Nokia Sunucuları Üzerinden ROM İndirme

Sponsorlu Bağlantılar

seaforce69

Üye

Öncelikle cihazınız kapalı durumda olmalı.
Henüz bilgisayara bağlamayın!

Rom dosyalarının C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products\RM-821 içinde depolandığından emin olun.

Gerekli dil ve bölge ayarlarını yaptıktan sonra NCS'yi çalıştırın.

Açıldığında Work Offline deyin.

Product Support Tool for Store uygulamasına geçin ve köşede online yazıyorsa offline moda alın.

Sol üst tarafta "No Connection"ın seçili olduğundan emin olun.

Daha sonra üstteki menüden Open Product deyip RM-821'i aratın ve bulup seçin.

Ardından Programming>Recovery'i seçin.

Eğer Rom dosyalarınız doğru dizindeyse programın orta kısmındaki bölmede kodu ve sürüm numarasıyla birlikte gösterecektir.

Telefonu bilgisayara bağlayın.

Start butonu aktif olacaktır. Start'a basın.

Rom dosyalarının doğruluğunu kontrol ettikten sonra sizden şu adımları yapmanızı isteyecektir.

1) Ses kısma ve güç tuşlarına birlikte basılı tutun.
2) Titreşim gelene kadar basılı tutmaya devam edin.
3) Titreşim geldikten sonra ekranda beliren Retry düğmesine basın ve flaşlama işlemi başlasın.

Geçmiş olsun.

Flaşlama işlemi bittikten sonra telefonunuzu açarken daha önceki microsoft hesabınızla oturum açmaya,

Açılırken yedekten geri yükleme işlemini yapmaya, (atlarsanız açıldıktan sonra bir daha sıfırlamadıkça yapamazsınız.)

Tüm işlemler bittikten sonra Nokia Sistem Güncellemelerini (Ekran ve dokunma, Ekstra ve bilgi vs) yapmaya,

Özen gösteriniz.

Kolay gelsin.

Sağol ama hepsini denedim mutlaka farklı hatalar veriyor romları indirmekicin download dedigimde ( birhata oluştu diyip programı kapatıyor). romları farklı siteden indirdim offline olarak denedim bu kez de start dedigimde bu hatayı veriyor (EE356AC6_RM821_059Q9M2_1232.2109.1242.1001_027.vpl has invalid signature diyor ). yani hepsini dogru yapıyorum ama ikisinde de farklı hatalar alıyorum..

- - - Eklendi - - -

en iyisi dedigin gibi müsait oldugunda teamwiewerdan halletmek yoksa yarın servise yollıcam artık...

- - - Eklendi - - -

nokia caredan indirebilirsem belki romları hallolacak ama dedğim gibi beklemeye baslıyor ve hata veriyor

- - - Eklendi - - -

Görevde Bekleme tarafından veya onun Exception özelliğine erişilirken Görevin özel durumları gözlemlenmedi. Sonuç olarak, gözlemlenmeyen özel durum sonlandırıcı iş parçacığı tarafından yeniden gönderildi. bu sekilde bir hata

kankam5807

Üye
lumia 620 global rom listesi varmı acaba

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
omları farklı siteden indirdim offline olarak denedim bu kez de start dedigimde bu hatayı veriyor (EE356AC6_RM821_059Q9M2_1232.2109.1242.1001_027.vpl has invalid signature diyor ).

İndirdiğiniz rom dosyalarıyla ilgili (muhtemelen indirmeden kaynaklı) bir sorun olabilir.
Bağlantısı hızlı ve temiz bir yerde herhangi bir duraklama, yavaşlama veya kesintiye uğramadan romları indirerek offline modda daha önceki yorumumda anlattığım adımları tekrar deneyin. Sonucun başarılı olduğunu göreceksiniz.

sameet33

sameet33

Üye
romlar kaldırılmadı dimi arkadaşlar?

respection123

Üye
Status Yazıyor. Orda Kalıyor ve Sonra Error Hata geliyor Recovery hatası

Edit: Sorunu Halletim

Son düzenleme:
ardacumhur

ardacumhur

Üye
    Konu Sahibi
ardacumhur

ardacumhur

Üye
    Konu Sahibi
XP olmayan bilgisayarlarda görüntüleme dili ayarlarını ve bölge ayarlarını ingilizce olarak yaptıkları zaman Recovery butonunu aktif olarak görebilirler :good:

• Beğen
Tepkiler: respection123
OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
:tşk:

alyuz41

alyuz41

Üye
Merhaba, 820'ye 925Rom atabilirmiyiz, yani böyle değişiklikler olabilirmi?

ardacumhur

ardacumhur

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba, 820'ye 925Rom atabilirmiyiz, yani böyle değişiklikler olabilirmi?

Hayır, çünkü her cihazın içerisinde bulunan donanım farklı. Buna uygun yazılım yapılıyor. Attığınız takdirde cihazınız brick olabilir(tuğla olarak da adlandırılıyor). Bu şekilde tamamen kullanılmaz hale geliyor ve garanti dışı kalabiliyor.

slmrt

slmrt

Üye
Global olanlarda türkçe dersteği var demi ? turkcell yazısı gitsin istiyorumda

ardacumhur

ardacumhur

Üye
    Konu Sahibi

kaloskes

Üye
NCS yi açılış aşamadında daha bu hatayı veriyor.
'Fuse.FuseLoaderClass' türündeki COM nesnesi 'Fuse.IFuseLoader' arabirim türüne atanamadı. '{D8598A00-8A23-4DF3-8B03-0345E6F52086}' IID'sine sahip arabirim için COM bileşenindeki QueryInterface çağrısı aşağıdaki hatayla başarısız olduğundan bu işlem başarısız oldu: Böyle bir arabirim desteklenmiyor (HRESULT özel durum döndürdü: 0x80004002 (E_NOINTERFACE)).
konum: System.StubHelpers.StubHelpers.GetCOMIPFromRCW(Object objSrc, IntPtr pCPCMD, IntPtr& ppTarget, Boolean& pfNeedsRelease)
konum: Nokia.CareSuite.Connectivity.FuseConnectivity.LoadFuse()
konum: Nokia.CareSuite.MultiImeiReader.MultiImeiReader.Main()

DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
1520 çıkımıyor neden olabilir?

Üst Alt