abi viewsonic'i hiç duymadım, senin listenin son durumu nedir?

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
1338 lira gibi bi şey oldu, o ekran kartına el atacağım inşallah :hmmm Bir de attığım monitörün çözünürlüğü çok düşük değil, biraz düşük. Windows 8 de genel çözünürlüktür 1366x768

Üst Alt