Turkcell Maxi Plus 5 (Root)

Sponsorlu Bağlantılar

PosiXGuARD

PosiXGuARD

Üye
    Konu Sahibi
Turkcell Maxi Plus 5 (Root)
Evet arkadaşlar sonunda beraber ortaya birşey koyduk ve bu hepimizin başarısı :)

Öncelikle elinizde Adb sürücüsü ve Fastboot sürücüsü bulunmalı. Google'dan Zte Fastboot driver olarak ararsanız bulabilirsiniz.

Hazır varsayarak devam ediyorum :

bu linkten dosyayı indiriyoruz :

Mediafire linki :

telefonunuzdan -> Ayarlar -> Geliştirici Seçenekleri -> Usb Hata Ayıklaması ve Uyanık Kal seçeneklerini aktifleştiriyoruz.

ardından indirdiğimiz dosyayı winrar ile çıkarıp "cwmroot" isimli klasöre girip "yukle.bat" dosyasına tıklıyoruz.

Telefonumuz yeniden açıldığında sadece Clockwork recovery'yi yüklemiş olduk.

Sıra root'a geldi :

"cwmroot" klasöründe bulunan root.zip dosyasını hafıza kartımızın ana dizinine kopyalıyoruz.

ardından telefonumuzu kapatıp, ses açma ve güç (telefon açma/kapama) tuşuna 2-3 saniye kadar basılı tutuyoruz.

Clockwork recoverymiz açıldı, ancak ekranda 4 tane clockwork görünüyor, aldırmayın :)

Burada yukarı-aşağı yapmak için ses açma kısma tuşunu, seçim yapmak için ev(home) tuşunu kullanıyoruz.
Dikkat etmeniz gereken bir nokta, her yukarı veya aşağı hareket ettiğimizde, üstteki veya alttaki hareket ediyor.
Hangisi en son yer değiştirdiyse onu doğru kabul edin.

Öncelikle en altta "Back menu button enabled" yazana dek ses kısma tuşu ile aşağı inin.

- "Install zip from sdcard" seçeneğinin üzerine gelip, Güç tuşuna basarak seçiyoruz.

- "Choose zip from sdcard" seçeneğinin üzerine gelip, Güç tuşuna basarak seçiyoruz.

- Hafıza kartımızın içeriği geldi, Ses kısma tuşu ile aşağı inerek root.zip dosyasının üzerine gelin ve Güç tuşuna basın.

Bu işlemlerin ardından telefonunuz rootlanmış olacak :)

Adımları tamamen okumalısınız!!

Telefonunuzda bu sebeple oluşabilecek herhangi bir sorun kendi sorumluluğunuzdadır.

Not : Eğer telefonunuz Turkcell yazısında takılı kalıyor ise fastboot sürücüsü yüklenmemiş demektir. Windows 7, bu sürücüyü internet yoluyla bulup yükleyebilmektedir.

• Beğen
Tepkiler: aytug61

cepdukkani

Üye
ben denedim oldu sorun yok. şimdi de düzgün recovery bulmaya geldi sıra.

Stygian

Üye
Hocam dediklerini aynen uyguluyorum cwmyukle.bat açtığımda telefon kapanıyor geri açıldığında Turkcell yazısında kalıyor ne yapmam gerek ?

aslanmali

Üye
şu adb ve fastbot sürücülerinide koyarmısınız bulamadım

PosiXGuARD

PosiXGuARD

Üye
    Konu Sahibi
Konu başına kendi sürücülerimi içeren bir link ekledim, isteyen arkadaşlar yükleyebilirler.

Stygian

Üye
Hocam herşeyi yapıyorum cwmyukle.bat açıyorum telefon geri açılırken turkcell.yazısında kalıyor

onuruno10

Üye
Arkadaşlar "install from SDCARD" diyorum orada kalıyor sdcard içeriği gelmiyor nedeni ne olabilir

cepdukkani

Üye
onur back button menu enabled seçeneğini gördün mü aşağıda ?

Stygian

Üye
Yukarıdaki driverler yüklenmiyor yenisini paylaşırmısınız

onuruno10

Üye
evet "back buton enabled" gözüküyor

- - - Eklendi - - -

yeniden baktım yanlış okumuşum o seçenek yok ?

- - - Eklendi - - -

Hallettim çok teşekkür ederim dikkatimden kaçmış ufak ama önemli ayrıntı.

aslanmali

Üye
arkadaşlar farklı bi steye paylaşsanız rapide giremiyorum

aytug61

Üye
şimdi arkadaşlar sorunsuz bir şekilde rom atabiliyoruz dimi? bi sorun çıkmaz umarım

aytug61

Üye
:) ya bu rom root farkı nedir ya

4411

Üye
Rom telefon yazılımıdır.Mesela şu an telefonun içinde orjinal turkcell romu var.Kernel vs gerekli dosyaları düzenlenip daha stabil bir rom yapılabilir :D Root ise bunları yapmak için gerekli erişimi sağlamaya yarayan araçtır.Root yapmadan telefonun sitemine erişemez onun üzerinde değişiklik yapamazsın.

aytug61

Üye
teşekkürler kardeşim bilgi için sağol.benim amacım gereksiz türkcell programlarını silmek bunu root yaparak gerçekleştirebilir miyim?

cepdukkani

Üye
Ben onu şu linkte yaptım sanırım :)

maxicep.com/android-modifikasyon-genel-destek/turkcell-maxi-plus-turkcell-uygulamalari-silinmis-temiz-rom-cwm-yedegi-701759.html

aytug61

Üye
ben telefonun yazılımını yükleyemedim heralde cwmyükle ye basınca " waiting for device " yazısı çıkıyor ve hiç birşey olmuyor :bilmm

- - - Eklendi - - -

Ben onu şu linkte yaptım sanırım :)

maxicep.com/android-modifikasyon-genel-destek/turkcell-maxi-plus-turkcell-uygulamalari-silinmis-temiz-rom-cwm-yedegi-701759.html
linke baktım da root gerektirir yazmışsın onu yapamadım :)

ytzcm12345

Üye
Arkadaşlar driveri kurarken hata veriyo this auto-installer was created bilmem ne bilmem ne. nasıl yapacam ?

Üst Alt