Htc One X Yardım ???

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
TranceBabe35

TranceBabe35

Üye
    Konu Sahibi
Htc One X Yardım ???
Arkadaşlar hepinize merhabalar.One x alalı 5 gün oldu.Ama ben nasıl şarj edicegim konusunda pek bişey bilmiyorum.Siz nasıl şarj ettiniz ilk zamanlar.Yani aldıgım günden beri tamamen şarjı bitirip kapalıyken şarja taktım we doldugunda şarjdan cıkardım actım telefonu.genelde 3 saat yada 3 saat 10 dakika sürüyor şarj ama milimetrik dakika hesabı yapmadım tabi.Yani demek istedigim bataryanın verlimli olması icin sizce nasıl şarj etmeliyim.Kuzenimde de Htc var bana telefonu acık şarj et %100 doldugunu gör diyor.Ben kapalı şarj ediorm doldugunda acıyorum 1-2 mesajıma bakıyorum şarj %98 oluyor henüz hic %100 göremedim.Yardımcı olursanız sevinirim.Yani batarya kalibrasyonu gibi bişey var mı? onu ögrenmek istiyorum.Siz nasıl şarj ettiniz ?

.Behzat Ç.

.Behzat Ç.

Üye
Bende one x kullanıyorum bak kardeşim telefonu kutusundan çıkarttığın zaman şarz aletine tak ( Kablonun usb kısmını pirize bağlanan aparata bağlıyorsun ince ucunuda telefonun sol yan tarafına takıyorsun) istersen o şekilde bi işin varsa yani oyun oynamak müzik dinlemek internete girmek falan. yapabilrisin işin bitincede bırak batarya %100 dolsun zaten batarya %100 olduğu zaman telefonun ön kamerasının sol tarafındaki hopörlör kısmında YEŞİL BİR LED ışık görüceksin sabit yanıcak. Batarya boşsa aynı kısımda kırmızı bir led ışık yanıcak. Yani ben aldığımda böyle yaptım bi sorunda olmadı seninde denediğinde olmıcağını düşünüyorum. Vesselam ..

TranceBabe35

TranceBabe35

Üye
    Konu Sahibi
Bende one x kullanıyorum bak kardeşim telefonu kutusundan çıkarttığın zaman şarz aletine tak ( Kablonun usb kısmını pirize bağlanan aparata bağlıyorsun ince ucunuda telefonun sol yan tarafına takıyorsun) istersen o şekilde bi işin varsa yani oyun oynamak müzik dinlemek internete girmek falan. yapabilrisin işin bitincede bırak batarya %100 dolsun zaten batarya %100 olduğu zaman telefonun ön kamerasının sol tarafındaki hopörlör kısmında YEŞİL BİR LED ışık görüceksin sabit yanıcak. Batarya boşsa aynı kısımda kırmızı bir led ışık yanıcak. Yani ben aldığımda böyle yaptım bi sorunda olmadı seninde denediğinde olmıcağını düşünüyorum. Vesselam ..

Teşekkür ederim.Ama ben nasıl şarj edildigini sormadık fiziksel olarak...Yinede acıklaman için emegin için saol kardeşim.Sorun şu Bataryanın uzun ömürlü olması icin herhangi bişey yapıyormuyuz yoksa telefon acık yada kapalı şarj etsek bi sıkıntı olmazmı.Yani ilk 1 hafta herhangi bişey yapmaya gerek yok mu ?

DreaMagiC

DreaMagiC

Üye
Ilk hafta daha çabuk biter şarj çünkü pil hücreleri tam anlamıyla açılmamış durumda. Telefon açık şekilde tam doldur ve al ilk hafta böyle devam et kendi kendine açılır telefon :oke:

TranceBabe35

TranceBabe35

Üye
    Konu Sahibi
Ilk hafta daha çabuk biter şarj çünkü pil hücreleri tam anlamıyla açılmamış durumda. Telefon açık şekilde tam doldur ve al ilk hafta böyle devam et kendi kendine açılır telefon :oke:

Hocam çok teşekkür ederim istedigim cevap buydu.Peki tasarruf için neler önerirsin ayrıntılı olarak ??

.Behzat Ç.

.Behzat Ç.

Üye
Hocam çok teşekkür ederim istedigim cevap buydu.Peki tasarruf için neler önerirsin ayrıntılı olarak ??
o zaman ben soruyu anlayamamışım özür dilerim. bu arada dreamagic de de one x var ve bu işin ustası o benden çok bilir yani ama genede onu bulamadığın zamanlarda bana özel mesaj atarak da ulaşabilirsin :oke:

DreaMagiC

DreaMagiC

Üye

Tasarruf için Mobil Şebekeyi sürekli açık tutmak yerine sadece gerektiğinde açın derim. Otomatik Eşitlemeyi kapatın mümkünse gerektiğinde el ile manual güncelleme yaparsınız. Ekran Parlaklığını ya en alt kademeye indirin yada otomatik parlaklık ayarı yapın. Bazı kişiler Juice Defender önerebilir ama ben önermiyorum. Şarj süresini uzatmak için kullanılan programların asıl amacı şarj süresini uzatmak ancak bunu yaparken de belli bir ram işgali yapıyor. Zannetmeyinki güçten tasarruf ediyor değişen bir şey olmuyor. Ek programa gerek yok :oke: Ekranı gerekmedikçe açmayın nedeni ekran şarjı oldukça fazla bitiriyor.

- - - Eklendi - - -

o zaman ben soruyu anlayamamışım özür dilerim. bu arada dreamagic de de one x var ve bu işin ustası o benden çok bilir yani ama genede onu bulamadığın zamanlarda bana özel mesaj atarak da ulaşabilirsin :oke:

Estağfurullah kardeşim usta falan değilim. Ben artık burda değilim biliyorsun. Sadece denk geldi ve yardımcı olmak istedim. Arkadaş şanslı ;)

.Behzat Ç.

.Behzat Ç.

Üye

Tasarruf için Mobil Şebekeyi sürekli açık tutmak yerine sadece gerektiğinde açın derim. Otomatik Eşitlemeyi kapatın mümkünse gerektiğinde el ile manual güncelleme yaparsınız. Ekran Parlaklığını ya en alt kademeye indirin yada otomatik parlaklık ayarı yapın. Bazı kişiler Juice Defender önerebilir ama ben önermiyorum. Şarj süresini uzatmak için kullanılan programların asıl amacı şarj süresini uzatmak ancak bunu yaparken de belli bir ram işgali yapıyor. Zannetmeyinki güçten tasarruf ediyor değişen bir şey olmuyor. Ek programa gerek yok :oke: Ekranı gerekmedikçe açmayın nedeni ekran şarjı oldukça fazla bitiriyor.

- - - Eklendi - - -

Estağfurullah kardeşim usta falan değilim. Ben artık burda değilim biliyorsun. Sadece denk geldi ve yardımcı olmak istedim. Arkadaş şanslı ;)
tarık abi arada gel böyle özletiyon kendini :)

DreaMagiC

DreaMagiC

Üye
Yerimi biliyosun kardeşim sende gel özletme kendini :)

TranceBabe35

TranceBabe35

Üye
    Konu Sahibi
Hocam ikinizede çok teşekkür ederim.Herzaman görüşmek isterim.pm olarak mail adresini verirseniz cok sevinirim ;)

.Behzat Ç.

.Behzat Ç.

Üye
yok tarık abi orda ayrımcılık var boşver burda iyiyim ben

TranceBabe35

TranceBabe35

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar birde One x kullananların toplandığı adam gibi biryer var mı ? +18 olan biyer felan? ayrıca bugün telefonu ilk defa acık şarja taktım %4 olduğunda bıraktım şarja az önce.Bana genelde açık şarj et dediler bakalım artık açık edicez :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt