GENERAL MOBİLE DİSCOVERY 2 KULLANANLAR KULÜBÜ

Sponsorlu Bağlantılar

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
GENERAL MOBİLE DİSCOVERY 2 KULLANANLAR KULÜBÜ

2013 yılının son çeyreğinde Türkiye’de en fazla satılan akıllı telefon General Mobile Discovery yenilendi. General Mobile Discovery 2, özellikleri bakımından gelişen, ekranı büyüyen ve günümüzdeki amiral gemi modelleri arasında ki farkı kapatan bir model olmuş. Fiyat ve performans bakımından rakibi olarak Samsung Galaxy S4 mini bulunmakta. Galaxy S4 mini’ye göre hız, performans, kamera ve tasarım gibi birçok yönü ile önde olan bu model yine satış rekorları kırabilecek potansiyele sahip.

EKRAN

5 inçlik Full HD (1080×1920 piksel) IPS ekran, Gorilla Glass 3 teknolojisi ile korunmakta. Ayrıca kutu içeriğinde ekstra koruma için ekran filmi bulunmakta. Discovery modelinde 720p ekran bulunurken bu model 1080p full hd çözünürlüğe güncellenmiş.

KAMERA

13 MP arka kamera ve 5 MP ön kamera bulunmakta. Arka kamera ortalama bir kameraya sahip ve flaş desteği bulunmakta. Ön kamera ise ortalamanın altında bir performansı var. Ayrıca ön kameranın görüş açısı geniş olduğundan birden fazla arkadaşınızla selfie fotoğraf çekebiliyorsunuz.

İŞLETİM SİSTEMİ

Kutudan Android 4.4.2 Kitkat ön yüklü gelen model şuan için güncel durumda. Yalnız MediaTek işlemcisinin handikabı olarak geç sürüm güncellemesi alacağı kesin. Şuan gündemde olan Android L (Android 5) güncellemesini çok geç alacağı herkes tarafından öngörülmekte.

PERFORMANS

Üst segment telefonlarda standart olan 2 GB Ram ve 16 GB (artırılamayan) hafızaya sahip Discovery 2, 8 çekirdekli bir işlemciye sahip. Bu işlemcideki 8 çekirdek aynı anda çalışabildiği gibi düşük performans gerektiği zamanda daha az çekirdek çalışarak pilden tasarruf etmekte. Bu işlemciyi daha yakından incelersek eğer Cortex A7 çekirdeklere sahip. Bu çekirdek performansı düşük ama enerji tüketimi bakımından çok başarılı bir ürün. Yani 8 tane düşük performanslı çekirdeğin bir araya geldiği ve çok büyük performans sağlayan bir işlemci. Telefon ısındığı zaman bu işlemcide performans kayıpları gözükmekte. Gpu tarafında Mali-450MP Gpu bulunmakta. Bu Gpu Full HD ekranda başarılı sonuçlar elde etmekte. Bu işlemci çok yaygın kullanılmadığından dolayı yeni bir uygulama ya da oyun çıktığında uyumsuzluklar olabilir ve tam performans alamayabilirsiniz.

TASARIM

İnce ve hafif bir telefon olan GM Discovery 2, arka kısmı Samsung Galaxy S5’e benzemekte. Tasarım göreceli bir kavram olduğundan dolayı bu kişiden kişiye göre değişmektedir. Tek kötü yanı olarak ön yüz de bulunan kapasitif tuşlar diyebilirim. Standart olarak Android telefonlarda 3 sanal ya da kapasitif tuşlar bulunmakta. Genelde geri tuşu sağ tarafta bulunurken bu modelde sol tarafta bulunmakta. İlk kullanmaya başladığınız zaman sizi zor durumlara sokabilir ama zamanla alışacaksınız.

General Mobile Discovery 2 Teknik Özellikleri:

5 inç IPS Full HD Ekran140,4 x 69,1 x 7.9 mm boyutlarında ve 130 g ağırlığında13MP Hızlı Flaşlı Kamera, 5MP Selfie KameraMediaTek MT6592T 8 Çekirdekli 2 GHz Cortex-A7 işlemci16 GB Hafıza ve 2 GB Ram3G Görüntülü Görüşme Android 4.4.2 KitKat

NOT: 16 GB hafızası bulunan Discovery 2, yaklaşık 12.5 GB boş hafıza ile gelmekte. Geri kalan alan ise işletim sistemi ve bazı uygulamalar tarafından kullanmakta.

Şimdi ise kullanıcıların Listesi:
@YaşlıTaşCocuk54
@ ÇaRşI 2387
@armagan77

Son düzenleme:

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
Güncel

Efemeris Diabolin

Efemeris Diabolin

Üye
Benide eklermisin

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
Kullanan kişi yok galiba bu cihazı

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
aynen kullanan az galiba telefonun kablosu şarj girişini zorluyor mu? ilk discovery de öyle bir sorun vardı.
Bende öyle bir sorun yok güncelleme gelmeden önce yavaş şarj oluyordu dokunmatik kötüydü gönderdim servise şimdi daha iyi sen de kullanıyorsan ekleyebilirim seni

• Beğen
Tepkiler: caps6
caps6

caps6

Üye
Bende öyle bir sorun yok güncelleme gelmeden önce yavaş şarj oluyordu dokunmatik kötüydü gönderdim servise şimdi daha iyi sen de kullanıyorsan ekleyebilirim seni
Serviste parça değişimi mi yaptılar yoksa yazılımla mı düzelttiler.Kullanmıyorum ama alabilirim bir gidip mağazada inceleyeceğim.Alırsam Discovery+ modelinden sd kart takılanından almayı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: YaşlıTaşCocuk54
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
Serviste parça değişimi mi yaptılar yoksa yazılımla mı düzelttiler.Kullanmıyorum ama alabilirim bir gidip mağazada inceleyeceğim.Alırsam Discovery+ modelinden sd kart takılanından almayı düşünüyorum.
Yazılım ile

sebo7

sebo7

Üye
Yaklaşık bir ay önce hediye geldi Discovery 2
1 aylık genel izleminlerimi anlatayım dedim.

-Telefon görünüm açısından s5 gibi zaten. baya bi taklit oldugu belli :)
-En sevmediğim yanı tuş açma kapa tuşunu en üste koymuşlar. bu büyük bir hata. telefon zaten kocaman birde en üste tek elle açılamayacak yere düğme niye koyarsın anlamam. xperialar gibi yana koysalar süper olurmuş. Nette çift tıkla ekran açma (Lg deki gibi) olayına baktım var bişeyler ama kapatıyorsun fakat açamıyorsun. açanlarda fena şarj yiyor. ( ses tuşuyla ekran açma yapılabilinirse harika olur ama oda zor xda da bu telefon modelini bile bulamadım :)
-Ekran kartı çok kötü diye yorumlar görmüştüm biraz deneyince anladım harbiden eski bir ekran kartı var. Takılma donma yok ama bazen dalgalanmalar oluyor oyunlarda bilhassa.
-Ekrana gelince. Elinize 2 milyarlık bir telefonu aldıktan hemen sonra GMD2 yi elinize aldığınızda aradaki fark çok net oraya çıkıyor. Sanki çin malı taka tuka telefonun ekranıymış gibi bir his geliyor ancak o kadarda kötü değil allahı var.
-Çok kalitesiz bir malzemeden yapılmış bunu elinize aldıgınızda çok rahat anlayabiliyorsunuz ki telefonu alalı 1 ay oldu 2-3 gun once yere düşürdüm sert bir tüşüş değildi ancak alt tarafında ufak bir çatlama oldu sanki bir daha düşse dagılacak gibi duruyor doğrusu.
-işlemci 8 çekirdek diyorlar doğru ancak performans konusunda pahalı telefonlardan baya geri diyebilirim. Ancak 8 çekirdekli olmasının faydasıda var tabi. birden fazla işlemde sorunsuz akıyor telefon :)
-Kamerası nisbeten iyi. çok ekstra bir durumu yok ama standart bir kamera görünümünde. Video çekimi güzel.
-Şarj durumu gayet iyi.
-İnternette gezinme olayı çok iyi gayet hızlı facebook da da çok iyi hız tatmin edici boyutta ancak şöyle birşey oldu
Oyun oynarken bazen dokunmatik algılamıyordu greenify ile arka plandaki uygulamaları kapatıp girdigimde sorun çözülüyordu. sorunun arka planda çalısan uygulamalardan oldugunu düşündüm takip ettim ve facebook ve messenger uygulamasını kapattıgım zaman telefon normale döndüğünü gördüm. facebook ve messengerı telefondan kaldırdım. bi sure sıkıntı yoktu fakat geçen akşam gene aynısı oldu defalarca dokunmama ragmen ekran tepki vermiyordu. Bu nedenle dün telpa ya msj attım dönüş olursa burdan yazarım. yada varsa böyle bir sorunu olan paylassın.
-Son olarak dicek şu ki fiyatına göre iyi bir telefon ancak telefonla çok haşır neşir olan ve oyun internet olayına dikkat eden biri iseniz bence marka olmuş bir telefon tercihi yapın derim. Çünkü bu konuda ben pek tatmin olmadım. Kısacası Bayan için baba için yada yedek telefon için uygun bir model.

4 gündür Root atma ve Unroot yapma yöntemlerini arıyorum 1 tane site bulmuş değilim. Telefon yeni çıktı ondan ancak şöyle bir şeyde var. Bu telefon sadece Türkiyede kullanıyor o nedenle bazı şeyler hep eksik olacak bunuda bilmek gerekiyor.

caps6

caps6

Üye
Yaklaşık bir ay önce hediye geldi Discovery 2
1 aylık genel izleminlerimi anlatayım dedim.

-Telefon görünüm açısından s5 gibi zaten. baya bi taklit oldugu belli :)
-En sevmediğim yanı tuş açma kapa tuşunu en üste koymuşlar. bu büyük bir hata. telefon zaten kocaman birde en üste tek elle açılamayacak yere düğme niye koyarsın anlamam. xperialar gibi yana koysalar süper olurmuş. Nette çift tıkla ekran açma (Lg deki gibi) olayına baktım var bişeyler ama kapatıyorsun fakat açamıyorsun. açanlarda fena şarj yiyor. ( ses tuşuyla ekran açma yapılabilinirse harika olur ama oda zor xda da bu telefon modelini bile bulamadım :)
-Ekran kartı çok kötü diye yorumlar görmüştüm biraz deneyince anladım harbiden eski bir ekran kartı var. Takılma donma yok ama bazen dalgalanmalar oluyor oyunlarda bilhassa.
-Ekrana gelince. Elinize 2 milyarlık bir telefonu aldıktan hemen sonra GMD2 yi elinize aldığınızda aradaki fark çok net oraya çıkıyor. Sanki çin malı taka tuka telefonun ekranıymış gibi bir his geliyor ancak o kadarda kötü değil allahı var.
-Çok kalitesiz bir malzemeden yapılmış bunu elinize aldıgınızda çok rahat anlayabiliyorsunuz ki telefonu alalı 1 ay oldu 2-3 gun once yere düşürdüm sert bir tüşüş değildi ancak alt tarafında ufak bir çatlama oldu sanki bir daha düşse dagılacak gibi duruyor doğrusu.
-işlemci 8 çekirdek diyorlar doğru ancak performans konusunda pahalı telefonlardan baya geri diyebilirim. Ancak 8 çekirdekli olmasının faydasıda var tabi. birden fazla işlemde sorunsuz akıyor telefon :)
-Kamerası nisbeten iyi. çok ekstra bir durumu yok ama standart bir kamera görünümünde. Video çekimi güzel.
-Şarj durumu gayet iyi.
-İnternette gezinme olayı çok iyi gayet hızlı facebook da da çok iyi hız tatmin edici boyutta ancak şöyle birşey oldu
Oyun oynarken bazen dokunmatik algılamıyordu greenify ile arka plandaki uygulamaları kapatıp girdigimde sorun çözülüyordu. sorunun arka planda çalısan uygulamalardan oldugunu düşündüm takip ettim ve facebook ve messenger uygulamasını kapattıgım zaman telefon normale döndüğünü gördüm. facebook ve messengerı telefondan kaldırdım. bi sure sıkıntı yoktu fakat geçen akşam gene aynısı oldu defalarca dokunmama ragmen ekran tepki vermiyordu. Bu nedenle dün telpa ya msj attım dönüş olursa burdan yazarım. yada varsa böyle bir sorunu olan paylassın.
-Son olarak dicek şu ki fiyatına göre iyi bir telefon ancak telefonla çok haşır neşir olan ve oyun internet olayına dikkat eden biri iseniz bence marka olmuş bir telefon tercihi yapın derim. Çünkü bu konuda ben pek tatmin olmadım. Kısacası Bayan için baba için yada yedek telefon için uygun bir model.

4 gündür Root atma ve Unroot yapma yöntemlerini arıyorum 1 tane site bulmuş değilim. Telefon yeni çıktı ondan ancak şöyle bir şeyde var. Bu telefon sadece Türkiyede kullanıyor o nedenle bazı şeyler hep eksik olacak bunuda bilmek gerekiyor.
iyi bir inceleme yazısı olmuş.Bende mağazanın birinde inceledim.Telefon çok hafif duruyor.Elite böyle değildi.Sağlamlık olarak güven vermedi.
ilk discovery gibi tutulmadı bu telefon.İlk discovery çıktığında sürüyle rom,root,tanıtım vs. konuları vardı bunda o kadar yok.Birazda alternatiflerinin çok olmasına bağlı

sebo7

sebo7

Üye
aynen telefonu sadece konuşmak ve msjlaşmak için kullanmıyorsan bu telefon doğru bir telefon değil yeni alacaklara tavsiyem başka kapıya gitsinler:) ha telefon yeni çıktı bir sıçrama yaparmı derseniz :S biraz zor artık :)

SAMSUN555555

SAMSUN555555

Üye
Arkadaşlar GM discovery II+ kullanıyorum. Genel olarak fena değil ama bir takım sorunları var elbette. Zarif bi makine. Kameralar makul. Arada bi kasma yapıyor. Ekran güzel.

Üst Alt