Turkcell Maxi Plus 5 (Root)

Sponsorlu Bağlantılar

akın_akın

Üye
Evet arkadaşlar sonunda beraber ortaya birşey koyduk ve bu hepimizin başarısı :)

Öncelikle elinizde Adb sürücüsü ve Fastboot sürücüsü bulunmalı. Google'dan Zte Fastboot driver olarak ararsanız bulabilirsiniz.

- Bir ekleme : Ben kendi sürücülerimi yedekledim, buradan indirebilirsiniz :

"http://rapidshare.com/files/3969888612/Driver%20Backup%209-24-2012-185438.exe"

Hazır varsayarak devam ediyorum :

bu linkten dosyayı indiriyoruz :

Mediafire linki :

telefonunuzdan -> Ayarlar -> Geliştirici Seçenekleri -> Usb Hata Ayıklaması ve Uyanık Kal seçeneklerini aktifleştiriyoruz.

ardından indirdiğimiz dosyayı winrar ile çıkarıp "cwmroot" isimli klasöre girip "yukle.bat" dosyasına tıklıyoruz.

Telefonumuz yeniden açıldığında sadece Clockwork recovery'yi yüklemiş olduk.

Sıra root'a geldi :

"cwmroot" klasöründe bulunan root.zip dosyasını hafıza kartımızın ana dizinine kopyalıyoruz.

ardından telefonumuzu kapatıp, ses açma ve güç (telefon açma/kapama) tuşuna 2-3 saniye kadar basılı tutuyoruz.

Clockwork recoverymiz açıldı, ancak ekranda 4 tane clockwork görünüyor, aldırmayın :)

Burada yukarı-aşağı yapmak için ses açma kısma tuşunu, seçim yapmak için ev(home) tuşunu kullanıyoruz.
Dikkat etmeniz gereken bir nokta, her yukarı veya aşağı hareket ettiğimizde, üstteki veya alttaki hareket ediyor.
Hangisi en son yer değiştirdiyse onu doğru kabul edin.

Öncelikle en altta "Back menu button enabled" yazana dek ses kısma tuşu ile aşağı inin.

- "Install zip from sdcard" seçeneğinin üzerine gelip, Güç tuşuna basarak seçiyoruz.

- "Choose zip from sdcard" seçeneğinin üzerine gelip, Güç tuşuna basarak seçiyoruz.

- Hafıza kartımızın içeriği geldi, Ses kısma tuşu ile aşağı inerek root.zip dosyasının üzerine gelin ve Güç tuşuna basın.

Bu işlemlerin ardından telefonunuz rootlanmış olacak :)

Adımları tamamen okumalısınız!!

Telefonunuzda bu sebeple oluşabilecek herhangi bir sorun kendi sorumluluğunuzdadır.
kardesım dedıgın herşeyı yapıyorum ama cwmyukle.bat a tıklayınca telefon kapanıyo ve turkcell yazısında kalıyo açılmıyo

akın_akın

Üye
ben yaptım rootu ama suan format atsam root gıder mı

4411

Üye
Hayır root kalıcı .

emrdzy

emrdzy

Üye
bende android system recovery 3e var ve menude Install zip from sdcard seçeneği yok. updat with zip gibi bir seçenek var. emin de olamadığım için bunu seçmedim.

- - - Eklendi - - -

pardon clockwork mod u yüklerken hata alıyormuşım.

sending 'recovery' (9428 KB)...
OKAY [ 0.832s]
writing 'recovery'...
FAILED (remote: Command not allowed)
finished. total time: 0.836s

nirvana4ever

Üye
Hocam bende bu roomu yüklemek istiyorumda tereddütte kaldım root yaparsak telde bi sorun cıkarsa garanti dısı kalıyor bildiğim kadarıyla bunun bi unrootu falan varmıdır daha sonra basımız agrımasın..?

onuruno10

Üye
Arkadaslar root olayı tamam. Yeni temiz yazılım da tamam. Şimdi sorun su eski orijinal yazılıma dönemiyorum. ZTE nin sitesinden indirdim sd karta attım ancak verification failed diyor kalıyor. Clockwork recovery kaldirilabiliyomu. Orijinal recovery nasıl yüklenir. Teşekkürler.

PosiXGuARD

PosiXGuARD

Üye
    Konu Sahibi
orjinal recovery için biz de bir yol bulamadık aslında, cwm atmadan root olunmuyor, root olmadan rom yedeği alınmıyor. Ancak Zte'nin verdiği güncellemelerin bir işe yaramayacağına eminim :) çünkü bu kadar yazıştıktan sonra firmadan yeterince soğudum.

kariyerci25

Üye
Merhabalar telefonu root lamaya başladım fakat tel yeniden başlatmaya geçtiği zaman açılıyor turkcell yazısında kalıyor , yönet bölümünden baktığım zaman android driver yüklü gözükmüyor, fakat telefon açık iken zte dahil driver lar kurulu gözüküyor, telefon kapalı iken neden android yüklü gözükmez sorun nerdedir acaba.

baysalgurler1

Üye
kardes bana o temiz yedek lazim turkcell uygulamalari kaldirilmis olan.yanlislikla ses driverlerini kaldirdim galiba cizirti yapiyor ,backup dosyasini yuklerseniz sevinirim birde eski orjinal clocwork u nasil yukleriz 4 parca olmayani tesekkurler.

PosiXGuARD

PosiXGuARD

Üye
    Konu Sahibi
Merhabalar telefonu root lamaya başladım fakat tel yeniden başlatmaya geçtiği zaman açılıyor turkcell yazısında kalıyor , yönet bölümünden baktığım zaman android driver yüklü gözükmüyor, fakat telefon açık iken zte dahil driver lar kurulu gözüküyor, telefon kapalı iken neden android yüklü gözükmez sorun nerdedir acaba.
o modun sürücüsü ile yeniden başlatılınca açılan bölümün sürücüsü bir değil

kariyerci25

Üye
üstad sorun burada benim bu android yüklü olmadığı için root olayı gerçekleşmiyor bunu pc ye nasıl tanıtırım ben.

- - - Eklendi - - -

o modun sürücüsü ile yeniden başlatılınca açılan bölümün sürücüsü bir değil

üstad sorun burada benim bu android yüklü olmadığı için root olayı gerçekleşmiyor bunu pc ye nasıl tanıtırım ben.

kariyerci25

Üye
Arkadaşım bu telefon yeniden başlayınca lazım olan driver nasıl yüklenecek tarif edebilirmisin. tşk ederim.

Rqurid

Üye
şu fastboot linkini atabilecek varmi

velakin

Üye
klasör içinde fastboot.exe ve adb.exe dosyları var onlara tıklıyorum sonrada cwmyukle.bat ı tıklıyorum turkcell açılış ekranında kalıyor,çoğu kişi bunu sormuş ama cevap alamamış yokmu bu sorunun çözümünü bilen

aytug61

Üye
klasör içinde fastboot.exe ve adb.exe dosyları var onlara tıklıyorum sonrada cwmyukle.bat ı tıklıyorum turkcell açılış ekranında kalıyor,çoğu kişi bunu sormuş ama cevap alamamış yokmu bu sorunun çözümünü bilen

Konu actim ordan bakabilirsiniz

goncoloz

Üye
telefonumda cwm yüklü (4 parçalı olan) şimdi sorum şu cwm nasıl kaldıra bilirim

iverson2

Üye
Hocam öncelikle ilgiiniz için teşekkürler..

Ben dediğiniz gibi bütün adımları izliyorum.. Hatta aygıt yöneticisinde Android sekmesi altında ZTE ...... diye bişi var o da yüklü görünüyo demek istediğim sürücüler yüklü.. cwmyukle.bat dosyasını çalştrdgmda wait for devices falan yazmıyo yüklüyo telefon kapanıp açılıyor.. sonradan usbye baglı veya usbye baglı olmadan ses açma+power tuşuna basılı tutmama rağmen dediğiniz cwm değil de Android System Recovery <3e> açılıyor.. Nerede yanlış yapıyorum anlamadım.. Root rom vs işlerinden anlamadığım kesin ancak bilgisayarla aram fena değildir.. Acil yardım ederseniz çok sevinirim

ByZalimAyrilik

Üye

Ben dediğiniz gibi bütün adımları izliyorum.. Hatta aygıt yöneticisinde Android sekmesi altında ZTE ...... diye bişi var o da yüklü görünüyo demek istediğim sürücüler yüklü.. cwmyukle.bat dosyasını çalştrdgmda wait for devices falan yazmıyo yüklüyo telefon kapanıp açılıyor.. sonradan usbye baglı veya usbye baglı olmadan ses açma+power tuşuna basılı tutmama rağmen dediğiniz cwm değil de Android System Recovery

aslanz61

Üye

Ben dediğiniz gibi bütün adımları izliyorum.. Hatta aygıt yöneticisinde Android sekmesi altında ZTE ...... diye bişi var o da yüklü görünüyo demek istediğim sürücüler yüklü.. cwmyukle.bat dosyasını çalştrdgmda wait for devices falan yazmıyo yüklüyo telefon kapanıp açılıyor.. sonradan usbye baglı veya usbye baglı olmadan ses açma+power tuşuna basılı tutmama rağmen dediğiniz cwm değil de Android System Recovery
+2gün 12 saattir uğraşıyorum

aslanz61

Üye
#Reklam - Mesajı Rapor Edin#com/turkcell-maxi-plus-5-cwm-ve-root-t30928.html?amp;

burda acıkca anlatmıs arkadas denedim oldu çok teşekkür ederim herkese

Üst Alt