Turkcell Maxi Plus 5 (Root)

Sponsorlu Bağlantılar

tuzluca76

tuzluca76

Üye
Arkadaşlar ben telefon fastbooth durumundayken bağlıyorum ancak sürücüleri bulamıyor zte fastbooth driveri googlede aradım bulamadım bilgisayarın aygıt yöneticisinden telefon Huawei Technologies olarak görünüyor sürücüyü güncelleştiriyorum ancak yazılım bulamıyor ve windows7 kullanıyorum otomatik bulamadı sürücüleri.. Yardımcı olursanız sevinirim..

cco

Üye
install zip from sd card eçeneğini seçtim ama dondu kaldı bişey gelmiyo

Kralmeto

Üye
yukle.bat dosyasını acyorum tel kapanıyor acılırken turkcell yazısında kalıyor. herkesde aynı problem var. şu cwm nin farklı bir yükleme yolu yokmu? cwm yi yükleyebilsem gerisi cok basit.

furkanosman

furkanosman

Üye
bi konu açtık maxiplus5 stock recovery buyrun alın dedik. ilgilenen olmadı. konuyu sildim.. isteyen varsa burdan bari verelim milletin işine yarasın.
isteyen varsa driver da paylaşabilirim.

mtncelik

Üye
telefon tekrar açılmadan usb kablosunu sök telden
Hocam dediklerini aynen uyguluyorum cwmyukle.bat açtığımda telefon kapanıyor geri açıldığında Turkcell yazısında kalıyor ne yapmam gerek ?

- - - Eklendi - - -

süper oldu emeğe saygı turkcell yazılımlarına paydos
Evet arkadaşlar sonunda beraber ortaya birşey koyduk ve bu hepimizin başarısı :)

Öncelikle elinizde Adb sürücüsü ve Fastboot sürücüsü bulunmalı. Google'dan Zte Fastboot driver olarak ararsanız bulabilirsiniz.

Hazır varsayarak devam ediyorum :

bu linkten dosyayı indiriyoruz :

Mediafire linki :

telefonunuzdan -> Ayarlar -> Geliştirici Seçenekleri -> Usb Hata Ayıklaması ve Uyanık Kal seçeneklerini aktifleştiriyoruz.

ardından indirdiğimiz dosyayı winrar ile çıkarıp "cwmroot" isimli klasöre girip "yukle.bat" dosyasına tıklıyoruz.

Telefonumuz yeniden açıldığında sadece Clockwork recovery'yi yüklemiş olduk.

Sıra root'a geldi :

"cwmroot" klasöründe bulunan root.zip dosyasını hafıza kartımızın ana dizinine kopyalıyoruz.

ardından telefonumuzu kapatıp, ses açma ve güç (telefon açma/kapama) tuşuna 2-3 saniye kadar basılı tutuyoruz.

Clockwork recoverymiz açıldı, ancak ekranda 4 tane clockwork görünüyor, aldırmayın :)

Burada yukarı-aşağı yapmak için ses açma kısma tuşunu, seçim yapmak için ev(home) tuşunu kullanıyoruz.
Dikkat etmeniz gereken bir nokta, her yukarı veya aşağı hareket ettiğimizde, üstteki veya alttaki hareket ediyor.
Hangisi en son yer değiştirdiyse onu doğru kabul edin.

Öncelikle en altta "Back menu button enabled" yazana dek ses kısma tuşu ile aşağı inin.

- "Install zip from sdcard" seçeneğinin üzerine gelip, Güç tuşuna basarak seçiyoruz.

- "Choose zip from sdcard" seçeneğinin üzerine gelip, Güç tuşuna basarak seçiyoruz.

- Hafıza kartımızın içeriği geldi, Ses kısma tuşu ile aşağı inerek root.zip dosyasının üzerine gelin ve Güç tuşuna basın.

Bu işlemlerin ardından telefonunuz rootlanmış olacak :)

Adımları tamamen okumalısınız!!

Telefonunuzda bu sebeple oluşabilecek herhangi bir sorun kendi sorumluluğunuzdadır.

Not : Eğer telefonunuz Turkcell yazısında takılı kalıyor ise fastboot sürücüsü yüklenmemiş demektir. Windows 7, bu sürücüyü internet yoluyla bulup yükleyebilmektedir.

- - - Eklendi - - -

teşekkürler

krt23

krt23

Üye
Kardeş bişey yapıyorsan tam yap Zte Fastboot ve adb sürücülerinide at

rostdrop

Üye
sürücülerı neden komuyorsun be adam

Silinen Üye 2405226

Kapalı Hesap
Kardeş adb ve Fasboot la ilgili dosyaları da koyarsan seviniriz.Google'da aradım bulamadım.

firat36

Üye
linkler ölü kralll..:(

serif55

serif55

Üye

Buyrun kesin çözüm

lonely_53

Üye
ben root yapmayı bugün öğrendim okuyanlar çok şanslıdır öncelikle tabiiki hata ayıklama aktif olacak ve sonra usb bağlayacaksınız.Sonra içinde superuser apk bulunan zip dosyasını direk hafıza kartına atın cwmyukle dosyasını çalıştırın telefon kapanacak kapandığı an ses kısma ve güç tuşuna biraz uzun basılı tutun sonrada install zip from sd carda gelin ve güç düğmesine basın ve ordanda hafıza kartına attığınız superuser li zip dosyası root.zip felan ona gelip güç düğmesine basın otomatik olarak yükler artık telefonunuz root edilmiştir sonra go back seçeneklerinden en geriye gidin ve reboot yazan yazıya ses tuşuyla gelip güç düğmesine basın ve telefonu açın ondan sonra telefon tam yetkili size aittir oyun hilesi mi dersiniz turkcell dosyalarını silme mi dersiniz telefon=siz :)

- - - Eklendi - - -

yukle.bat dosyasını acyorum tel kapanıyor acılırken turkcell yazısında kalıyor. herkesde aynı problem var. şu cwm nin farklı bir yükleme yolu yokmu? cwm yi yükleyebilsem gerisi cok basit.
tel kapanacak ve açılmadan ses kısma ve güç düğmesine basılı tut geri kalanlarını ise son sayfamdaki cevabımdan görebilirsin

By_AbDuLLaH

By_AbDuLLaH

Üye
arkadslar ben denilenleri aynen uyguladım ekran 4e bolundü fakat rom yukleyemiyorum ve telefonu kapatıp tekrar recowry moda aldıgımda orjinal recowery acılıyor sorun bendemi yoksa olması gereken bumu cevap bekliyorum lütfen yardım help meeeeee..... :)

- - - Eklendi - - -

bilgisi olan arkadaşlar acil yardım bekliyorummm........... :(

- - - Eklendi - - -

YARIM LÜTFEN .............

By_AbDuLLaH

By_AbDuLLaH

Üye
yardımlarınız için çok teşekür ederim......

Teqila!

Üye
rootlu telefona güncelleme yaparsam root gider mi?

BerkAgirgol

Üye
Link kırık :(

Ensar46600

Üye
telefon kapanıyor geri açıldığında Turkcell yazısında kalıyor ne yapmam gerek ?

Üst Alt