Samsung Not2 deki üzücü sorun.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
aleranol

aleranol

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Not2 deki üzücü sorun.
Birçoğunuz samsung dandik dayanıksız telefon yapıyor diyordunuz değilmi? Evet haklısınız cidden dandik. Neden böyle yazdım derseniz anlatayım.
Hikâyemiz telefonu aldığım gün başladı. Satın aldığım avea bayiisinde telefonu satan adam mat koruyucuyu vermek için diretti ve babamda tamam alalım dedi. Halbuki ben görüntüyü bozduğu için sevmiyordum. Neyse.
Arabada eve dönerken fark ettim ekranın sağ üst köşesinden 2 cm aşağıda yaklaşık 1.5cm çapında bir nokta kalemi algılamada zorluk çekiyor, zaman zaman hiç algılamıyordu. Nadiren doğru yazıyordu. Bende koruyucudan dedim bişey olmaz dedim 3-4 ay kullandım. Dün ise artık soru çözerken iyice sorun yarattığı için koruyucuyu kaldırdım ve anladım ki ekran sorunlu. Aslında Samsung almayacaktım ama ihtiyaç ve özellik dahilinde aldım.
Şimdi telefon garantiye gidecek. Bence samsung alirken önce ekranı kapağı vs. Deneyin.
Amacım bilgilendirmek ve bilgi almak.

Gelelim soruna.
1.Servise elden vericem. Sorun çıkarmı?
2.Telefon romlu durumda. Sayaç 1 ve diğerleri doğal olarak custom.
Triangle away ile sıfırlama yapınca sayaç yine 1 olarak kalıyor. Orjinalde official oluyor ancak sayaç yine 1. Kernel triangle destekli ama herzaman yes(1 count) yazıyor. 3.defa telefonla ilgili yardıma ihtiyacım var. İlgilenen ve bilgilenen arkadaslara teşekkür ederim.
Ne yapmalıyım?
[/SIZE]

gkcll

gkcll

Üye
geçmiş olsun sonuna kadar hak veriyorum ben samsunga tövbeliyim benim yerime işe gidecek bir telefon yapsa gözümde 5, para etmez
bende galaxy s vardı bi ara köşelerin boyası döküldü altında beyaz çıktı telefon cular 150 saydı kasa gidik dedi malzemeden çalan insanları keken illet firma android alırsam htc sony
nokia android de girse yerlerde sürünürdü zaten çıkardığı windows phone telefona kimsenin bakmadığı gibi

aleranol

aleranol

Üye
    Konu Sahibi
geçmiş olsun sonuna kadar hak veriyorum ben samsunga tövbeliyim benim yerime işe gidecek bir telefon yapsa gözümde 5, para etmez
bende galaxy s vardı bi ara köşelerin boyası döküldü altında beyaz çıktı telefon cular 150 saydı kasa gidik dedi malzemeden çalan insanları keken illet firma android alırsam htc sony
nokia android de girse yerlerde sürünürdü zaten çıkardığı windows phone telefona kimsenin bakmadığı gibi

Bende tövbeliydim ama ne yapalım. Şimdi pişman oldum resmen. Hani fabrikadan çıkınca test ediliyordu?:sahan:

PriZm

PriZm

Üye
Benim S1'in halini görmek istemezsiniz.Telefoncu 400 veririm dedi.

S1'in özellikle yan aliminyum plakalar gerçekten dandik.Ama kasa sağlam.Ekran neredeyse kırılmaz

konuya gelince..

Geçmiş olsun.Ancak böyle şeylerle Samsung'u suçlamak değil alırken 2 kere kontrol etmek gerekiyor..

sonuçta arızalı mal illa Samsung da olmaz.Nokia'nında fabrikasyon hasarlı ürünü olabiliyor...

Tamamen sorunsuz olacak diye bir kaide yok.

___kaptan___

___kaptan___

Üye
Çok geçmiş olsun kardeşim yaa :( gerçekten üzüldüm senin adına :( İnşallah serviste sorun tamamen çözülür ve pişmanlığından eser kalmaz diye ümid ediyorum kardeşim :(

Kerim.

Kerim.

Üye

S1'in özellikle yan aliminyum plakalar gerçekten dandik.Ama kasa sağlam.Ekran neredeyse kırılmaz

konuya gelince..

Geçmiş olsun.Ancak böyle şeylerle Samsung'u suçlamak değil alırken 2 kere kontrol etmek gerekiyor..

sonuçta arızalı mal illa Samsung da olmaz.Nokia'nında fabrikasyon hasarlı ürünü olabiliyor...

:good:

aleranol

aleranol

Üye
    Konu Sahibi
Çok geçmiş olsun kardeşim yaa :( gerçekten üzüldüm senin adına :( İnşallah serviste sorun tamamen çözülür ve pişmanlığından eser kalmaz diye ümid ediyorum kardeşim :(

Sağol kardeşim inşallah hallolacak.

- - - Eklendi - - -

konuya gelince..

Valla abi samsungu suçluyorum. Hani kontrol ediliyordu. Bu kadar saçma bir sorun olamaz. Sanırım dünyada ilk benim bu konuda. Zaten ben kontrol bile etmeden avea çalışanı çok bildiği için koruyucuyu taktı ekran bozuk çıktı. Önce bayiye gidip kavga edicem sonra da kendim garantiye vericem.
Yalnız sayaç nasıl hallolacak hala bulamadım. Yes 1 count çok canımı sıkıyor. Eğer sorun çıkarsa 1.900 verdim buna resmen elimde kalı servisciler. Bana şu sıfırlamayi pm atarmisin detaylica şimdi çıkmam gerekte.

PriZm

PriZm

Üye

Valla abi samsungu suçluyorum. Hani kontrol ediliyordu. Bu kadar saçma bir sorun olamaz. Sanırım dünyada ilk benim bu konuda. Zaten ben kontrol bile etmeden avea çalışanı çok bildiği için koruyucuyu taktı ekran bozuk çıktı. Önce bayiye gidip kavga edicem sonra da kendim garantiye vericem.
Yalnız sayaç nasıl hallolacak hala bulamadım. Yes 1 count çok canımı sıkıyor. Eğer sorun çıkarsa 1.900 verdim buna resmen elimde kalı servisciler. Bana şu sıfırlamayi pm atarmisin detaylica şimdi çıkmam gerekte.

Suçlayabilirsin tabiki.Ancak öyle bir şekilde anlatıyorsunki sanki bu tür fabrikasyon sorunlar sadece Samsung'da oluyor :)

PriZm

PriZm

Üye
Şu 150 tl 2. el fiyatı olayına gelince..

Bu, telefonculara sorduğumda 350-450 tl arası fiyat çıkartılan telefonum.Ekranda tek kılcal çizik yok ve kasada sadece görünümü bozuldu.

Edit:Benim için dışı değil içi önemli tabi :D

Ekli dosyalar

alenkolik

alenkolik

Üye
Pireye kızıp yorgan yakmayalim. Hele hele bu telefon note 2 ise. Her marka telefonda bu tür sorunlar oluyor. Bu durumun Samsung gibi bi markanin hep kötü ürün çıkardığı anlamına gelmez. Birazda telefonu nasıl kullandığımız üzerinde duralim. Bu durumda nokianin birçok unsur yüzünden dükkan kapatmasi gerekirdi mesela. Neyse geçmiş olsun en kısa zamanda sorun çözülür umarım.

tapatalk

tapatalk

Üye
abi sen ne abarttın böyle ya ver servise yapsınlar yapamazlarsa sana yeni note2 vericekler ben nokiac3 den sonra hep samsung kullandım daha 1 kere servise gitmedim nerde nasıl bişey bilmiyom valla

Krofessional

sana boyle bir sey denk geldi diye suçlayamazsın servis sonuçta değiştirecek uçakta patlayan iphoneları alev alan ipodları biliyoruz..

fk555897

fk555897

Üye
Ben iPhone 4, 4S ve 5 kullandım. 5 i hala kullanıyorum. Babamda Note 2 kullanıyor. Telefonda bir sorun çıkmadı arada telefonu değiştiriyorum. Güzel telefon ama iPhone'un kalitesinden vazgeçmem.

aleranol

aleranol

Üye
    Konu Sahibi
Pireye kızıp yorgan yakmayalim. Hele hele bu telefon note 2 ise. Her marka telefonda bu tür sorunlar oluyor. Bu durumun Samsung gibi bi markanin hep kötü ürün çıkardığı anlamına gelmez. Birazda telefonu nasıl kullandığımız üzerinde duralim. Bu durumda nokianin birçok unsur yüzünden dükkan kapatmasi gerekirdi mesela. Neyse geçmiş olsun en kısa zamanda sorun çözülür umarım.

Vallahi ne yalan söyleyeyim ekranın kontrol edilmemesi heralde aradan kaçmış olmasi gibi birşey. Çok sinirim bozuldu. Daha önce c7nin anakartini yakmistim. Onda benim aşırılığimdi ama yine olmuştu. Sinirimi bozan ben bukadar para veriyorum ve ekran hatalı. Ha bede de suç var s...rim jelatini der fırlatıp denerdim ama ne yapayım :S inşallah yapacaklar.

- - - Eklendi - - -

abi sen ne abarttın böyle ya ver servise yapsınlar yapamazlarsa sana yeni note2 vericekler ben nokiac3 den sonra hep samsung kullandım daha 1 kere servise gitmedim nerde nasıl bişey bilmiyom valla

Şimdi alinti yapıcam arkadaşlar bana abarttin demiş ama hani abi şu telefon nasıl kaçar aradan ya? Aletleri bozuk heralde kaçırmışlar. Ben yaklaşık 1.5 yıldır çok az pc kullandım o da telefondaki romlar yamalar vs için. 4 aydır servise de veremedim sürekli kullanıyorum. Samsung bence yazılıma abanip diğerlerini bariz es geçiyor. Mesela one x teki kasa ile s3 arasında dağlar var. Amacım hem şu sayacı iyi anlamak hemde bir kez daha samsung başta olmak üzere dikkat edilmesi gerektiğini vurgulamak.

- - - Eklendi - - -

sana boyle bir sey denk geldi diye suçlayamazsın servis sonuçta değiştirecek uçakta patlayan iphoneları alev alan ipodları biliyoruz..

....

- - - Eklendi - - -

Ben iPhone 4, 4S ve 5 kullandım. 5 i hala kullanıyorum. Babamda Note 2 kullanıyor. Telefonda bir sorun çıkmadı arada telefonu değiştiriyorum. Güzel telefon ama iPhone'un kalitesinden vazgeçmem.

....

alenkolik

alenkolik

Üye
Sıkıntı yapma varsa bi imalat hatası bunu telafi eder samsung. Böyle bi sorun yaşaman benide üzdü ki note2 yi nasıl takip ettiğini çok iyi biliyorum. Hayirlisiyla yaptir telefonu ve kaldigimiz yerden devam edelim. Elindeki cihaz öyle bir kalemde silinip atılacak bi cihaz değil.

aleranol

aleranol

Üye
    Konu Sahibi
İşte beni çıldırtan nokta bu :off: kaç kere rom değiştirdim bu yüzden belki geçer hadi geçecek diye. Ekran patcherli yükledim kaldırdım neler neler denedim saçma sapan. İnşallah yapılacak. İyi dileklerin için Sağol.

MaxipmaN

Üye
olabilir böyle sorunlar kasa biraz dandik evet

Yunkaai

Yunkaai

Üye
Bırakın arkadaşlar.Arkadaşım s3 ünü sırada otururken cebinden düşürdü.Silikon kılıf olmasına rağmen ekran pert.Yazılar filan yeşile döndü dokunmatik çalışmıyo.

Kerim.

Kerim.

Üye
S3 dayaniksiz kabul ama cogu telefonu saglam samsungun:oke:adi cikmis sadece.

tapatalk

tapatalk

Üye
senin yüzünden darbe aldıysa adamlar test yapıyodur açıl bize ben yalan uydururum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt