Yurt dışından telefon getirme ?

Sponsorlu Bağlantılar

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
Yurt dışından telefon getirme ?
Arkadaşlar bu akşam almanyada bir tanıdığım olduğu aklıma geldi her yaz geliyor buna ve neden telefon getirtmiyorum diye düşündüm ama bu konu hakkında bilgim var ama tam hakim değilim konuya biliyorsunuz zaten yurt dışından düşük veya orta segmentte telefon getirilmez şuan getirecek olsam mesela galaxy s3, lumia 920 ya da iphone 5 arasında seçim yaparım 4s bile yok listede :) Ülkemizi seviyoruz vergimizi veriyoruz ama elin avrupalısının 2 katı para vermek biraz zoruma gidiyor açıkçası. Bu yaz tanıdığım gelecek yine yaza daha var bakarsınız o zamana kadar galaxy s4 iphone 5s veya lumia 1020 çıkar :naughty: yani iyi bir telefon getirtmek istiyorum bu pasaport işi falan halledilirmi sorun yaşayanlar olabiliyor biliyorsunuz bir de garanti durumu sakat yani şimdi 2000 tl'lik telefonu 1000 tl'ye getirip bozuldumu tamirine 1000 tl verip aynı paraya getirmek olmaz biliyorsunuz :D bilgisi olan bir arkadaş kısaca bilgi verse ve getirenler nasıl memnunmu ?

maxirabit

maxirabit

Üye
1000liraya tamir mi:D
Zaten aslında bir yönden,yurt dışı ürünleri bir yönden kar,bozulsa en fazla anakarttır,düşşe en fazla cam ve çerçevedir,sert düşse cam,çerçeve ekrandır.Yani en kötü ihtimal düşürdüğünü varsayarsak,dokunmatik camı kırılır ve bazende ona ek olarak çerçevesi çizilir ama yurt içi garantili olsa zaten kullanıcı hatası diyip serviste baştan savıyorlar.Bu yüzden bazen yurt dışı ürünü daha mantıklı,yurt içi olanı arasında 500 tl bile fark olduğunu varsayaraksak zaten hiç hatasız kullanırsanız,fazlasıyla kar olur.Düşünce çünkü el yurt içi yurt dışı anlamıyor:)

• Beğen
Tepkiler: erkansahiin ve Mad EagLe
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
sıkıntı yaşamaktan korkuyorum daha önce telefonlarım servislik olmuştu :) peki bu pasaport işi nasıl oluyor kapanma derdi olmaz değilmi nasıl güvenebilirim.

maxirabit

maxirabit

Üye
sıkıntı yaşamaktan korkuyorum daha önce telefonlarım servislik olmuştu :) peki bu pasaport işi nasıl oluyor kapanma derdi olmaz değilmi nasıl güvenebilirim.
Yemini suyunu verdikten sonra uzun bir yola çıkarır:D
Yasal olarak kayıt edilmiş oluyor yani imei sorgusunda yolcu dahilinde yazar.
Yani başlangıçta vergi harcını halletiğinde gerisi zaten kolaydır,pasaporta işlettirdiğinde güvenle kullanırsın:)

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
peki burdamı işletirim pasaportu yoksa alan kişininmi yapması gerekiyor :)

maxirabit

maxirabit

Üye
peki burdamı işletirim pasaportu yoksa alan kişininmi yapması gerekiyor :)
Faturası ve imei'yi üstüne kayıt ettirecek kişinin pasaportu lazım oluyor.
Alan kişi falan fark etmiyor yeterki vergisi yatırılsın,daha sonrada zaten pasaport sahibine imei kaydı oluyor:)

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi

Faturası ve imei'yi üstüne kayıt ettirecek kişinin pasaportu lazım oluyor.
Alan kişi falan fark etmiyor yeterki vergisi yatırılsın,daha sonrada zaten pasaport sahibine imei kaydı oluyor:)

yani şimdi şöyle birşey var gelen kişinin ablası benim tanıdığım birkaç kere kardeşinden birşeyler isteyip hediye şeklinde vermişti yani almanyadaki kişi ile muhabbetim yok yani kardeşine söyleyecem o da söyleyecek kardeşine getirecek bende ona parasını verecem yani o telefonu getirdiği zaman ben burda kayıt ettirebilirmiyim :)

maxirabit

maxirabit

Üye

yani şimdi şöyle birşey var gelen kişinin ablası benim tanıdığım birkaç kere kardeşinden birşeyler isteyip hediye şeklinde vermişti yani almanyadaki kişi ile muhabbetim yok yani kardeşine söyleyecem o da söyleyecek kardeşine getirecek bende ona parasını verecem yani o telefonu getirdiği zaman ben burda kayıt ettirebilirmiyim :)
pasaportun varsa kayıt ettire biliyorsun yoksa zaten pasaport kaydı yapan bir çok kişi var onlarda yapıyor.
Sonrasında da telefon kayıt olmuş oluyor:)

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
pasaportum yok olan biriyle hallederim artık :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Telefonu getirecek kisinin iki yil icinde telefonuna imei kaydi yapmamis olmasi gerekir. Eger yapmissa daha onceki cihaz kayittan duser ve kapanir. İkinci olarak garantiyi ben sorun etmiyorum. Cunku ekran kirilmasi donanim arizasi gibi durumlar zaten kullanici hatasi oldugu icin garanti kapsaminda tamir edilmiyor. Ama cihaz almanyadan gelicekse zaten bir yil garantisi gecerli olucak. Ben amerikadan getirtiyorum telefonlarimi hic bir sorun yasamadim sadece sarj girisleri farkli oldugu icin Turkiye'deki prizlere uymuyor onun icin de aparat kullaniyorum. Bunun disinda 500-600 fark vererek almaya hic gerek duymuyorum. Yazilimsal bir sorun olursa zaten garantiye gonderip telefonsuz kalmaya gerek yok cok sukur forunda cozulmeyen yazilimsal sorun yok.

• Beğen
Tepkiler: avcitalip ve Mad EagLe
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
Telefonu getirecek kisinin iki yil icinde telefonuna imei kaydi yapmamis olmasi gerekir. Eger yapmissa daha onceki cihaz kayittan duser ve kapanir. İkinci olarak garantiyi ben sorun etmiyorum. Cunku ekran kirilmasi donanim arizasi gibi durumlar zaten kullanici hatasi oldugu icin garanti kapsaminda tamir edilmiyor. Ama cihaz almanyadan gelicekse zaten bir yil garantisi gecerli olucak. Ben amerikadan getirtiyorum telefonlarimi hic bir sorun yasamadim sadece sarj girisleri farkli oldugu icin Turkiye'deki prizlere uymuyor onun icin de aparat kullaniyorum. Bunun disinda 500-600 fark vererek almaya hic gerek duymuyorum. Yazilimsal bir sorun olursa zaten garantiye gonderip telefonsuz kalmaya gerek yok cok sukur forunda cozulmeyen yazilimsal sorun yok.

telefonu zaten getirecek kişi alıp gelecek yani kayıdı ya hemen yapacak ya da ben yaptıracam, yurtdışı cihazlar 2 sene sonra kapanıyormu ?

papakudioflu

papakudioflu

Admin

telefonu zaten getirecek kişi alıp gelecek yani kayıdı ya hemen yapacak ya da ben yaptıracam, yurtdışı cihazlar 2 sene sonra kapanıyormu ?

hayir kapanmiyor kayit yapilan pasaporta başka bir cihaz kaydi yapilirsa eski kayit kapanir. Telefonu getiren kişi yurda giriş yaptiktan sonra bir ay icinde kayit yapabilir.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi

hayir kapanmiyor kayit yapilan pasaporta başka bir cihaz kaydi yapilirsa eski kayit kapanir. Telefonu getiren kişi yurda giriş yaptiktan sonra bir ay icinde kayit yapabilir.

anladım o zaman daha yakın birine kayıt ettirsem daha iyi olur

papakudioflu

papakudioflu

Admin

anladım o zaman daha yakın birine kayıt ettirsem daha iyi olur

yanliş anlama bir pasaporta iki yilda bir telefon kaydi yapilabilir. Yani sen kayit yaptiktan sonra iki yil dolarsa problem olmaz.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
anladım neyse yaza doğru bakacaz artık :)

avcitalip

avcitalip

Üye
Unutma Pasaport Sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olması Gerekiyor,ben s3 getirdim buradaki s3'ten hiçbir farkı yok zaten adam gibi kullandıktan sonra arıza yaptırmak çok zor birşey :oke:

- - - Eklendi - - -

zaten Samsung 1 yıl donanımsal arızalara karşı Türkiye'de geçerli garanti veriyor ama diğer üreticiler veriyor mu bilemiyorum :oke:

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
Unutma Pasaport Sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olması Gerekiyor,ben s3 getirdim buradaki s3'ten hiçbir farkı yok zaten adam gibi kullandıktan sonra arıza yaptırmak çok zor birşey :oke:

- - - Eklendi - - -

zaten Samsung 1 yıl donanımsal arızalara karşı Türkiye'de geçerli garanti veriyor ama diğer üreticiler veriyor mu bilemiyorum :oke:

hm sağol talip sen s3 getirmiştin doğru ya bakalım buluruz elbet birinde vardır pasaport bi getirelimde hayırlısı :)

avcitalip

avcitalip

Üye

hm sağol talip sen s3 getirmiştin doğru ya bakalım buluruz elbet birinde vardır pasaport bi getirelimde hayırlısı :)

millet hacca gidecek 1-2 ay sonra millet gelecek onlara işletirsin tabi şimdi alma şansın yoksa bilemem :(

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi

millet hacca gidecek 1-2 ay sonra millet gelecek onlara işletirsin tabi şimdi alma şansın yoksa bilemem :(

dedim ya kesin değil öyle niyetlendim yaza doğru olacak zaten çünkü gelen kişi yaza doğru gelecek şuan değil bilgi edinmek istedim sadece sanırım sende Almanya'dan getirmiştin ne kadara patladı sorması ayıptır :)

avcitalip

avcitalip

Üye

dedim ya kesin değil öyle niyetlendim yaza doğru olacak zaten çünkü gelen kişi yaza doğru gelecek şuan değil bilgi edinmek istedim sadece sanırım sende Almanya'dan getirmiştin ne kadara patladı sorması ayıptır :)

toplam olarak yaklaşık 1.300 TL ye mal oldu

500€'ya oradan alındı buraya geldi ve burada 100 TL harç parası verdim ve 5 TL de bayi aldı yuvarla işte :) her türlü ülkemizden ucuz:off:

Üst Alt