HTC One X'i bir haftadır kullanıyorum-Mükemmel bir cihaz, hakkı yeniyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
HTC One X'i bir haftadır kullanıyorum-Mükemmel bir cihaz, hakkı yeniyor.
Öncelikle beni marka sevdalısı felan sanmayın daha önce Galaxy S kullanıyordum.
Bir hafta önce HTC One X aldım. Almadan önce çok korkularım vardı internette yazanları okuduğuma göre. Bir çok kişi gibi S3 ile One X arasında kalmıştım. Ama forumdada mesajlarım var ben hislerime güvenip One X alacağım demiştim. İyikide almışım.
Forumda bir ara bir video vardı. İnternet tarayıcısı performanslarını karşılaştırıyorlardı. Kabul ediyorum, ilk aldığımda cihazın interneti biraz yavaştı. (AMA KESİNLİKLE VİDEODAKİ KADAR DEĞİLDİ. VİDEO TARAFLI.) merak edip bir tanıdığın iphone 4s'iyle yanyana siteleri açtım. cihazlarınb kendi tarayıcılarında iphone 4s öndeydi ama inanın en büyük farkı 1 saniye olmuştur.
ancak operadan girdiğimde (sürümlerde aynı) htc one x daha iyiydi. yani demem o ki elime alıp incelediğimde telefonu forumda yapıldığı gibi yerden yere vuracak bir fark görmedim.

ayrıca birde yazıyorlar forumda, dört çekirdek var ama bencmarklarda s2 ile aynı diye. birincisi s2'nin ekran çözünürlüğü düşük, bencmark puanları o yüzden one x'e yakın. ancak o ekranıda 1280x720 yapalım, bakalım o zaman ne olur.

one x şu an sadece galaxy s3'le karşılaştırılabilir. ilk bencmark testlerindede s3 one x'i eziyordu. bunu araştırdığımda one x'in 4 çekirdekli işlemcisini sadece ihtiyaç halinde kullandığını, onun dışında güç tasarrufu sağlamak için kullanmadığını öğrendim. s3 ise hep kullanıyormuş işlemcisini. bu yüzden eziyormuş. ancak sanırım bencmark testleride yeni yeni htc'nin bu özelliğine göre optimize edilmiş olacakki one x yaklaşmaya başlamış:

şimdi diyeceksinizki madem öyle neden s3'ün bataryası daha çok gidiyor. şöyle açıklayayım:
iki gün önce gece telefonu şarj ettim. ekran parlaklığı orta düzeydeyken 1 saat konuştum, iki saat oyun oynadım, yarım saat film seyrettim(telefon hafızasından), yarım saat müzik dinledim, 4 saate yakın internete girdim. ufak tefek başka şeylerde yaptım. ve şuan şarjın yüzde 48'ini ekran kullanmış. demem o ki one x'in Super IPS LCD2 ekranı s3'ün super amoled hd ekranına göre çok çok daha fazla enerji harcıyor. ancak bu açığını akıllı işlemci kullanımı özelliğiyle kapatıyor. aynı zamanda one x'te dünyanın en parlak ekranına sahipmiş. yani pasparlak bir ekran şarj süresinin biraz daha kısa olmasına neden oluyorki bence değer.

telefon harbiden çok ısınıyordu güncellemeden sonra bariz bayağı azaldı ısınma, ayrıca internet performansıda artmış gibi geldi bana.

-s3'mü one x'mi derseniz bence one x. nedenmi?
-one x'te açık uygulamaları tek dokunuşla görürken s3'te orta tuşa basılı tutmanız gerekiyor. ki bence önemli.
-kim ne derse desin one x'in tasarımı çoğu kişiye göre daha güzel.
-one x'in ekranı daha iyi (bence)
-one x'te tegra oyunlarını oynayabiliyorsunuz ORJİNAL OLARAK
-one x daha sağlam. buyrun bakın:

birde şuna bakın:

tahta sağlammış çivi eğildi :D

tabi s3'ünde üstün yanları var:
-hafıza kartı takılması
-simkartının normal olması(bence bu dezavantaj çünkü zaten ilerde tüm cihazlar küçük simkart kullanacak ama ben yinede çoğunluğun düşüncesini yazdım.)
-bataryasının çıkması(bence buda avantaj değil çünkü one x'in bataryasının çıkmamasının nedeni telefonu tek parça olarak sunup sağlamlığını arttırmak. ayrıca aldığım yere sorduğumda htc'nin 2 batarya değişimini daha bedava yaptığını söylediler. ancak ben burdada çoğonluğa uyup dezavantaj olarak yazdım.)

ha demiyorimki s3 almayın felan diye.
ama one x'ide eline almayanlar, testlere bakıpta yerden yere vurmasınlar. bi eline alıp öyle konuşsunlar.
cihazın hakkını yemesinler.

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan ve Microsoft Corporation

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
Hayırlı olsun uuncu kardeşim.

Türe

Türe

Üye
Aklımı karıştırdın şimdi yahu :hmmm

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Aklımı karıştırdın şimdi yahu :hmmm

ikisinide incele aklın karışmasın. ben one x'ten memnunum ama s3'üde elime alıp incelemedim.
ama daha önceden galaxy s kullanıyordum. malzeme kalitesi harbi kötüydü. one x her yönden kaliteli ama.

Türe

Türe

Üye

ikisinide incele aklın karışmasın. ben one x'ten memnunum ama s3'üde elime alıp incelemedim.
ama daha önceden galaxy s kullanıyordum. malzeme kalitesi harbi kötüydü. one x her yönden kaliteli ama.

Daha değiştireceğim kesin değil eğer kesinleşirse bir inceleyeyim de aklım kalmasın madem :hmmm

Türe

Türe

Üye
Sağolasın yorumun ve tavsiyen için :good:

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
Ben de şu Xperia S in üzerine azcık daha para koyarak S3 veya One x ile değiştirmeyi düşünüyorum. Bakalım ikisinide inceleyim istediğimle değiştiririm. Bu konun harbi güzel olmuş. Bana çok faydası oldu. Diğer arkadşlara da faydası olacaktır teşekkürler.

Türe

Türe

Üye
Üst konu olabilir yöneticilerle konuşursan :oke:

pRime.

pRime.

Üye
one x'i almayı çok düşündüm ancak htc o cihaza kart girişi koymayarak çok ayıp etti. bu yüzden caydım.

klongs

klongs

Üye
teşekkürler one s te one x ile karşılaştırabilir bence one s daha iyi ama htc telefonun içine etti

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
Kart girişi çok önemli olmasa da telefonun bir eksisi fakat 32 gb yeter bence. Belki 32 gb yapmayıp 16gb felan olsaydı telefonu kötü yönde eleştirebilirdik. Ama 32 gb olunca yetebileceğini düşünüyorum şahsen.

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Sağolasın yorumun ve tavsiyen için :good:

Rica ederim.

Ben de şu Xperia S in üzerine azcık daha para koyarak S3 veya One x ile değiştirmeyi düşünüyorum. Bakalım ikisinide inceleyim istediğimle değiştiririm. Bu konun harbi güzel olmuş. Bana çok faydası oldu. Diğer arkadşlara da faydası olacaktır teşekkürler.

Rica ederim faydası olursa ne mutlu bana.

Üst konu olabilir yöneticilerle konuşursan :oke:

Üst konu olacağını sanmam olursada geçici süreliğine olur.

one x'i almayı çok düşündüm ancak htc o cihaza kart girişi koymayarak çok ayıp etti. bu yüzden caydım.

bana yeter 32 gb :D ayrıca kernel yükleyip usb otg'da yaparım. tamam işte :D

teşekkürler one s te one x ile karşılaştırabilir bence one s daha iyi ama htc telefonun içine etti

bence kulvarları farklı çünkü o çift çekirdek ama one s 2 çekirdek. o onun küçük kardeşi :D ama güzel cihaz yidede.

Kart girişi çok önemli olmasa da telefonun bir eksisi fakat 32 gb yeter bence. Belki 32 gb yapmayıp 16gb felan olsaydı telefonu kötü yönde eleştirebilirdik. Ama 32 gb olunca yetebileceğini düşünüyorum şahsen.

aynen.

geneluye

geneluye

Üye
acaba htc one x için oyun linkleri koyabilir misiniz ben de alacağım ama kırık oyun bulamıyorum yok çok üstünmüş de o yüzden bu oyunlar ona uyumlu olmadığı için kasıyormuş
internette hep bu laflar dolaşıyor bu bana biraz saçma geldi 4 çekirdekli telefon nie kassın ki ama konuyu açan uuncu çok güzel konuşmuş bence çok eziyorlar tabi marketten parayla alırsan hiç sorun yok oyunlarda bunu da söyleyeyim

Türe

Türe

Üye

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
acaba htc one x için oyun linkleri koyabilir misiniz ben de alacağım ama kırık oyun bulamıyorum yok çok üstünmüş de o yüzden bu oyunlar ona uyumlu olmadığı için kasıyormuş
internette hep bu laflar dolaşıyor bu bana biraz saçma geldi 4 çekirdekli telefon nie kassın ki ama konuyu açan uuncu çok güzel konuşmuş bence çok eziyorlar tabi marketten parayla alırsan hiç sorun yok oyunlarda bunu da söyleyeyim

sana özel mesajımda belittim eğer cihazdan indireceksen blackmart öneririm. ama forumdaki oyunlarda sd dosyalarını tegra için uyumlu olarak indirirsen oyunlar çalışırç ama bazı oyunlar uyumsuzluk gösterecektir. bu yüzden en iyisi oyunların apk'sini indirip sd dosyalarını telefon üzerinden indirmektir.
takılmanın sebebide oyunların bizim yeni cihazlara uyarlanmaması. zaman geçtikçe uyumlu olacaktır hepsi.

- - - Eklendi - - -

zaten türe linkleride vermiş sana o oyunlardan indir işte :D

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
bildiğim kadarıyla iPhone için Opera yoktu :hmmm

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

sana özel mesajımda belittim eğer cihazdan indireceksen blackmart öneririm. ama forumdaki oyunlarda sd dosyalarını tegra için uyumlu olarak indirirsen oyunlar çalışırç ama bazı oyunlar uyumsuzluk gösterecektir. bu yüzden en iyisi oyunların apk'sini indirip sd dosyalarını telefon üzerinden indirmektir.
takılmanın sebebide oyunların bizim yeni cihazlara uyarlanmaması. zaman geçtikçe uyumlu olacaktır hepsi.

- - - Eklendi - - -

zaten türe linkleride vermiş sana o oyunlardan indir işte :D

pardon nickini yazınca garip kaçtı Süleyman diyeyim bari :D

- - - Eklendi - - -

bildiğim kadarıyla iPhone için Opera yoktu :hmmm

http://www.opera.com/press/releases/2011/03/03/

Üst Alt