Android kullanan arkadaşlardan birazcık öneri istiyorum...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DERBEDER-34-

Üye
    Konu Sahibi
Android kullanan arkadaşlardan birazcık öneri istiyorum...
Arkadaşlar kendim iphone kullanıcısıyım ama abimdeki telefonu inceledikçe androiddeki özgürlüğü farkedip bende ikinci bir tel. almaya karar verdim,istediğim 2 model var GALAXY S 2 yada S.ERİKKSON XPERİA ARC S ...
ama aklımda bir kaç soru ve iki cihazın eksi artıları var,ikisinide az çok inceledim mesela samsungun en güzel yönü duyduğuma göre hemen hemen marketteki (yani play store) tüm uygulamalarla uyumu.. kamerası ve dahili hafızası(16gb) da cazip geliyor..
sony ise tasarımı ve bence daha çekici menüsü ve cam gibi ekranıyla ilgi çekici geliyor ama dahili hafıza çok azmış card desteğiyle bişeylere benziyor ancak...
aklıma takılan şey arc s fiyat olarak daha cazip ve keseme uygun ama duyduğum kadarıyla çevremde her uygulama ona (yani sony eriksonlara) uymuyor ve çalıştırmıyormuş hata veriyormuş,acaba böyle bişey varmı,çünkü bu benim için çok önemli play store sürekli kullanacağım...
cevap yazan herkese şimdiden teşekkürler.....

oleytoo

oleytoo

Üye
Arkadaşlar kendim iphone kullanıcısıyım ama abimdeki telefonu inceledikçe androiddeki özgürlüğü farkedip bende ikinci bir tel. almaya karar verdim,istediğim 2 model var GALAXY S 2 yada S.ERİKKSON XPERİA ARC S ...
ama aklımda bir kaç soru ve iki cihazın eksi artıları var,ikisinide az çok inceledim mesela samsungun en güzel yönü duyduğuma göre hemen hemen marketteki (yani play store) tüm uygulamalarla uyumu.. kamerası ve dahili hafızası(16gb) da cazip geliyor..
sony ise tasarımı ve bence daha çekici menüsü ve cam gibi ekranıyla ilgi çekici geliyor ama dahili hafıza çok azmış card desteğiyle bişeylere benziyor ancak...
aklıma takılan şey arc s fiyat olarak daha cazip ve keseme uygun ama duyduğum kadarıyla çevremde her uygulama ona (yani sony eriksonlara) uymuyor ve çalıştırmıyormuş hata veriyormuş,acaba böyle bişey varmı,çünkü bu benim için çok önemli play store sürekli kullanacağım...
cevap yazan herkese şimdiden teşekkürler.....
ben xperia neo v kullanıyorum ve çalıştıramadıgım hiçbir şey yok telefonda arc s neo v den daha üstün bir cihaz uygulama konusunda arc s in bi farkı olcanı sanmam

• Beğen
Tepkiler: DERBEDER-34-
Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
ancak arada işlemci ve gpu farkıda var bunuda göz önünde bulundurun.

• Beğen
YsF_90

YsF_90

Üye
hem galaxy hem xperia kullanmış biri olarak yardımcı olayım sana. tasarım şıklık yönünden alacaksan xperia derim. xperia da galaxy gibi her uygulamayı çalıştırı iki telefon arasında bu konuda bir fark yok dert etme onu. iki telefon da zaten hemen hemenaynı özelliklere sahip yalnız sana şu farkı anlatıyım ki bu fark büyük ihtimalle seni galaxy ye yönlendirecektir. xperia arc s in uygulama için 320 mb gibi kısıtlı bir hafıza kapasitesi var. bir diğer deyişle marketten yüklediğin her uygulama belirli bir miktarda yer kaplıyor. örneğin facebook uygulaması 20 küsür mb. yani eğer aynı anda fazla uygulama barındırmak istiyorsan telefonunda xperia ile pek mümkün olmaz. elbette 320 mb az bir hafıza değil nerden bakılsa 50 uygulamaya eşdeğer gelir ortalama ama yinede kısıtlı sonuçta. root ederek hafıza kartını root gösterip bu hafızayı artırabilirsin yalnız bu durum telefonu garanti dşı bırakır. galaxy e böyle bir kısıtlama yok diyemem, elbette var ama dahili hafızası fazla olduğu için bu kapasite en azından 3 gb olur (galaxy s 8 gb'ta öyle idi, s2 16 gb'ta elbette daha fazladır...

• Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...