Bildirim Merkezi Konsepti : HyperSpace | Windows Phone

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ardacumhur

ardacumhur

Üye
    Konu Sahibi
Bildirim Merkezi Konsepti : HyperSpace | Windows Phone
Bildirim Merkezi Konsepti

Bu konseptte bildirim merkezimize her sayfadan her an erişilebiliyor.Geri tuşunu basılı tuttuğumuzda çıkan ekrana birleşik bir biçimde düşünülmüş.

Bunun sebeplerinden biri de her an ulaşılabilecek bir bildirim merkezi olması isteği.Uygulamaların sağ tarafında yer alıyor ve bize dikey bir biçimde bildirimlerimizi gösteriyor.Bize bir bildirim geldiğimde üzerine dokunup işlem yapabiliyoruz yada boş verip kaybolmasını sağlayabiliyoruz.

İşlem yapmadığımızda artık kaybolmayacak ve ekranın sağ tarafına uçar gibi yapacak.Saklanacak ve bizi bekleyecek.Eğer bu bildirimi kaçırdıysanız artık tam olarak kaçırmış sayılmayacaksınız ve bildirim merkezinizin sağ tarafında ona ulaşabileceksiniz.

Nasıl kullanıldığına bir göz atalım:

Sizler bu konsept hakkında neler düşünüyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: Web Designer, n000k, bulutsuzgece ve 2 diğerleri

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Bence fikir olarak gayet iyi bi fikirmiş :oke:

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Konu için teşekkürler kardeşim.

Güzel düşünülmüş, fakat ben arayüzde iken sağa kaydırdığımızda bildirimler merkezine ulaşmamızın daha basit ve daha kullanışlı olacağını düşünüyorum.

ardacumhur

ardacumhur

Üye
    Konu Sahibi
Abi şimdi mesela Nokia Müzik uygulamasındayız,sağa sola kaydırabildiğimiz ekranlar var uygulamanın içinde.

Ama bildirimlere ulaşmak istiyoruz.Senin dediğin şekilde yaparsak o uygulamayı kapatmak yada çıkmak zorunda kalırız.Yoksa sağa çektiğimizde nokia Müzik'in içinde gezeriz.

Ama bunların düşüncesine göre çıkmıyoruz,geri tuşunu basılı tutuyoruz, bildirime bakıyoruz ve devam etmek istediğimiz uygulamaya dönüyoruz.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Abi şimdi mesela Nokia Müzik uygulamasındayız,sağa sola kaydırabildiğimiz ekranlar var uygulamanın içinde.

Ama bildirimlere ulaşmak istiyoruz.Senin dediğin şekilde yaparsak o uygulamayı kapatmak yada çıkmak zorunda kalırız.Yoksa sağa çektiğimizde nokia Müzik'in içinde gezeriz.

Ama bunların düşüncesine göre çıkmıyoruz,geri tuşunu basılı tutuyoruz, bildirime bakıyoruz ve devam etmek istediğimiz uygulamaya dönüyoruz.
Ben de mesela Nokia Müzik uygulamasında iken home tuşuna basıp sağa kaydırarak bildirim merkezine ulaşmayı düşünmüştüm. Haklısın senin söylemindeki kullanış şekli daha basitmiş. :oke: açıklama için ayrıca teşekkürler kardeşim.

PureFood

PureFood

Üye
Yukardan açılır pencere gibi olsa daha güzel ama diğer iki platform da aynısı kullanıyor. O yüzden yana kaydırıp bildirimlere ulaşmak Windows Phone'a özgü olacaktır..

ardacumhur

ardacumhur

Üye
    Konu Sahibi
Yukardan açılır pencere gibi olsa daha güzel ama diğer iki platform da aynısı kullanıyor. O yüzden yana kaydırıp bildirimlere ulaşmak Windows Phone'a özgü olacaktır..

Aynen ;)

Bence bu ekranda uygulamaların olduğu kart'lara da bir kapatma sembolü (X) gelirse tadından yenmez :)

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye

Aynen ;)

Bence bu ekranda uygulamaların olduğu kart'lara da bir kapatma sembolü (X) gelirse tadından yenmez :)
:evet: katılıyorum, androidde olduğu gibi (yukarı yada aşağı) sürükleme ile kapatmakta fena olmaz hani. :)

serinaga

serinaga

Üye
Konu için teşekkürler kardeşim.

Güzel düşünülmüş, fakat ben arayüzde iken sağa kaydırdığımızda bildirimler merkezine ulaşmamızın daha basit ve daha kullanışlı olacağını düşünüyorum.

Bencede sağa kaydırma, yada belle de olduğu gibi üstten bir kaydırma da olabilir. Geri tuşuna birkaç sn. basılı tutmak ciddi zaman kaybı olur ...

pirenuri

pirenuri

Üye
Süper bir şey :)

IVI-Elia

Üye
Bence Windows tuşuna iki defa basma ile bu işi gerçekleştirebiliriz...

kursatalpkaan

kursatalpkaan

Üye
güncelleme olarak mı gelecek bunlar hep

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Haber için teşekkürler kardeşim, eline sağlık.
Gayet güzel bir konsept.
Bir tane de bağlantı kısayolları için yapsalar ne güzel olur :kıskıs:

nanotex

nanotex

Üye
Yukarıdan inen bar forever :)

DenizhaNq

DenizhaNq

Üye

bildirim merkezi için en dibden sağa çekmek yeterli olacaktır. müzik uygulamasında da engel olmayacaktır. diğer türlü olmasından bencede daha iyi olur

- - - Eklendi - - -

veya telefonun arkasan iki kez vursak bildirim merkezi soldan içe gelse manyak olurdu :D:D

ardacumhur

ardacumhur

Üye
    Konu Sahibi
Sallayıp çıksın fln :kop2:

ardacumhur

ardacumhur

Üye
    Konu Sahibi
Evet abi balık tutma uygulaması vardı WP'da var mı bilmiyorum da telefonu sallıyorsun ileriye doğru, olta atıyor ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt