Nokia’nın Android Kullanmaması İçin 5 Neden!

Sponsorlu Bağlantılar

sekajmer

sekajmer

Üye
Ya kıyaslamayın, ben bir wp Cu olarak şu an Apple iphone un programlarını araştırıyorum ,kıyaslamaya gerek var mı sizce kesinlikle sonu gelmeyecek bu kıyaslamaların

Kergitli

Kergitli

Üye
Androidi Samsung'u baz alarak degerlendiremezsiniz. Stock androidlileri yani nexuslari ve google edition ları baz alin kiyaslarken. Ki onlar da gayet akıcı.

Samsung androidin en geniş kitleye hitap eden yüzü olduğu için bu kıyası yaptım.
Dikkat edersen biz marka söylemiyoruz wp diyoruz. Sende gidip çok az kullanılan bi modeli örnek gösterme.
Biz platformları kıyaslıyoruz. Uygulama ve rom zenginliği isteyenler (bununla beraber bi sürü sorunu göze alanlar) android kullanmaya devam etsin. Ben cihazımda uygulama eksikliği yaşamadım şimdiye kadar. İhtiyacım olan herşey var. Tabi benim için en önemlisi saçma sapan hatalar vermeden beni hiç yarı yolda bırakmayan bi telefon olması

tapatalk

tapatalk

Üye
Samsungun,htc'nin ağır arayüzleriyle androidi yargılayan insanların arka planda tek bir işlem bile yapamayan bildirim gelmeyen sistemi sevmeleri doğal.Sürekli 60 fps'de çalışan sistem nasıl yavaş abi ? nexus4 i5'i falan zıplatıyo o zaman ios en berbat sistem.Arayüzün fps'si ile sistem stabilitesi yargılayan insanlar 512 ramde %90 oyunları çalışmayan stabil sistem kullanıyorlar.Bide şöyle bi komedi var, androidin kodları karışık google'ın açmadığı kodları nasıl gördünüz analiz ettiniz ? Adamlar sistemi gömmüş bilgisizliğin dibine vurmuşlar sonra sen geldin bölümü karıştırdın. samsungu android sanan insanlar harbi komedi

Kergitli

Kergitli

Üye
Ayrıca nexus 4 içinde adım gibi eminim 10-15 uygulama yükleyin kasmaya başlar. Android işlemciyi ve rami en HOYRAT kullanan işletim sistemi. Bunu kabul edin artık

narnia16

narnia16

Üye
Samsungun,htc'nin ağır arayüzleriyle androidi yargılayan insanların arka planda tek bir işlem bile yapamayan bildirim gelmeyen sistemi sevmeleri doğal.Sürekli 60 fps'de çalışan sistem nasıl yavaş abi ? nexus4 i5'i falan zıplatıyo o zaman ios en berbat sistem.Arayüzün fps'si ile sistem stabilitesi yargılayan insanlar 512 ramde %90 oyunları çalışmayan stabil sistem kullanıyorlar.Bide şöyle bi komedi var, androidin kodları karışık google'ın açmadığı kodları nasıl gördünüz analiz ettiniz ? Adamlar sistemi gömmüş bilgisizliğin dibine vurmuşlar sonra sen geldin bölümü karıştırdın. samsungu android sanan insanlar harbi komedi

Bilgisizliğin dibine vuran sensin arkadaşım. 512 MB ram sınırı olan uygulamalar %1-2 oranındayken gelmiş %90 diyorsun. Ayrıca benim bildirim sorunu yaşadığım tek uygulama Facebook o da yavaş yavaş düzelmeye başladı.

- - - Eklendi - - -

Bu tartışmaların sonu gelmez arkadaşlar boşuna birbirimizi kırmayalım burda

sekajmer

sekajmer

Üye

Bilgisizliğin dibine vuran sensin arkadaşım. 512 MB ram sınırı olan uygulamalar %1-2 oranındayken gelmiş %90 diyorsun. Ayrıca benim bildirim sorunu yaşadığım tek uygulama Facebook o da yavaş yavaş düzelmeye başladı.

- - - Eklendi - - -

Bu tartışmaların sonu gelmez arkadaşlar boşuna birbirimizi kırmayalım burda

aynen haklısın .

Türe

Türe

Üye
Samsung androidin en geniş kitleye hitap eden yüzü olduğu için bu kıyası yaptım.
Dikkat edersen biz marka söylemiyoruz wp diyoruz. Sende gidip çok az kullanılan bi modeli örnek gösterme.
Biz platformları kıyaslıyoruz. Uygulama ve rom zenginliği isteyenler (bununla beraber bi sürü sorunu göze alanlar) android kullanmaya devam etsin. Ben cihazımda uygulama eksikliği yaşamadım şimdiye kadar. İhtiyacım olan herşey var. Tabi benim için en önemlisi saçma sapan hatalar vermeden beni hiç yarı yolda bırakmayan bi telefon olması

Saf android olduğu için onu önerdim de onu da bilmiyorsun anlaşılan.

Türe

Türe

Üye
Ayrıca nexus 4 içinde adım gibi eminim 10-15 uygulama yükleyin kasmaya başlar. Android işlemciyi ve rami en HOYRAT kullanan işletim sistemi. Bunu kabul edin artık

Yav he he. Gir youtube a da " whats on my nexus 4 " yaz bakalım kasiyor mu.

Kergitli

Kergitli

Üye

arkadaşım ben onlarca android kullandım yıllar boyu. Sanada bunu ispatlayabilirim.
Yok bi model varmış kasmıyomuş demen androidi bende aklamaz. Bilmem anlatabiliyormuyum.
O sade arayüzü herhangi bir cyanogenmod romu kurarak tüm modellerde elde edebilirsin. Hafif bi arayüzdür az yer kaplar.
Ama o arayüzde bile android hız ve stabilite olarak yeterli değil.
Bu arada sana bi L920 alıp kurcalamanı öneririm. İllede android diyosan o senin tercihindir saygı duyarım.
Androidin tek artısı uygulama zenginliği ve açık kaynak olmasıdır. Bunun dışında hangi açıdan bakarsan bak vasattır

- - - Eklendi - - -

Bahsettiğin videoyu açtım arkadaşım. En fazla 3-4 uygulama kurmuşlar buna?

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Ya arkadaşlar androidi bilmeyen kalmadı artık herkesin elinde var ve sorun ortak,şişme,kasma ve donma.Bu rahatsızlıklar başladımı başlarsın rom aramaya ama nafile sorun stabil bir şekilde devam eder ve sizde rom takibine devam edersiniz.mayıs ayında S3 almıştım ve beğenmedim,bayramda da L920 aldım müthiş bir cihaz.işletim sisteminin bazı eksikleri olsada birkere bile donma kasma vs olmadı ve ilk aldığım günki stabilite hala devam ediyor.

Lumia820

Lumia820

Üye
6.şık yazılabilir artık :D

tapatalk

tapatalk

Üye
Saf androidde olmayan arayüzün neresi şişcek aga ben onu anlamadım ? Tw , sense şişer

merlin19

merlin19

Üye

:ah Wp ile Androidin yapabildiklerini kiyasla da bir zahmet ondan sonra laf et dostum.

Valla Hacı dede ben LM 920 ile her telefona meydan okuyorum? Peki sen androidli cihazına ne kadar güveniyorsun? asıl soru bu güveniyorsan al Hacı eline en kral androidli telefonu gel mecidiyeköy simit sarayına hem çayımı iç hemde telefonları kapıştıralım aynı anda sende bende 50 adet Uygulama açacağız telefonu ilk reset atan hiç soru sormadan ağzını açmadan Telefonu masada Bırakıp gidecek? varmısın iddaya? ben Wp ve LM 920 ye güveniyorum hatta abartıyorum bak istediğin telefonu al gel diyorum sizin övdüğünüz android telefonların çoğunu kullandım s3 de kullandım sony xperi p de htc de kullanmadığım cihazlar hakkında asla yorum yapmadım sonunda elime LM 920 aldım 1 yılı geçti bu telefonla af edersin yemediğim halt kalmadı ben söylemesi ayıp 20 yıldır pc işindeyim ve pcsiz bir yılım hiç olmadı ama gel görki bak benim gibi pc ve teknoloji manyağı bir adama bu telefon Bilgisayarı bıraktırdı belki sana komiktir.. şartlarım yukarıda gel diğerleri gibi sende telefonunu masada bırak sonra ben arkandan seslenirim yarı fiyatını ver al git diye :) ben güveniyorum ve çok s3 s4 masada kaldı bunu iyi bil bu işler ramla cpu ile olmuyor önemli olan bir işletim sisteminin donaım ile yüzde yüz stabil olması kimse kusura bakmasın donamım ve işletim sistemini en iyi stabil yapan tek firmada nokia bak donanım ve işletim sistemi uyumu çok değişik bir kavramdır s4 e değil 4 çekirdek 8 de yapsallar değil 2 gb ram 4 te çaksalar yine kasar yine yamulur çünki donanımlar uyumsuz stabil değil sence nokia yıllardır neden androide geçmedi az düşünün ya tamam uygulamaları çok onu geçtik başka ne + sı var? uygulama dışında çoğu uygulamada internet tabanlı ben telefonda oyun oynamak yada birşeyi kullanmak için illa wifi yada edg 3g bağlanmamı gerek? telefon farklı bişi donanım çok farklı herkez telefon yapar herkez işletim sstemide yapar ama herkez şu saydığım şeyleri stabil ve yüzde yüz uyumlu yapamaz çok nadirdir örnek pc lerde attım 4 ram slotun var hepsi dolu ve kaliteli bir ram kullanıyorsun hep kullandığın pc birgün acaip sesler çıkarttı sence sorun nedir? normalde 3 - 5 senedir kullandığın bir pc ? ram uyuşmazlığı slotları çıkart tek tek boşalt düzelir sorunsuz kullandığın ekran kartın ramla çakışma yaptı bunlar işte ve buna benzer şeylere Donanım Uyumsuzluğu ve stabil bozulma deniyor yani pc almakla işletim sistemini kurmakla iş bitmiyor önemli olan o işletim sisteminin tüm donanımla bütünleşmesi o yoksa o cihazdan hayır gelmez android miladı tamamlanmış bir işletim sistemi 8 gb işletim sistemimi olur yahu? bugün bir pcdeki işletim sistemi 1.5 * 2 gb iken tamam Linux severim ama pc de severim cepte Linux helede çakma bir Linux sevmem hele Firefox os ve Linux Ubuntu Mobile yayılsız siz gerçek bir Linux görün hatta varda N900 ve N9 saf bir linux

• Beğen
Tepkiler: elitetr ve Kergitli
tapatalk

tapatalk

Üye
Arka planda 2gb ram yettigi kadar uygulama açarsın ama wp'de ne yazık ki arka planda uygulama açamıyoruz :(

Kergitli

Kergitli

Üye
Merlin tarihi ayar vermiş :)

• Beğen
Tepkiler: elitetr
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Android'in en iyi yanı oturmuş bir düzeni ve mağazasının olması. (iOS da aynı şekilde)

Ancak biliyoruz ki bu zamanla WP için de geçerli olabilecek bir durum.
Şu an için sistemin önemli eksiklikleri var.
Buna karşın 2 çekirdekli ve 512 MB ram'li cihazlarla çoğu 4 çekirdekli Android cihazın yaptığı işleri kolayca yapabiliyor.

Bence sistemin eksiklikleri, kullanıcı talepleri doğrultusunda giderilirse WP'nin geleceği parlak.
Ancak kullanıcıların taleplerine kulak tıkarlarsa ya da bu ilerlemeyi yeterli hızda ve sürede gerçekleştiremezlerse, Android ve iOS pastanın büyük dilimini yemeye devam ederler.

WP kullanıcıları şu an için sabırla sisteme gereken zamanı tanıyorlar.
Önümüzdeki yılın ilk çeyreği tamamlanana kadar Microsoft'un sistemi kullanıcı istekleri doğrultusunda belli bir yere getirmesi gerekir.
Aksi halde bu kadar ilgi ve merak uyandırmaya başlamışken, mağazası ve kullanıcı kitlesi giderek büyürken yeniden kan kaybetmeye başlayacak.

Donanım olarak sıkıntı yaratan bir durum yok şu an. Sistemin akıcılığı gayet iyi.
Sadece bazı oyunların 512 Ram'li cihazlara göre optimize edilmesi işi var.
Öte yandan bu ay sonundan itibaren 4 çekirdekli cihazlar da tanıtılmaya başlayacak.

Lakin 10 çekirdekli cihaz da tanıtılsa önemli olan sistemin eksikliklerinin tamamlanması bence.
Çünkü söylediğim gibi donanım olarak bu haliyle bile yeterli geliyor.
Ancak sistemde çoğu kullanıcının ihtiyacı olan ve günlük kullanımda çok lazım olan bazı şeyler yok.

Olay tamamen yazılıma bağlı.
Microsoft yazılımı mükemmelleştirdikten sonra, donanım ve mağaza kısmı kolay.

Bekleyip görelim bakalım Eylül 2013-Mart 2014 arasında sistemin ilerleyişi ne şekilde olacak.
Kullanıcı isteklerine göre geliştirilmeye devam mı edilecek, yoksa ağır kalınıp kan mı kaybedilecek?

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı
merlin19

merlin19

Üye
Merlin tarihi ayar vermiş :)

bugüne kadar değişik yerlerde bu tarzda iddalarım oldu ve hiç kaybetmedim elimdeki cihazın neler yapabildiğini günlük olarak ben test ediyorum hatta size bir anımı anlatmak isterim işyerimde derin dondurucu var uğur derin dondurucu patronumda ozaman yeni çıkmıştı 4s var bende lm 920 idaalaştık ve telefonları derin dondurucuya koyduk sadece ince bir folyo ile sardık 30 dakka -22 derecede falan kaldı iki telefon ilk 15 dakka iphone 4s ve Lumia 920 aradığımızda çalıyordu ve çalıştığını oradan anlıyorduk 20. dakikada sadece lumia çaldı iphone 4s ten ses yoktu 30. dakikada yine lumia çalışıyor ve iphoneden ses yoktu derin dondurucuyu açtık çıkarttık ve iphone resmen buz tutmuş kapanmış telefon o gidiş o gidiş Lumia 920 akıbeti nemi oldu? 1 yılı aşkındır hala 200 den fazla çok yüksek yerlerden mermerlere 15 - 20 metreden merdivenlerden düşürmelere dayandı ve ilk aldığım günki gibi Çizin Ç si yok 1 yılda bunun başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi kısa öz ben bu telefona 1650 tl para saydım deselerki şimdi 2650 tl yine acımam verir alırım fazlası ile hak ediyor :) kapışmak isteyen pm atsın :) telefon nasıl ezilir görün

Esendağlı

Esendağlı

Üye
bugüne kadar değişik yerlerde bu tarzda iddalarım oldu ve hiç kaybetmedim elimdeki cihazın neler yapabildiğini günlük olarak ben test ediyorum hatta size bir anımı anlatmak isterim işyerimde derin dondurucu var uğur derin dondurucu patronumda ozaman yeni çıkmıştı 4s var bende lm 920 idaalaştık ve telefonları derin dondurucuya koyduk sadece ince bir folyo ile sardık 30 dakka -22 derecede falan kaldı iki telefon ilk 15 dakka iphone 4s ve Lumia 920 aradığımızda çalıyordu ve çalıştığını oradan anlıyorduk 20. dakikada sadece lumia çaldı iphone 4s ten ses yoktu 30. dakikada yine lumia çalışıyor ve iphoneden ses yoktu derin dondurucuyu açtık çıkarttık ve iphone resmen buz tutmuş kapanmış telefon o gidiş o gidiş Lumia 920 akıbeti nemi oldu? 1 yılı aşkındır hala 200 den fazla çok yüksek yerlerden mermerlere 15 - 20 metreden merdivenlerden düşürmelere dayandı ve ilk aldığım günki gibi Çizin Ç si yok 1 yılda bunun başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi kısa öz ben bu telefona 1650 tl para saydım deselerki şimdi 2650 tl yine acımam verir alırım fazlası ile hak ediyor :) kapışmak isteyen pm atsın :) telefon nasıl ezilir görün
Tamam bekle, ben senin karşına L1020 yi aldığımda anca çıkarım ama:)

Üst Alt