Nokia Sunucuları Üzerinden ROM İndirme

Sponsorlu Bağlantılar

recep_61

Üye
Ya ben nokia care suiteden girdiğimde bana username password soruyor ne yapmalıyım ?

ardacumhur

ardacumhur

Üye
    Konu Sahibi
Ya ben nokia care suiteden girdiğimde bana username password soruyor ne yapmalıyım ?

Eski bir sürüm kurup denemelisin.

Ayrıca şu an oraya girsen de güncellemeyi alamayacaksın çünkü sunuculardan kaldırıldı :good:

recep_61

Üye
Ya benim lumia 620 windows 8 telefonum var. Kamera ve galeri uygulamalarına girince kendiliğinden çıkıyor hiçbir şekilde kullanamıyorum. Hard reset attım defalarca ama işe yaramadı. Rom atmak istedim ama nokia care suite üzerinden atamadım. Nssdende olmuyor. Ne yapmalıyım ?

ardacumhur

ardacumhur

Üye
    Konu Sahibi
Ya benim lumia 620 windows 8 telefonum var. Kamera ve galeri uygulamalarına girince kendiliğinden çıkıyor hiçbir şekilde kullanamıyorum. Hard reset attım defalarca ama işe yaramadı. Rom atmak istedim ama nokia care suite üzerinden atamadım. Nssdende olmuyor. Ne yapmalıyım ?

Servise götürün :good:

PureFood

PureFood

Üye
recovery ekranında 1308.0001i görüyor. telefon bağlı değil, start diyorum, download variant package 1,17 gb diyor. e ben bunu zaten indirdim niye indiriyor ? ayrıca inmiyor öyle duruyor iptal etmek zorunda kaldım, neden böyle oldu acaba ?

- - - Eklendi - - -

starta basınca bu geliyor, iyi de ben bu yazılımı yukarıda firmware downloaddan ayarlayıp indirdim.

- - - Eklendi - - -

arkadaşlar ben telefonda rebooting yazması gerekirken sürekli şimşek ve çark resmi geliyor. herşeyim tamam soft reset atıyorum ekrandan retry diyorum, telefon titreyince üst ses açmaya basıyorum sonra çark ve şimşek geliyor her seferinde.

ardacumhur

ardacumhur

Üye
    Konu Sahibi
Harun sorun çözüldü sanırım bu eski mesaj değil mi?

Nasıl çözdüğünü de anlatabilir misin?

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Benim PC Win8.1 64bit ben programı hiç kuramıyorum :D

blackcemre

Üye
recovery ekranında 1308.0001i görüyor. telefon bağlı değil, start diyorum, download variant package 1,17 gb diyor. e ben bunu zaten indirdim niye indiriyor ? ayrıca inmiyor öyle duruyor iptal etmek zorunda kaldım, neden böyle oldu acaba ?

- - - Eklendi - - -

starta basınca bu geliyor, iyi de ben bu yazılımı yukarıda firmware downloaddan ayarlayıp indirdim.

- - - Eklendi - - -

arkadaşlar ben telefonda rebooting yazması gerekirken sürekli şimşek ve çark resmi geliyor. herşeyim tamam soft reset atıyorum ekrandan retry diyorum, telefon titreyince üst ses açmaya basıyorum sonra çark ve şimşek geliyor her seferinde.

offline modda yapmalısın.

Dilaver Kaplan

Dilaver Kaplan

Üye
kapatın derken tamamen mi? videoya çekemez misin şu dead flashı yapamadım.

seaforce69

Üye
ya ben de programing hic cıkmıyor yani gorunuyor ama aktif degil. nasıl cozulur bu sorun??

- - - Eklendi - - -

dili de degistirmeye calıstım yapabildigim kadarıyla.. ama yine goruntuleme ingilizce olmuyordu klavyeler kısmından

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
ya ben de programing hic cıkmıyor yani gorunuyor ama aktif degil. nasıl cozulur bu sorun??

- - - Eklendi - - -

dili de degistirmeye calıstım yapabildigim kadarıyla.. ama yine goruntuleme ingilizce olmuyordu klavyeler kısmından

Windows 7 kullanıyorsanız denetim masasında bölge ve dil seçeneklerine girin.
İlk sekmeyi "İngilizce (Amerikan) diye ayarlayın. Hemen yanındaki sekmeye geçin orayı da "Amerika" diye ayarlayıp Tamam deyin.

seaforce69

Üye

Windows 7 kullanıyorsanız denetim masasında bölge ve dil seçeneklerine girin.
İlk sekmeyi "İngilizce (Amerikan) diye ayarlayın. Hemen yanındaki sekmeye geçin orayı da "Amerika" diye ayarlayıp Tamam deyin.

Teşekkürler onu hallettim oldu ama bu kez de dosyaları indirmiyor downloada basınca bi sure sonra program kapatılacak diyor hata bildir şeklinde...

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Teşekkürler onu hallettim oldu ama bu kez de dosyaları indirmiyor downloada basınca bi sure sonra program kapatılacak diyor hata bildir şeklinde...

Dosyaları NSU ile indirin, flaşlamayı NCS ile yaparsınız. :oke:

Eğer siteyi açamazsanız DNS ayarlarınızı 193.140.100.210 / 193.140.100.215 yapın.

NSU'yu kurduktan sonra telefonuzu bağlayın ve güncelleme sürecini başlatın.
Muhtemelen NSU dosyaları indirecek ancak güncellemeye geçince çoğu kişide olduğu gibi "internal error" verecektir. Böyle bir hata verir ve devam etmezse hiç önemli değil.

NSU'yu kapatıp NCS'ye geçin ve bu konuda anlatılan işlemleri yapın.

Böylece Rom dosyalarını NSU ile indirmiş oldunuz, flaşlamayı ise NCS ile yapmış oluyorsunuz.

Kolay gelsin.

seaforce69

Üye

Dosyaları NSU ile indirin, flaşlamayı NCS ile yaparsınız. :oke:

Eğer siteyi açamazsanız DNS ayarlarınızı 193.140.100.210 / 193.140.100.215 yapın.

NSU'yu kurduktan sonra telefonuzu bağlayın ve güncelleme sürecini başlatın.
Muhtemelen NSU dosyaları indirecek ancak güncellemeye geçince çoğu kişide olduğu gibi "internal error" verecektir. Böyle bir hata verir ve devam etmezse hiç önemli değil.

NSU'yu kapatıp NCS'ye geçin ve bu konuda anlatılan işlemleri yapın.

Böylece Rom dosyalarını NSU ile indirmiş oldunuz, flaşlamayı ise NCS ile yapmış oluyorsunuz.

Kolay gelsin.
ben de NSU yüklü ama telefonu gormuyor ki acılmıyor telefon yıldırım ve ayar işareti var ekranda bir türlü halledemedim.. halledemezsem servise yollıcam artık cumadan beri acılmıyor..

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
ben de NSU yüklü ama telefonu gormuyor ki acılmıyor telefon yıldırım ve ayar işareti var ekranda bir türlü halledemedim.. halledemezsem servise yollıcam artık cumadan beri acılmıyor..

Telefonunuzun modeli nedir?

Eğer Rom dosyaları sitemizdeki konularda mevcutsa oradaki linklerden birinden indirin.

Akşama ben TeamViewer ile bilgisayarınıza bağlanıp "dead flaş" atayım.

Bu arada bilgisayarınızda NCS'nin kurulu olması ve Rom dosyalarının hazır olması gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR

seaforce69

Üye

Telefonunuzun modeli nedir?

Eğer Rom dosyaları sitemizdeki konularda mevcutsa oradaki linklerden birinden indirin.

Akşama ben TeamViewer ile bilgisayarınıza bağlanıp "dead flaş" atayım.

Bu arada bilgisayarınızda NCS'nin kurulu olması ve Rom dosyalarının hazır olması gerekiyor.

Model lumia 920 red.. Romları indirdim fakat starta bastıktan sonra tekrar indiriyor, sonra da iki yol var diye hata veriyor :(

- - - Eklendi - - -

offline modda da start butonu aktif olmuyor bu kez neresinde hata yapıyorum anlamadım ki bir turlu

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Model lumia 920 red.. Romları indirdim fakat starta bastıktan sonra tekrar indiriyor, sonra da iki yol var diye hata veriyor :(

- - - Eklendi - - -

offline modda da start butonu aktif olmuyor bu kez neresinde hata yapıyorum anlamadım ki bir turlu

Öncelikle cihazınız kapalı durumda olmalı.
Henüz bilgisayara bağlamayın!

Rom dosyalarının C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products\RM-821 içinde depolandığından emin olun.

Gerekli dil ve bölge ayarlarını yaptıktan sonra NCS'yi çalıştırın.

Açıldığında Work Offline deyin.

Product Support Tool for Store uygulamasına geçin ve köşede online yazıyorsa offline moda alın.

Sol üst tarafta "No Connection"ın seçili olduğundan emin olun.

Daha sonra üstteki menüden Open Product deyip RM-821'i aratın ve bulup seçin.

Ardından Programming>Recovery'i seçin.

Eğer Rom dosyalarınız doğru dizindeyse programın orta kısmındaki bölmede kodu ve sürüm numarasıyla birlikte gösterecektir.

Telefonu bilgisayara bağlayın.

Start butonu aktif olacaktır. Start'a basın.

Rom dosyalarının doğruluğunu kontrol ettikten sonra sizden şu adımları yapmanızı isteyecektir.

1) Ses kısma ve güç tuşlarına birlikte basılı tutun.
2) Titreşim gelene kadar basılı tutmaya devam edin.
3) Titreşim geldikten sonra ekranda beliren Retry düğmesine basın ve flaşlama işlemi başlasın.

Geçmiş olsun.

Flaşlama işlemi bittikten sonra telefonunuzu açarken daha önceki microsoft hesabınızla oturum açmaya,

Açılırken yedekten geri yükleme işlemini yapmaya, (atlarsanız açıldıktan sonra bir daha sıfırlamadıkça yapamazsınız.)

Tüm işlemler bittikten sonra Nokia Sistem Güncellemelerini (Ekran ve dokunma, Ekstra ve bilgi vs) yapmaya,

Özen gösteriniz.

Kolay gelsin.

Üst Alt