Lumia 920 W/ Macro Lens (homebrew)

Sponsorlu Bağlantılar

kaltintop

kaltintop

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 920 W/ Macro Lens (homebrew)
günlerdir lens yapabilecek cam arayışım nihayet sinirlenip evdeki 75-200 sigma lensimi parçalamamla son buldu. sigmanın aperture kısmındaki lensi (apertureda gayet hoş bi görüntü kattı sökmek istemedim :D ) kullanarak telefonuma macro lens yapmayı başardım. şimdilik pek bi fotoğraf çekemedim konu içerisinde öncelikle telefondaki görüntüsünü ve çektiğim bir iki fotoğrafı paylaşmak istiyorum sizlerle. konuyu güncellemeye devam edicem...
ayrıca eklemeliyim. üzerine lensten çıkardığım lastiği kullanarak tutturdum. yüksek dokunmatik hassasiyeti kapalıyken bile manual focus özelliğini lastiğin üzerinden kullanabiliyorum :D

konu henüz fazla görüntülenmemişken şunu da ekleyeyim. fotoğrafları Nokia Pro Cam ile çektim.
telefondaki görünümü:

bunlarda fotoğraflar:

bu lensin selfshot'ı:

bunlarda lensli ve lenssiz:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: COJR3 ve komando04

remzi33

remzi33

Üye
ne yani şimdi l920 kamerasının önüne lens takınca resimleri daha mı iyi çekiyor daha mı kötü pek anlayamadım karışık olmuş sanki :)
bi de konuyla alakasız ama dikkatimi çekti. göz atma ekranındaki saatin rengi kırmızı mı ben mi öyle görüyorum ??? :)

kaltintop

kaltintop

Üye
    Konu Sahibi
ne yani şimdi l920 kamerasının önüne lens takınca resimleri daha mı iyi çekiyor daha mı kötü pek anlayamadım karışık olmuş sanki :)
bi de konuyla alakasız ama dikkatimi çekti. göz atma ekranındaki saatin rengi kırmızı mı ben mi öyle görüyorum ??? :)

yep. aynen öyle. göz atmada gece modu aktifleştirildiğinde saat 10dan sonra(tabi saat ayarlanabiliyor) karanlıkta rahat görebilmek için rengi kırmızı oluyor.

lens takıldığında çok daha yakından cisimleri netleyip çok ince ayrıntılı görüntüler elde edilebiliyor. bkz. https://www.maxicep.com/forum/konu/macro-cekimler.830077/

Son düzenleme:
remzi33

remzi33

Üye
hmm hiç denememiştim hoş bişey :)

respection123

Üye
Başarılı Bi çalışma tşklrr :)

braayn

braayn

Üye
iyimiş tşkler

4MaGuS

4MaGuS

Üye
ancak sen bunu yapmışsında ne kadar iyi bilmiyorum kıyaslamaka lazım bende L920 2 tane takılan mayetik lens bulmuştum onlarda hayet güzeldi onlarla denemek lazım birde hem fiyatıda uygundur siteyi bulursam paylaşırım yanlış hatırlamıyorsam 16tl mi neydi 2 tane lens

papakudioflu

papakudioflu

Admin
başlıkta "homebrew"i görünce Jaxbot yeni uygulama mı yapmış diye daldım içeri:kop:

• Beğen
Tepkiler: kaltintop
sekajmer

sekajmer

Üye
makro çekime bayılan birisi olarak bu benim olmalı :D 820 ye olma mı :kıskıs:

luckysleven

luckysleven

Üye
keyifli bir çalışma tebrikler :spr

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
lensi iyi bir şekilde sabitleyemezsen bu iş eziyetten başka bişey vermez. yok mercek kaydıydı yok düştüydü filan. baksana şimdiden lastik kopmuş. telefonun kapak et kalınlığı ne kadar bilmiyorum ama şöyle güzel üç tane yay şeklinde kanal açabilsen süper olur. tabi mercekte de o kanallara tam oturacak ayaklar olması lazım. yerleştirip çevirince tık diye oturacak. bunu da ancak nokia kendisi yapar :) keşke böyle harici lensler yapsalar.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: kaltintop
4MaGuS

4MaGuS

Üye
zaten buyrun bir link vereyim size burada benim söylediğim lens var ancak fiyat olarak göstermiyor lar

bu sitede ona benzer lenler var biraz bakarsanız bulursunuz

Son düzenleme:
sekajmer

sekajmer

Üye
o değilde lenstir zenon flas kapaktır hep 920 nin etrafında dönüyor :D bilsem 920 alırdım arkadaş

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
makro çekim önemli ama optik zoom da çok önemli. şöyle 8-10 x optik zoom yapabilen lens aparatları olsa ne süper olurdu :)

4MaGuS

4MaGuS

Üye
makro çekim önemli ama optik zoom da çok önemli. şöyle 8-10 x optik zoom yapabilen lens aparatları olsa ne süper olurdu :)
paylaştıgım siteye girseydin 12x zomlu lenler var tripod da yanında ve uygun fiyata

sekajmer

sekajmer

Üye
1020 alın bunlara gerek yok :box

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR

5800

Üye
Mantıklı :)

Texedo

Texedo

Üye
Daha önce buna benzer bir konu vardı . denemek isteyenler plastik cetvellerin alt tarafında bulunan mercek ile çekim yapabilirler , tabiki yakın çekimlerde cok iyi , hoşuna giden olursa lens alıp devam edebilir :)
iyi forumlar

Üst Alt