Nokia’nın Android Kullanmaması İçin 5 Neden!

Sponsorlu Bağlantılar

Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
Ne güzel konuştun merlin :)
Ben şuan n 73 le yazıyorum bence daha sağlamı yok :D

merlin19

merlin19

Üye
Tamam bekle, ben senin karşına L1020 yi aldığımda anca çıkarım ama:)

Yokk androidli cihaz diyorum benim iddam LM Vs LM değil Android yada iphone yada htc fark etmez Lumia serisi olmasın kafi :=) Lumia ile asla iddaya girmem ben şahsen test ettim onayladım :D

- - - Eklendi - - -

Ne güzel konuştun merlin :)
Ben şuan n 73 le yazıyorum bence daha sağlamı yok :D

var masamda yatıyor ilk çıktığında almıştım 5800 kaya gibi :) sıkıldıkca duvara çarpıyor açıp arada kurcalıyorum nede olsa bişi olmuyor :D

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı
Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
Yokk androidli cihaz diyorum benim iddam LM Vs LM değil Android yada iphone yada htc fark etmez Lumia serisi olmasın kafi :=) Lumia ile asla iddaya girmem ben şahsen test ettim onayladım :D

- - - Eklendi - - -

var masamda yatıyor ilk çıktığında almıştım 5800 kaya gibi :) sıkıldıkca duvara çarpıyor açıp arada kurcalıyorum nede olsa bişi olmuyor :D

Aynen çok sağlam tel benim 5800 varken yazın ısınırdı derin dondurucuya koyardım bazen içinde unuturdum ama birşey olmazdı

Türe

Türe

Üye
arkadaşım ben onlarca android kullandım yıllar boyu. Sanada bunu ispatlayabilirim.
Yok bi model varmış kasmıyomuş demen androidi bende aklamaz. Bilmem anlatabiliyormuyum.
O sade arayüzü herhangi bir cyanogenmod romu kurarak tüm modellerde elde edebilirsin. Hafif bi arayüzdür az yer kaplar.
Ama o arayüzde bile android hız ve stabilite olarak yeterli değil.
Bu arada sana bi L920 alıp kurcalamanı öneririm. İllede android diyosan o senin tercihindir saygı duyarım.
Androidin tek artısı uygulama zenginliği ve açık kaynak olmasıdır. Bunun dışında hangi açıdan bakarsan bak vasattır

- - - Eklendi - - -

Bahsettiğin videoyu açtım arkadaşım. En fazla 3-4 uygulama kurmuşlar buna?

:ah Ya ben niye uğraşıyorum ki. Siz de haklısınız.

Türe

Türe

Üye
Valla Hacı dede ben LM 920 ile her telefona meydan okuyorum? Peki sen androidli cihazına ne kadar güveniyorsun? asıl soru bu güveniyorsan al Hacı eline en kral androidli telefonu gel mecidiyeköy simit sarayına hem çayımı iç hemde telefonları kapıştıralım aynı anda sende bende 50 adet Uygulama açacağız telefonu ilk reset atan hiç soru sormadan ağzını açmadan Telefonu masada Bırakıp gidecek? varmısın iddaya? ben Wp ve LM 920 ye güveniyorum hatta abartıyorum bak istediğin telefonu al gel diyorum sizin övdüğünüz android telefonların çoğunu kullandım s3 de kullandım sony xperi p de htc de kullanmadığım cihazlar hakkında asla yorum yapmadım sonunda elime LM 920 aldım 1 yılı geçti bu telefonla af edersin yemediğim halt kalmadı ben söylemesi ayıp 20 yıldır pc işindeyim ve pcsiz bir yılım hiç olmadı ama gel görki bak benim gibi pc ve teknoloji manyağı bir adama bu telefon Bilgisayarı bıraktırdı belki sana komiktir.. şartlarım yukarıda gel diğerleri gibi sende telefonunu masada bırak sonra ben arkandan seslenirim yarı fiyatını ver al git diye :) ben güveniyorum ve çok s3 s4 masada kaldı bunu iyi bil bu işler ramla cpu ile olmuyor önemli olan bir işletim sisteminin donaım ile yüzde yüz stabil olması kimse kusura bakmasın donamım ve işletim sistemini en iyi stabil yapan tek firmada nokia bak donanım ve işletim sistemi uyumu çok değişik bir kavramdır s4 e değil 4 çekirdek 8 de yapsallar değil 2 gb ram 4 te çaksalar yine kasar yine yamulur çünki donanımlar uyumsuz stabil değil sence nokia yıllardır neden androide geçmedi az düşünün ya tamam uygulamaları çok onu geçtik başka ne + sı var? uygulama dışında çoğu uygulamada internet tabanlı ben telefonda oyun oynamak yada birşeyi kullanmak için illa wifi yada edg 3g bağlanmamı gerek? telefon farklı bişi donanım çok farklı herkez telefon yapar herkez işletim sstemide yapar ama herkez şu saydığım şeyleri stabil ve yüzde yüz uyumlu yapamaz çok nadirdir örnek pc lerde attım 4 ram slotun var hepsi dolu ve kaliteli bir ram kullanıyorsun hep kullandığın pc birgün acaip sesler çıkarttı sence sorun nedir? normalde 3 - 5 senedir kullandığın bir pc ? ram uyuşmazlığı slotları çıkart tek tek boşalt düzelir sorunsuz kullandığın ekran kartın ramla çakışma yaptı bunlar işte ve buna benzer şeylere Donanım Uyumsuzluğu ve stabil bozulma deniyor yani pc almakla işletim sistemini kurmakla iş bitmiyor önemli olan o işletim sisteminin tüm donanımla bütünleşmesi o yoksa o cihazdan hayır gelmez android miladı tamamlanmış bir işletim sistemi 8 gb işletim sistemimi olur yahu? bugün bir pcdeki işletim sistemi 1.5 * 2 gb iken tamam Linux severim ama pc de severim cepte Linux helede çakma bir Linux sevmem hele Firefox os ve Linux Ubuntu Mobile yayılsız siz gerçek bir Linux görün hatta varda N900 ve N9 saf bir linux

50 adet açacak ha :kop2: Adam daha wp nin recent ini bilmiyor multitask kapisalim diyor ya :kop2: Allah hepimize selametlik versin bu nedir ya :kop:

merlin19

merlin19

Üye

50 adet açacak ha :kop2: Adam daha wp nin recent ini bilmiyor multitask kapisalim diyor ya :kop2: Allah hepimize selametlik versin bu nedir ya :kop:

Kardeş idda bu napıyon sen açıp açmayacağını ben iddaya varmısın diye sormuşum ben işletim sisteminin neye ve nasıl tepki verdiğini iyi bildiğimden konuştum ortaya huyunu bilmesem sence konuşurmuyum? bak ben bu telefonla Need For Speed World Online oynuyorum açıp oynasanıza sizde androidle 2 gb ramlılarla :D demekki işin bir ilmi bir tekniği var ilk telefonum ericsondu ve çok iddaya girdim çok kazandım üzerinden kamyon bile geçirdim 628'in :D ve yıllardır nokiacıyım çok telefon kullandım ama hep geri nokiaya döndüm iphonede kullandım s3 de sony de htc de hepsi cacık çıktı birşey biliyorumda konuşuyorum evet açık kaynak kodlu bir işletim sistemi iyidir ama o açık kaynak kodlu Android değil pc de Linux olur serverde olur ama serverler için linux sevmem hacklenmeye çok ideal bir sistem ev kullanıımına iyidir bir kere bir işletim sistemi her alanda var olmalı herkese hitap etmeli :)

tapatalk

tapatalk

Üye
Kardeş idda bu napıyon sen açıp açmayacağını ben iddaya varmısın diye sormuşum ben işletim sisteminin neye ve nasıl tepki verdiğini iyi bildiğimden konuştum ortaya huyunu bilmesem sence konuşurmuyum? bak ben bu telefonla Need For Speed World Online oynuyorum açıp oynasanıza sizde androidle 2 gb ramlılarla :D demekki işin bir ilmi bir tekniği var ilk telefonum ericsondu ve çok iddaya girdim çok kazandım üzerinden kamyon bile geçirdim 628'in :D ve yıllardır nokiacıyım çok telefon kullandım ama hep geri nokiaya döndüm iphonede kullandım s3 de sony de htc de hepsi cacık çıktı birşey biliyorumda konuşuyorum evet açık kaynak kodlu bir işletim sistemi iyidir ama o açık kaynak kodlu Android değil pc de Linux olur serverde olur ama serverler için linux sevmem hacklenmeye çok ideal bir sistem ev kullanıımına iyidir bir kere bir işletim sistemi her alanda var olmalı herkese hitap etmeli :)
Abi saçmalıyosun varya şimdi bırak androidi wp'yi falanda bisey bilmeden boyle bi ozguven ilginc

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Gençler konu dışına çıkmamaya ve tartışmayı birbirimizi üzmeden, kırmadan saygı içerisinde sürdürmeye özen gösterelim olur mu?

Gerçi aylar sonra bu konu niye hortladı onu da anlamış değilim :hmmm

Kısır tartışmalara gerek yok bence.
Android yaş olarak daha büyük, açık kaynak kodlu olmasının getirdiği avantajla sistem olarak eksiği yok denecek kadar az.
Belli bir kullanıcı kitlesine, mağaza düzeyine ve OEM desteğine sahip.
En büyük eksisi artık donanım yetiştirmekte zorlanıyorlar.
Bu da "Android'in sonu Symbian gibi mi olacak" sorularını akla getiriyor.
Önümüzdeki dönemde Android'i de en az WP kadar kritik günler bekliyor.
Bugün sadece telefonda değil, pek çok mobil cihazda veya elektronik eşyada Android sistemi kullanılıyor.
Android, şu an için bu yaygınlığın kaymağını yemeyi sürdürüyor.
Ancak donanımla barışmanın bir yolunu bulamazsa, süreç tersine işlemeye başlayacak.

WP ise donanımla tamamen barışık bir sistem.
Ancak yaşı küçük, geliştirilmesi ve tamamlanması gereken çok eksik yönü var.
Mağaza olarak zaten her geçen gün büyüyor. O konuda endişe edecek bir durum yok.
Yine de gerek sistem oturmuşluğu yönünden, gerekse diğer yönlerden Android'le kıyaslamak için erken.
Lakin arayüz hızı ve sadelik yönünden şimdiden geçti diyebiliriz.

Gidişata baktığımızda WP'nin avantajı daha yüksek.
Çünkü yarışa yeni katılıp geriden gelen her zaman avantajlıdır.
Geliştirilmeye ve yeniliğe daha çok açıktır.
WP'nin yazılımsal eksiklikleri giderilip Android'deki gibi pek çok kullanıcı odaklı özellik ve ayar kendisine katıldığı zaman rüzgar WP yönüne esmeye başlayacaktır.

Android ise doyum noktasına ulaşmış bir sistem.
Donanım barışını bu noktadan sonra ancak tamamen yapının değiştirilmesi ile sağlayabilir gibi sanki.
Bu da mevcut tüm telefonların ve cihazların çöpe gitmesi demek.

merlin19

merlin19

Üye
Abi saçmalıyosun varya şimdi bırak androidi wp'yi falanda bisey bilmeden boyle bi ozguven ilginc

Birşey bilmedenmi? gözüm sen Power tuşuna basıp pc açılmasını bekleyen Nesilsin ben ise Power tuşuna basıp hiç maus kullanmadan Ms dos ile Windows'u açan komutlarla bu işi yapan Nesilim :) halen çok nadir Maus kullanırım genelde maus kullanmam komutlar üzerine iş yaparım dip not : benim 20 yılda gördüğümün yüzde 1 ini sen görsen ve bilseydin inan kafayı yerdin :) Linux'a evet ama android'e hayır :) ya ben size ne anlatsam ne söylesem yalan olur sadece şunu söylemek istiyorum ''Lumia ve Wp Anlatılmaz Yaşanır'' bugün 4s ini satıp yok paraya Lumia alan bir yeğenim varsa ve yıllardır iphone kullanıyordu işte bu lm 920 yi eline aldığında vurulduğundan :) yani anlatmakla olmaz al kullan ancak ozaman anlarsınız :)

Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
Birşey bilmedenmi? gözüm sen Power tuşuna basıp pc açılmasını bekleyen Nesilsin ben ise Power tuşuna basıp hiç maus kullanmadan Ms dos ile Windows'u açan komutlarla bu işi yapan Nesilim :) halen çok nadir Maus kullanırım genelde maus kullanmam komutlar üzerine iş yaparım dip not : benim 20 yılda gördüğümün yüzde 1 ini sen görsen ve bilseydin inan kafayı yerdin :) Linux'a evet ama android'e hayır :) ya ben size ne anlatsam ne söylesem yalan olur sadece şunu söylemek istiyorum ''Lumia ve Wp Anlatılmaz Yaşanır'' bugün 4s ini satıp yok paraya Lumia alan bir yeğenim varsa ve yıllardır iphone kullanıyordu işte bu lm 920 yi eline aldığında vurulduğundan :) yani anlatmakla olmaz al kullan ancak ozaman anlarsınız :)

Helal :)

merlin19

merlin19

Üye

Saçmaladım wp ile pcdeki oyunumu oynuyorum :)

Lumia 920 ile Need for speed world Online oynamak :) abartmayalım gençler wp kötü sistem nasıl oynasın Pc deki bir oyunu :) neyse konuyu dağıtmaya gerek yok ..

Üstte arkadaşımda yazmış zaten :)

Türe

Türe

Üye

Dirt 3 oynadim canim abim benim yeterli midir senin için :))

elitetr

Üye
Türe ve Tapatalk yine karıştırmış ortalığı :hmmm. Bence bu arkadaşlara bu bölüm yasaklanmalı. Aylar öncesinde benzer sataşmalar vardı ve konu kapanmıştı ama tekrar bu alakasız konu üzerinden aynı sataşmayı yapmak hazmedemezlik mi nedir anlamadım.
Şurdan eski konuya tekrar bakma zahmeti gösterirseniz "wp ile androidin yapabildiklerini kıyaslada bi zahmet ondan sonra laf et" derken aslında sizin birşeyleri kıyaslamadığınızı gösteriyorsunuz. Belirttiğim linkin 13. sayfasından konu kilitlenene kadar tüm sorularınıza (daha doğrusu sataşmalarınıza) cevap vermiştim. Ayrıca arkaplan bile değişmeyen sistemin akıcılığına laf etmişsinizde bunu linkini verdiğim yerdede söylemiştiniz ve detaylı biçimdede açıklamıştım. Arkaplanda uygulama çalıştıramıyor wp denmiş birde :nono:. Ya arkadaşlar siz o kadar süre geçmesine rağmen hiç mi elinize wp8 kullanan bir cihaz almadınız?
Kısa ve öz olarak bütün bunlardan sizin amacınızın sadece wp8 karalamak olduğunu gayet iyi anladım. bilgi alışverişi yada fikir edinmek değil tamamen sataşma ve karalama. Google gerçekten para ödüyor mu sizlere? Ödemiyorsa çok şey kaybeder, zira ihtiyacı o yönde olmayan birçok insanın sizin wp ve diğer platformlara karşı benzer sataşmalarınızdan ötürü android cihaz aldıklarından eminim. Benim haddime değil ama sizin bu bölüme giriş yasağınız olmalı. Zira fikir vermek, fikir edinmekten ziyade sataşma, tartışma çıkartıyorsunuz ki ben dahil birçok kişi bundan rahatsız. Ha laf yetiştiremediğimden yada sorularınıza cevap veremediğimden değil(Zaten bütün bu zırvalıklara daha önce detaylı detaylı cevaplar vermiştim, unuttu iseniz tekrar burdan bakarsınız), sadece artık yaptığınızın ögrenmek yada bilgilendirmek amacı taşımadığından eminim. İyi forumlar...

Türe

Türe

Üye
Dogrularin geçmediği tek bölüm burasi olunca dislanmak koymuyor :tebessüm:

elitetr

Üye
Yine eskisi gibi cevaplar :) nedense önceki kapanan konuda neyin doğru neyin yanlış olduğunu fazlasıyla gördüğümüzü hatırlıyorum.

Türe

Türe

Üye
Yine eskisi gibi cevaplar :) nedense önceki kapanan konuda neyin doğru neyin yanlış olduğunu fazlasıyla gördüğümüzü hatırlıyorum.

Seninle hiç laf davasına giremicem gece gece hadi gecen hayrola. :bye2:

tapatalk

tapatalk

Üye

Benim anlamadigim konu android bolum wp. 15 sayfa androidi gömmüşler ilginç yani

- - - Eklendi - - -

Saçmaladım wp ile pcdeki oyunumu oynuyorum :)

Lumia 920 ile Need for speed world Online oynamak :) abartmayalım gençler wp kötü sistem nasıl oynasın Pc deki bir oyunu :) neyse konuyu dağıtmaya gerek yok ..

Üstte arkadaşımda yazmış zaten :)

Sen konuyu yine yanlis anladin ama neyse

Türe

Türe

Üye
Benim anlamadigim konu android bolum wp. 15 sayfa androidi gömmüşler ilginç yani

- - - Eklendi - - -

Sen konuyu yine yanlis anladin ama neyse

Oynadığı sistem gücünü netten alıyor ama bizim abimiz bunu cihazın gücüyle oynadığını sanıyor :d:

Aynı sistem android de de var uygulamanın adını unuttum şimdi. Dirt 3 oynamıştım.

Burakkkk250

Burakkkk250

Üye
Bence de geçmemesi fark yaratmaya çalışması güzel bir şey bunu ben de destekliyorum. Ama objektif bakınca sen telefon markasısın abi ya. Ne bileyim yani senin işin telefon üretmek. İşletim sisteminde inat yapmamalısın böyle. Bak htc ye samsunga, android üretiyor, wp üretiyor bilmem ne üretiyor. İşleri bu çünkü telefon üretmek. İşi inada bindirmeye gerek yoktu bence android de üretseydi güzel olurdu

Üst Alt