Tavsiye General Mobile Discovery Mi Nokia Lumia 620-625-720 Mi?

Sponsorlu Bağlantılar

lolaman

lolaman

Üye
    Konu Sahibi
General Mobile Discovery Mi Nokia Lumia 620-625-720 Mi?
Soru gayet açık bu telefonlardan hangisi?Oyun oynarım çok oynarım youtube'a girip video izlerim çok çok müzik dinlerim.Mesajlaşmam neredeyse hiç.Kamerasıda çok önemli oyundan sonra müzik ve kamera.Biraz saçma oldu ama gm discovery ile karşılaştırılmayacak telefonlar ama.Mesela ben discovery aldım 2 yıl oldu garanti bitti bozuldu telefon tamir etmek için nereye götüreceğim ben bu telefonu ve ekranı çizilmez galiba ama kiyas.la da gorilla glass yok diyor.Şimdiden teşekkürler.Up.Uppp

LG.G2.32GB

LG.G2.32GB

Üye
lumia alırsan uygulama çeşitliliği bulamassın
gm en ideali

Peocawe

Peocawe

Üye
Oyunu çok oynuyorsan tek seçeneğin discovery. Kamera olarak neredeyse hiç bi cihaz nokia nın lensleri gibi kaliteli değil bana göre. Müzik dinlemek discovery de dts sound ile keyif veriyor açıkcası. Camı çizilmez felanda değil, çiziliyor ama normale göre biraz daha dayanıklı sadece. Tek sıkıntısı şarjı 1 günü zor çıkarıyor.

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Bence GM alma forumlarda bakarsan ölü piksel şikayeti çok fazla. Verdiğin cihazlara göre benim önerim Lumia 720 - 625 - 620 şeklinde olur.

Ek tavsiyem paran yetişiyorsa Lumialarda 1GB ramli cihaz almaya çalış bu dediklerin hep 512 MB ram normal kullanımda hiç sıkıntısı olmaz gayet hızlı oyunlarda sıkıntı yaratabilir.

lolaman

lolaman

Üye
    Konu Sahibi
Mesela ben wp8 telefon alırsam Hill Climb Racing,Dr.Driving,Temple Run 2,Fifa 14,GTA 3,Heroes of loot gibi oyunları oynayamayacakmıyım?Bu arada gm discoverynin kamerası çok mu vasat zahmet olmazsa yakın çekip yapıp foruma koyabilir misiniz?Makrosu nasıl merak ediyorum da.Ölü piksel varsa geri veremiyormuyuz onu kullanıcı hatası olarak saymazlar her halde.Alırım telefonu açıp bakarım normalse kullanırım değilse değiştirmezler mi?

Peocawe

Peocawe

Üye
Bence GM alma forumlarda bakarsan ölü piksel şikayeti çok fazla. Verdiğin cihazlara göre benim önerim Lumia 720 - 625 - 620 şeklinde olur.

Ek tavsiyem paran yetişiyorsa Lumialarda 1GB ramli cihaz almaya çalış bu dediklerin hep 512 MB ram normal kullanımda hiç sıkıntısı olmaz gayet hızlı oyunlarda sıkıntı yaratabilir.

Ölü pixel sorunu son parti cihazlarda çok rastlanamyan bir durum.
Mesela ben wp8 telefon alırsam Hill Climb Racing,Dr.Driving,Temple Run 2,Fifa 14,GTA 3,Heroes of loot gibi oyunları oynayamayacakmıyım?Bu arada gm discoverynin kamerası çok mu vasat zahmet olmazsa yakın çekip yapıp foruma koyabilir misiniz?Makrosu nasıl merak ediyorum da.Ölü piksel varsa geri veremiyormuyuz onu kullanıcı hatası olarak saymazlar her halde.Alırım telefonu açıp bakarım normalse kullanırım değilse değiştirmezler mi?

En az 3 ölü pixel olursa ilgileniyor servis. Ayrıca bende de var 1 tane ama dikkatli incelemediğin sürece göremezsin. sönük pixel çünkü. hiç bir sorun yaratmıyor. Ayırca macro çekim yapıp atacağım senin için buraya

lolaman

lolaman

Üye
    Konu Sahibi
Annemde galaxy y var onun ekranının ortasında bayağı bir ölü pixel var çok belli oluyor onlar.Ölü pixelden korkuyorum ben Bu ölü pixeller sonradan olmaz değil mi?

Peocawe

Peocawe

Üye
Ölü pixel sonradan oluşmuyor diye biliyorum. Ayrıca o kadar çok çıkması imkansız gibi bir şey.

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Annemde galaxy y var onun ekranının ortasında bayağı bir ölü pixel var çok belli oluyor onlar.Ölü pixelden korkuyorum ben Bu ölü pixeller sonradan olmaz değil mi?

Ölü pikseller sonradan da oluşabilir. Sıkışmış piksel gibi çok çeşidi vardır bu genelde siyah ekranda belli olur. Ama ölü piksel her zaman olabilir öncesi yada sonrası yok. Ve servisler 4 ölü piksele kadar bir değişim yapmamaktalar.

lolaman

lolaman

Üye
    Konu Sahibi
Fotoğraf gayet güzel çıkmış ellerine sağlık.Bazı yerlerde kamerası için vasat diyorlardı ama ben pek vasatlık bir durum görmedim.Bu arada o kadar çok olması imkansız dedin de annemin telefonunun ekranını çekip koyabilirsem görürsün ne kadar çok olduğunu :D 10 tane falan vardır.Abartmıyorum.

Peocawe

Peocawe

Üye
Fotoğraf gayet güzel çıkmış ellerine sağlık.Bazı yerlerde kamerası için vasat diyorlardı ama ben pek vasatlık bir durum görmedim.Bu arada o kadar çok olması imkansız dedin de annemin telefonunun ekranını çekip koyabilirsem görürsün ne kadar çok olduğunu :D 10 tane falan vardır.Abartmıyorum.

O zaman o cihazın başına kötü şeyler gelmiş olabilir. :D Çünkü 10 tane ölü pixelin sıfır cihazdan çıkması ciddi bir sorun demektir ve anında değişim yapmaları gerekir. En fazla 3 tane duydum ben discovery de. Zaten 3 tane olunca ilgileniyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Dede
lolaman

lolaman

Üye
    Konu Sahibi
Bu ölü pixel her telefonda oluyor ama gm discoveryde daha çok oluyor galiba?Bu ölü pixel beni telefondan soğuttu biraz.Soğuttu demiyimde hafif korkuttu yani.

Peocawe

Peocawe

Üye
Bu ölü pixel her telefonda oluyor ama gm discoveryde daha çok oluyor galiba?Bu ölü pixel beni telefondan soğuttu biraz.Soğuttu demiyimde hafif korkuttu yani.

ya ölü pixel korkulacak bir durum değil 1-2 tane oldukdan sonra. Zaten 4.7 inch ekran zamanın onları aramakla geçiyor ekranda. :D Ben zar zor buldum o bitaneyide cidden. Hiç bir problem teşkil etmez 1-2 adet ölü pixel. Korkulacak bir durum yok yani.

Özkan Ç.

Özkan Ç.

Üye
örneğin bende ölü pixel yok :)

• Beğen
Tepkiler: Peocawe
lolaman

lolaman

Üye
    Konu Sahibi
ya ölü pixel korkulacak bir durum değil 1-2 tane oldukdan sonra. Zaten 4.7 inch ekran zamanın onları aramakla geçiyor ekranda. :D Ben zar zor buldum o bitaneyide cidden. Hiç bir problem teşkil etmez 1-2 adet ölü pixel. Korkulacak bir durum yok yani.
Peki bu telefon için 600 tl diyorlar ama teknoloji mağazalarında 649 tl :D Siz nereden ve kaça aldınız?

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye

Düşmanca konuşmak istemem GM hakkında ama bu fiyata biraz şüpheci yaklaşmama neden oluyor. Arkadaş pahalı olur laf edersiniz ucuz yapmışlar yine laf ediyorsun diyebilirsiniz ama uzun vadede görücez iç malzeme ne kadar kaliteli özellikle ekran 3 ay sonra piksel sıkıntıları çıkanlar var. Adam yoktu diyo kimisi yeni farkettim diyor kimisi ekranda bir şey yok bir gün gece çekim yapmak istedim ekranda garip bir yeşillenme vardı ufak diyor bu da piksel sıkışması oluyor ekran normalde bir şey yok ama karanlık olduğunda görünüyor diyor.

Peocawe

Peocawe

Üye
Peki bu telefon için 600 tl diyorlar ama teknoloji mağazalarında 649 tl :D Siz nereden ve kaça aldınız?

Ben mediamarkt dan 649tl ye aldım hiç te pişman değilim açıkcası. ilk çıktığında 600tl ye satılıyordu sonradan arttı fiyatı. Bence bu gidişle biraz daha artar gibi.

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Ben mediamarkt dan 649tl ye aldım hiç te pişman değilim açıkcası. ilk çıktığında 600tl ye satılıyordu sonradan arttı fiyatı. Bence bu gidişle biraz daha artar gibi.
Fiyatı artmasının nedeni 16 GB versiyonu çıktı o yüzden.

Peocawe

Peocawe

Üye
Fiyatı artmasının nedeni 16 GB versiyonu çıktı o yüzden.

Hayır demek istediğim o değil. 16GB lık versiyonunun fiyatı illa ki yüksek olcak. Benim dediğim 4gb lık olan ilk 600 idi şuan 649tl.

lolaman

lolaman

Üye
    Konu Sahibi
Düşmanca konuşmak istemem GM hakkında ama bu fiyata biraz şüpheci yaklaşmama neden oluyor. Arkadaş pahalı olur laf edersiniz ucuz yapmışlar yine laf ediyorsun diyebilirsiniz ama uzun vadede görücez iç malzeme ne kadar kaliteli özellikle ekran 3 ay sonra piksel sıkıntıları çıkanlar var. Adam yoktu diyo kimisi yeni farkettim diyor kimisi ekranda bir şey yok bir gün gece çekim yapmak istedim ekranda garip bir yeşillenme vardı ufak diyor bu da piksel sıkışması oluyor ekran normalde bir şey yok ama karanlık olduğunda görünüyor diyor.
Katılıyorum.S3 ilk çıktığında bu telefonun 3 katı iken s3 ile aynı özelliklere sahip bir telefon nasıl oluyor da 649 tl ye satılıyor?

Üst Alt