Beraber Yazacağımız İlk Uygulamaya Karar Verelim!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
Beraber Yazacağımız İlk Uygulamaya Karar Verelim!
Merhaba,

Birkaç gündür sizlerle beraber fikir paylaşımlarında bulunuyoruz ve sizlerle daha yakından tanışmak ve sizlerle beraber bir şeyler yapmaya karar verdim.

Öncelikle kendimi tanıtayım. Ben Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Tuğrul Emre Atalay. 5-6 ay önce Windows Phone'da uygulama geliştirmeye başladım ve bazılarınızı da bildiği üzere Marketplace'te 8 uygulamam var. Microsoft Türkiye'nin Windows Phone Application Develepment yarışmasını kazanıp Nokia Lumia 800'ü elde ettikten sonra Windows Phone üzerine çalışmalarımı arttırdım. Ancak bir süre sonra staj başvurum direk işe alınmam ile sonlanınca Windows Phone'a ara vermek zorunda kaldım. Şirket şu an benden SilverLight çalışmalarımı arttırmamı istedi ve ben de eğer onlar için de uygun olursa Windows Phone uygulamaları yazmaya devam edeceğim içerisinde SilverLight kullanarak.

Şimdi gelelim işimize, kafamda eğer şirket ile görüşmeler olumlu geçerse sizlerin en çok istediği ve benim alanıma giren uygulamaları, sizlerle fikir paylaşımında bulunarak sizlerle beraber yazmayı düşünüyorum.

Şimdiden başlayalım hatta, benden en çok nasıl bir uygulama talep edersiniz? Şunu eklemek istiyorum TV programları ve oyunlar aslında benim alanıma girmiyor. Onlar belki daha sonra olabilirler ancak şu an değil :). Fikirlerinizi bekliyor olacağım. Tartışamaya açık bir konu, karar sizin.

• Beğen
Tepkiler: PureFood, cesurpolis61, Cihanî Sultan ve 1 kişi daha

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Flash içeriği HTML'ye dönüştüren bir takım kodlar vardı.Onları kullanan bir tarayıcı mümkünse herkesin işine yarayacaktır.

- - - Eklendi - - -

Şimdiden kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: teAtalay
dücane

dücane

Üye
Öncelikle böyle bir konu actigin icin cok tesekkür ederim, güzel düsünmüssün.

Ben senden sahsen sadece bir hadis kitabi isterim, ister Imam Buhari nun olsun, iste kütüb-i sitte ya da riyazussalihin, cünkü markette türkcesi malesef yok. Bazilarina sacma gelebilir, fakat benim icin büyük,bor eksiklik.

InsAllah bir seyler yapabilirsin...

Bu Mesaj Mobil Sürümden Gönderildi

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR, teAtalay ve Cihanî Sultan
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye

Ben senden sahsen sadece bir hadis kitabi isterim, ister Imam Buhari nun olsun, iste kütüb-i sitte ya da riyazussalihin, cünkü markette türkcesi malesef yok. Bazilarina sacma gelebilir, fakat benim icin büyük,bor eksiklik.

Önceden yazdığı uygulamalara oranla bu yazdığın çok basit :)Zaman bulabilirse onun için çocuk oyuncağı yani.

dücane

dücane

Üye

Önceden yazdığı uygulamalara oranla bu yazdığın çok basit :)Zaman bulabilirse onun için çocuk oyuncağı yani.

Elbette öyledir üstadim...
Dedigim gibi kendi sahsi görüsüm sadece, benim icin büyük bir eksiklik. Lütfen kimse yanlis anlamasin...

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
şöyle güzel bir rehber uygulaması olsa önemli numaralar bulunduğumuz ildeki devlet kurumları vs. sonradan kendimizde numara ekleyebilsek sık aranan özel gibi kısımları olsa diğer bi uygulama da andoid den çok beğendiğim numara sorgulama seni arayan numarayı yazıyorsun rehber kayıtlarında geçiyorsa adını soyadını veriyor bir nevi ücretsiz 118 80 li numaralar gibi

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Öncelikle böyle bir girişimi bizlerin fikirleriyle şekillendirmeye karar verdiğin için teşekkürler.

Herkes kendi düşünce ve beğenisine göre uygulama belirtecektir mutlaka.
O yüzden zorlu bir konu olacak senin için.

Ancak ben gerçekten mağazada az bulunan, telefonu kullanırken epey fayda sağlayabilecek bir uygulama olmasından yanayım.

Biraz düşüneyim :hmmm

• Beğen
Tepkiler: serinaga ve teAtalay
yşm

yşm

Üye
Flash içeriği HTML'ye dönüştüren bir takım kodlar vardı.Onları kullanan bir tarayıcı mümkünse herkesin işine yarayacaktır.

- - - Eklendi - - -

Şimdiden kolay gelsin.

aynen benim istediğimde böyle bişey. Arkadaşa katılıyorum bunu yaparsanız çok çok iyi olur

• Beğen
Tepkiler: teAtalay ve Cihanî Sultan
salda15

salda15

Üye
güzel bir Video Oynatıcı yap altyazı eklenebilsin, bu beyleri wp8 in işkencesinden kurtar :)

alo123

Üye
Kutucuklara arka plan resmi koyabildiğimiz bir uygulama güzel olabilir. Aslında böyle bir uygulama mağazada vardı sanırım ama ne istediğimiz resmi koyabiliyorduk nede istediğimiz uygulamayı atayabiliyorduk.

Dementor61

Üye
Güzel bir tarayıcı çok iyi olur.

• Beğen
teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi

- - - Eklendi - - -

Şimdiden kolay gelsin.

Öncellikle teşekkürler, fikriniz gayet güzel, ancak başta da söylediğim gibi biraz beklemek istiyorum, çünkü bir projeye başladığımda en iyisini yapmaya çalışacağım ve baya vaktimi alacak. İnşallah anlatabilmişimdir.

- - - Eklendi - - -

Öneriniz için teşekkür ederim, sunduğunuz uygulamanın kod bakımından bir önemi yok tasarım işi sadece ve çok iyi, güvenilir bir kaynak gerekir. Bu da olabilir tabii ki, bekleyeceğim.

- - - Eklendi - - -

şöyle güzel bir rehber uygulaması olsa önemli numaralar bulunduğumuz ildeki devlet kurumları vs. sonradan kendimizde numara ekleyebilsek sık aranan özel gibi kısımları olsa diğer bi uygulama da andoid den çok beğendiğim numara sorgulama seni arayan numarayı yazıyorsun rehber kayıtlarında geçiyorsa adını soyadını veriyor bir nevi ücretsiz 118 80 li numaralar gibi

Evet bu da iyiymiş, ancak 2. söylediğiniz için bu hizmeti sunan ya da bana ücretsiz verecek bir şirket lazım ki bu iş biraz yaş. İlk fikriniz için de olumlu düşünüyorum, bekleyeceğim.

- - - Eklendi - - -

Öncelikle böyle bir girişimi bizlerin fikirleriyle şekillendirmeye karar verdiğin için teşekkürler.

Herkes kendi düşünce ve beğenisine göre uygulama belirtecektir mutlaka.
O yüzden zorlu bir konu olacak senin için.

Ancak ben gerçekten mağazada az bulunan, telefonu kullanırken epey fayda sağlayabilecek bir uygulama olmasından yanayım.

Biraz düşüneyim :hmmm

:) merakla bekliyorum.

- - - Eklendi - - -

güzel bir Video Oynatıcı yap altyazı eklenebilsin, bu beyleri wp8 in işkencesinden kurtar :)
Bu iş ile ilgili hiç bir bilgim yok maalesef ama ileride öğrenebilirsem ilk yapacağım iş fikriniz olacaktır.

- - - Eklendi - - -

Kutucuklara arka plan resmi koyabildiğimiz bir uygulama güzel olabilir. Aslında böyle bir uygulama mağazada vardı sanırım ama ne istediğimiz resmi koyabiliyorduk nede istediğimiz uygulamayı atayabiliyorduk.

Net konuşmuyorum ancak benim yazacağım uygulamamın başka bir uygulamaya ulaşabilme yetkisi yok. Ama Task'lardan bahsediyorsanız, Bluetooth, Mobile Network gibi bunlar olabilir ama kötü yanı bunlarla ilgili onlarca uygulama var. Ancak fikir güzel olabilir bu da.

- - - Eklendi - - -

Güzel bir tarayıcı çok iyi olur.

Tarayıcı olayı da aslında olumlu geliyor. Bu da olabilir. Sadece Cihani Sultan'ın dediği olayı yapabilir miyim bilmiyorum.

IVI-Elia

Üye
Aslında bir fotoğraf düzenleme uyg. olabilir.Mağazada var hatta Yaratıcı Stüdyo ve Fotor gibi kalitelileri de var ama.Çok kapsamlı bir şey yapabilir misiniz? Ben fotoğraflarla uğraşan biriyim bu hem benim hem de birçok kişinin işine yarar.Bu arada siz bilirsiniz ama çok guzel bir uyg. yaptığınızda reklam yerine makul bir ücreti olursa iyi olur.Satın alırım ama reklamlar sinir bozucu

• Beğen
teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
Aslında bir fotoğraf düzenleme uyg. olabilir.Mağazada var hatta Yaratıcı Stüdyo ve Fotor gibi kalitelileri de var ama.Çok kapsamlı bir şey yapabilir misiniz? Ben fotoğraflarla uğraşan biriyim bu hem benim hem de birçok kişinin işine yarar.Bu arada siz bilirsiniz ama çok guzel bir uyg. yaptığınızda reklam yerine makul bir ücreti olursa iyi olur.Satın alırım ama reklamlar sinir bozucu

Söylediğiniz şey çok güzel, ben de fotoğrafçıyım zaten direk yan mesleğim.:) Ancak bu konuda onları geçebileceğimi sanmıyorum. Store'daki uygulamalar hele ki Microsoft ve Nokia'nınkiler, Creative Studio'nunkiler çok çok profesyonelce. Profesyonelliğe adım attığım günlerde bu programı beraber yazarız :)

ozgur2323

ozgur2323

Üye
Öncelikle çok iyi düşünmüşsün tebrik ederim seni arkadaşım.Bizim en büyük sorunumuz tarayıcıdır bir kıyaslama yaptıklarında crome actıklarında bızım i.e 1 sene geriden gelıo yavaşlıktan crome benzerı bişey tasarlayabılsen emın ol en çok ındırılen uygulama olur eger destek verırısen sevınırz sımdıden kolay gelsın.

• Beğen
kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Konu için teşekkür ederim böyle bir konu olduğunu görünce bir kez daha mutlu oldum hem senin böyle düşünmen hemde maxicep wp8 kullanıcılarına böyle bir fırsat sunman gerçektende çok güzel birşey sevindirici :)

Telefonumuz gerçekten güzel mağazamızda çoğu uygulama var eksik yada artı yönleriyle fakat benim bir isteğim var.Ana menü kısmında arka plana resim ekleme gibi bir program yapabilir misin?Mağazada böyle bi program vardı ama imkanları kısıtlıydı diye hatırlıyorum bende silmiştim.Görsellik açısından güzel olur birde mağazada buna dair program az olduğu için güzel birşey yaparsan gayet iyi sonuçlar alabilirsin gibime geliyor :oke:

• Beğen
drangela61

drangela61

Üye
Güzel bir bilgi yarışması olsa kimse hayır demezdi diye düşünüyorum çünkü hala bir bilgi yarışmamız yok..
saygılar

teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle çok iyi düşünmüşsün tebrik ederim seni arkadaşım.Bizim en büyük sorunumuz tarayıcıdır bir kıyaslama yaptıklarında crome actıklarında bızım i.e 1 sene geriden gelıo yavaşlıktan crome benzerı bişey tasarlayabılsen emın ol en çok ındırılen uygulama olur eger destek verırısen sevınırz sımdıden kolay gelsın.

Öncelikle ben de öyle düşünüyorum. Tarayıcı büyük sıkıntı ama Windows Phone, developer'ına ekstra hiç bir imkan sunmuyor. Sadece verdiği şeyleri kullanabiliyorsunuz. Masaüstü programlama gibi esneklik yok. Bu konuda tek esneklik Nokia ve Microsoft Studios'a ait. Sadece onlar istediklerini yapabiliyorlar. Tarayıcı yazarım ancak yazacağım tarayıcı zaten internet explorer'ı kullanacak ki şu an bütün tarayıcılar Marketplace'te Nokia hariç bunu kullanıyor ki Nokia da kullanıyor olabilir. Benim yapacağım sadece ekstra tasarım ve görevler olabilir. Mesela geçmiş sayfası, en son girdiğim sayfalar, en çok girilen sayfalar girişi(Google Chrome gibi) vb. olacaktır. İsterseniz bunu yapabilirim.

• Beğen
Tepkiler: ozgur2323
boyabatlı

boyabatlı

Üye
aynen benim istediğimde böyle bişey. Arkadaşa katılıyorum bunu yaparsanız çok çok iyi olur

Arkadaşım öncelikle böyle bir yola çıktığın için teşekkür ederim Gerçekten ben şahSen andiroid kullanıyorum flash desteği yok diye lumia serisine bakmıyorum çok güzel olur birde tüm formatları oynatacak video oynatıcı olsa iyi olur bu video oynatıcıyı nokia ya bile mail atmıştım Symbian için yapmadılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...