Pishti TR/Pishti TR Ücretsiz Güncellendi - Önemli!

Sponsorlu Bağlantılar

teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
Pishti TR/Pishti TR Ücretsiz Güncellendi - Önemli!
Merhabalar,

Uzun süren çalışmalar sonucunda Pishti oyunumuzun sorunlarını en aza indirgedik. Tabii ki %100 diyemiyorum çünkü kesin gözden kaçan bir şey olmuştur. Uygulamaya ne kadar yenilik getirirsek o kadar şişiyor ve test edilmesi o kadar zor oluyor. Görevleri eskisi gibi açtık ancak puanlarını ücretsizde çeyreğe ücretlide yarıya düşürdük ki görevsiz alınan puanların değeri artsın.

Bu arada bir Yazılım Destek Grubu oluşturduk ve bu grup bizlere bir çok konuda destek oluyor. Biz de bu gruba ayrıcalıklar tanımayı düşünüyoruz. Kapalı beta testleri, ücretli uygulamaları ücretsiz sunma gibi.

Son olarak Store'da yeni çıkan Pishti Versus Games oyunu geliştiricileri oyunumuza saldırıda bulunup 1 yıldızlarla dolu kötü yorumlarda bulunmuşlar. Bize uymayan bir tutum ancak hak edene hakkını vermek gerekir. Biz de aynısını yaptık. İmkan oldukça yapacağız.

Yakın zamanda Multiplayer çalışmalarına da başlıyoruz inşallah.

İStek, öneri, şikayetleriniz için Facebook, Twitter sayfalarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Destek grubumuza katılmak için iletişime geçebilirsiniz.
[email protected]

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: OnurYurdakul, m542tf, BrahimOkumus ve 3 diğerleri

ÖEY

ÖEY

Üye
Ellerinize sağlık :D Pishti Versus Games yetkililerini de şiddetle kınıyorum:angry:

• Beğen
Tepkiler: BrahimOkumus, komando04 ve teAtalay
komando04

komando04

Üye
aynen bende kınıyorum tebrik etmek gerekirken saldırıda bulunuyorlar,tabi cahilce yapılmış bişey çocukça buluyorum ve çocukça düşünen bir geliştirici ne kadar gelişebilirki?emre bey ayrıca size bir mail attım size zahmet bakıp bilgi atarmısınız

• Beğen
Tepkiler: teAtalay ve ÖEY
narnia16

narnia16

Üye
Emeğinize sağlık. Diğer geliştirici de dersini almıştır heralde bir daha yapmaz öyle şeyler :kıskıs:

• Beğen
Tepkiler: teAtalay ve ÖEY
teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
aynen bende kınıyorum tebrik etmek gerekirken saldırıda bulunuyorlar,tabi cahilce yapılmış bişey çocukça buluyorum ve çocukça düşünen bir geliştirici ne kadar gelişebilirki?emre bey ayrıca size bir mail attım size zahmet bakıp bilgi atarmısınız

Mailinizi cevapladım gelmedi mi?

• Beğen
Tepkiler: komando04
komando04

komando04

Üye
tamamdır geldi emre sağolasın

mesutcinik

mesutcinik

Üye
varsa öyle bi durum bizde burda boş durmayalım isterseniz, karşılıksız kalmasın yaptıkları. Her türlü göreve hazırız... :)

• Beğen
Tepkiler: teAtalay
teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
varsa öyle bi durum bizde burda boş durmayalım isterseniz, karşılıksız kalmasın yaptıkları. Her türlü göreve hazırız... :)

Teşekkürler, dediğim gibi Pishti Versus Games yapımcıları. Biz de onların uygulamasına aynı şeyi yapıyoruz. Destek olabilirsiniz:)

Bu arada konuyu güncelledim, isteyen destek grubumuza katılmak için iletişime geçebilir. [email protected]

• Beğen
Tepkiler: mesutcinik
mesutcinik

mesutcinik

Üye
Teşekkürler, dediğim gibi Pishti Versus Games yapımcıları. Biz de onların uygulamasına aynı şeyi yapıyoruz. Destek olabilirsiniz:)

Bu arada konuyu güncelledim, isteyen destek grubumuza katılmak için iletişime geçebilir. [email protected]
hemen beğendim az sonra da o pishti versusculara tek yıldızlarını verelim :D

komando04

komando04

Üye
ben olayı bilmeden önce 4yıldız vermiştim şimdi tekrar yazdım inşallah değerlendirmeye geçer

teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
Keşke düzgün davransalardı.

• Beğen
Tepkiler: ÖEY
teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
Yakında yarışmalar başlayacak, Facebook sayfamızı takipte kalınız :)

• Beğen
Tepkiler: komando04
cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
yeni bir güncelleme varmı lütfen vale olayını düzeltin bu valeler hep sisteme gidiyor . diğer bir konu görevler tamamlanınca yenisi gelmiyormu 20 gündür oynuyorum hiç bir görev puanı alamadım

BrahimOkumus

BrahimOkumus

Üye
Şuan bildiğim kadarıyla pişti güncelleme almayacak.
[email protected]
e mail atarsanız sorunuza cevap bulabilirsiniz

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
yeni bir güncelleme varmı lütfen vale olayını düzeltin bu valeler hep sisteme gidiyor . diğer bir konu görevler tamamlanınca yenisi gelmiyormu 20 gündür oynuyorum hiç bir görev puanı alamadım

Şu an Emre Bey mağazaya yeni bir oyun kazandırmak üzere yoğun bir çalışma temposu içinde ;)

Oyundaki "Vale" konusuna gelince; daha önce bu konu pek çok forum üyemiz tarafından da dile getirildi.
Yine mağazada da oyunun çalışma mantığını bilmeyen pek çok kullanıcı bu durumu bahane ederek oyuna haksızlık ediyor ve olumsuz puan veriyor.

Emre Bey bu konuyla ilgili gerekli cevabı vermişti.
Oyunun mantığı tamamen random (rastgele) anlayışına dayalı.
Bazen CPU'ya peşpeşe bacak giderken, bazen de kullanıcıya gidiyor.
Bu tamamen tesadüfi bir durum.
Yani kolayda veya zorda kağıtların kasten bir tarafa dağıtımı söz konusu değil.

Ancak valeden ziyade genel olarak ben de eleştirel olarak şu hususu belirtmiştim:

Gerçek hayatta oynanan bir pişti oyununa göre telefondaki oyunda kağıtlar çok daha fazla birbirini tutuyor.
Bu da kağıtların karışma düzeniyle alakalı muhtemelen.
Yani CPU random kart seçimi yaparken bazen simetrik hareket ediyordur büyük ihtimalle.
(Gerçek hayatta kağıtları karıştırırken mümkün olduğunca iyi karıştırıyoruz. Ancak CPU'nun randomlama mantığı bu şekilde değil. Sıralı kartlardan rastgele seçim şeklinde işliyor). Kısacası bu tarz randomlama yöntemiyle çalışan oyun ve uygulamaların hiçbirinde, gerçek hayattaki gibi olmasını bekleyemezsiniz.

Şöyle düşünün bazen makineye sayısal loto oynatıyorsunuz, bir de bakmışsınız aynı birkaç sayıyı neredeyse bütün kolonlarda oynamış. Rastgele seçmiş ama örneğin 23 sayısını bütün kolonlara yazmış. Oysa siz elle oynayacak olsanız her kolonda farklı sayılar yazacaksınız belki.

Sadece telefondaki bu pişti oyunu için değil, en büyük firmadan tutun da tek başına çalışan sıradan bir geliştiriciye kadar, yapımcısı kim olursa olursa olsun random mantığıyla çalışan uygulama ve oyunlarda ortaya çıkan sonucun, gerçek hayattakinin birebir aynısı olmasını bekleyemezsiniz. Ancak mümkün olduğunca yakın olmasını sağlayabilirsiniz.

Neyse Pişti'ye dönelim ve hemen bir örnekle olayı görelim.

Kartlar: 1. Kağıt=MaçaBir, 2. Kağıt=Maçaİki.....13.Kağıt=MaçaAs, 14.Kağıt=Kupa Bir........26.Kağıt=KupaAs gibi sıralı.

Şimdi makine size 13 ve 26. kartı verirse; 2 tane as vermiş oluyor.
Tutup da bana da 39. kartı verirse bana da 1 as vermiş oluyor.
Bu durumda sizde 2 as, bende ise 1 as oluyor.
Dört as'ın üç tanesi hemen bir elde gelmiş oluyor ve kağıtlar fazlasıyla birbirini tutuyor.
Oyunda kullanıcının canını sıkan nokta, bu durumun bazen çok sık yaşanması.

Bununla ilgili Emre Bey'le epeyce konuşmalarımız ve fikir alışverişimiz olmuştu.
Kağıtlar karışık olsun, karışık düzenin içinden random seçsin diye düşündük ve test ettik.
Gördük ki "random" dediğimiz kavram "karışık" veya "sıralı" anlamıyor:) Tamamen rastgele seçtiği için bu defa da simetrik seçmediği durumlarda aynı kağıtlar peşpeşe gelebiliyor. Denemede olayın hiç fark etmediğini hatta daha kötü durumlarla karşılaşabildiğimizi gördük:) Pes edip Emre Bey'e hak verdim.

Toparlayacak olursak. Oyunda herhangi bir kağıt ayarlaması söz konusu değil.
Tamamen random mantığına dayalı olduğundan yapılan düzen değişikliği v.b müdahaleler sonuç üzerinde çok etkili olmuyor.
Dediğim gibi tam olarak gerçek hayattaki karma/karıştırma mantığıyla birebir örtüşen bir durum olmadığından, aynısı gibi olmasını bekleyemezsiniz.

Güncelleme konusuna gelince.
Yukarıda da belirttiğim gibi gerek şu an kendi işleri gerekse bizler için yeni hazırlamakta olduğu oyundan dolayı diğer projelere vakit ayıramıyor.

Ancak söz konusu projelerden sonra "Pishti" oyunu da çok beklenen bir özellik eklenerek major güncelleme alacak bildiğim kadarıyla :kıskıs:

Bekleyip görelim.
Kasım-Aralık-Ocak döneminde Emre Bey'den güzel haberler geleceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic ve ceza87
cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
Şu an Emre Bey mağazaya yeni bir oyun kazandırmak üzere yoğun bir çalışma temposu içinde ;)

Oyundaki "Vale" konusuna gelince; daha önce bu konu pek çok forum üyemiz tarafından da dile getirildi.
Yine mağazada da oyunun çalışma mantığını bilmeyen pek çok kullanıcı bu durumu bahane ederek oyuna haksızlık ediyor ve olumsuz puan veriyor.

Emre Bey bu konuyla ilgili gerekli cevabı vermişti.
Oyunun mantığı tamamen random (rastgele) anlayışına dayalı.
Bazen CPU'ya peşpeşe bacak giderken, bazen de kullanıcıya gidiyor.
Bu tamamen tesadüfi bir durum.
Yani kolayda veya zorda kağıtların kasten bir tarafa dağıtımı söz konusu değil.

Ancak valeden ziyade genel olarak ben de eleştirel olarak şu hususu belirtmiştim:

Gerçek hayatta oynanan bir pişti oyununa göre telefondaki oyunda kağıtlar çok daha fazla birbirini tutuyor.
Bu da kağıtların karışma düzeniyle alakalı muhtemelen.
Yani CPU random kart seçimi yaparken bazen simetrik hareket ediyordur büyük ihtimalle.
(Gerçek hayatta kağıtları karıştırırken mümkün olduğunca iyi karıştırıyoruz. Ancak CPU'nun randomlama mantığı bu şekilde değil. Sıralı kartlardan rastgele seçim şeklinde işliyor). Kısacası bu tarz randomlama yöntemiyle çalışan oyun ve uygulamaların hiçbirinde, gerçek hayattaki gibi olmasını bekleyemezsiniz.

Şöyle düşünün bazen makineye sayısal loto oynatıyorsunuz, bir de bakmışsınız aynı birkaç sayıyı neredeyse bütün kolonlarda oynamış. Rastgele seçmiş ama örneğin 23 sayısını bütün kolonlara yazmış. Oysa siz elle oynayacak olsanız her kolonda farklı sayılar yazacaksınız belki.

Sadece telefondaki bu pişti oyunu için değil, en büyük firmadan tutun da tek başına çalışan sıradan bir geliştiriciye kadar, yapımcısı kim olursa olursa olsun random mantığıyla çalışan uygulama ve oyunlarda ortaya çıkan sonucun, gerçek hayattakinin birebir aynısı olmasını bekleyemezsiniz. Ancak mümkün olduğunca yakın olmasını sağlayabilirsiniz.

Neyse Pişti'ye dönelim ve hemen bir örnekle olayı görelim.

Kartlar: 1. Kağıt=MaçaBir, 2. Kağıt=Maçaİki.....13.Kağıt=MaçaAs, 14.Kağıt=Kupa Bir........26.Kağıt=KupaAs gibi sıralı.

Şimdi makine size 13 ve 26. kartı verirse; 2 tane as vermiş oluyor.
Tutup da bana da 39. kartı verirse bana da 1 as vermiş oluyor.
Bu durumda sizde 2 as, bende ise 1 as oluyor.
Dört as'ın üç tanesi hemen bir elde gelmiş oluyor ve kağıtlar fazlasıyla birbirini tutuyor.
Oyunda kullanıcının canını sıkan nokta, bu durumun bazen çok sık yaşanması.

Bununla ilgili Emre Bey'le epeyce konuşmalarımız ve fikir alışverişimiz olmuştu.
Kağıtlar karışık olsun, karışık düzenin içinden random seçsin diye düşündük ve test ettik.
Gördük ki "random" dediğimiz kavram "karışık" veya "sıralı" anlamıyor:) Tamamen rastgele seçtiği için bu defa da simetrik seçmediği durumlarda aynı kağıtlar peşpeşe gelebiliyor. Denemede olayın hiç fark etmediğini hatta daha kötü durumlarla karşılaşabildiğimizi gördük:) Pes edip Emre Bey'e hak verdim.

Toparlayacak olursak. Oyunda herhangi bir kağıt ayarlaması söz konusu değil.
Tamamen random mantığına dayalı olduğundan yapılan düzen değişikliği v.b müdahaleler sonuç üzerinde çok etkili olmuyor.
Dediğim gibi tam olarak gerçek hayattaki karma/karıştırma mantığıyla birebir örtüşen bir durum olmadığından, aynısı gibi olmasını bekleyemezsiniz.

Güncelleme konusuna gelince.
Yukarıda da belirttiğim gibi gerek şu an kendi işleri gerekse bizler için yeni hazırlamakta olduğu oyundan dolayı diğer projelere vakit ayıramıyor.

Ancak söz konusu projelerden sonra "Pishti" oyunu da çok beklenen bir özellik eklenerek major güncelleme alacak bildiğim kadarıyla :kıskıs:

Bekleyip görelim.
Kasım-Aralık-Ocak döneminde Emre Bey'den güzel haberler geleceğini düşünüyorum.

gayet net olarak açıklamışsınız ilginiz için teşekkürler peki bu görevler konusunda bilginiz varmı harbiden 20 gündür oyun puanı haricinde ek puan gelmiyor sıralamalara bakıyorum puanlar 100000 binleri geçmiş ya milletin elinden bu oyun düşmüyor her saat bunu oynuyor yada bilmediğimiz puan alma yöntemleri mi var örnek olarak sisteme 999 skorlu oyunda 400 sayı fark attığım , oyun içinde üst üste 4-5 pişti yaptığım halde ve bunun gibi görevlerde tamamlayamadığım görevleri yaptığım halde neden artı puan gelmiyor

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
gayet net olarak açıklamışsınız ilginiz için teşekkürler peki bu görevler konusunda bilginiz varmı harbiden 20 gündür oyun puanı haricinde ek puan gelmiyor sıralamalara bakıyorum puanlar 100000 binleri geçmiş ya milletin elinden bu oyun düşmüyor her saat bunu oynuyor yada bilmediğimiz puan alma yöntemleri mi var örnek olarak sisteme 999 skorlu oyunda 400 sayı fark attığım , oyun içinde üst üste 4-5 pişti yaptığım halde ve bunun gibi görevlerde tamamlayamadığım görevleri yaptığım halde neden artı puan gelmiyor

Ben genel listeler sıfırlandığından beri pek fazla fırsat bulup oynayamadım.
Ancak sorunlar ve aksayan yönler varsa, Emre Bey foruma uğradığında cevaplar veya ilgilenir eminim. @teAtalay

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
Ben genel listeler sıfırlandığından beri pek fazla fırsat bulup oynayamadım.
Ancak sorunlar ve aksayan yönler varsa, Emre Bey foruma uğradığında cevaplar veya ilgilenir eminim. @teAtalay
tamam özgür teşekkür ederim bilgiler için

Üst Alt